piesa noua

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

cum vreti?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde melc » Mar Apr 22, 2003 4:40 pm

dupe umila mea parere, primul album a fost ceva mai reusit decit al doilea. sint destui disperati care lalaie numaipiese 'de dragoste' - ex. holograf
this sucks!!
melc
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 22, 2003 4:35 pm
Localitate: bu

Mesajde UnCopilutz » Mie Apr 23, 2003 5:00 pm

sa fie una "miscata"
parerea mea !
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

forumul a decis

Mesajde Florin » Mie Apr 30, 2003 5:08 pm

Miscata sa fie!
S-ar putea insa sa avem pareri diferite despre ce inseamna o piesa "mai miscata", va previn ! :-)
Oricum, tema noastra tot dragostea ramane. Lasam pe altii sa exprime " realitatea dura " pe care o traiesc.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Mai 01, 2003 11:38 pm

Domnu' Barbu? Da? Buna ziua, bhuttu ma numesc. Domnu' Barbu, ce voiam eu sa va intreb... Stiti dumneavoastra, piesele alea... "Barosanu' ", "De la rusi", exact, exact, alea sunt. Da, intr-adevar, si mie imi plac. Ce voiam sa va intreb acuma... piesele alea tot de dragoste sunt, domnu' Barbu?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Florin » Vin Mai 02, 2003 8:37 am

Initial trimis de bhuttu
Domnu' Barbu? Da? Buna ziua, bhuttu ma numesc. Domnu' Barbu, ce voiam eu sa va intreb... Stiti dumneavoastra, piesele alea... "Barosanu' ", "De la rusi", exact, exact, alea sunt. Da, intr-adevar, si mie imi plac. Ce voiam sa va intreb acuma... piesele alea tot de dragoste sunt, domnu' Barbu?


ai uitat focul,var'vara, am decretat. :) Aici pot sa imi dau si eu cu parerea, nu eram in trupa cand s-au compus. Cred ca asa se intampla pe primul album, incerci sa bagi cele mai bune idei pe care le-ai strans in timp, fara sa mai fii atent la stil Sunt piese bune, dar nu prea ne (mai) reprezinta ca mesaj. Dupa
Cerul ne vine putin cam peste mana sa mai cantam despre rusoaice care miros a alcool.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde melc » Lun Mai 05, 2003 8:00 pm

da, dar..
parca-parca ceva miscare e mai buna
si 'cerul' e unica - si zbor e reusita dar dupa 'cerul' ce poate fi?
nu sint 'varsatoare de lacrimi' - de exemplu 'focul' e super-piesa, dar n-a fost promovata.
de ce oare?...
melc
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 22, 2003 4:35 pm
Localitate: bu

re: melc

Mesajde Florin » Mar Mai 06, 2003 9:17 am

Initial trimis de melc
da, dar..
parca-parca ceva miscare e mai buna
si 'cerul' e unica - si zbor e reusita dar dupa 'cerul' ce poate fi?
nu sint 'varsatoare de lacrimi' - de exemplu 'focul' e super-piesa, dar n-a fost promovata.
de ce oare?...


melc, bine ai venit pe forum :-)
De "focul" nu stiu, dar "spune-mi despre noi" a avut probleme la difuzare din cauza distorsului.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: re: melc

Mesajde melc » Mie Mai 07, 2003 7:22 pm

da, dar pina la urma a fost bine, desi n-a fost chiar foarte bine bine de public. 'spune-mi despre noi' mi s-a parut cea mai reusita piesa (miscata) de pe album. parerea mea.. :)
si mai este o piesa de pe albumul II care n-a primit atentia pe care o merita....
melc
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 22, 2003 4:35 pm
Localitate: bu

Re: re: melc

Mesajde melc » Mie Mai 07, 2003 7:25 pm

Initial trimis de florin barbu


melc, bine ai venit pe forum :-)
De "focul" nu stiu, dar "spune-mi despre noi" a avut probleme la difuzare din cauza distorsului.


(bine - bine PRIMITA)
scuze
: a
melc
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 22, 2003 4:35 pm
Localitate: bu

Re: Re: re: melc

Mesajde Florin » Mie Mai 07, 2003 8:04 pm

Initial trimis de melc
da, dar pina la urma a fost bine, desi n-a fost chiar foarte bine bine de public. 'spune-mi despre noi' mi s-a parut cea mai reusita piesa (miscata) de pe album. parerea mea.. :)
si mai este o piesa de pe albumul II care n-a primit atentia pe care o merita....


Nu a fost foarte bine primita de public probabil din cauza difuzarii slabute.Radiourile au zis ca are prea mult distors:rulz:
La piesa "despre tine" au zis ca sunt prea multe single-uri de pe un singur album, si au difuzat-o si mai putin (aproape deloc)Asa ca nici vorba sa mai difuzam vre-o piesa de pe acest album.
Mie imi place "prima zapada"
mult:)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: re: melc

Mesajde melc » Vin Mai 09, 2003 3:57 pm

Initial trimis de florin barbu


Nu a fost foarte bine primita de public probabil din cauza difuzarii slabute.Radiourile au zis ca are prea mult distors:rulz:
La piesa "despre tine" au zis ca sunt prea multe single-uri de pe un singur album, si au difuzat-o si mai putin (aproape deloc)Asa ca nici vorba sa mai difuzam vre-o piesa de pe acest album.
Mie imi place "prima zapada"
mult:)


mda, ce telepatie, extraordinar..
de prima zapada vorbeam.
a fost neglijata. mare pacat!

stii ce nu prea am inteles? de ce a fost refacuta. varianta initiala suna mult mai bine decit ce se aude pe albumul II.
ca sa nu mai zic de halul in care suna. nu mai stiu in ce studio a fost reinregistrata, dar.. proasta alegere! :nope:
melc
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 22, 2003 4:35 pm
Localitate: bu

Mesajde anca joldea » Lun Iun 09, 2003 10:09 am

COPERTA NOULUI ALBUM SUPER MISTO...
SPERAM SI CONTINUTUL LA FEL..
ATI BAGAT SOLOURI DE CHITARA,BASS,SI ALTE INSTRUMENTE?
ASTA LIPSESTE LA MUZICA DE AZI,SI DE ACEEA NE E DOR DE
LED ZEPPELIN SI ACDC..

ASTEPTAM NOUL ALBUM IN MAGAZINE...


ANCA
Avatar utilizator
anca joldea
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 08, 2003 11:00 pm

Mesajde Florin » Lun Iun 09, 2003 11:00 am

Initial trimis de anca joldea
COPERTA NOULUI ALBUM SUPER MISTO...
SPERAM SI CONTINUTUL LA FEL..
ATI BAGAT SOLOURI DE CHITARA,BASS,SI ALTE INSTRUMENTE?
ASTA LIPSESTE LA MUZICA DE AZI,SI DE ACEEA NE E DOR DE
LED ZEPPELIN SI ACDC..

ASTEPTAM NOUL ALBUM IN MAGAZINE...


ANCA


In primul rand nu sunt "chestii" programate pe calculator. Adica toba e toba, basu bass, etc. Sunt si solouri, dar nu au cum sa fie ca acu 30 de ani :-)).In concert sunt mai dezvoltate.
La piesa "nu mi-e bine fara tine", (vezi clipu') armonia o face basul :D
Albumul va fi in magazine dupa 1 iulie!
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Iun 15, 2003 6:46 pm

Ultimul clip...e tare frumusel,cred ca si de la melodie i se trage.
O singura nelamurire am ; ale cui sunt perechile alea de picioare care umbla neobosite pe
toata durata clipului?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Popeasca » Dum Iun 15, 2003 10:01 pm

Eu am asteptat tot clipul sa vad fata celui care alearga in cautarea ei, dar...poate alta data!
Oricum, felicitari! Am vazut si pozele. Frumoase!
Popeasca
 

Re: Bilet

Mesajde melina » Lun Iun 16, 2003 5:55 pm

ha ha
very funny
melina
 

Adevarata muzika Romana!

Mesajde Toderas P » Joi Iun 19, 2003 9:49 pm

Deci pararea mea este caci numai voi stitzi ce inseamna muzika adevarata aici in Romania. sincer sa fiu mi-o fost de ajuns sa aut Cerul akus 2 ani si mam lamurit pe lok ce muzika o sa avetzi voi!

Am luat albumul si ficecare piesa mi-o plakut la inebunie!
Asta-i muzika!

Avetzi tot ce trebe in fiecare melodie! Sincer!

noi kand mergeam la munte ku kolegii nostrii dese ori ne imbatam un pic:)) si noah ce kantam in gura mare? Cerul!
Deja stiam pe de rost mai multe melodii de la voi dar asta a fost doar inceputul!

O venit albumul numarul 2 ! Primul lukru dupa ce l-am kumparat a fost un chef unde ne-am adunat mai multzi si am askultat de la inceput la kapat si sincer sa fiu nu am fost dezamagitzi delok!

Bey! Kand atzi venit la koncert in Oradea am fost in primul rand si am krezut ka pik in extaz:))) Oaii ce tare atzi fost mai!
Sincer am fost konvins ka lumea se uita la mine ka si kum as fi homo sau ceva ka atatea pasiune aveam in mine!

Dupa parerea mea un baiat nu trebuie sa fie subvalorizat daka ii place genu vostru de muzika nu? Atunci de ce nu pot si io ka orice fata agitata sa sar si sa kant din tot sufletul la koncertele voastre nu?

Deci akuma am aflat de albumul nou si oaii abia il astept!

Cika stateam io in taxiu ceneam de undeva si am auzit o melodie tare de tot dar habar nu aveam cina o kanta. La un moment dat mi-am imaginat de parka voi atzi fi aia si zambeam kand mi-lam inchipuit pe Bono kum baga la refren. Or trekut kam 3 minute iar kand sa platesk lam intrebat totusi pe Taximetrist (ka ala toata ziua sta la radio :))) ka sa nu se supere dar cine kanta melodia asta?

La kare el o spus : Proconsul :)
Nu este un sunet mai clar... numai... Tubular Bells!!!
Toderas P
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 19, 2003 9:35 pm
Localitate: Oradea

Mesajde Unregistered » Joi Iul 10, 2003 2:33 pm

Initial trimis de florin barbu


In primul rand nu sunt "chestii" programate pe calculator. Adica toba e toba, basu bass, etc. Sunt si solouri, dar nu au cum sa fie ca acu 30 de ani :-)).In concert sunt mai dezvoltate.
La piesa "nu mi-e bine fara tine", (vezi clipu') armonia o face basul :D
Albumul va fi in magazine dupa 1 iulie!



ba florine!albumul e ok! cam lent pe gustul meu dar ...suna! io totusi va difuzez:))))))))
K.(ghici)
Unregistered
 

KriK

Mesajde Florin » Vin Iul 11, 2003 9:26 am

Initial trimis de Unregistered



ba florine!albumul e ok! cam lent pe gustul meu dar ...suna! io totusi va difuzez:))))))))
K.(ghici)


S-a dus vremea vinilului, ha? Acolo dadeai pe 72 si rezolvai problema :-)
Bine ai venit pe forum Kirk!
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Adevarata muzika Romana!

Mesajde Florin » Vin Iul 11, 2003 9:48 am

Initial trimis de Toderas P


noi kand mergeam la munte ku kolegii nostrii dese ori ne imbatam un pic:)) si noah ce kantam in gura mare? Cerul!
Deja stiam pe de rost mai multe melodii de la voi dar asta a fost doar inceputul!


Dupa parerea mea un baiat nu trebuie sa fie subvalorizat daka ii place genu vostru de muzika nu? Atunci de ce nu pot si io ka orice fata agitata sa sar si sa kant din tot sufletul la koncertele voastre nu?

Deci akuma am aflat de albumul nou si oaii abia il astept!



Toderas, bine ai venit pe forum :-)
Apropos de imbatat si cantat Cerul, ni s-a intamplat si noua, sa stii :D Stii bancul cu cartita?
Noi avem multe piese de dragoste, dar asta nu inseamna ca noi cantam pentru fete. Cantam in primul rand pentru cei care asculta
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde melc » Vin Iul 18, 2003 2:41 pm

care era alternativa la 'nu mi-e bine fara tine'?
'povestea nostra' sau 'mi-e dor de tine'?
melc
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 22, 2003 4:35 pm
Localitate: bu

Mesajde Florin » Vin Iul 18, 2003 3:12 pm

Initial trimis de melc
care era alternativa la 'nu mi-e bine fara tine'?
'povestea nostra' sau 'mi-e dor de tine'?


La inceput a trebuit sa alegem intre "nu mi-e bine fara tine", povestea noastra, si "pentru ea".Acum, dupa ce am terminat albumul, sunt mai multe alternative :-) Va fi greu de ales single-ul urmator, poate ne ajutati voi.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde melc » Dum Iul 20, 2003 4:54 pm

Initial trimis de xbass


La inceput a trebuit sa alegem intre "nu mi-e bine fara tine", povestea noastra, si "pentru ea".Acum, dupa ce am terminat albumul, sunt mai multe alternative :-) Va fi greu de ales single-ul urmator, poate ne ajutati voi.


'povestea noastra'

sper ca va avea un clip pe masura
melc
 


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori