Povestea Mea..........

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Povestea Mea..........

Mesajde Gigi0517 » Vin Iul 01, 2005 7:46 pm

Uite si noul subiect despre care doream sa vb (TOTVIVA). Un subiect poate un pic mai delicat, dar am zis sa incerc sa ne cunoastem povestile. Daca tot doriti sa vb despre Proconsul sa o facem.
Aici as dori fiecare dintre voi care doresc pot sa gandeasca liber si sa isi spuna POVESTEA LUI cum au luat tangenta cu muzica si formatia. Indirect sau direct. Cum a inceput sa va placa muzica lor, cand ati avut primul "contact" cu o piesa ...etc..eu sincer am o poveste frumoasa dar asta pe data viitoare. Acum nu mai am timp din pacate...o veti afla curand. E frumoasa, un pic trista dar acum merita..Pt ca zambesc ascultandu-i...Acum va las............

Apropo, uitasi...Acum ascult "Ceru'"............

Astept sa cooeperati A-) .
Gigi0517
 

Mesajde Ccristinne82 » Vin Iul 01, 2005 10:31 pm

salut tuturor....Gigi..sa stii ca imi place mult subiectul asta de discutie.felicitari pentru idee.In primul rand vrea sa va zic ca nu am scris de asa mult timp,pentru ca am avut licenta,dar acum am scapat definitiv cu invattul si o sa am timp mai mult la dispozitie sa va scriu.
Am remarcat formatia Proconsul prima data la emisiunea Surprize,surpize ( va rog sa nu radeti)...cu multi ani in urma,can au cantat piesa Cerul.Atunci o auzisem prima data si mi-a placut enorm de mult.versurile m-au impresionat profund.De atunci ascult piesa asta cu mare placere de fiecare data....
dar....prima data cand i-am auzit pe baieti cantand live a fost anul trecut cand au fost invitati la cinema republica pentru a-l sustine pe Emil Boc la primaria Clujului. Atunci i-am auzit prima data cantand live intr-un concert si mi-au placut enorm.Nici nu ma gandeam ca e sa fain la un concert al lor...De atunci am fost la aproape toate concertele lor din cj...si de fiecare data ma simt foarte bine si ii ascult cu mult drag.
Consider ca sunt poate cea mai buna formatie din tara..dar asta e parerea mea si bineinteles ca fiecare are o formatie preferata care pt el e cea mai buna...OK...astept sa vad ce scrieti si voi...va pup si mai vb
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde camitza1 » Lun Iul 04, 2005 11:54 am

1999, De la rusi. (anul infiintarii, prima piesa). De atunci traiesc alaturi de ei fiecare piesa. Insa doar in 2003 am indraznit sa-i abordez direct, anul in care au lansat "10 povesti" si anul in care a aparut site-ul oficial al trupei. Si de atunci tinem legatura. Fac parte din viata mea, ii iubesc foarte tare si iubesc muzica lor pe care o fac cu profesionalism, fara compromisuri.
Amanunte, poate altadata...
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

AM poza in profil:)

Mesajde Gigi0517 » Lun Iul 04, 2005 3:38 pm

Ma bucur ca va place subiectul.Bine ai revenit pe forum Cristina..pe mess vad ca nu mai intri sau ce ai id ai? lasa-mi-l in private..Am sa imi spun si eu povestea mea..Una delicata si frumoasa...Pe curand...
Gigi0517
 

Mesajde Proconsulitza » Mie Iul 06, 2005 11:51 pm

Povestea mea....a inceput o data cu videoclipul la piesa Cerul.M-au fascinat atat versurile cat si videoclipul in sine.Mai tarziu...cand i-am cunoscut pe baieti totul s-a schimbat,atunci l-am cunoscut si pe Gigi cu ajutorul caruia am reusit sa "ma apropiu " mai mult de baieti,sa ii cunosc cu adevarat.De atunci de fiecare data cand ne intalnim la concerte ma conving si mai mult ca sunt cei mai minunati oameni si cea mai buna formatie iar de acum ininte sunt ceva vital pt mine.Nu as putea trai fara ei,fara vocea puternica a lui Bodo care de fiecare data cand o ascult ma calmeaza,fara melodiile lor care de fiecare data cand le ascult ma transpun parca intr-o alta lume,intr-o lume de vis.MULTUMESC CA EXISTATI!!!
Proconsulitza
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Mai 31, 2005 7:56 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde ursuletroz » Joi Iul 07, 2005 10:50 pm

Tu stii povestea mea, dar hai s-o zic si pt ceilalti.Voi incerca sa NU fac un rezumat:). Am auzit "De la rusi", care nu m-a impresionat absolut deloc:D. Auzeam pe holul liceului fete care vb despre Proconsul,si piesa asta, dar pe mine nu ma interesa subiectul.Si a venit vara anului 2000, daca nu gresesc( am notat intr-o agenda, dar mi-e cam lene s-o caut acuma), si cu ea si festivalul de la Callatis, pe care eu il ascultam pe Radio Romania Actualitati.Ei, eram in clasa a X-a, si tocmai ma indragostisem de un baiat pe care il vedeam in fiecare dimineata in autobuzul cu care mergeam la liceu.Si aud la radio,ca urmeaza sa cante Proconsul la Callatis.Mi-a venit sa schimb frecventa, dar lenea iar a castigat:). Si,dupa "de la rusi", vine piesa de rezistenta, "CERUL";era prima data in viata mea cand am ascultat-o, si m-am indragostit IREMEDIABIL de ea!!!!!!nu am putut sa dorm toata seara, piesa imi ramasese super bine intiparita in cap, am fredonat-o toata seara. a doua zi, am sunat la toate posturile de radoi din Iasi, ceream Proconsul cu "Cerul", ....dar nimeni nu stai la ce ma refer, la naiba!!!!dar intr-o zi am inregistrat-o, tot de la Callatis, la Romania Actualitati) . Si asa am ajuns in iarna.La noi in Iasi este un post de radio, Radio Hit, care in fiecare an de ziua lor, organizeaza Galele Hit. In iarna acelui an le-am scris celor de la radoi, implorandu-i sa-i cheme la gale pe cei de la Proconsul. Si i-au chemat!In fata Palatului Culturii a fost concertul, pe un ger ingrozitor.Era 5 decembrie . m-am certat cu jandarmii aia ai naibii care pazeau la concert, ca nu ma lasau sa intru in spatele scenei.dupa multe peripetii, am ajuns sa fac cunostinta cu toti baietii, am luat autografe, si de atunci nu am lipsit de la absolut nici un concert Proconsul din Iasi.si asa e:cand aflu ca ajung in Iasi, intru intr-o stare de euforie, de abia astept sa-i vad, sa cant cu ei, sa-i imbratisez.stateam intr-o zi si ma gandeam:prima formatie care mi-a placut mult tare a fost Take That, dupa care am suferit rau de tot:(.;nu am crezut ca vor aparea 5 baieti extraordinari care sa-mi fure inima pt totdeauna!!!!!si mie nu mi se intampla sa-mi placa o piesa chiar de la prima auditie, numai cu ei o patesc:).am participat la toate concursurile la care se castiga ceva de la sau cu Proconsul, mai ales prin revista "Bravo", dar...nu m-am ales niciodata cu nimic.aaaaaaaa, ba da:)). le tot trimiteam scrisori le Radio Hit, spunandu-le cat de mult iubesc formatia Proconsul( era o emisiune de muzica romaneasca atunci, "Club RO", super tare !!!), ca vreau sa vina cat mai des in Iasi ;si am trimis si o scrisoare pt baieti.eram sigura ca cei de la radio nu ma vor dezamagi!!!!!si nu au facut-o!!!in 2001, de Craciun, la emisiunea asta, a vb Bodo, prin telefon.eram in culmea fericirii:).si prezentatoarea ii spune ca au la Iasi o fana care ii iubeste muuult, si a citit fragmente din scrisoare, scrisoare care urma sa le-o trimita lor.tremuram toata, nu-mi venea sa cred cand Bodo a zis"Si noi ii uram Craciun fericit Ralucai, si o pupam"(aa, erau la un concert la Husi). am tras discutia asta pe caseta.ce pot sa spun?! au fost momente extraordinare de cand ii cunosc.singura problema ar fi...ca de fiecare data cand au concert aici, am eu cate altceva important de facut(au avut concert cu o zi inainte de bac, si pe urma au venit numai cand aveam eu sesiune), dar am fost nelipsita.II IUBESC ENORM DE MULT SI LE MULTUMESC DIN SUFLET PT TOT CE FAC, PT TOT CE NE OFERA!!!!!!!aaauuuuu:D am scris cam mult.gata;ma intorc la lucrarea delicenta :) noapte buna!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde Ccristinne82 » Vin Iul 08, 2005 11:32 pm

super faine povestile...il felicit inca o data pe Gigi pt ideea pe care a avut-o...Mie chiar imi place mult si citesc cu mare atentie povestile voastre.
Vroiam sa-i spun Ralucai..ca si mie mi-a placut atre mult Take That , mai ales de Robbie.era preferatul meu si-l admiram foarte mult.sa stii ca si mie mi-au ramas in minte intiparite instantaneu versurile de la Cerul...prima melodie care mi-a placut de la Proconsul si prin care mi-am dat seama ca e o formatie super si ca o sa aiba un amre viitor.
Abia astept sa mai citesc si alte povesti...
Gigi..asteptam povestea ta...
Pupici
undefinedundefined(SIZE=3)xxx(/SIZE)[/SIZE]
Ccristinne82
Junior Member
 
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 08, 2005 10:31 am
Localitate: Cluj-Napoca

va veni si povestea mea intr-o buna zi u soare..

Mesajde Gigi0517 » Sâm Iul 09, 2005 2:05 pm

MA bucur ca esti bine d-ra Cristina. va veni si moi story intr-o zi, nu stiu cand..ma gandeam sa ma retrag 6 luni de pe forum..nu.. stiu, cred ca fi mai bine asa...pa pa...apropo, eu mi-am picat licenta.Am fost la facultatea de romantologie, sectia sarmantism si am ..am avut d-re profesoare exigenta..:)..Pa tuturor..
Gigi0517
 

EXCLUSIVITATE: My story;in sfarsit.Intr-o zi de iarna..

Mesajde Gigi0517 » Joi Aug 25, 2005 6:33 pm

Iata si povestea mea mult asteptata de catre utilizatorii Proconsul (Ccstristine, Proconsulitza, etc)...
Totul s-a intamplat acum 4 ani, mai exact spre sfarsitul anului 2001. Atunci era in mare voga piesa "cerul", desi nu stiam cine o canta. In perioada aceea a stat un fratior de suflet la mine. Am fost la Hollywood music&Film si mi-a zis ca ii stiu pe Proconsul, cei care canta piesa "cerul". Am luat un album cu ei si am mers acasa. Era intr-o zi in care pamantul era acoperit de un covor alb pretutindeni. Simteai "caldura iernii", efectele ei si priveai cum ingerii coborau prin fulgii de nea din eter..... Am mers acasa, era spre seara.. Stiu ca tipul avea o prietena din Iasi. O prietena virtuala, o relatie aflata la incipit, care urma sa isi aiba continuitatea pe parcurs sau nu. Stiu ca in urma cu o zi, respectivul a primit o scrisoare cu un continut beletristic bine slefuit, (Doar era la filologie tipa). Ne-am pus amandoi pe covor pe o patura si am luat reportofonul. Am pus caseta si-am inceput sa facem o auditie muzicala. Stiu ca afara, cerul a inceput sa "planga" cu fulgi de nea peste obrazul chipului terestru si al oamenilor. Stateam amandoi intinsi, indusi intr-o stare romantica, inerta si pusi pe reflectii. Ne-am uitat si pe fereastra geamului cum fulgii atipeau pe pamant. A urmat piesa "Prima zapada" CARE A spart toate recordurile in acel moment. Un trecut frumos cu amintiri placute. Asa a urmat ca in luna mai, o luna a florilor in care primavara isi scoate la iveala ghioceii, Proconsul a avut concert la Cluj. Exact dupa 1 zi de la data de nastere a mea. Adica pe 18 mai, 2002. Atunci, stiu ca prietenul care locuia la mine, scria pt un ziar. Avea 19 ani. Mi-a dat press cardul lui si am intrat in backstage. La sfarsit de concert am stat de vorba cu baietii. Le-am spus succint despre inclinatia mea spre muzica lor si ce stari imi releva. Asa au urmat si urmatoarele intalnirii incat am ajuns sa fim "prieteni". Sper ca este asa si din partea lor. De-atunci la fiecare concert mi-am facut prezenta, am stat de vb cu baietii, am primit albume de la ei, cu autografele de rigoare. Am primit si tricouri Proconsul. Probabil printre primii din tara. Ma rog..Am strabatut cluburile cu ei, Casa de Cultura, Sala Sporturilor. Am povestit de mine, un pic de ei. Normal acum stiu un pic mai multe dspre ei. Intr-un fel nu prea am patruns in viata lor particulara din motive inavuabile. Nici acum nu stiu cat is de deschisi sau nu. CU un membru ma inteleg bine (Robert) la fel si Dragos. Asta nu inseamna ca si cu Bodo. La Bodo i-am aratat scurte scheme cum se danseaza. De fapt m-au vazut succint. SI afara si in club. Acum am de gand sa vb cu ei. f. serios cand la Cluj anumite sugestii, potentiale proiecte pe viitor. Doresc sa plec cu ei intr-un turneu national impreuna cu alti "fani". Ar fi o experienta pt ei si pt noi mai ales. Mai am de gand sa le propun un videoclip in care sa aparem si cativa "fani". O sa le arat intr-o zi calitatile mele coregrafice. Nu m-au vazut dansand in sensul verosimil al cuvantului. Oricum ei ma cunosc si stiu ce inclinatii artistice am. Stiu ca sunt ceva "aparte" si pot fi bestial si al naibii de bun la dans. Un amic de pe alt forum m-a vazut si ..oricum, toate la timpul lor.
POvestea mea de-abia a inceput...........Este finalul inceputului, si inceputul continuitatii....

CU drag.
Gigi-Proconsul
Gigi0517
 

Mesajde Cristyna » Joi Aug 25, 2005 8:50 pm

Interesante povestile voastre!! Bine v-am gasit pe toti!! Eu sunt din Bucuresti si nu de foarte mult timp sunt fan... Adik de mult ascoolt piesele lor dar am inceput sa-i indragesc de cand am fost la un concert in aer liber unde i-am vazut pe cei de la PROCONSUL!! Eu si prietena mea am devinit fane si mergem des la concertele lor... prima oara cand am ascultat piesele lor "in direct" nu imi venea sa cred...sunt super!! si chitaristii!!:) cam atat va spun si ma bucur ca m-am inregistrat pe acest forum..super-tare!!
Avatar utilizator
Cristyna
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Aug 17, 2005 11:00 pm

Mesajde popik » Dum Aug 28, 2005 2:07 am

wow! chiar imi place subiectul asta! eu am locuit in suedia multi ani si prima oara cand am auzit de trupa PROCONSUL a fost in anul 2001! atunci, dupa o scurta vizita in tara, tatal meu mi-a adus LP-ul 'Mi-ai luat inima'!!! nici nu va puteti imagina cat de incantata am fost!!! nu mai auzisem de formatie pana atunci dar mi-au placut extrem de mult. apoi dupa ce m-am intors definitiv in romania am continuat sa-i ascult si sa cumpar albumele insa atunci cand am fost pentru prima data la un concert am realizat cu adevarat cat de extraordinari sunt!!! de atunci merg cat de des pot la concertele lor :) va pupic pe toti
Avatar utilizator
popik
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Aug 10, 2005 11:00 pm

MA bucur!

Mesajde Gigi0517 » Joi Sep 01, 2005 4:23 pm

Buna d-ra POPIK!

Eu sunt initiatorul acestui subiect, eu sunt acela care ( a oferit culoare acestui forum si vitalitate) acum nu din motive...in fine..MA bucur ca va place acest thread si tocmai din Suedia ati ajuns sa fiti o melomana de gen Proconsul. Stiu ca simtit muzica cu o profunzime si zambiti, va insufla stari de nedescris si de netranspus...Unele sentimente intr-adevar existente nu pot fi transpuse in cuvinte...
Am observat ca sunteti din Bucuresti..Ce va recomand este sa luati legatura cu agentia de impresariat INYOURMIND..Va vor introduce in baza lor de date si veti primi toate concertele ( aproximativ), intervin si rectificari sau imprevizibiltati asa cum baietii vor canta si in KArma..Un club select din Cluj..Abia astept sa-i intalnesc..In Karma ma duc cu tricoul..Sau camasa, ce mi-ati sugera? De obicei luam tricoul pe mine la concerte, acum ce sa fac?:)..Astept ideea d-voastra..Sunteti noua daca am dedus bine? poate va [prezentati scurt sau daca ati facut-o sa-mi dati linkul.....
O zi frumoasa si sa fiti iubita......:).Acelasi......DOAR_EL...
Gigi0517
 

Mesajde totviva » Joi Sep 01, 2005 5:14 pm

Ooooo..Gigi!!!!..:) Sau ..uuuuun Gigi :) Ai disparut pt ceva vreme.
Chiar ma gandeam de ce atunci cand citesc acest subiect, al carui initiator esti, vad totul in roz. E plin de culoare, asa-i.
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Pt Totviva

Mesajde Gigi0517 » Joi Sep 01, 2005 5:21 pm

Iti multumesc pt complimente sau au fost constatari( sincer as prefera a doua varianta) Nu am disparut..Adica de pe Proconsul da, motivul este Camitza1..Ea a pierdut mult "alungandu-ma"..In fine.
Gigi0517
 

Mesajde camitza1 » Joi Sep 01, 2005 5:52 pm

Imi pare rau, te-am avertizat de nenumarate ori ca scrii off topic. Ocupi o gramada de spatiu fara sa spui nimic concret.
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde popik » Joi Sep 01, 2005 10:29 pm

Iti multumesc pentru sfatul pe care mi l-ai dat in legatura cu INYOURMIND! Voi face ce mi-ai spus si ii voi contacta. Nu cred k m-am prezentat...oricum nu prea o am cu link-uri si lucruri de genul acesta au cum sa fac off topic. sorry, I'm new with this..stiu sa scriu si sa afisez :) Ma numesc Ioana, am 16 ani si sunt din Bucuresti :) Pe scurt eu sunt o persoana foarte prietenoasa si sociabila, imi face placere sa comunic cu oameni pe care nu ii cunosc dar cu care sa am totusi un punct comun. Am fost foarte fericita cand am gasit acest forum si va multumesc pentru caldura cu care m-ati primit. cat despre tricou sau camasa, Gigi :)...eu zic tricoul. mai comod si mai practic :) va pup pe toti si abia astept sa mai vorbim
Avatar utilizator
popik
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Aug 10, 2005 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Vin Sep 02, 2005 11:28 am

Ioana, nu-ti fa probleme de linku-uri, ca se-nvata iar despre off topic, nu obisnuiesc sa rad din text in calitate de moderator, dar cand omu nu intelege de vorba buna, asta e. Nu zice nimeni ca trebuie scris in propozitii simple si cat se poate de sec. Doamne fereste! Dar daca te uiti in ultima vreme la ce si cat a scris domnu Gigi ai sa intelegi ce vreau sa zic.
In alta ordine de idei, ma bucur ca ne scrii si faptul ca esti din Bucuresti iti da un avantaj serios in fata multora dintre noi. Esti mai aproape de ei A-) Sa ne povestesti cum a fost pe la concerte, si nu te sfii sa-i cauti dupa cantari. Sunt tare sociabili si draguti, ai sa vezi. Poate nu toti in egala masura (depinde si cat sunt de obositi) dar nu sunt genul de oameni cu nasul pe sus, fitzosi. Cel mai bine poti sa-i vezi si sa-i simti in concertele de club. Ok, te mai asteptam pe forum. Bye!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde popik » Vin Sep 02, 2005 3:11 pm

Eu incerc sa ma duc la cat mai multe concerte si va promit ca dupa fiecare va voi povesti cu lux de ananunte :) Sincer eu sunt mai timida de felul meu si mi-e foarte rusine sa-i caut dupa cantari pentru ca... ma pierd :) singura data cand am vorbit cu unul din ei a fost la mare, cu Florin, dupa un concert pe plaja. Dar ai dreptate nu sunt fitzosi si la urmatorul concert imi voi lua inima in dintzi :) Sper sa-i prind si intr-un club cat mai curand...pupici
Avatar utilizator
popik
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Aug 10, 2005 11:00 pm

Duminica 7 septembrie

Mesajde Gigi0517 » Vin Sep 09, 2005 6:34 pm

IMi cer scuze ca am intarziat cu evenimentul de duminica cand Proconsul a fost prezenta la Cluj..Sper sa ma iertati.Am sa fac o mica introducere ..
Azi, o zi cu soare la Cluj. Ma trezesc dimineata sa ma duc la salina Turda si Gradina Zoo, ultima zi de tratament. Bun, ma imbrac, ies, si undeva pe o strada clujeana imi spune o tipa "buna". Eu politicos ii raspund si o intreb de unde ne cunoastem..Imi spune ca din Euphoria (un club clujean)..Isi amintesc oamenii de mine . DOar imi las amprenta prin unduierea trupului precum Michael si nu numai. Stil propriu. M-am simtit flatat, recunosc ( nu e prima oara). Asa, m-am dus la salina si Gradina Zoo. Acolo m-am batut cu ursu, cu leul si leoaica. I-am ciocanit bine de tot.Le-am dat o directa ( la urs leu) si leoaica un croseu de dreapta.Bun, am iesit invingator si zgariat:))>> Asa ne-am indreptat spre Cluj. M-am tuns A-) ..Mi-a zis frizerita (cu 2 clase ale ei ca trenu) ca nu i-a mai zis nici un tip sa ma tunda precum i-am spus eu..Adica sa-mi lase 2 suvite, oricum eu am vartej si atunci imi vine bine , si ciocul ..A...azi am aflat ca am si par bun..Nici tare, nici moale..Acum tenul mi-l stiu , la fel si parul:). AM facut un dus cu gel de dus Badedas (puternic si revigorant), am dat un shave cu un Gillete din U.S.A, (nu ce avem noi romanii), mi-a alunecat mana pe unde m-am (shaveat). Bun aparat intr-adevar. Apoi m-am imbracat giorno..Si am venit intr-o plimbare la net..Asa.
Duminica, ziua mult asteptata de clujeni. Un cort mare amplasat, o idee buna a idiotului de organizator Vasile Matei, originala. SI trupa cred ca s-a simtit multumita. Auziti faza.. Credea ca ma pacaleste. Il sun pe Dragos si-l intreb la ce ora intra..El a spus ca pe ora 21:00. E..oricum eram pregatit sa ma duc pe ora 20:00. Zis si facut. La ora 20:00 ma postez in fata cortului. Chiar atunci au intrat Proconsul..Bun, canta baietii, chiar si un cover..MA duc in backstage si ii salut..Eii..Dragos ai crezut ca ma pacalesti..AM vrut sa vad daca te-ai interesat..zice el:)Nu m=a prins in ofsaid. Asa, bune si frumoase. Pe la ora 22:00 au cantat in clubul KARMA, acolo numai de pe scaun mi-am aratat talentele, incat o gasca din dreapta m-au filmat si fotografiat:) Bodo se uita in dreapta..Ii placea..oricum sper ca intr-o zi sa am ocazia sa le arat ce inseamna un dans giorno..:) SI asa au ramas impresionati la un concert in aer liber si n-au vazut inca nimic:). Asa, au cantat, m=am simtit bine. Au fost si felinele..Apoi, am mers la masa sa discutam un pic despre sugestiile mele, proiecte premiera pe tara. Care acum
le stiti si d-voastra. Totul este acum sa avem speranta, incredere si baietii sa aprobe. Daca ei isi doresc intr=adevar acest proiect cu fanii sau, macar 2,3 se va reusi. Depinde si de ei, sponsor.. Ar fi o chestie sa ma duc numai eu..As merita este cert..dar..Nu depinde de mine..
AM mai stat la o vorba, si ii asteptam in continuare cred ca pe la sfarsitul lunii sau peste o luna, doua..


Acum va las dragii mei si speram in bine..
Ati citit interviul?

http://www.monitorulcj.ro/arh/corp.php?AID=5094&CID=9&time=2005/09/07
Linkul..Totviva ce parere ai...?
Gigi0517
 

Mesajde totviva » Dum Sep 11, 2005 7:40 pm

Gigi0517 scrie:..Totviva ce parere ai...?

Pai..ce parere am? Buna. :)Ideea nu-i rea deloc si sper sa iti gasesti un sponsor care sa te ajute.
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde totviva » Mar Noi 08, 2005 11:47 am

si pt nostalgici ....
Se intampla in 2000. Eram plictisiti (eu si prietenul meu) si l-am sunat pe Karsci pt ca aflasem ca are o cantare. Nu stiam mai nimic despre Proconsul. Dar ca intre prieteni, ne-am dus sa ii sustinem moralul :) . Am ajuns in club, cam tarziu ce-i drept. Erau la cover-uri. :) Si..ce sa va mai zic. Am fost fascinati de vocea lui Bodo si de pasiunea cu care cantau baietii. Si..apoi...am tot mers la concertele lor pana cand am plecat din Ro. Dar ...de cate ori ajung in Bucuresti ii caut. Nu va imaginati ca alerg prin toata tara dupa ei, dar prin cluburile din capitala DA :).
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron