noutati/curiozitati

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Mesajde carina » Joi Aug 24, 2006 8:31 pm

camitza1 scrie:Maine incepe Mamaia. Festivalul va fi transmis pe TVR1 si TVRI. Proconsul intra maine in concursul de creatie cu piesa lui Mihai Alexandru.. ... De la 23.30 va incepe seria de recitaluri din prima seara de festival, inclusiv Proconsul. Enjoy it!



eu inteleg ca da,si concurs si recital
bafta mare Proconsul! :nimic:
apropo de Calatorul,a fost promovata de un radio din Bucuresti anul trecut dar....atat cred.Daca e sa fiu obiectiva cred ca e putin cam trista piesa si de-aia n-a fost promovata.mie-mi place foarte tare
p.s.da, filme de groaza,am vazut atat de multe ca acu ma fac sa rad mai tare ca orice comedie.Asta nu ti-o spun ca sa faci ca mine,Doamne fereste,pt mine era ok sa stiu ca se poate mai rau.Dar imi si placea,stai linstita.Crazy!Ascult-o pe Camitza,ea stie mai bine ;k pupici
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Joi Aug 24, 2006 10:33 pm

da, si eu m-am gandit k e mai trista si d aia n-a fost promovata...:( asta e, de acum s-a dus. dak e si recital Proconsul.....raman fara spatiu pe calculator:)) c faza: am intrat luni la Maruta si cik m-am facut cu un cd Radu ex Ozone...numai k s-a intrerupt legatura, si nici pana azi nu m-au sunat sa-mi ceara adresa la care sa trimita cd-ul...nu k ma omor eu dupa cd cu Radu:), da...ma gandeam: numai eu am bafta asta, sau mai fac asa si cu altii???:)) casc d mor:D va las, ma duc in pat ( sper sa nu-mi treak somnul cum ajung in pat, k d obicei:( ). v-am pupat!!! bye
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Vin Aug 25, 2006 9:05 pm

am auzit vroe 3 voci super faine la Interpretare acum, Florentina, care a cantat piesa Andrei-"Ramai cu mine", tipu de dupa, avea o piesa cu un copac:), si tipa cu "Din dragsote se nasc minuni" care are si niste ochi superbi:) imi pare rau k Proconsul la recital va canta numai "Cerul", eu asa am aflat:( dar e mai bine decat nimic....va las, in 10 min incepe Creatie, unde vor fi si baietii nostrii!!!!! aaaaaa, cik "Slagarele" au fost miercuri, cand a fost meciul cu Steaua, si d aia nu s-a dat p TV, plus k foarte multi participanti n-au vrut sa cante live....urat, urat d tot. va pup!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Vin Aug 25, 2006 9:37 pm

==D ==D mi-a placut la nebunie piesa, am si invatat refrenul, plus k pot s-o ascult d cate ori am chef, k mi-am tras-o p calc A-) [-o vreau sa castige ei, macar locul 1 la Creatie [-o [-o mi-au placut si cei de dupa proconsul, Ella si Florin:) dar nu se compara cu "Acolo unde stii" ==D ==D ==D
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Sâm Aug 26, 2006 8:30 pm

"soarele va fi /acolo unde stii/nimeni nu te-opreste sa vii/cat de mult as vrea sa stii/cat te pot iubi/nimeni nu te-opreste sa vii" :) nu ma mai satur d noua piesa. sper sa fie urmatoarea piesa pe care o vor promova, e pur si simplu adorabila:) mie mi s-a parut ca sunetul a fost d.....:D a fost varza, k sa vb frumos:) cel putin la tv s-a auzit super naspa, la ce vove superba are Bodo, nici cu volumul sau boxele la maxim nu reusesc sa-l aud cum trebuie:(( iar la "Cerul" mi s-a parut k tobele s-au auzit mai tare decat d obicei, initial am avut senzatia k au schimbat putin orchestratia la piesa:D eu am emotii pt ei...dc nu se poate vota?:D sper k onoratul juriu sa aiba capul pe umeri si sa decida...ceea ce trebuie sa decida, si anume k....."te cuprind in brate cand adormi/te sarut de-atatea ori in somn/nu ma-ntreaba nimeni cum ma simt/si iar ma mint/cat de mult as vrea sa pot uita/chipul tau si amintirea ta/nu ma-ntreaba nimeni cum ma simt/si iar ma mint" :) cum sa nu castige cu asemenea versuri????pai se poate?!!!! :)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde Shaki » Sâm Aug 26, 2006 8:38 pm

soarele va fi /acolo unde stii
la est sau la vest, dupa momentul zilei

nimeni nu te-opreste sa vii
sigur ca nu, pai e o tzara libera...

te sarut de-atatea ori in somn
am auzit de tipi care merg in somn, vorbesc in somn, da nu shi cazuri in care saruta in somn. sa mi-l prezintzi shi mie...

cat de mult as vrea sa pot uita/chipul tau si amintirea ta/nu ma-ntreaba nimeni cum ma simt/si iar ma mint
exemple de rime culte...

cred k shi genius avea versuri mai mijto
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Dum Aug 27, 2006 10:52 pm

ai vreo problema? discut-o cu dl Mihai Alexandru. adevarul e k nu am vazut toti partcipantii, nu am fost atenta la versurile celorlalti, ci la linia meldoik si la cum cantau. da-mi tu un exemplu de versuri super, ingrozitor de logice care le-ai auzit in cele 2 seri de festival Mamaia 2006!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Lun Aug 28, 2006 12:10 pm

:)) :)) Vad ca din fericire juriul nu a fost de acord cu tine, Shaki:)):)), din moment ce Proconsul a luat un premiu:)), locul 2 la Creatie:)) adevarul e k trebuie sa ai o anumita constructie pt a intelege mesajul unor versuri. mie una chiar mi-a placut editia de anul asta dla Mamaia, am auzit niste voci superbe, care chiar au si luat premii:) am I good or what?:) iar recitalurile din toate cele 3 seri au fost incredibile, pacat ca fiecare artist a cantat numai cate o piesa. iar de Brenciu...:) nu mi-a placut niciodata omul asta, dar cu barba arata pur si simplu bestial:)) Felicitari Proconsul, felicitari Mihai Alexandru si toata echipa!!!!!!! Poate intra Florin sa ne povesteask cate ceva despre participare, piesa, noutati.
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Aug 28, 2006 1:57 pm

ursuletroz scrie:adevarul e k trebuie sa ai o anumita constructie pt a intelege mesajul unor versuri.
de marmura, de granit, shi mai ales, cu ce finisaje? :P

noroc k nu ma uit la mamaia shi k nu astfel de 'festivaluri' imi formeaza gusturile, but again, dupa cum mi-a zis cineva, imi irosesc vremea postand aici...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Lun Aug 28, 2006 2:05 pm

Shaki scrie:dupa cum mi-a zis cineva, imi irosesc vremea postand aici..


yeap, there is some truth in those words of yours! A-)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde cd_girl » Mar Aug 29, 2006 4:41 pm

"soarele va fi/acolo unde stii"

"Soarele", ca opus al ghetii (ratiune, rigiditate, insensibilitate), reprezinta un simbol al creatiei, al fericirii, al caldurii sufletesti, un loc in care poti gasi iubirea adevarata.

"Nimeni nu te opreste sa vii"
Ai dreptate ca e o tara libera, dar trebuie sa vrei sa ajungi undeva ca sa chiar ajungi => dorinta, vointa

Din toate astea trebuie sa intelegi ca: Stii ca fericirea o gasesti acolo unde sunt eu. In caz ca vrei sa invingi toate obstacolele si in caz ca iti doresti sa fi fericita trebuie doar sa ajungi la mine. (Nimeni nu te opreste sa vii)


"te sarut de-atatea ori in somn"
am auzit de tipi care merg in somn, vorbesc in somn, da nu shi cazuri in care saruta in somn. sa mi-l prezintzi shi mie...

tu ai visat vre-odata? Banuiesc ca da! Si cum a fost? Banuiesc ca prin visele tale ai mai sarutat si tu pe cineva... sau ma insel? sincer... nu prea cred


Alta data gaseste argumente mai bune. Nu iti bate pur si simplu joc. Ca nu esti mai buna decat altii.
Unii creaza, altii comenteaza!
cd_girl
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Apr 02, 2006 12:20 am
Localitate: Cluj Napoca - Alba Iulia

Mesajde Lav| » Dum Sep 10, 2006 9:42 am

ursuletroz scrie:==D ==D mi-a placut la nebunie piesa, am si invatat refrenul, plus k pot s-o ascult d cate ori am chef, k mi-am tras-o p calc A-) [-o vreau sa castige ei, macar locul 1 la Creatie [-o [-o mi-au placut si cei de dupa proconsul, Ella si Florin:) dar nu se compara cu "Acolo unde stii" ==D ==D ==D

Am auzit shi eu mel dar din pacate nu o am...potzi sa mi`o dai shi mie pls?
Lav|
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 10, 2006 9:35 am
Localitate: Timisoara

Mesajde ursuletroz » Mar Sep 12, 2006 9:19 pm

cu cea mai mare placere, numai k e foarte mare, si nu merge nici pe mail. pot sa-ti o pun pe un cd, dak imi dai o adresa postala. si iti pun si piesa "Cerul" cantata in recital la Mamaia anul asta:) e ok asa?
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde Ccristinne82 » Mie Sep 20, 2006 2:11 pm

salutare tuturor...vreau sa va anunt ca am venit inapoi in tara si am mai intrat pe forum, dar nu am mai postat nik. Am avut o serie de probleme, care sper sa se termine si sa vina si zile mai bune.
Vreau sa va spun ca...proconsul a fost in Cluj in 2 septembrie la September Fest, concert in aer liber. Din pacate...pe la 11 fara ceva, cand mai urma sa cante Desperado si apoi Proconsul...a fost o pana de curent in zona in care s-au tinut concertele, si toata lumea a ramas in bezna completa. Din pacate, a durat cam mult pana s-a rezolvat problema..asa ca, a ramas foarte foarte putina lume la concert. Ma simteam asa rau cand vedem ca e asa putina lume, dar...ce sa-i faci asta e. Cei putini care am ramas, am facut o atmosfera foarte frumoasa si baietii cred ca s-au simtit bine. Au cantat 5 piese si apoi lumea i-a chemat inapoi...si au mai cantat doua piese. A fost foarte frumos. Sory ca anu am scris mai repede, dar...sincer nu am prea avut chef...din cauza problemelor pe care le am.
Poze nu am facut...ca nu ne-am mai dus aparatul cu noi.
Poate o sa facem cand vor veni in 1 octombrie.
De acum inainte o sa scriu mai des.
Va salut pe toti inca o data si ...mai astept vesti si noutati.
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde useru_X » Mie Sep 20, 2006 2:18 pm

salutare tuturor :D deci si proconsul au fani? vrea cineva sa imi trimita mail o melodie? :D
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde carina » Mie Sep 20, 2006 5:18 pm

Ccristinne82 scrie:salutare tuturor...vreau sa va anunt ca am venit inapoi in tara si am mai intrat pe forum, dar nu am mai postat nik. Am avut o serie de probleme, care sper sa se termine si sa vina si zile mai bune.
Vreau sa va spun ca...proconsul a fost in Cluj in 2 septembrie la September Fest, concert in aer liber. Din pacate...pe la 11 fara ceva, cand mai urma sa cante Desperado si apoi Proconsul...a fost o pana de curent in zona in care s-au tinut concertele, si toata lumea a ramas in bezna completa.

Mama,asta-i cea mai incredibila chestie pe care ma asteptam sa o citesc aici.Din cate imi amintesc io concertele in Cluj se tin la Sala Sporturilor langa parc,foarte foarte ciudata chestie,cred ca nu s-a mai intamplat asa ceva in Cluj de pe vremea "cuiva" cand se intampla in toata tara si tot timpu ;k aveam vreo sase ani si tot imi amintesc ca nu puteam sa vad desenele de la 7 ca se lua curentu.Io in locu clujenilor as fi facut greva da bine ca s-a rezolvat pana la urma :cool:
Oricum bine ai revenit in tara Cristine,io una iti doresc sa ti se rezolve toate problemele si sunt convinsa ca se va intampla!Be strong :da:
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde camitza1 » Mie Sep 20, 2006 8:13 pm

Carina, eu imi amintesc serile cand invatzam la lumina lampii cu petrol... Mama ce vremuri... Bine v-am regasit fetelor! Chiar aiurea faza cu Clujul. Ccristinne, ma bucur ca te-ai intors. Zambeste, problemele se rezolva, trec, vin zile senine cat de curand. Eu sper sa ajung duminica la Marghita, care nu e foarte departe de Oradea, ca sa fiu prezenta la concert. Mai aflu noutati ;)
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Imi poate cineva trimite si mie mel ´´Acolo unde stii´´

Mesajde gilucu » Joi Sep 21, 2006 12:09 am

Imi poti trimite si mie melodia ´´Acolo unde stii´´am nevoie urgent de ea si nu stiu de unde sa fac rost de ea..Daca mio poti trim iti las emailul meu....sergioneagu@yahoo.es Ms mult!!
gilucu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Sep 20, 2006 11:25 pm
Localitate: madrid

Mesajde gilucu » Joi Sep 21, 2006 12:11 am

Imi poate trimite cineva mel ´´Acolo unde stii´´ in mail va rog...sergioneagu@yahoo.es ii emailu meu..ms
gilucu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Sep 20, 2006 11:25 pm
Localitate: madrid

Mesajde carina » Joi Sep 21, 2006 11:04 am

camitza1 scrie:Carina, eu imi amintesc serile cand invatzam la lumina lampii cu petrol... Mama ce vremuri...

:slap: au,doare!si mai rau, Camitza?Aseara dupa ce-am citit asta am inceput sa-mi imaginez lucruri triste triste si era cat pe ce sa-mi pun si o muzica pe masura da am zis ca mai bine nu....cred ca totusi am uitat calculatorul deschis,damn!Sau nu stiu...
Si cand ma gandesc ca viata mi-ar fi parut minunata doar daca as fi putut sa mi-o petrec ceas de ceas impreuna cu Pantera roz,Tom si Jerry,puiu ala mic,galben si dulce...Multumim din inima partidului pentru lampile care ne-au parfumat casele!Trecut nenorocit!
Sa ne povestesti,Camitza,sa fie frumos si sa va simtiti bine:)
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Ccristinne82 » Lun Sep 25, 2006 4:49 pm

Salut...Camitza, distractie plqacuta la concert.Vroiam sa te intreb daca nu stii unde se va tine concertul de la Cluj.Nu am fost prin oras...asa ca nu stiu daca au aparut ceva afise cu acest eveniment. Vineri o sa vina si sora mea mai mica din SUA,vine si prietenul meu din Campulung...si, abia asteptam concertul din 1. Va pup si asteptam noutati.
Va multumesc mult de incurajari, si sa stiti ca incerc sa fiu optimista...orice s-ar intampla.Sanatosi sa fim...si apoi toate se rezolva intr-un fel sau altul.Oricum...mai tre sa primim si cate o lovitura de la viata, ca in felul asta stim sa apreciem altfel lucrurile.
Va pup si astept sa mai scrieti si alte noutati.
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde carina » Lun Sep 25, 2006 9:18 pm

Cred ca deja trebuie sa se fi intors,nu?:)
Eu n-am noutati insa cred ca mi-a revenit din nou placerea de a scrie aici :(
De fapt voiam sa va arat si voua ceva ce mie mi-a placut enorm,e drept ca nu ma asteptam sa gasesc niste poze care cu siguranta vor placea in mod deosebit... :cool: Eu una am fost fascinata si cred ca merita vazut tot:)

http://www.mindfield.ro/blog/
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde camitza1 » Mar Sep 26, 2006 9:40 am

Din pacate nu am reusit sa merg, din mai multe motive :nope: Sunt tare suparata ca nu mi-au iesit planuriel, asta e... Next time! Acum ma grabesc ca am o luuuunga si plicticoasa sedinta. V-am tzucat!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Ccristinne82 » Mar Sep 26, 2006 8:45 pm

Salut...
imi pare tare rau ca nu ai ajuns la concert.Dar...lasa, ca o sa mai ai ocazia. Nu stii sa-mi spui, te rog, concertul de la Cluj din 1 octombrie unde se va tine? Te rog sa-mi scrii daca stii. Mersi frumos. Va pup
P.S. Nici eu nu mai am noutati deocamdata, dar...daca o sa reusesc sa merg la concert, o sa fac poze si o sa va trimit. Pupici
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde carina » Mar Sep 26, 2006 9:12 pm

Ai grija ca acolo la "concerte" scrie "corporate party".Sa nu-ti imaginezi ca io stiu ce inseamna asta dar am o banuiala nu neaparat pozitiva....in fine,poate stie mai multe Camitza (cand ii trece supararea:)
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Ccristinne82 » Mie Sep 27, 2006 9:33 pm

da chiar asa...ce inseamna corporate party? Daca stie cineva sa ne lamureasca si pe noi. Nici nu am mai stat sa ma gandesc ca acolo scria corporate party.Eu cand am vazut "Cluj-Napoca-1 octombrie".....atata m-a interesat. Sper sa pot ajunge...si sa fie OK.Astept raspuns...have a nice day
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde camitza1 » Vin Sep 29, 2006 4:57 pm

Corporate party este un concert sustinut la o petrecere a unei firme. Le trec si pe acestea in program in cazul in care ii vedeti prin oras si nu stiti de ce. weekend frumos sa aveti. La Oradea e Festivalul vinului!!! ;M
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Ccristinne82 » Lun Oct 09, 2006 4:46 pm

Saluatre tuturor...vad ca nimeni nu mai scrie nimic. Adevarul e ca nici eu nu am noutati interesante...Vroiam s-o intreb pe Camitza daca nu mai stie de ceva concerte la Cluj, sau daca nu stie de unde sa ne procuram piesa de la Mamaia.Eu o tot caut pe net...dar nu o are nimeni deocamdata.
Ok...have a nice day si mai asteptam noutati
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde camitza1 » Mar Oct 10, 2006 10:20 am

Neatza Ccristinne82! Piesa de la Mamaia si-a inregistrat-o ursuletroz. Cat despre concerte in Cluj nu stiu nimic. Ce mi s-a dat am scris deja pe forum. Dar am sa incerc sa vad daca nu a aparut ceva in plus fata de lista. Sunt multe concerte in tara care sunt la faza de negocieri, dar daca nu e sigur mai bine nu scriu. Adevarul e ca as umple forumul asta cu noutati dar din pacate... Sa speram ca apare ceva cat de curand. have a nice day!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Oct 10, 2006 4:30 pm

Sunt multe concerte in tara care sunt la faza de negocieri, dar daca nu e sigur mai bine nu scriu. Adevarul e ca as umple forumul asta cu noutati dar din pacate... Sa speram ca apare ceva cat de curand


noi speram sa nu
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

cron