noutati/curiozitati

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Mesajde ursuletroz » Mar Ian 25, 2005 12:52 pm

neata!!:) 96 de voturi!!!!!!!!!!!!!!!! sunt cei mai tari, stiam eu!!! da... si eu vreau sa vad videoclipul, da astia d la Tvklumea dau mai mult tampenii, ca sa nu mai zic de Mtv, care da muzik romaneasca din an in pasti. :) acum mor de plictiseala, ca de invatat invat numai noaptea; eu vreau sa ies la plimbare, da n-am cu cine, ca toti -cik- invata:))!!!!!!! ce sa zic?! voi ce faceti? dormitzi?:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mar Ian 25, 2005 1:02 pm

n-ar fi rau sa dorm, da sunt la munca. Am votat, da, la greu. Ne-am mobilizat. La tvklumea trebuie sa suporti si balarii ca sa mai asculti si o piesa buna. Asta e! Gusturile...stii tu. Oricum, spor la invatat si BAFTA!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde micaela » Mar Ian 25, 2005 2:54 pm

Si eu am votat, am mobilizat colegii... la greu... Sa speram ca rezultatul va fi pe masura... sa castige baietii locul intai. Dar sa nu uitam ca si maine e o zi, o zi in care votul nostru conteaza... Ha, ha, ha... suna foarte electoral :))
Avatar utilizator
micaela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Ian 10, 2005 12:00 am

Mesajde micaela » Mar Ian 25, 2005 2:57 pm

ioi.... scuze Camitza... nu am vrut sa te copiez... s-a intamplat, pur si simplu, telepatia, ca de obicei ;) Pupici la tine.
Avatar utilizator
micaela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Ian 10, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Mar Ian 25, 2005 3:21 pm

:)) fain!!!numai ca mie imi apare ca nu pot sa votez decat o data la 24 de ore; ce-i asta??? ma rog... da, merci fain de urare, camitza!!! auziti? baietii ... oare c fac?pe forum nu mai intra? :)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mar Ian 25, 2005 3:47 pm

Intra, Raluca, zilnic. De doi dintrei ei bag mana in foc. Numai ca nu scriu. Dar am sa ma mai rog eu de ei (el) ;-) E poveste lunga. De Anul Nou, Florin ne-a urat tuturor un an bun. El era de fapt cel care scria pe forum. A promis ca va reveni. Am sa am grija de asta :B
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Mar Ian 25, 2005 10:28 pm

:) stiu ca Florin intra, dar... cand?? :)) Florin!!!!!!!!!!!!!!!Where r u????? :)pana mea, am prins Magnetik azi, ultimele 10 min, destul cat sa vad videoclipul. ma asteptam la ceva mai plin de culoare; de altfel, ideea e buna. mi-a placut caracterizarea care le-a facut-o Berti!!!noua, fanilor, dc nu ni s-a cerut parerea pt emisiunea asta?:) zic si eu, ca sa nu tac:)) auzitit? cine merge la concert pe 14? n-ar fi fain sa ne intalnim acolo toti????
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Mar Ian 25, 2005 11:05 pm

da, vad ca toti sunteti in minunata lume a viselor. eu tocmai m-am intors din oras, si e un geeeeeeeerrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ma gandesc ca ma asteapta o noua runda de cursuri:((, si am zis sa intru pe forum, poate-poate dau de cineva online. se putea sa am eu norocul asta??!:)) mai invat ceva despre personalitatea in psihanaliza, mai dau pe forum, si... tot nimeni. dormiti, ca somnul face bine!!!:))
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Mar Ian 25, 2005 11:47 pm

daaaaaaa," personalitatea in psihanaliza e formata din 3 instante", atat reusesc sa retin!!:( tot liniste pe aici, asa ca ma retrag si eu. sweet dreams la toti, chiar daca nu m-aude nimeni:P:)). pa pa.
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Joi Ian 27, 2005 11:25 am

Fratilor, am pierdut teren la Gala premiilor radio. Albumul lui Alifantis e cu 14 voturi inaintea albumului "5". Cred ca se mai poate vota, cel putin azi cu siguranta. Hai sa mai incercam, poate totusi iese primul!
http://www.radiobucuresti.ro/gala_muz.php?sect=8
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Joi Ian 27, 2005 12:41 pm

Poftim???????????????? Alifantis?????????????? :) No Way!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Joi Ian 27, 2005 12:42 pm

:)) HEHEHE!!! acum baietii nostri au 125, iar alifantis 108!! noi stim deja cine ia premiul, nu????
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde totviva » Joi Ian 27, 2005 12:51 pm

Neatza Raluca!!!
E fain daca la tine arata asa clasamentul ala...la mine e altfel .
Proconsul este cu 108 voturi.
Care dintre noi nu s-a trezit bine??? :)
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Joi Ian 27, 2005 12:52 pm

mda, azi la magnetik e directia5; Proconsul au fost saptamana trecuta.nu-i nimic, eu am vazut ultima parte, plus videoclipul:), care apropo, nu-l mai dau astia dp atomic; dc oare, nu inteleg!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Joi Ian 27, 2005 12:54 pm

HEHEHE!!! Alifantis ia premiul! Mai ursuletz, invatzasi mult azi noapte ca le vezi in ceata. Ia mai uita-te sa vezi, care are 125 si care 108? ;D E?? So, de-asta ziceam eu ca trebuie votat la greu. Te tzuc! :*
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Joi Ian 27, 2005 4:43 pm

Am primit iar un e-mail de la IN YOUR MIND, in care sunt ceva modificari fata de primul program trimis. De exemplu, azi, concertul programat pentru Hunedoara s-a mutat la Deva. Asa ca, de la ora 21 Avantgarde, si de la 22 Proconsul, in Club BOBO. Iar pentru maine a ramas Alba Iulia, in aceeasi forumula, la aceleasi ore, in Pub13-Cetate.
O alta noutate: "Turneul de cluburi al formatiei PROCONSUL, ce promoveaza albumul "5" va ajunge si in Bucuresti. Cei care au ratat concertul de anul trecut de la Sala Palatului au acum ocazia sa asculte live cele mai recente piese Proconsul. O atmosfera intima si o muzica buna este tot ceea ce ai nevoie pentru o iesire reusita in oras. Exact asta este ceea ce va ofera Proconsul la concertul din 2 februarie din Music Club de la ora 21.00."
Si ultima modificare, Clujenii ii vor vedea si auzi inaintea Oradenilor. Concertul de la Cluj se muta pe data de 16 februarie, in DIESEL Club. Cel de la Oradea ramane pe 17 februarie, in Colosseum. Haida pa!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Joi Ian 27, 2005 10:46 pm

maaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!! 5 e pe locul 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!WAKE UP PEOPLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(( NO WAY!!!!!!!!!doar nul- lasam pe alifantis sa castige, nu????????????????????
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Joi Ian 27, 2005 10:55 pm

:):):) alifantis la mine are 140!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ce sa mai zic... CE FAC FANII PROCONSUL???????????????????????? DORMITI????????????????
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Vin Ian 28, 2005 11:29 am

Si al mine tot 140. Ursuletzule, cred ca ne agitam degeaba. Tu nu vezi? De cate ori am bagat masiv voturi, ca ieri spre exemplu, sunt acolo niste pitici, pe undeva, care recupereaza instantaneu. Poate ca asa trebuie, sa iasa Alfiantis. Care, intre noi fie spus, imi place foarte tare. Albumul asta nu l-am ascultat dar am multe altele care sunt foarte frumoase. Insa, albumul "5" este foarte bun, lucrat, suna foarte bine si chiar ar merita sa iasa primul. Oricum, vom vedea rezultatele, cum am mai scris, in 5 februarie, la tvr2.
Aaa, apropo, ieri a fost Magnetica, tot cu Proconsul, dar de la 20:15!!! A-) Acu, sa ma ierte Dumnezeu, dar eu nu mai inteleg nimic din programul acestui TV K Lumea! :con:
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Ian 28, 2005 12:03 pm

camitza1 scrie: Poate ca asa trebuie, sa iasa Alfiantis. Care, intre noi fie spus, imi place foarte tare. Albumul asta nu l-am ascultat dar am multe altele care sunt foarte frumoase. Insa, albumul "5" este foarte bun, lucrat, suna foarte bine si chiar ar merita sa iasa primul.


Merita sa iasa primu, nu? Chiar daca pe a lu' Alifantis nu l-ai ascultat! Logic! ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde totviva » Vin Ian 28, 2005 12:47 pm

piskeshu scrie: Chiar daca pe a lu' Alifantis nu l-ai ascultat! Logic! ~p


Logic nu prea pare :), dar daca nu ai posibilitatea sa compari si totusi pe lista aia se afla ceva care chiar iti place, votezi ce stii.
Tu..nu ai face la fel?? logic :) Sunt unii care voteaza ce nu cunosc sau nu au ascultat :) atunci chiar e mai grav si nici macar logic *p
bafta!
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Vin Ian 28, 2005 12:51 pm

Prezumtia de subiectivism se aplica tuturor !!! :U
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Vin Ian 28, 2005 2:03 pm

:) da, ai dreptate cu astia de la tvklumea, camitza!!!! auzi?? :) poate da Domnul si intra unu din ei pe forum, sa vada ce parere avem de ei, poate isi imbunatatesc imaginea:)! eu, sincera sa fiu, am cateva piese de la alifantis care imi plac, dar nu ma dau in vant dupa el;de ascultat ultimul lui album............. nici atat:).de hara nici nu se pune problema; ma intreb cum de au si fost nominalizati-fara rea intentie-; poate ca sunt buni, poate ca au melodii faine, nu am avut niciodata rabdare sa-i ascult pan la final. concluzia???: am votat cu Proconsul. dc? pai... pt ca imi plac, pt ca e singura formatie la care am ascultat absolut toate piesele fara sa ma satur de vreo una, pt ca au un respect deosebit pt cei care vin la concertele lor, pt ca nu au aere, pt ca tot timpul sunt pusi pe shotii, pt ca se completeaza ffffff bine unul pe altul, pt ca iubesc ceea ce fac, pt ca sunt o maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare familie:FAMILIA PROCONSUL!!!!!!!: ce sa-i fac? mi s-au lipit de suflet si nici nu vreau sa le dau drumul:).da, poate ca fiecare din cei nominalizati merita sa castige; eu ma bucur pt castigator(intr-un fel:) ), dar ... stiti cum e... am un gust amar ca nu s-a mobilizat toata lumea sa castige Proconsul. important zic eu ca e faptul ca baietii stiu ca noi ii iubim ffffffff muuuuuuuuuuuuuult-NU?????-, si ca cu oricine ar concura, pt noi ei vor fi tot timpul castigatori!!!!!!!!!!!!!! :) hai, va las acum, ca am de tras niste nenorocite de cursuri le xerox, si pe urma ma duc sa cad putin pe la patinoar.:) sa aveti un inceput de weekend fabulos!!!! see u soon:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde micaela » Vin Ian 28, 2005 3:12 pm

Votati oameni buni.... eu am mobilizat pe-aici lumea, dar... e atat de "crud"... cand sunt baietii pe primul loc, cand pe al doilea. Sunt cei mai faini, cei mai buni, de aceea ii iubim si imi doresc din tot sufletul sa fie castigatori, pentru ca merita! :*
Avatar utilizator
micaela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Ian 10, 2005 12:00 am

Mesajde lixandru » Vin Ian 28, 2005 3:15 pm

Hello, everyone!
N-am prea ascultat Alifantis din nush ce motive. Dar Hara am ascultat! Acu lasandu-i pe baietii de la Proconsul de o parte pentru ca pentru mine sunt cei mai buni, eu v-ash sugera sa ascultati si Hara si sa le dati o sansa! Sunt foarte buni in registrul pe care il abordeaza ei, sunt foarte aproape de fani si prieteni, si arata exact ca si Proconsul, ca se poate face muzica si pe bani mai putini, daca ai inspiratie, talent si ... un pic de noroc. Acum, intorcandu-ma la vot, eu am votat every day dar nu pricep de unde a sarit votul la Alifantis asa pe final de votare. Doesn't make sense, daca intelegeti ce vreau sa spun...
Asa ca totul e nou si nimic nu s-a schimbat!
P.S. Si ca bine zici, diseara pe patineeeee!!!!!... difera doar locatia.
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde lixandru » Vin Ian 28, 2005 3:21 pm

In acest moment conduc baietii cu 144 la 141!
M-am uitat de doua ori sa "nu vad in ceata":))
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde ursuletroz » Vin Ian 28, 2005 10:01 pm

whaaaaaaaaat????????????????? de cand conduc baietii nostri???????? sati sa intru si eu sa ma holbez:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Vin Ian 28, 2005 10:07 pm

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IN SFARSIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! si eu ma miram: eram pe siteul radio, vroiam sa votez, si deodata apare la alifantis 140; am crezut ca fac atac de cord!!! uite o veste buna:) , dupa ce m-am dat mare ca vreau la patinoar:) si m-am facut de ras; mi s-a facut frik de gheata aia... si n-am mai intrat, decat tinandu-ma de gard:)).o intrebare, sa dorm , adik sa inv linistita la noapte: NU SE POT SCHIMBA VOTURILE, NU?????? sa nu ma trezesc ca iar baietii apar pe nush ce loc.URAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! SUS PROCONSUL, SUS PROCONSUL!!!!!!!!!!!! maine dau de baut( care-i din iasi p-aci?:) ).
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Vin Ian 28, 2005 10:16 pm

eu acuma :) dansez de una singura:). sunt fffffff fericita ca au castigat cei mai buni!!!!!!!! WAKE UP, EVERYBODY!!!!:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Sâm Ian 29, 2005 1:14 pm

buna!! auziti? nu se putea vota pana pe 28? ieri, la ora 24 fix Proconsul conducea; acuma, alifantis are 160, iar baietii 146???????????ceva nu e in regula; cineva isi bate joc de noi, sau ce naiba se intampla???
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron