versuri

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

versuri

Mesajde DORA-KARINA » Mar Aug 26, 2003 4:04 pm

Exista oameni care au CEVA de spus si spun ,oameni care au ceva de spus si nu stiu cum sa spuna si oameni care nu au nimic de spus si chiar daca spun o fac degeaba.Proconsul a spus Mult in muzica si cred ca au si mai mult.Astept si restul. In legatura cu versurile voastre,cred ca ati evoluat foarte mult. stiu ca tu nu ai fost de la inceput in trupa dar cred ca recunosti ca de la"fata plina de alcool si..."si pana la "as culege-n palma o stea" e cale lunga.Cine compune vesurile?De la o trupa simpatica ati evoluat la o trupa profunda, echilibrata.Mersi pentru concertul de la Bistrita.Ai dreptate ...tu esti "ala dragut'" .felicitari parintilor. "10 povesti "e grozav.salutari tRupei!
DORA-KARINA
 

Re: versuri

Mesajde Florin » Mie Aug 27, 2003 12:28 am

Initial trimis de DORA-KARINA
In legatura cu versurile voastre,cred ca ati evoluat foarte mult. stiu ca tu nu ai fost de la inceput in trupa dar cred ca recunosti ca de la"fata plina de alcool si..."si pana la "as culege-n palma o stea" e cale lunga.Cine compune vesurile?De la o trupa simpatica ati evoluat la o trupa profunda, echilibrata.


Bine ai venit pe forum, Dora-Karina :-)
Sa stii ca multa lume prefera perioada "barosanu'". Atunci s-a cantat despre unele, astazi se canta despre altele. Totusi calitatea muzicii cred ca a ramas neschimbata. Este normal sa existe o evolutie totusi in istoria unei trupe, vorba aia, nu imbatranim degeaba...
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Re: versuri

Mesajde carina » Vin Aug 29, 2003 6:42 pm

vorba aia, nu imbatranim degeaba...
dupa 20 de ani de viata ardeleneasca ajunsei si eu in Capitala care mi s-a parut infricosatoare privita din gara de nord la ora 5 dimineata.spre seara imi schimbasem parerea.creste adrenalina cand vezi "live"locuri pe care le-ai vazut doar la tv.asa ca s-au nascut niste intrebari pentru voi.bucurestiul?eu as zice interesant.cand s-a filmat "zbor"a fost alegerea trupei?ceva amintiri inedite?poate v-ati legat de vre-un oras din tara?sau poate din strainatate?de ce da,de cenu?e valabila si pentru voi povestea cu "satul natal"?sau ce v-ati dori sa vedeti in mod special?banuiesc ca nu v-ati dori un concert in irak.sau cine stie?spuneti-ne voi.rusia?polul nord?....cerul?:)
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde rocka » Vin Aug 29, 2003 10:02 pm

parerea mea e ca proconsul a evoluat mult atat la capitolul muzica cat si la versuri. Cu siguranta vor castiga multi fani noi cu "10 povesti'... eu sunt prima... Albumul e super si cred ca fiecare dintre noi se regaseste in versurile a cel putin uneia dintre piese. Tineti-o tot asa ca sunteti pe calea cea buna.:o
rocka
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Aug 10, 2003 1:26 pm
Localitate: Oradea


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron