de Mamaia

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

de Mamaia

Mesajde camitza1 » Joi Sep 04, 2003 4:24 pm

Dragilor, sunt total nedumerita referitor la acest festival Mamaia. Maine va fi sectiunea Slagare (ce stupid suna!!! brrr...) unde sunt pe lista si baietii de la Proconsul cu "nu mi-e bine fara tine". Dupa ce am citit in presa ca s-au retras de pe lista, la fel ca si Holograf si Vama Veche, gasesc azi pe site-ul festivalului (http://www.festivalul-mamaia.ro) lista finala si cu multe semne ca acesta !!! in care cele trei trupe sunt la locul lor. Avand in vedere ca baietii sunt in concediu, Florin este chiar "triciclizat" si probabil bantuie prin tzara, sunt foarte curioasa daca stie cineva ceva despre acest subiect ca sa ma lamureasca. Eu stiu ca mai e doar ziua de maine si aflu, dar asa sunt eu, mai shmechera si fara rabdare.
Hai ca va las si va scriu doar ca... mi-e tare dor de ei!!!!! Pa!
camitza1
 

Re: de Mamaia

Mesajde lixandru » Joi Sep 04, 2003 10:56 pm

Initial trimis de camitza1
Dragilor, sunt total nedumerita referitor la acest festival Mamaia. Maine va fi sectiunea Slagare (ce stupid suna!!! brrr...) unde sunt pe lista si baietii de la Proconsul cu "nu mi-e bine fara tine". Dupa ce am citit in presa ca s-au retras de pe lista, la fel ca si Holograf si Vama Veche, gasesc azi pe site-ul festivalului (http://www.festivalul-mamaia.ro) lista finala si cu multe semne ca acesta !!! in care cele trei trupe sunt la locul lor. Avand in vedere ca baietii sunt in concediu, Florin este chiar "triciclizat" si probabil bantuie prin tzara, sunt foarte curioasa daca stie cineva ceva despre acest subiect ca sa ma lamureasca. Eu stiu ca mai e doar ziua de maine si aflu, dar asa sunt eu, mai shmechera si fara rabdare.
Hai ca va las si va scriu doar ca... mi-e tare dor de ei!!!!! Pa!


Asta cred ca e gluma proasta a celor de la Mamaia!
Sa zicem ca unii din baietii din Proconsul pot fi adunati, dar Bodo care iti spun sigur ca e in luna de miere intr-o locatie ce e dincolo de granitele tarii, ma indoiesc ca o sa-l aduca!
Cel putin la ultima mea discutie cu Bodo, era clar ca are rezervate biletele pentru honeymoon... asa ca...
Nu zic ba, "Nu mi-e bine fara tine" e clar slagar dar sigur nu va fi prezent la Mamaia, numai daca nu le-o pus pistolul la tampla baietilor, ceea ce e foarte putin probabil:)
lixandru
 

Re: de Mamaia

Mesajde camitza1 » Vin Sep 05, 2003 10:22 am

Asa ma gandeam si eu. Si asa au o vacanta scurta! Mai bine pe munte sau la soare pe litoral, ca oricum nu e o vacanta lunga. Festivalul, dupa cum arata scena si dupa cum prezinta cei doi de la Prima, nu pare a se fi implicat organizatorii foarte tare. Da-i incolo!!! Vreme buna sa avem, si noi, si ei (baietii, adica)! Hai Pa!
camitza1
 

Re: Re: de Mamaia

Mesajde anca joldea » Mar Sep 09, 2003 2:52 pm

Initial trimis de camitza1
Asa ma gandeam si eu. Si asa au o vacanta scurta! Mai bine pe munte sau la soare pe litoral, ca oricum nu e o vacanta lunga. Festivalul, dupa cum arata scena si dupa cum prezinta cei doi de la Prima, nu pare a se fi implicat organizatorii foarte tare. Da-i incolo!!! Vreme buna sa avem, si noi, si ei (baietii, adica)! Hai Pa!



Ce Mamaia?

Noi speram sa nu ne paraseasca basistu,pentru Turul ciclist al
Spaniei...
Avatar utilizator
anca joldea
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 08, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Mie Sep 10, 2003 12:11 pm

Felicitari pentru Robert si piesa interpretata de Berti Barbera!
Iar pentru Florin: e cu adevarat extraordinar sa te rupi de tot ce esti obisnuit sa traiesti si sa descoperi atatea alte fatzete ale cotidianului, in medii total diferite. Experiente de acest gen iti schimba adeseori modul de a privi si de a pretui ceea ce este in jurul tau, ceea ce ai. Si atunci cand le imparti cu cineva drag, castigul este mult mai mare. In vara asta am fost, intr-una din drumetii, la Prapastiile Zarnestilor. M-am cocotat pe versant pana la o mica grota, si stateam acolo, alaturi de cel drag, ascultand freamatul muntelui. Au trecut cativa excursionisti galagiosi. Nu ne-au vazut. Eram ascunsi de frunze, la cativa metri deasupra lor. A fost un sentiment tare ciudat. Faceam parte pentru cateva clipe din acel munte.
Sunt la servici, ascult 10 povesti...
camitza1
 

Mesajde Florin » Mie Sep 10, 2003 1:38 pm

Initial trimis de camitza1
In vara asta am fost, intr-una din drumetii, la Prapastiile Zarnestilor. M-am cocotat pe versant pana la o mica grota, si stateam acolo, alaturi de cel drag, ascultand freamatul muntelui. Au trecut cativa excursionisti galagiosi. Nu ne-au vazut. Eram ascunsi de frunze, la cativa metri deasupra lor. A fost un sentiment tare ciudat. Faceam parte pentru cateva clipe din acel munte.

Acu 4 zile eram si noi la prapastii :) .Cu bicicletele , bineinteles! Le-am vazut si de jos, si de sus din satul Pestera.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori