Cel mai bun album al anului care a trecut? Cea mai buna melodie?

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Cel mai bun album al anului care a trecut? Cea mai buna melodie?

Mesajde Coralia » Dum Ian 25, 2004 10:18 pm

Scriem cu totii aici, pentru ca formatia noastra de suflet este Proconsul sau macar pentru faptul ca ne place unul dintre membrii ei, intrebarea este ce album v-a trezit acel ceva care v-a facut sa-l ascultati le nesfarsit...sau macar ce melodie?
Coralia
 

Mesajde blackleppard » Mar Mar 15, 2005 11:46 pm

"Cerul", fara nici cel mai mic dubiu....eram in clasa a 12-a si, pe atunci, mi se parea ca POT sa ating.....CERUL.....
blackleppard
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Dum Mar 06, 2005 3:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde lixandru » Mie Mar 16, 2005 12:02 pm

Fara nici un pic de ezitare, sfarsitul anului a fost al albumului 5, pentru ca a avut dezavantajul de a iesi pe piata la sfarsit de an. (putin redundanta exprimarea, dar asta e...)
In rest eu am ascultat Sarah Brightman si Paula Seling, chiar daca albumele respective au fost lansate in 2003...
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde camitza1 » Mie Mar 16, 2005 1:31 pm

"5". Si categoric eu zic ca povestim de Proconsul pentru ca ne place muzica lor. Preferintele pentru unul sau altul din trupa sunt cu totul altceva si il priveste in particular pe fiecare. Dar sus, pe acest forum, sta scris Proconsul. Iar albumul pe care l-au scos la finele anului trecut e chiar reusit. Piesa? Nu stiu, imi plac mai multe.
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Mie Mar 16, 2005 1:37 pm

greu de decis. de la noi din tara, mi-a placut :) normal, albumul"5" si "post restant"al celor de la bere gratis.melodie...hmmmm...de la noi, pai sa fie"nimeni pe drum"(Spin), iar de dincolo, Evanescence-"My immortal", "Hello", "You", "Breath no more".ascult toata ziua piesele astea, imi plac versurile,mesajul lor:), asa triste cum sunt.daca imi mai vine ceva in cap, va anunt. va pup si numai bine!aaaaaaaaaaa, daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, super deacord cu blackleppard:CERUL e fara drept de contestatie, cea mai buna piesa;si e culmea cum inca nu m-am plictisit de ea.cand vin baietii in iasi, tot timpul ii intreb:"Cerul presupun ca cantati, nuuuuuuuu????"; la care ei zambesc, si normal ca raspunsul e ca daaaaaaa, va fi si piesa CERUL.numai ca imi pare ffffffffff rau ca varianta in engleza nu circula la noi in tara!!!!!!! extrem de mare pacat!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde screenager » Sâm Mai 07, 2005 10:31 am

exista o varianta in engleza la "cerul" ?! hmm..
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde Juanita 1 » Joi Oct 13, 2005 10:20 am

Coralia scrie:Scriem cu totii aici, pentru ca formatia noastra de suflet este Proconsul sau macar pentru faptul ca ne place unul dintre membrii ei, intrebarea este ce album v-a trezit acel ceva care v-a facut sa-l ascultati le nesfarsit...sau macar ce melodie?


"Mi-e dor " - Proconsul
Este melodia pe care nu ma mai satur sa o ascult!
Juanita 1
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Mar 09, 2004 1:12 pm
Localitate: ...around

Mesajde lixandru » Vin Oct 14, 2005 12:15 pm

Dor de tine....
Dar melodia pentru care eu vars lacrimi indiferent cand o ascult este VINO
Nu pot uita atmosfera de la lansarea albumului la Casa de Cultura Oradea:intuneric in sala doar lumini colorate si dumnezeiasca atingere a clapelor facuta de Robert cu inceputul superb... m-au dat lacrimile fara sa fi auzit vreodata melodia.
Pt cele ce se vor recunoaste...
Fişiere ataşate
Cele trei gratii.jpg
Cele trei gratii.jpg (18.35 KiB) Vizualizat de 1869 ori
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde carina » Vin Oct 14, 2005 4:01 pm

asculta-mi inima---preferata mea ;k
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde micaela » Lun Oct 17, 2005 10:46 am

Cerul...
E melodia pe care o iubesc cel mai mult de la Proconsul. Imi starneste o multime de amintiri, ma infioara si foarte rar nu plang cand o ascult. :*
Avatar utilizator
micaela
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Ian 10, 2005 12:00 am


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron