noutati/curiozitati

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Mesajde Ccristinne82 » Joi Iul 13, 2006 9:48 pm

salutare....dragute pozele.Ne bucuram ca au avut succes.Vreau sa va anunt ca am primit viza pt Qatar si plec la sf lunii cu prietenul meu pentru mai muuuult timp.Asa ca....nu stiu cand am sa mai pot intra pe forum.va doresc la toti sa va mearga numai bine si sa va bucurati in continuare de vara.Trupei....ii doresc multe succese si imi pare rau ca nu au mai ajuns pe la Cj inainte sa plec.Va salut si toate cele bune
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde ursuletroz » Vin Iul 14, 2006 10:26 am

:( sorry, Ccristinne...unul din motivele pt care nu plec din tara e si faptul k nu as mai avea cum sa merg la concertele baietilor:( ...chiar imi pare rau:( iti doresc sa ai mult noroc acolo, sa te simti bine, si sa ai multa grija d tine!!!!!!!! sa ne auzim cu bine next time!! drum bun, si toate cele bune, in caz k nu mai vb pana pleci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:( pa pa
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde mickaela » Mar Iul 18, 2006 10:33 am

Asteptam cu nerabdare sa citim unde vor concerta baietii. Camitza.... tu care le stii pe toate, a doua poza e facuta in Verona, a 3-a la Venetia, viz-a-vis de Palatul Dogilor?
Avatar utilizator
mickaela
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Noi 30, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mar Iul 18, 2006 6:35 pm

Ce shmechera esti tu! Oricum stii mai bine, ca tu ai si fost pe acolo A-) ! Cat despre concerte, astept si eu sa primesc lista. Poimaine, Proconsul pleaca la mare.
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde mickaela » Mie Iul 19, 2006 10:35 am

Ei... Camitza... nu te supara pe mine. Cel mai mult in Italia mi-a placut Padova. Venetia e aglomerata, e obositoare.
Asteptam programul concertelor.
Avatar utilizator
mickaela
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Noi 30, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mie Iul 19, 2006 10:51 am

Sa ma supar pe tine? Ce-ti veni? Me? Never! Programul concertelor si eu il astept :plans: AZI!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Mie Iul 19, 2006 1:17 pm

Hellllooooo!!!! Baietii ajung la mare??? Suuuuper, atunci...indraznesc sa sper k...vor ajunge si la Maruta in emisiune????? Ca sa stiu sa fiu home, sa prind linia libera:P Camitza, imi doresc din tot sufletul sa ai o veste buna pt mine;;), si anume..k in sfarsit vor veni si la Iasi :(( poa sa fie si la toamna, dar macar sa stiu sigur ca Iasul e pe lista lor de concerte pana la finalul anului:( [-o ma duc, k am d terminat d facut papa:) byyyeee!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mie Iul 19, 2006 4:18 pm

Program de toamna, ursuletz? Ma bucur ca "am pus" mouse-ul pe turneul Jidvei. Mai vedem. Tu stii ca eu cum aflu scriu pe forum. Cat despre Marutza, poate fi in orice zi pentru ca sunt cazati in zona, inca nu stiu cand. In attach e afisul turneului. Incarcat program :deranjat: Ferice de cine e la mare! Vreme buna sa fie!

P.S.
Pe langă turneul Jidvei, vor mai canta la:

12 august, Galati, corporate party
15 august, Tulcea, Zilele Oraşului
26 august, Galati, corporate party
Fişiere ataşate
Afis_A3.jpg
Afis_A3.jpg (562.43 KiB) Vizualizat de 5448 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Vin Iul 21, 2006 10:47 am

camitza, gigi zice k a vb cu impresarul baietilor ieri si k vin pe 29 la Iasi. si vreau sa stiu dak e adevarat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Vin Iul 21, 2006 11:03 am

Draga mea ursuletroz. La ce zice gigi mai pune un 25%. Si eu am vorbit ieri cu impresarul, ca doar nu pun de la mine programul, si ceea ce am scris este confirmat. Restul, ce mai e, nu s-a batut palma. Asa ca pana nu e sigur, eu nu scriu. Ca daca scriu si nu e, eu zic ca e mai nasol. Mai mult de atat nu am ce sa scriu. Te pup.
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

material de la ROTON

Mesajde camitza1 » Mar Iul 25, 2006 4:38 pm

PROCONSUL A BLOCAT CIRCULATIA IN NEPTUN

Proconsul e in plin turneu de promovare, la mare, a albumului, Balade pentru tine. Pana acum au cantat de doua ori in Mamaia, o data in Neptun si o data in Vama Veche. Cea mai mare nebunie a fost, dupa cum era de asteptat, in Vama Veche unde publicul a fost la inaltime si la propriu, fiindca s-a dansat pe mese.
In Neptun, clubul in care a cantat Proconsul s-a umplut pana la refuz, artera principala din statiune fiind blocata de oamenii care doreau sa participe la concert, dar nu mai aveau loc inauntru. Turneul continua cu alte concerte marca Proconsul dupa urmatorul program:

25 iulie, Mamaia - Terasa New Orient
27 iulie, Saturn - Gradina lui Cupidon
28 iulie, Neptun - Mediteraneo
29 iulie, Vama Veche - La Bibi
30 iulie, Mamaia - Hotel Central

Daca esti la mare si vrei sa ii asculti pe cei de la Proconsul esti binevenit la unul dintre concertele din cadrul turneului de promovare a albumului Balade pentru tine.
Fişiere ataşate
Balada roton2 forum.jpg
Balada roton2 forum.jpg (291.88 KiB) Vizualizat de 5437 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Dum Iul 30, 2006 10:40 pm

de ce nu mai zice nimeni nimic p forum? a murit cineva si eu nu stiu??? pacat....WAKEEEE UUUUUPPP, people!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Vesti de la mare!

Mesajde camitza1 » Mar Aug 01, 2006 10:46 am

I'm awake! Dar am super multe chestii de facut, imi inlocuiesc si seful care e in concediu, dar uite, am primit iar vesti de la Roton despre ce fac baietii la mare.

"PROCONSUL A FOST IN BULGARIA LA CONCERTUL WHITESNAKE

Proconsul e in plin turneu de promovare, la mare, al albumului Balade.Pentru tine, ceea ce inseamna ca programul trupei e foarte incarcat, iar orele libere sunt putine si dramuite cu mare atentie.
Una din zilele lor libere a fost miercurea trecuta, atunci cand toata gasca Proconsul si-a facut bagajele si a plecat in Bulgaria, pentru a vedea un concert live, al uneia din cele mai tari trupe rock din toate timpurile, Whitesnake. Evenimentul a avut loc in Covarna si au fost prezenti peste 20000 de spectatori, printre ei si trupa Voltaj.
Cu bateriile incarcate s-au intors in tara si au continuat turneul la mare, prima oprire fiind Vama Veche, unde au cantat intr-o locatie arhiplina Show-ul a fost incendiar iar la final nu au fost lasati sa plece pana cand nu au mai cantat alte cateva piese care sa le potoleasca celor prezenti pofta de Proconsul. Alaturi de Proconsul la concertul din Vama Veche au fost si cei de la Vita de vie.
Daca nu ati apucat pana acum sa-i vedeti la mare pe Proconsul nu e nici o problema fiindca turneul lor continua."
Fişiere ataşate
fanilamare.jpg
fanilamare.jpg (137.25 KiB) Vizualizat de 5473 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Mie Aug 02, 2006 11:40 am

http://www.plajaluimaruta.ro intrati si votati!!!!!mai e putin timp
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Joi Aug 03, 2006 4:50 pm

Hello everyone! Bodo transmite din partea Proconsul salutari tuturor fanilor si ne asteapta la concertele de pe Litoral, concerte care am inteles ca au fost super, atmosfera grozava, lume multa, frumos de tot. Am promisiunea ca voi primi si fotografii cat de curand. La concertul Whitesnake au fost pana la urma doar impresarul, Bebe-sunetistul minune si Dragos. Bodo avea alte obligatii, Florin si Robert sunt cu familiile la mare (adica si cei doi copilasi mici-pitici si frumosi, Luca si Noa. Sa va creasca mari si frumosi!!). Si vor mai merge la un concert :cool2: , respectiv impresarul, Dragos si Vali (daca bine am inteles eu). Viena, concert Toto! Si eu vreaaau!!!
Alte confirmari de concerte aflu probabil cand primesc si pozele. Din cate stiu, pe 18 vor fi la Alba Iulia, pe 19 la Bucuresti, in 27 la Cluj sau la Turda, dar va scriu exact cand voi primi lista. So, cam asta e ideea, multe concerte, atmosfera super, program incarcat. Nu a fost nimeni la mare, la concert?
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Joi Aug 03, 2006 9:36 pm

:( iar nici o veste buna pt mine...:( c noroc d cei ce sunt la mare!!!!:( La Maruta vor fi?
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Vin Aug 04, 2006 10:51 am

I-a chemat, au vorbit in principiu dar nu au stabilit ziua. Mi-au promis ca ma vor anunta...
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde carina » Dum Aug 06, 2006 3:47 pm

camitza1 scrie:Hello everyone! Bodo transmite din partea Proconsul salutari tuturor fanilor si ne asteapta la concertele de pe Litoral, concerte care am inteles ca au fost super, atmosfera grozava, lume multa, frumos de tot. Am promisiunea ca voi primi si fotografii cat de curand.


va salut si eu din vacanta,as vrea sa-i dedic lui Bodo aici pe forum o piesa frumoasa,sa aiba grija de vocea lui minunata.Sincer ma infioara gandul ca Bodo canta pe bune seara de seara,sper sa-i dea Dumnezeu putere sa reziste.Chiar daca n-o sa ajung vara asta la niciun concert ii ascult aproape zilnic
The Book of Love-Peter Gabriel cu mult drag din partea mea,pacat ca n-am conditiile necesare ca s-o atasez,pt cine nu stie piesa e de pe coloana sonora a filmului Shall We Dance
Te sarut Camitza( mai ales ca acu esti sefa :U A-) )iar cand vor veni baietii la Iasi am sa beau o bere din solidaritate cu draguta de Raluca
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Lun Aug 07, 2006 1:41 am

Piesa e frumoasa, la fel si filmul:) si eu ii ascult zilnic, chiar ieri am avut un moment d liniste in care am asc albumul "Blade. Pentru tine", care m-a facut pt a nush cata oara sa-mi fie ingrozitor d dor d un concert Proconsul:(( :(( La Callatis nu participa, nu-mi dau seama care e motivul, mi s pare o mare tampenie, am ramas tampita cand am aflat k nu vor canta.... t anunt cand vor veni la iasi, sa fii pregatita cu berea:P
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Mar Aug 15, 2006 10:43 pm

veste buuuuuuunaaaaa: VINERI, 18 AUGUST, P TVR2, LA 23.45, VA FI DAT CONCERTUL PROCONSUL din Italia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sursa mea asa mi-a zis, sper sa nu ma fi informat gresit; oricum, fiti p faza:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mie Aug 16, 2006 10:54 am

Asa este!!! E trecut si in programul TVR2 http://www.tvr.ro/tv/tvr2/programtv.php

"PROCONSUL in Italia
Turneu organizat cu sprijinul Ministerului Integrării Europene şi al Ministerului Tranporturilor, Construcţiilor şi Turismului"
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde carina » Joi Aug 17, 2006 8:30 pm

ursuletroz scrie: t anunt cand vor veni la iasi, sa fii pregatita cu berea:P

Ok,Raluca,multumesc mult de mesaj :) .Si mie mi-e foarte dor de un concert,o sa-i pun pe ai mei sa il inregistreze pe asta din Italia neaparat,trebuie sa fi fost frumos,italienii astia sunt groaznic de romantici mafiotii ;k Noroc ca ma intorc in Bucuresti si acolo sunt multe concerte in general.Insa imi doresc mult sa vad si Iasiul,am auzit ca e tare frumos.N-am reusit pana acum dar sper sa ajung cat de curand si cine stie,poate bem berea impreuna.:)Pana atunci ai grija de tine
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Joi Aug 17, 2006 11:08 pm

...iasul...frumos..????? mie nu prea mi s pare:) poate pt k stau aici de 24 d ani:D Iasul e superb cand canta Proconsul aici:P Ii tot scriu lui Maruta si-l intreb cand vor fi la el in emisiune, si cand voi primi si eu cd-ul cu autografe, pe care trebuia sa-l primesc din martie:(( , numai k nu-mi raspunde la mail, nush c dracu s intampla..Eu chiar vreau acel cd cu autografe, e inadmisibil, au trecut 6 luni, 6 luni, si eu tot nu l-am primit!!!!!!!! Cred k am fost mult prea intelegatoare, in fond nu e problema mea k responsabilul cu chestia asta nu ii gaseste p toti baietii o data, chiar nu e problema telespectatorului!!! Eu am sunat, mi s-a promis un cd cu autografe, exact asta trebuia sa primesc. E bataie de joc, lipsa d respect fata d telespectatori. de park m-ar auzi cineva, d park ar face cineva ceva in sensul asta...va las, sunt foarte dezamagita d toata faza asta, ma duc sa ma calmez...o zi buna maine!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Sâm Aug 19, 2006 10:41 pm

mi-am tras p calculator emisiunea d aseara dp TVR2:) m-am simtit super mandra k sunt romanca, sentiment pe care nu cred sa-l mai fi avut candva:D pacat k au aratat atat d putine piese cantate d baieti... mai e nevoie sa spun k PROCONSUL e o super formatie????? don't think so:) eu ink mai astept cd-ul ala...
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde carina » Dum Aug 20, 2006 6:30 pm

ursuletroz scrie:...iasul...frumos..????? mie nu prea mi s pare:) poate pt k stau aici de 24 d ani:D Iasul e superb cand canta Proconsul aici:P



;k nu mai e nevoie sa spui

mi-esti tare draga desi nu te cunosc si de-aia iti spun ca am senzatia ca n-o sa primesti deloc cd-ul ala,probabil nici nu-l mai au.Sper sa ma contrazica geniile astea de la tvr dar tare m-as mira.
Sunt convinsa ca or sa-ti dea baietii cate autografe vrei cand vor veni,ai grija cu nervii, ok?e periculos,ti-o spun din proprie experienta,din cauza nervilor am ajuns sa ma uit noapte de noapte la filme de groaza,altfel nu puteam dormi.Relax(damn,nu stiam ca suntem deodata,si eu fac tot 24 azi maine).Pupici.
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Dum Aug 20, 2006 9:56 pm

:)) :)) LA MULTI ANI!!!!!!! sa petreci super de ziua ta, sa primesti ceea ce iti doresti!!! da...stiu k pot sa am cate autografe vreau, dar cd-ul ala era din emisiune, era altceva...nush...filme d groaza?????? t asigur k mie nu o sa mi s intample asa ceva:D in cel mai rau caz ma apuc d scris, cam asa imi petrec serile d insomnie.Camitza, stii ceva d urmatoarea piesa ce va fi promovata?? unul din regretele mele e k nu s-a promovat deloooooooc "Calatorul", e o piesa absolut bestiala ( mi-am permis si am facut un sondaj d opinie prin zona Moldovei, si "Calatorul" a fascinat foarte, foarte multe persoane, si asta ink dla primele acorduri)....nu se va transmite deloc la tv concertul lor dla Callatis???? si dc cei dla TVR au fost atat d draguti, incat si-au luat libertatea sa ne priveze d cateva momente superbe alaturi de Proconsul???X-( am niste nervi...poate ar trebui sa iau un Frontin, am auzit k calmeaza d tot:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Lun Aug 21, 2006 12:57 pm

:nebun: mai bine bea un ceai de tei, ca e mai sanatos! Draga ursuleatzo, si mie imi place tare mult Calatorul, dar faza cu promovarea de piese de pe Balade tare mi-e ca s-a-ncheiat cu ce este. Cat despte Callatis...uit-o. Chiar m-am uitat pe site-ul TVR2, unde au si download. Tocmai ziua aia de Callatis nu o au. So, sa ne luam gandul. or mai fi si altele, cu siguranta. Totul e sa fim pe faza. Te-am tzucat!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Lun Aug 21, 2006 9:20 pm

:) chiar mi-am facut azi un ceai d tei:) ihi, si eu am intrat p tvr2, si n-am vazut prima zi d callatis:( sa le fie undeva!!!!!!!! te-am pupat si eu:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Joi Aug 24, 2006 1:29 pm

Maine incepe Mamaia. Festivalul va fi transmis pe TVR1 si TVRI. Proconsul intra maine in concursul de creatie cu piesa lui Mihai Alexandru. Catalin Maruta va fi cel care va deschide evenimentul, incepand cu ora 20.40. El va prezenta micile can-can-uri din jurul evenimentului. La ora 21.00 va incepe spectacolul-concurs. De la 23.30 va incepe seria de recitaluri din prima seara de festival, inclusiv Proconsul. Enjoy it!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Joi Aug 24, 2006 2:32 pm

Camitza, Proconsul are recital??????
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron