noutati/curiozitati

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Mesajde carina » Mar Oct 18, 2005 3:25 pm

camitza1 scrie:Pozitiv = Playback, adica toata lumea se simte bine, rad si danseaza.

trebuie sa recunosti ca asta se intampla si cand se canta live,nu? :inimioara :adormit:
great job,camitza,numa ca io vorbeam de situatiile in care merge si pozitivul si microfoanele,asta nu stiu cum se numeste,fifty - fifty,depinde care pe care...oricum nu mai conteaza din moment ce zici ca n-a fost,mie tot mi-ar placea sa retraiesc concertul macar odata(si nu doar datorita acestei discutii care oricum incepe sa ma doara pen'ca ma face sa ma simt ca o idioata.incep sa-mi dau si eu seama ca ar fi fost absurd insa uite-asa se-ntampla cand spui lucruri pe negandite,sa nu faceti ca mine :nesigur: nu mai fac nici eu,nu,nu [-X
altfeel,cred ca va dati seama ca ma bucur ca n-am avut dreptate.ce-as putea sa mai zic,mai bine ma duc sa m-ascund undeva, hai, pa
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde camitza1 » Mar Oct 18, 2005 3:51 pm

Come baaaack! :zambet: Nu e rau ca am discutat despre asta. Poate ca si altii or fi avut nelamuriri doar ca nu au scris, si e bine ca am facut unele precizari. See you soon ;)
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Mar Oct 25, 2005 10:49 am

hello everyone!
25.10 – Pitesti show room VW
27.10 – Medgidia recital Festival
28.10 – Medgidia Zilele orasului
Cam astea sunt noutatile! Enjoy!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Juanita 1 » Lun Oct 31, 2005 2:21 pm

==D ==D 10 noiembrie - concert Proconsul in Back Stage
Juanita 1
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Mar 09, 2004 1:12 pm
Localitate: ...around

Mesajde camitza1 » Dum Noi 27, 2005 2:56 pm

Hello everyone! Au aparut pe site-ul Proconsul concertele pana la sfarsitul anului:
29.11 Galati zilele orasului
01.12 Alba Iulia
02.12 Rucar corporate party
03.12 Tancabesti corporate party
08.12 Bucuresti Hilton corporate party
16.12 Bucuresti Lido corporate party
20.12 Predeal corporate party
23.12 Bucuresti corporate party
31.12 Bucuresti Revelion
La noul album se lucreaza si va aparea in curand. Cand stiu mai multe, scriu. Have a nice day!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Surpriza

Mesajde zambetu_tau » Vin Dec 02, 2005 3:25 pm

Buna tuturor! Surpriza...am aterizat neinvitat, fara dorul nimanui, ci doar din simplul fapt ca asa am simtit..si am venit cu noutati pt voi. AM fost mai rapid decat informatoarea voastra Camitza. Dar nu asta conteaza ...conteaza sa fiti la curent cu ceea ce se petrece..

Dupa cum bine se stie, Proconsul isi va lansa noul album discografic in curand. Si mai exact, Gigi0517 va anunta in premiera ca albumul va aparea in circa 1 saptamana cu noul hit initulat..ATENTIE..ASTA TOT DE LA DL AFLATI IN PREMIERA SI ASTA PT CA IMI SUNTETI DRAGI SI VA IUBESC.
Piesa se numeste "VINA TA" la care se va realiza si un videclip. Astept cu sufletul la buze noul hit si noul "album". De faptm este o editie speciala care include un bonus track, nu chiar un nou album. Piesle cantate la concertul "balade pot tine"..EU va doresc auditie placuta cat mai curand posibila si suflati o culoare acestui forum...da.

O zi cat mai frumoasa..
GIGI!
zambetu_tau
 

nouati

Mesajde zambetu_tau » Vin Dec 02, 2005 3:46 pm

proconsul lanseaa noul album in circa 1 saptamana si noul hit se numeste 'VINA TA" LA CARE SE VA FACE SI UN VIDEOCLIP...premiera pt voi sa aflati..cineva a fost mai rapid...am mai postat un mesaj dar l-a sers "cineva", motivul?
zambetu_tau
 

Piesa noua!

Mesajde camitza1 » Vin Dec 02, 2005 3:46 pm

Noua piesa Proconsul se numeste "Tu ma poti schimba" si va incepe sa fie difuzata pe posturile de radio de saptamana viitoare. In curand se va filma si videoclipul, care se doreste sa fie gata si sa iasa pe piata in preajma sarbatorilor. Acesta piesa va apare ca bonus track pe viitorul album Proconsul, care va fi lansat cam pe la sfarsitul lunii ianuarie, inceputul lui februarie, intr-un format surpriza, continand piese mai vechi live. Fiti in stand by, in curand "Tu ma poti schimba"!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde lixandru » Vin Dec 02, 2005 5:23 pm

Finally! De abia astept sa aud piesa! De abia astept sa ascult intregul album!!!!
Pupici
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde camitza1 » Mie Dec 07, 2005 1:00 pm

Agentia In Your Mind sprijina concertul caritabil “Vreau sa traiesc!â€Â
Fişiere ataşate
IYMindafish.jpg
IYMindafish.jpg (280.01 KiB) Vizualizat de 5535 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

fiti pe faza

Mesajde camitza1 » Mar Dec 20, 2005 2:36 pm

Maine, la ora 10, la Tonomatul DP2, se va difuza in premeira un videoclip cu o colinda de Craciun semnata Proconsul. Piesa se numeste "Langa mine" si a fost compusa special pentru Sarbatori.
Joi, Proconsul sunt invitatii lui Maruta la Realitatea TV iar vineri, la Tonomatul DP2.
Enjoy!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

clip

Mesajde totviva » Mie Dec 21, 2005 11:46 am

trezit dimineatza sa vad clipul . Vazut .
Simplutz tare. (sensul peiorativ al cuvantului "simplu") Se pare ca si Bodo l-a vazut tot pt prima data, dar lui i-a placut, asa a zis la telefonul in direct.
Bafta la urmatorul clip.

nu sunt rea :), dar am asteptari mai mari si nu le am fara motiv.
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Mie Dec 21, 2005 2:09 pm

L-am vazut si eu. Ma bucur ca pot sa ii vad de Sarbatori pe tv dar , sincer, parca mi-as fi dorit sa fie un pic altfel. Desi, intr-un fel e ok si asa pentru ca iti da senzatia ca sunt ca acasa, degajati, langa brad. Poate asta era si intentia, de simplitate. mergand pe strada, m-am pomenit fredonand refrenul... A-) Abia astept sa ii vad maine la Marutza, pe Realitatea!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde totviva » Joi Dec 22, 2005 9:43 am

[quote="totviva"]trezit dimineatza sa vad clipul . Vazut .
Simplutz tare. (sensul peiorativ al cuvantului "simplu") QUOTE]

Astazi am ascultat din nou piesa de Craciun pe Realitatea; piesa e tare faina, tre sa recunosc :). Am inteles acum ca mesajul era mai important decat imaginea clipului. :)
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Barbie » Joi Dec 22, 2005 3:36 pm

mi-a placut ENORM mesajul .... vreau si eu versurile daca a reusit careva sa le retina ... plz ... :a:
Barbie
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 22, 2005 12:53 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Mesajde camitza1 » Joi Dec 22, 2005 5:59 pm

Nu uitati, maine (vineri), de la ora 10, Proconsul la Tonomatul DP2 (TVR2)
Barbie, bine ai venit pe forum. Am sa fac rost de text. Va doresc o seara excelenta!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Vin Dec 23, 2005 6:04 pm

Au fost azi si la Tonomatul DP2. Probabil ca stiti deja, moderatorul emisiunii, Stefan Lungu, este cel care a realizat videoclipul piesei "Langa mine". Si ne-a povestit si cum: in graba, dupa o cantare la Predeal a baietilor de la Proconsul, obositi, dar dornici sa ne daruiasca repede un cadou de Craciun. O frumoasa piesa semnata Raymond Vancu, frumoase versuri, un omagiu adus Mantuitorului si o dedicatie pentru toti romanii. Asa cum am promis, iata versurile:

Langa mine

Vreau sa stii ce-mi doresc
vreau s-auzi ce gandesc
Nu mai pot sa m-ascund
Sa ratacesc
As vrea aripi sa zbor
Peste al lumii nor
Si cununa din cer
o astept si-am sa sper

R: Nu-i nimeni langa mine acum
nu-i nimeni sa-nteleaga tot ce spun
Dar inima imi spune ca tu
Esti cu mine pe-al vietii drum (bis)
Langa mine-acum

Tu stii tot ce-mi doresc
Tu auzi ce gandesc
Si-orice fac ma ajuti
sa reusesc
Tu-mi dai aripi sa zbor
Peste al lumii nor
si cununa din cer
O astept si-am sa sper

R-----------

Si asa cum a spus Dragos la Tonomat, sa ne amintim de semnificatia religioasa a acestei sarbatori, nasterea Mantuitorului, ca prea mult ne-am indepartat de la adevaratele simboluri si traditii. Sa ne gasim pacea in suflete, alaturi de familie (asa cum o vor face si cei de la Proconsul).
Va doresc tuturor Sarbatori fericite, sa aveti parte de cei dragi si sa va regasiti linistea.
Bodo, Dragos, Robert, Florin, Vali, sa aveti un Craciun asa cum va doriti!
Fişiere ataşate
Moshi de 5 stele.jpg
Moshi de 5 stele.jpg (277.59 KiB) Vizualizat de 5531 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

revelion

Mesajde camitza1 » Vin Dec 30, 2005 6:24 pm

In noaptea de Revelion, Proconsul va canta in fatza la Teatrul National pe la orele 8-9, la Hilton de la 10 la 2 si la Romexpo pe la ora 3.
Va doresc tuturor un super-an 2006 si tot ce va mai doritzi voi!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Lun Ian 23, 2006 12:55 am

:) tocmai am dat un search "proconsul" pe dc, si...:) am gasit piesa lui Stefan Banica Jr.( "Mi-e dor de ochii tai") cantata cu....Bodo!!!suna chiar bine:) si tot de pe dc mi-am luat si "Tu ma poti schimba", acum pot sa o ascult ori de cate ori stau la calc!!!!! m-a cucerit de prima data, nu ma pot opri din dans cand o ascult:) de abia astept sa ascult si celelalte piese. se stie cand vin la Iasi baietii??? va pup pe toti si va doresc o saptamana superba!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mie Ian 25, 2006 3:21 pm

Am cateva mici noutatzi pentru voi. A-)
marti se va filma noul clip si pana in 10 va fi pe posturile TV. Videoclipul va fi realizat de acelasi care a realizat si clipul la "Cerul". Adica... precis va iesi super ==D
Cat despre album, saptamana asta e gata masterul de live si in martie probabil avem albumul nou. Na, e de munca, trebuie sa iasa perfect. Cam asta ar fi momentan. Soare si caldura va doresc!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde carina » Mie Ian 25, 2006 3:38 pm

ce dragutz faptul ca ma gandeam si eu la acelasi lucru(adica la videoclip) si mai ales ca am scris deodata,Camitza:)abia astept sa-l vad:)pai daca tre sa iasa perfect atunci asa sa fie...
cat despre soare,tare mi l-am dorit si culmea e ca si-a aratat dintzisorii si ieri si azi da musca rau de tot.imi vine sa-i zic:"bai,ce-i cu dintii aia pe-afara?" A-) .eh,uneori mai face si muzica ce face soarele cand arde ca un nebun si nu te mai saturi de el.pupici
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cibibikeru » Vin Ian 27, 2006 3:14 pm

pls help care este cea mai noua melodie proconsul?? cum se numeste?
thanks!
cibibikeru
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Ian 27, 2006 2:34 am
Localitate: roma

Mesajde camitza1 » Vin Ian 27, 2006 5:14 pm

scrisesem cu o pagina mai in spate: "Tu ma poti schimba". Hello cibibikeru! Te mai asteptam pe forumul nostru
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Mar Ian 31, 2006 2:13 pm

Au plecat sa filmeze noul videoclip. :dir: Va fi in atmosfera anilor '60, Marylin Monroe... va fi ceva deosebit. Si daca regizorul videoclipului este Catalin Patru, cel care a realizat si videoclipul la piesa "cerul", cu siguranta va fi un clip elaborat, cu cadre deosebite. Amintiti-va "cerul"... So, bafta la filmari si abia asteptam sa vedem produsul finit!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Lucya » Vin Feb 03, 2006 7:57 pm

Hey...Am vazut azi noapte, adica pe 2 februarie 2006 la ora 00:30 pe TV K-LUMEA pe cei de la Proconsul la o emisiune (nu mai stiu cum se numea) si au vb despre toate videoclipurile si realizarile lor, dar din ce spuneau, reiesea ca filmarea a fost facuta in 2005, deci nu chiar recent...:d
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Vin Feb 03, 2006 11:02 pm

:) da, am vazut-o si eu, era "Magnetik", si a fost si in weekend, acum cred ca a fost a4-a oara pe anul asta cand au dat emisiunea in reluare. era emisinuea despre care ne-a povestit Camitza, cea in care era si Berti Barbera. mi-a facut o imensa placere sa le revad videoclipurile, mai ales cel al piesei "Tatuaj", de care baietii sunt atat de...mandrii:D :) "ai vrut sa fiu al tau/asta am vrut si eu...." fredonez si acum:) va las, tocmai am ajuns dla servici si sunt moarta de somn. Salut Florin!!!!Salut la toata lumea!!!!!! sa aveti un weekend asa cum va doriti!!! pa pa
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde Lucya » Lun Feb 06, 2006 6:38 pm

am asa o presimtzire ca urmatorul videoclip va uimi totzi fanii proconsul si nu numai! Am citit gresit sau e adevarat ca acest videoclip este semnat de acelasi regizor care a facut videoclipul la piesa "cerul"? Eu am mare incredere ca piesa noua dupa cum spunea Camitza1 ca se numeste "Tu ma poti schimba" va intra in topuri imediat! Sunteti de acord cu mine?
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde carina » Mar Feb 07, 2006 4:37 pm

Lucya scrie:am asa o presimtzire ca urmatorul videoclip va uimi totzi fanii proconsul si nu numai!


hai sa zicem mai bine ca ne va bucura,ok? :cap:
din cate stiu eu deja a intrat in niste topuri piesa,sa dea Domnu sa intre in toate,eu una nu ma supar
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Vin Feb 10, 2006 11:41 pm

oooooofff, am avut onoarea sa vad azi videoclipul baietilor p MTV, numai k s-a intamplat ceva, dla ei cred, k au bagat alt videoclip, R. Kelly park. imi venea sa dau cu tv-ul d pereti:(( alta ocazie sa-l vad azi n-am mai avut, k am plecat la serv si de abia acum 10 min am aj home. maine stau numai p MTV, poate nu mai fac astia aceeasi faza ca azi, k...vor vedea ei
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Lun Feb 13, 2006 11:53 pm

gata, i'm happy, acum vreo 2 ore am vazut tot videoclipul:) intr-adevar, a iesit foarte bine!!!!:) pt cine nu stie, va spun k maine seara la 23 p Prima va fi un concert( nu live:( ), unde vor canta si baietii nostrii( vor mai fi iris, Bere Gratis - d care nu am mai auzit absolut nimic d ffffffffffffffffffffff mult timp, din pacate, pt ca si ei imi plac muuult - , Luminita Anghel si altii. De abia astept sa vad cate piese vor canta si ce anume:) va las acum. talk 2morrow. bye!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator