noutati/curiozitati

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Mesajde ursuletroz » Sâm Ian 29, 2005 8:23 pm

alifantis are 160, fratilor!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde lixandru » Dum Ian 30, 2005 1:03 am

Nu stiu pana cand se putea vota dar eu in aceasta secunda am votat si s-a contorizat...
This is so weird......148 Proconsul
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde lixandru » Dum Ian 30, 2005 1:04 am

P.S ora Romaniei 1.05 am
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde ursuletroz » Lun Ian 31, 2005 10:44 pm

salutare!!!!!!!!!!!!!!! nu e nimeni??
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mie Feb 02, 2005 1:25 pm

Hello everyone! Azi, concert in Bucuresti, in Music Club de la ora 22.00!! Maine la Sibiu, in Stage Club, ora 22, iar vineri Bistrita, Metropolis, ora 22. Evident , la toate concertele, in deschidere de la ora 21 canta Avantgarde. Sa va simtiti super va doresc, si nu mai fiti asa zgarciti la scris!! Si la poze! Hai pa!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Mie Feb 02, 2005 10:46 pm

:) sal camitza!! poze... sper ca pana luni sa trimit niste poze de la concertul din iasi:) auzi? invidiez bucurestenii, ca au parte de baieti azi!!!!!!!!!!!! sa va simtiti super la concert!!!!!!!!!!!! pa pa
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Joi Feb 03, 2005 12:48 pm

Proconsul, intr-un turneu de cluburi in intrega tara

BUCURESTI, 2 feb (MEDIAFAX) - Trupa Proconsul, care se afla intr-un turneu de cluburi cu albumul "Proconsul... de 5 stele", considera ca reactia publicului la acest gen de concerte este "mai adevarata" decit in cazul concertelor in aer liber.
In ceea ce priveste diferenta dintre concertele mari si cele de cluburi, liderul trupei Proconsul, Bodo, a spus, intr-o conferinta de presa, ca in cluburi se creeaza o anumita apropiere cu publicul.
"Reactia publicului este mai adevarata in cluburi. Este un fel de ofensiva adusa muzicii necintate pe bune. Acolo vezi mai bine daca reusesti sa le captezi atentia celor prezenti sau nu", a adaugat Bodo.
Dupa seria de concerte din cadrul turneului organizat de In Your Mind, anul trecut, Proconsul a decis sa realizeze si un turneu de cluburi in orasele Cluj, Brasov, Galati, Iasi, Bacau, Sibiu, Timisoara, Constanta etc.
Trupa care deschide concertele este Avantgarde.
"I-am ales pe Avantgarde pentru ca acesti baieti sunt intr-o forma maxima. Sunt o mare surpriza pentru noi, pentru ca formeaza o trupa tinara cu muzicieni de super valoare. Si, in plus, poate ca noi ne mai plictisim unii de altii... iar acum ii avem alaturi de noi si pe acesti tineri", a spus Bodo.
Vocalistul trupei Avantgarde, Andrei, considera ca Proconsul "este o scoala foarte buna" de muzica de la care "a furat" o multime de secrete, printre care si acela de a fi "mai comunicativ".
Avantgarde a promis un nou album, in primavara.

P.S. Azi concert la Sibiu, in Stage Club!!! Distractie!!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Joi Feb 03, 2005 10:34 pm

salutare! eu invat
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Joi Feb 03, 2005 10:35 pm

sau asa ar trebui:) seara nu intra nimeni p forum?
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mie Feb 09, 2005 12:16 pm

Se reia turneul de cluburi. Maine, la Timisoara, club "the Note", de la 21:00 Avantgarde si de la 22:00 Proconsul. Vineri, la Arad, in Moscheea, de la aceleasi ore. Enjoy!!!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Mie Feb 09, 2005 11:24 pm

salutare!!!!!!!!!!am terminat sesiunea:) am vazut sambata gala p tvr2, da... mai bine nu comentez.asa, bun.vreau sa stiu cum fac sa ajunga pozele de la concert la voi?si mai vreau sa stiu cand e urmatorul concert PROCONSUL in Iasi!!!!!!!!!!!!!cam atat p agenda de azi:). va pup pe toti!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Joi Feb 10, 2005 11:56 am

Mai ursuletroz, felicitari pt sesiune! Pozele le poti atasha. Cand postezi, vezi mai jos, la "manage attachaments". Cat despre concert, cum aflu am sa iti spun. deocamdata, in afara de concertele de turneu, va fi pe 14 februarie, in Bucuresti, la Patinoar Unirii, concert de la ora 19. Hai pa!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Dum Feb 13, 2005 1:30 pm

salut!!!!!!!! o duminik superba tuturor si aveti grija ce faceti maine!!!:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mar Feb 15, 2005 12:58 pm

Va reamintesc: maine, la Cluj, la Diesel Club, concert Proconsul de la ora 22. Avantgarde in deschidere de la ora 21. Joi, la Oradea ( A-) :ham: :-: =D ~y ), concert la Colosseum, aceleasi ore, aceeasi trupa in deschidere. Si ca sa va fac chef de mers la concert, va pun si o poza! Hai pa!
Fişiere ataşate
forumcolosseum.JPG
forumcolosseum.JPG (255.19 KiB) Vizualizat de 3797 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde lixandru » Mar Feb 15, 2005 1:13 pm

Traiasca!
AMR 2 zile!
See ya soon!
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde ursuletroz » Mie Feb 16, 2005 1:46 pm

buna!!!!!!!! pe 18, la MTV LIVE, printre alte formatii pe care normal ca nu le-am retinut:D se afla si PROCONSUL, asa ca fiti cu ochii pe MTV vineri!!! zbye!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mie Feb 16, 2005 2:22 pm

ursuletz, n-ai retinut ora?? Ca dupa cantarea de joi, cine stie la cat voi deveni available vineri...
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde lixandru » Joi Feb 17, 2005 10:13 am

Si a venit si ziua Z!
Detalii in numarul viitor!;)
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde bestrom » Joi Feb 17, 2005 12:17 pm

cum o fi fost turneul baietilor in alte orase? ca la Timisoara la cintarea de la The Note a venit foarte putina lume...
bestrom
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Mai 07, 2004 12:03 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde lixandru » Joi Feb 17, 2005 12:24 pm

Nu stiu cum a fost in alte orase, dar stiu ca la Oradea de cate ori ii cantare in club, nu se poate arunca un ac! E stup de plin si o atmosfera de sarbatoare. Asa e de fiecare data si nu cred ca de aceasta data se va face exceptie, asa ca ne pare rau pt Timisoreni ca nu stiu sa aleaga....
Maine detalii... nu spui ora ca nu cred ca se poate aprecia ora la care ne vom trezi noi oradencele care vom fi prezente la cantare:)
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde ursuletroz » Joi Feb 17, 2005 1:36 pm

mai, in program scrie ca emisiunea MTV LIVE e samabata la 23.00, dar la tv spunea ca e vineri, 18 februarie. ciudat! oricum, sambata va reveniti putin dupa concertul de diseara, asa ca fiti cu ochii pe MTV!!! va pup si va doresc cantare placuta( "ochii tai ma mint/nu, nu mai pot sa simt......") :). pupati-i si din partea mea!!! :)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Joi Feb 17, 2005 1:43 pm

Sambata voi fi pe MTV. Multumim de urari, o sa le transmitem. Miane povestim cum a fost, si evident vor fi si poze. PA ca ma grabesc sa termin munca pana la conferinta de presa!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Joi Feb 17, 2005 1:48 pm

la Iasi vremea e ciudata rau, adik e cald, dar innourat; un concert al baietilor ar face sa iasa soarele si la noi:). n-am sa uit niciodata ca acum 3 ani, in timp ce ei cantau in Piata Unirii "prima zapada", chiar la refren a inceput sa ninga(era 24 nov, daca nu ma insel) prima data in acea iarna!!! :) mie mi s-a parut fantastic!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde lixandru » Joi Feb 17, 2005 9:31 pm

Mai am jumatate de ora pana la concertul din club!
Am tras o fuga pana acasa sa ma pregatesc asa cum se cuvine pentru intalnirea cu Proconsul.
Maine va povestim, acum fuga fugutza la club ca nu se cade sa intram dupa ei!
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde ursuletroz » Joi Feb 17, 2005 10:36 pm

:((!!! :(( vreau si eu!!!! la concert cu voi!!!!!!!!!!!! camitza, maine e in bacau MTV LIVE, adik baietii canta maine la bacau(asa am inteles de la cineva) si sambata cica transmite parti din concert pe MTV.am o maaaaare rugaminte: baieti, uitati-va in agenda si spuneti-mi cand mai veniti la Iasi anul asta, vreau sa stiu de acuma cand va mai vad!!!! va pup pe toti!!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde lixandru » Vin Feb 18, 2005 11:03 am

Asa cum am promis ieri, povestea unei cantari in club!!!
A fost atat de frumos ca vroiam sa nu se mai termine. Baietii au dat tot ce a fost mai bun din ei, publicul a apreciat si a fost alaturi de ei. S-a cantat "pe bune" asa cum ne-au obisnuit, dealtfel.
Mi-e greu sa exprim in cuvinte bucuria pe care Proconsul o produce oradenilor, prin muzica lor, prezenta lor si felul de a sti sa fie prieteni pentru prieteni.
De acum nu ne mai ramane nimic de facut, decat sa numaram zilele sau lunile pana cand ne vom reintalni cu ei.
Sper sa fie cat de curand.
Dragii nostri! sa aveti o vacanta binemeritata, linistita si plina de dragoste si sanatate!
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde camitza1 » Vin Feb 18, 2005 5:42 pm

Hello! Inca sunt un zombi, deoarece am dormit doar trei ore. Dar pentru ca am zis ca scriu si pun poze, ma tin de cuvant. Si deocamdata am sa va arat poze din club, ca sa vedeti cam cat de full a fost. Era greu sa te strecori dintr-o parte in cealalta. A fost o nebunie! S-a cantat numai Proconsul, fara cover-uri. Cand s-a terminat, desi trecuse cam o ora jumate, mi s-a parut ca au cantat prea putin. Pentru mine oricat e prea putin. Am stat si la povesti pana la 3 dimineata. Ca-ntre prieteni dragi. Din pacate nu a fost Avantgarde, deoarece claparul isi luxase mana. Pacat, eram curioasa sa ii aud in concert. Dar a fost superOK concertul Proconsul, si deja mi-e dor de ei. Hai pa, si revin duminica!
Fişiere ataşate
colosseum people2.jpg
colosseum people2.jpg (378.91 KiB) Vizualizat de 3795 ori
colosseum people1.jpg
colosseum people1.jpg (356.8 KiB) Vizualizat de 3799 ori
colosseum people.jpg
colosseum people.jpg (386.62 KiB) Vizualizat de 3798 ori
colosseum conf presa.jpg
colosseum conf presa.jpg (383.41 KiB) Vizualizat de 3809 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde totviva » Sâm Feb 19, 2005 11:13 am

EEEE...fain trebuie sa fi fost :)
ma bucur pentru voi. Mai puneti poze :)
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Gigi0517 » Dum Feb 20, 2005 3:40 pm

[B]Frumoasa treaba:).. Toata lumea face "recenzii " asupra concertelor sustinute de baieti..Ma bucur ca simtiti muzica cu o intensitate maxima, inca odata se adevereste ca trairile unora dintre voi, noi sunt romantice si placute pe care altii nu le poseda..Felicitari. De la Cluj va scrie dl Gigi, un oras prea mare, si in care ma "pierd" cu atatea minti luminate sau mai putin dar pot sa va spun ca am asistat si eu la show-ul sustinut de baieti in clubul Diesel..Un club frumos cu spatiu destul de vast..Cred ca in Oradea e mai mic, NU?...dar in fine.. Pers prezente, circa 50 cu 10+(-) daca nu ma insel. S-a simtit "eul Proconsul" ca de fiecare data, si asemeni cum spunea Camelia fara cover-uri, desi imi pare rau ca nu au fost...aceeasi senzatie am simtit-o si eu ca durata recitalului a fost prea scurta.. De fapt cand adori ceva, ai tot asculta si nu te-ai satura, s-ar prelungi la nesfarsit..dar pana la urma toate un un final. CARPE DIEM asta e esenta. Am stat si noi la o taclala cam pana la ora 01:00 si cu zambetul pe buze ne-am indreptat fiecare spre casa lui. " Lixandru cine este"..:L :) asa de curiozitate..Ai bagat Camelia ceva de Proconsul pe monden?..Numai bine si zile insorite precum versurile pieselor ...cu drag , same G.G.
Gigi0517
 

Mesajde camitza1 » Dum Feb 20, 2005 5:55 pm

Wellcome back, Gigi! Am auzit ca au fost tare putini de la presa la Cluj. Oare de ce? La noi au fost destul de multi. Dar am si batut toba o saptamana pe tema concertului. In fine, parca nici n-a fost. Am asteptat atat si acum ca a trecut, mi se pare ca am visat. Asa e intotdeauna. Dar e abia februarie, nu? Azi am fost la munca. Acum am terminat, asa ca va mai pun cate o poza cu fiecare. Si zilele urmatoare iar. ca am de unde si e pacat sa nu le vedeti si voi. hai pa!
Fişiere ataşate
colosseum vali.jpg
colosseum vali.jpg (198.62 KiB) Vizualizat de 3792 ori
colosseum robert.jpg
colosseum robert.jpg (185.74 KiB) Vizualizat de 3791 ori
colosseum florin .jpg
colosseum florin .jpg (167.02 KiB) Vizualizat de 3805 ori
colosseum dragos.jpg
colosseum dragos.jpg (207.11 KiB) Vizualizat de 3779 ori
colosseum bodo.jpg
colosseum bodo.jpg (219.36 KiB) Vizualizat de 3799 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron