Bodo

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

E Bodo cea mai buna voce din Romania?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Bodo

Mesajde bhuttu » Mar Dec 10, 2002 1:30 am

Multa lume mi-a zis ca manc cacat cu faza asta, da' eu raman la parerea ca Bodo are cam cea mai buna voce masculina de pe la noi. Voi ce ziceti?
Si daca nu Bodo, cine?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Lovely Girl » Mar Dec 10, 2002 3:37 am

Da...intr-un fel ai dreptate.....nu stiu daca are cea mai buna voce masculina....dar cred oricum ca are o voce misto, puternica, si un timbru vocal klumea!
:wazzup: I'm MICKY and I'm back! Hmm...:con: .... I love you ! I'm very happy! :G
Lovely Girl
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Dec 09, 2002 3:30 am
Localitate: City of the love!!!!

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Dec 13, 2002 11:14 am

acum un an a fost un concert la craiova unde domnul bodo s-a prezentat jalnic.
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

cerul

Mesajde mirela`Carla_ » Dum Dec 15, 2002 3:14 am

Simpatica formatzia , nu am ce zice, si tot ce au castigat , au gastigat pe buna dreptate.Pentru mine vor ramane mult timp de acum in colo in suflet cu melodia "cerul" ... Cand o ascult ma gandesc la puiul meu care`i departe.... imi dau lacrimile.... Voua nu?
"Traiesc prin prezent,prin trecut cautand acelas viitor pe care nu l-am cunoscut niciodata dar care-mi neaga existentza!"
Avatar utilizator
mirela`Carla_
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Iul 01, 2002 11:00 pm

Intrebare

Mesajde AnDrEi » Dum Dec 15, 2002 3:25 am

Eu unul sunt de parere ca Marcel pavel sau Ovidiu Komornik .. dar .. noah ce pot sa spun .. Bodo ? da da .. o voce de invidiat .. dar nu pot sa il consider .. sau sa il plasez pe primul loc !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Raspuna

Mesajde mirela`Carla_ » Dum Dec 15, 2002 3:32 am

Da si Marcel Pavel , dar parca mai mult Proconsul.. ai auzit si u "Daca cerul va putea sa te aduca`n viatrza mea!":))) Valabil pt tine:)))
"Traiesc prin prezent,prin trecut cautand acelas viitor pe care nu l-am cunoscut niciodata dar care-mi neaga existentza!"
Avatar utilizator
mirela`Carla_
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Iul 01, 2002 11:00 pm

Re: Concluzie

Mesajde mirela`Carla_ » Dum Dec 15, 2002 3:10 pm

Ne poate si noua Bodo raspunde la intrebarea:"Ce a facut de a ajuns asa de indragit de multe persoane,sau nu stie nici macar el?:))))"
"Traiesc prin prezent,prin trecut cautand acelas viitor pe care nu l-am cunoscut niciodata dar care-mi neaga existentza!"
Avatar utilizator
mirela`Carla_
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Iul 01, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Dec 17, 2002 3:32 pm

din multitudinea de voci aparute ca ciupercile dupa ploaie dupa revolutie cea a lui bodo, cel putin pe cd, se detaseaza cu mult. ca-i gras,burtos,betiv,etc treaba lui, io unu zic ca are voce...printre putinele din romania...
nu votez pt ca nu pot afirma ca cea mai buna voce ci printre cele mai bune....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde onk » Mie Dec 18, 2002 12:27 pm

nu pot vota dar trebuie sa spun urmatorul lucru: de fiecare data cand l-am auzit live, nush ce coincidentza a fo, da era ragushit. bine, si covaci ragusheshte, daa nu se compara.
acu fie vorba intre noi la un concert in regie a mai fo cum a mai fo, ca era sala mica si se auzea, da daca trupa vrea sa-si evidentzieze front-manul, io una zic ca sa nu-l mai lase pe berti barbera sa cante, ca le da clasa. la totzi.

deci: numa si prin comparatie cu Berti nu pot sa-l votez pe Bodo ca cea mai buna voce, inregistrarile nu le iau in considerare, iar live e ragushit asa ca nu se pune.

cele mai bune voci masculine la ora asta?

Costica Damigeana
Tavi Colen




a, si mirela, lasa vrajeala si linguselile ca posturi mai de bagare in seama ca ale tale putini mai au pe forumul asta
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde marian jan » Sâm Dec 28, 2002 8:07 pm

costica sandu "damigeana" este dupa parerea mea cea mai buna voce masculina din tara.in prezent este vocal in trupa MS-o trupa de care stiu prea putini si ar trebui sa stie mai multi(de doru istudor ai auzit?).daca vrei sa stii unde a mai cantat,viziteaza http://www.msmetal.net .
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde MELANIA » Joi Ian 02, 2003 12:01 am

Dupa parerea mea cele mai bune voci sunt:Bodo ;Cristy Enache(DIRECTIA 5);Razvan de la Kripton!
MELANIA
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Dec 08, 2002 5:00 am
Localitate: IASI

Mesajde diana_2205 » Dum Ian 05, 2003 5:37 pm

Rockeru`Somer: descrie`ne si noua modul "jalnic" in care s`a prezentat Bodo, sunt chiar foarte curioasa. Sau eshti un biet Rocker Somer , dupa cum se si vede dupa nick, care ar vrea sa castige un ban facand anti`reclama ?
mirela`Carla_ : ce sa faca?? S-a purtat natural tot timpul si inc`o mai face....si inca ceca...aici era vorba de vocea lui, nu de versuri..da` whatever...
onk: Ei bine, l`am auzit ieri, 4.01., cantand live; nu intru`n amanunte, insa nu era`n concert, ci cu prietenii la un restaurant. Erau muzicanti, so...i`a fost inmanat si lui microfonul si a avut o voce chiar de invidiat! Chiar intram in restaurant...nici prin cap nu mi`a trecut ca`i el...
SO...mai incet cu atatea acuzatii...a...si....cine`a zis mai sus..ca`i si gras si burtos...1.e pleonasm si 2.what`s the problem....chiar daca "nu`i problema ta" AND....nu era nici BEAT...ok?...:)))..si nici ragusit...desi...era totushi a 4a zi dupa petrecerea de rev..ca io inca mai sunt ragushita...ok?....
Si...sa revin la subiectul initial...sunt cateva...si subliniez...doar cateva voci bune`n toata Romania...si Bodo...e una dintre ele...
Avatar utilizator
diana_2205
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Mai 11, 2002 11:00 pm

Mesajde alina » Sâm Ian 25, 2003 11:36 pm

voce nu stiu ,da "plamani" sigur are!personal genu'asta de voce nu prea mai imi place !

daca nu el uite cine:

1.Minculescu- tre sa argumentez?
2.Baniciu-si aici?
3.Kempes+Igrisan(se completeaza perfect)
5.Colen


Ar mai fi da acum nu-mi vin in minte!poate pe 10.Bodo

Si inca o chestie(offtopic):Daca "cerul" nu era Proconsul nu se bucura de o asa mediatizare!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Ines » Lun Ian 27, 2003 5:39 pm

Sunt putine voci masculine bune in tara noastra draga si categoric Bodo poseda una dintre ele. Dar a (re)aparut de curand un domn care mi-a (re)atras atentia. Se numeste Bogdan Bradu. Si candideaza cu sanse foarte mari la nr.1.
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

depinde de gusturi!

Mesajde christina » Sâm Mar 01, 2003 1:55 pm

...nu putem discuta gusturile cuiva..doar pe ale noastre !Eu cel putin cred ca Bodo este special!Toti suntem in felul nostru dar el ca artist are ce ii trebuie si stie ca nu conteaza decat ceea ce crede el despre el!Insa noi...fanii lui si fanii muzicii pe care o presteaza suntem de acord ca formatia lui il ajuta mult sa arate ceea ce este el si ce poate cu adevarat sa ofere lumii.
christina
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Feb 28, 2003 2:56 pm
Localitate: Brasov

bodo este profesionist!

Mesajde carina » Vin Aug 29, 2003 5:42 pm

eu sunt sigura ca motivul pentru care bodo place este pentru ca are o voce matura.cred ca maturitatea artistica se obtine doar la o anumita varsta,dupa multe incercari si dupa acumularea unei anumite experiente.in general vocile de valoare recunoscute apartin unor artisti maturi si din alte puncte de vedere(voi spuneati marcel pavel,tavi colen,paula seling).niciodata n-o sa vedem castigand cerbul de aur o voce ca si a simonei nae sau ca si a alexandrei ungureanu pentru ca ,desi sunt voci bune,se simte foarte tare lipsa experientei si a maturitatii.uite-te la nicola care a avut nevoie de ani pentru ca vocea ei sa fie recunoscuta(de public).cred ca este vorba si de a fi omul potrivit in locul potrivit iar bodo se incadreaza perfect in trupa proconsul,ca si ceilalti de altfel.cand ii auzi in concert nu-ti vine sa crezi cat de bine se completeaza(ca au si zile proaste nu contesta nimeni ,la urma urmei sunt oameni iar cine nu munceste nu greseste,dar asta nu inseamna ca nu sunt talentati si ca nu pot mai mult.depinde de norocul fiecaruia.la bistrita au fost extra,multumim baieti!)si apoi bodo are o voce originala(ragusita in sens pozitiv)niciodata n-am inteles de ce i se spune bodo.bogdan este un nume superb.chiar nu-i spune nimeni asa?mie imi place si dan helciug dar spitalu' o ia razna de tot.
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Re: bodo este profesionist!

Mesajde Unregistered » Mar Sep 16, 2003 7:25 pm

Initial trimis de DORA-KARINA
niciodata n-am inteles de ce i se spune bodo.bogdan este un nume superb.chiar nu-i spune nimeni asa?


Bogdan ii spune sotia lui.
Unregistered
 

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Sep 20, 2003 7:22 pm

Si mie imi place vocea lui Bodo.si de el,in general.
abia vreo doi artisti internationali ar putea sa il intreaca,dar nu vreau sa ma gandesc la asta...
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde basstard » Vin Sep 26, 2003 11:14 am

Cred ca repet idei exprimate mai sus dar imi spun totusi parerea:
Are voce Bodo cat cuprinde...dar ar fi exagerat sa il punem pe locul intai.
Sunt o mana de vocali in tara asta intre care diferentierea se face in functie de gusturi. Nu poti spune Bodo e mai bun ca Minculescu de exemplu. Au voci/stiluri diferite... amandoi sunt foarte buni.

Bodo e super la jamm sessionuri (de fapt toti Proconsulii dau clasa la capitolul asta)
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Sâm Sep 27, 2003 7:21 pm

Ai dreptate.Se bat cap in cap,dar in mintea mea =D are ceva voce si pe langa faptul ca gusturile,oricat de bune sau de rele ar fi, nu se discuta, eu ma refeream mai mult la tinerei... si iar nu pot sa concureze... dar tot Bodo mi se pare (mie) cel mai "vocist " (in sensul bun) :)
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori