noutati/curiozitati

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Mesajde ursuletroz » Mar Oct 10, 2006 9:38 pm

:) yeap, am piesa de la Mamaia p calc, numai k e cam mare, nu pot s-o trimit nici p mess nici p mail, asa k dak vrei, poti sa-mi dai adresa ta postala si iti trimit piesa p cd. ce spui?
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde carina » Dum Oct 15, 2006 12:46 pm

Foarte mult au dat baietii aseara pe scena :flori: Enorm de mult,chiar daca au cantat doar cateva piese.Mi/a facut foarte foarte bine sa/i revad dupa atatea luni :ham:

P.S.Bineinteles ca nu m/am abtinut si am intrat si in magazin unde era cat pe ce sa ma ciocnesc cu o sotie de Proconsul grabita si cu un bebe blond adormit in carucior. Luca,nu?Foarte dragutz :cap: Noroc ca au trecut repede ca la foamea pe care/o aveam nu mi/ar fi ajuns nici pe/o juma de maselutza ;k Emotzionat.....
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Vin Oct 27, 2006 9:29 am

:) Hello helllloooooo!!!! great news i have:P Maruta mi-a zis k Proconsul vor fi pe 2 octombrie la el in garsoniera!!!!!!! in sfarsit:) un weekend fain sa aveti!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Vin Oct 27, 2006 10:39 am

:)))))) Noroc de Camitza:)) ca eu-s dusa rau:P corectez: 2 noiembrie, nu 2 octombrie:D Scuze...eram cu gandul deja la editia de pe 2, am incurcat lunile:D
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde carina » Sâm Oct 28, 2006 7:26 pm

ursuletroz scrie::)))))) Noroc de Camitza:)) ca eu-s dusa rau:P corectez: 2 noiem

~p
foarte dulce si comic desi nu prea cred pt atata lucru
dar sunt convinsa ca esti tare fericita ;k
mie mi se pare ca s/a cam micsorat minunata noastra capitala pe'nca ma intalnesc si cu baietii de la Proconsul si cu alti artisti ba pe strada,ba prin metrou,ba pe la coada la paine,ciudat,foarte ciudat avand in vedere ca nu mi s/a intamplat timp de 3 ani de zile A-)Cel mai fain a fost cand am dat nas in nas cu Maia Morgenstein la MCDonalds,era cat pe ce sa/i spun ca s/a bagat in fata mea,dupa care,OH MY GOD! :cool:
Anyway,cred ca va fi vorba de concertele cu italienii aia,sunt curioasa si eu sa vad unde se va tine cel din Bucuresti.Banuiesc ca nu va fi corporate party dar cine stie :cap: iar lui Catalin Marutza imi va face o deosebita placere sa/i vad mutricica,mai ales ca se/ntampla foarte rar sa fiu acasa la ora emisiunii lui
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Sâm Noi 04, 2006 11:21 pm

... am fost foarte dezamagita d emisiunea lui Maruta...a dat el niste clipuri cu Proconsul, dar...cam degeaba:( deci chiar am nevoie sa stiu daca pana la sfarsitul anului mai vin in Iasi sau nu!!!! mi-e foarte dor d un concert...cantau candva in Clubul XS, ce s-a intamplat de nu mai vin acolo? sau macar prin jurul Iasului sa aiba un concert... Bacau, Botosani, Suceava...chiar nimic, nimic???
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Dum Noi 05, 2006 10:42 pm

P siteul lui Maruta, la artistul saptamanii.... este Proconsul:P Nu e cine stie ce, sunt informatii despre baietii si trupa....ma asteptam la altceva...da vad ca p acolo nu prea sunt oameni cu idei....
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde carina » Lun Noi 06, 2006 2:39 pm

Raluca,situatiile care au vreo legatura cu televiziunea e mai bine sa nu incerci sa le intelegi,asta ca sa nu fii dezamagita sau poate chiar ingrozita.Bine,in caz ca nu esti pasionata de regie sau mai stiu eu ce legat de asta...Nu cred deloc ca e usor sa faci o emisiune in direct iar cea prezentata de Marutza este probabil cea mai buna de la noi,mai ales ca este aproape singurul loc unde mai apar si artistii autentici.Cat despre prezentator, este unicat si nu cred ca ma poate contrazice cineva :cap: Adica isi face treaba cu brio,iar faptul ca i se rup castile sau ca nu se dau suficiente videoclipuri nu cred ca depinde doar de el.Asa ca nu fii rea,te rog mult :-:

Concertul de la Backstage a fost minunat,muzica superba,ceva italieni pe acolo,bine, inafara de cei de pe scena care au fost dementiali,am crezut ca/si dau sufletul acolo :da: .Ei au incalzit atmosfera la inceput dupa care au venit baietii nostrii si au terminat treaba ==D.Nu stiu de ce ma asteptam sa inceapa Proconsul si m/am bucurat foarte tare ca nu a fost asa :flori:

So,iti doresc din suflet RAluca sa se intample cumva sa vina si la IAsi sau prin zona ta.De fapt la toti :da: CRed ca cea mai buna idee ar fi sa ne facem un club si sa/i punem sa cante pana nu mai putem nici noi nici ei :doh: Se baga cineva? A-)
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde carina » Joi Noi 09, 2006 4:05 pm

Iarta/ma,Raluca,sper ca nu te/ai suparat pe mine :x Stiu ca nu ai primit CD-ul pe care ti/l doreai asa mult si stiu ca in emisiunea aia s/a vorbit mai mult despre fotbal decat despre muzica,eu am luat apararea emisiunii in general pt ca este singura la care mai vin de ex Proconsul sau alte cateva trupe si solisti care chiar au ceva de spus din punct de vedere muzical...
Nu vi se pare ciudat ca artistii care chiar merita sa apara la tv nu mai apar aproape deloc,in schimb toate programele sunt pline de asazise vedetuze care habar n/au sa cante si ne priveaza pe noi de emisiuni cu muzica adevarata?Alea ar putea foarte bine sa mearga direct la" reviste " pt ca oricum tot acolo ajung odata si odata si sa lase oamenii talentati sa se ocupe de muzica
(sa nu creada cineva ca am ceva cu revistele insa este de la sine inteles ca un corp gol vinde mai bine decat o voce buna si atunci....)
Chiar nu observa nimeni ca aceasta munca a artistului de a cauta in spatele sunetelor,a culorilor,a cuvintelor ceva diferit este tocmai opusa celei pe care banii si egoismul o indeplinesc in noi cand aduna peste impresiile noastre adevarate,ca sa ni le ascunda in intregime,scopuri practice pe care le numim in mod fals viata?
Mie personal mi/e greatza de tot ce se intampla pe posturile romanesti si emisiunea lui Marutza este una din putzinele exceptii.
Ma iertati ca sunt atat de revoltata insa zilele trecute mi s/a intamplat ceva foarte nasol,o prietena a mea era sa moara de fatza cu mine si asta m/a intors de tot pe dos
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Vin Noi 10, 2006 10:11 am

Carina, nu trebuie sa-ti ceri scuze, nu m-am suparat absolut deloc, am inteles perfect ce ai vrut sa zici:) Si mie imi place emisiunea lui Maruta, si ai dreptate, e cam singura unde mai apucam sa vedem artisti adevarati.Cu aparatul la tv e mai greu...unii zic ca nu apar des pt k nu vor ca lumea sa se sature d ei, la altii e o strategie d marketing...unii chiar nu au timp sa apara....Si eu am momente in care chiar ma enervez cand vad tot felul d semi-vedete la toate posturile ( de exemplu, mi s-a acrit d Bahmuteanu si Prigoana, sau de aia..cum o cheama...Zavoranu si Pepe!!!!!!), in timp ce pe Proconsul nu-i cheama nimeni ( ca sa nu zic k mi s-a parut cateodata k poate nu vor unii sa-i cheme....?) . Ca si cu concertele, in cate orase nu-s doriti???? Numai k din pacate nu depinde numai d ei:( Eu deja m-am resemnat, sigur nu vor veni la Iasi prea curand, in urmatoarea jumatate d an, k asa s intampla...
Imi pare foarte rau pt ce era sa s intample cu prietena ta:( important e k totusi nu s-a intamplat! Si eu am niste nervi.....Mi-am facut miercuri analize, si ieri cand m-am dus sa-mi ridic rezultatele, imi zic alea k pt 3 dintre analize nu am rezultate, pt k alea s platesc, si eu nu le-am platit!!!!! Am crezut k nu aud bine....Nu mi-a zis absolut nimeni k se platesc, mi-au cerut trimitere dla medicul d familie, internare d zi si adevarinta d salariat, zicandu-mi k e totul gratis!!!! Acum cik treb sa ma duc sa vad daca mai este sangele, sa fak si restul d analize, dak nu...sa ma mai intepe o data. Plus k unde m-a intepat mi s-a facut o vanataie mare si urata, si nu pot sa misc mana k doare!!!! Cat d imbecili pot sa fie unii, chiar nu pot sa inteleg??????????? Ma duc la spital, sa vad care e treaba..... va pup!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde carina » Vin Noi 10, 2006 1:03 pm

Ai grija de tine,sanatatea merita toti banii de pe lumea asta iar daca o tratam cu superficialitate e foarte usor sa ajungem in situatii ca cea la care am fost eu martora,nu pot sa explic asa ceva,crede/ma,este oribil sa vezi un om drag care trece printr/o criza,sa nu stii daca va mai trai pana in urmatorul minut si mai ales sa nu/l poti ajuta cu nimic.In fine...
Cat despre dragul de televizor,lumea gusta atat de mult scandalurile de care vorbeai,mi/e greu sa/nteleg,nu stiu,exista ceva in oameni care nu rezista(probabil din cauza fortzei pe care o are expunerea repetata la ele)si astfel acceptam ca ideile exprimate la televizor reprezinta felul in care ar trebui sa fie lucrurile si in realitate.
Telecomanda este totusi in mainile noastre.Eu una prefer un pui de somn decat sa/mi umplu capul cu prostiile pe care ni le servesc ei pe tava. :monkey:Ma gandesc totusi cat de slabi de inger pot sa fie cei care/si expun vietzile pe aceste " tavi ".Sunt foarte linistita si increzatoare ca niciuna dintre persoanele pe care le apreciez eu n/au facut si nu vor face niciodata asta. :cap:
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Joi Dec 14, 2006 11:27 am

pauza??? :( .... ce noutati ai Camitza, legate de Proconsul, p anul viitor???
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Sarbatori fericite!

Mesajde camitza1 » Vin Dec 22, 2006 6:07 pm

Am fost tare ocupată in acest final de an. Imi pare tare rau ca nu am avut timp sa povestim mai mult. Nu am reusit sa "smulg" nici lista de concerte dar poate o primesc macar dupa Craciun.
In alta ordine de idei, va doresc Sarbatori fericite, voua, fanilor si bineinteles trupei Proconsul, sa aveti parte de un Craciun linistit, alaturi de cei dragi si iubirea sa va umple sufletele la toti!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Ccristinne82 » Mar Dec 26, 2006 5:11 pm

Salutare tuturor...si imi pare rau ca nu am mai scris de mult timp, din diverse motive. Vreau sa va doresc si eu toate cele bune si sper ca a-ti avut un Craciun fericit cu multe bucurii. Eu una nu am avut un an prea bun...de aceea sper ca cel care vine sa fie unul mult mai bun si sa ne aduca mai multa fericiresi sanatate tuturor. Va doresc tot ce e mai bun si tot ce va doriti.
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde ursuletroz » Vin Ian 05, 2007 10:59 pm

Sa privim anul care a trecut cu sufletul unui om intelept si noul an care a inceput cu ochi limpezi de copil. Acest nou an sa va aduca la toti dragostea, armoni, stralucirea si lumina pe care le meritati din plin! La multi ani!!! Nu am prea mult timp d stat la calculator, mor d somn, iar singura mea problema a ramas aceeasi: CAND AU CONCERT LA IAAASI?????????? Am fugit la somn, va pup!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Anterior

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori