Legitimatii- Proconsul

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Legitimatii- Proconsul

Mesajde Gigi0517 » Dum Iul 10, 2005 3:14 pm

Buna din nou dragii mei!
Iata-ma ca revin in fruntea clasamentului din nou si bineinteles, dupa cum nu va asteptati cu idei noi. Am deschis acest subiect pt ca am observat la unii dintre membrii formatiei care activeaza pe acest forum au probleme cu accesul in backstage. AM venit sa le sar in ajutor:).
Draga Raluca(ieseanca), Andreea (clujeanca) si .....altii..
Intr-adevar se intampla deoseori ca accesul vostru in culise sa fie restrictionat de agentii de paza. Au ordine si ei. Situatia se poate rezolva in felul urmator. Discutia asta am avut-o si cu Proconsulitza( Andreea, clunjeanca mea) de care aminteam mai sus.
Discutam despre legitimatii de membrii Proconsul care sa permita accesul fanului in backstage si la toate concertele formatiei. Acces gratuit pe baza cardului, indiferent unde se sustine concertul, exceptand private party ( asta daca vor baietii). Stiu ca multi va doriti sa stati aproape de baieti atunci cand sustin un recital in localitatea d-voastra.
Teoretic legitimatiile ar veni facute daca ai si fan-club. Dar va dati seama ca in fiecare oras sa se faca fan-club e dificil. Nici in prezent nu exista asa ceva. De aceea vom incalca aceasta regula.
Ceea ce va pot spune ca avem cateva optiuni.
a) In primul rand facut o lista cu menbrii apropiati ai formatiei din diferie orase ale tarii si trimisa de agentia de impresariat INYOURMIND care se ocupa de impresariatul acestora. Ne trebuie si acordul normal. Practic, ei trebuie sa faca aceste legitimatii pt fani. Asa cum au si Voltaj de exemplu. Asta ne-ar trebui acordul lor.
b) Legitimatiile se pot face si printr-un acord verbal al baietilor si managerului Angel Tucana. Asfel incat fiecare isi poate face propriul ecuson. Dar, atrag atentia. Stiu ca nu se poate face un tip de ecuson comun national.
Fiecare oras sa aiba legitimatia stil propriu. De ex: 5 membrii din Iasi isi fac. Sa fie tip, nu fiecare un alt design de legitiamtie. Ma intelegeti.
De preferat este sa le faca agentia de impresariat pt ca ei au si stampila. Ca sa fie mai veridica. Desi nu e neaparat. Oricum pe card trebuie sa apara un nr de telefon permanent valabil ca in caz de verificare sa i se poata acredita "actul" posesorului.
Ce contine legitimatia: Poza, sigla formatiei, (face parte din stuff-ul formatiei), si in romana. Pt ca sunt multi blegi care nu stiu engleza. Un nr de contact. Si scris cumva. Aceasta legitimatie deserveste la accesul liber la concertele formatiei si in culise. MA rog, idei sunt.
Acum as vrea sa va dati si voi cu pararea. Eu sincer nu prea am probleme cu intrarea. Desi ultima data afara un gainar de organizator Vasile Matei a facut pe impresarul sama expedieze. Desi cu tricoul pe mine, desi ma stia ca ziarist si tot..Avea boala, eu in Cluj eram aruncat pe o fereastra si intram pe alta. La urma a iesit bine. Ideea e ca sa fiti aproape de formatie, stiu ce va doriti. SPER CA BAIETII SI AGENTIA SA INTERVINA PT ACEST SUBIECT.
Oricum pana atunci as vrea sa se afiseze o lista cu doritorii.
Atrag atentia ca nu s-ar putea face mai mult de 5 pe un oras. In sensul ca nu oricine gata poate avea cardul de acces. Doar fani fani. Mai bine spus :PRIETENII FORMATIEI.
Astept sa activati..
Cu drag, al vostru..
Gigi0517
 

Mesajde totviva » Dum Iul 10, 2005 7:18 pm

Gigi0517 scrie:
Discutam despre legitimatii de membrii Proconsul care sa permita accesul fanului in backstage si la toate concertele formatiei. Acces gratuit pe baza cardului, indiferent unde se sustine concertul, exceptand private party ( asta daca vor baietii). Stiu ca multi va doriti sa stati aproape de baieti atunci cand sustin un recital in localitatea d-voastra. ..

Persoanele care merg la un concert Proconsul sunt mai mult sau mai putini fani. Fiecare dintre ei, (sau ma rog, aproape toti,) isi doreste sa ii cunoasca personal. Felul in care faci alegerea fanilor ( "fani fani" -cum ii numesti tu pe potentialii favorizati) nu mi se pare a fi deloc obiectiva.:)
Mai bine..uita de ele,ele legitimatiile! :)
Gigi0517 scrie:Teoretic legitimatiile ar veni facute daca ai si fan-club. Dar va dati seama ca in fiecare oras sa se faca fan-club e dificil. Nici in prezent nu exista asa ceva. De aceea vom incalca aceasta regula. ..

:)..realizarea unui fan club mi se pare mai interesant si apoi poti propune intalniri organizate ale trupei cu fanii inscrisi in fan club. Suna mai profi, nu crezi? decat sa stai sa astepti prin spatele scenei..etc..etc..

Gigi0517 scrie: Pt ca sunt multi blegi care nu stiu engleza. ..


:)) da..dar poate ei stiu japoneza, germana si ceha :)) si oricum, atata vreme cat vorbesti de o trupa romaneasca nu vad de ce ar trebui sa ai legitimatiile scrise in engleza.
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde h0va » Dum Iul 10, 2005 7:38 pm

salut Gheorghe!!

e o idee fantastica! serios e superb! absolut fantastic! minunat!

acum sa vedem daca se va shi realiza. oricum n'ai zis nimic de modul in care se vor acorda legitimatziile. adica trebuie cumva sa dovedeshti ca eshti fan proconsul nu..andreea balan. eu sunt de parere ca trebuie organizata o preselectzie shi daca nu se ofera nimeni m'ash baga eu pentru Bucureshti. daca e ne intalnim intr'o zi in Parcul Operei shi fiecare dintre cei care vrea legitimatzie va trebui sa doveedeasca ca merita asta.

uite cam cum m'am gandit eu ca ar trebui sa arate lista cu conditzii

1/ respectivul sa aiba toate albumele scoase de baietzi, inclusiv in perioada in care activau in underground.
2/ sa shtie sa fredoneze cateva melodii
3/ sa aiba un carnetzel cu versurile celor mai frumoase melodii
4/ sa faca dovada prezentzei la cel putzin un concert proconsul
5/ sa prezinte o copie originala a unui autograf oferit de unul din membri formatziei.

deasemenea ma gandesc ca am putea percepe o taxa modica pentru acordarea legitimatziei. eu detzin calculator personal shi imprimanta color deci m'ash putea ocupa eu de realizarea legitimatziilor. am sa le fac in Microsoft Hearts care e un program special conceput pentru facut ecusoane shi alte obiecte promotzionale.

am putea cu ocazia asta sa realizam shi alte obiecte promotzionale, de exemplu umbrele proconsul inscriptzionate cu "de la rushi vine ploaia". cunosc eu un tip din CT , mig29 care se pricepe sa confectzioneze umbrele manual. are o umbrelarie acolo shi ii merge chiar bine. cred ca ne'am putea intzelege la bani.

Desi cu tricoul pe mine, desi ma stia ca ziarist si tot..Avea boala, eu in Cluj eram aruncat pe o fereastra si intram pe alta.


eu nu intzeleg atitudinea asta. adica la urma urmei cu sau fara haine pe tine ai dreptul sa intri unde vrei, oricum bine ca aceste concerte nu se organizeaza in cladiri cu etaj.

revenind la treaba cu legitimatziile. ideal ar fi ca baietzii sa le faca ei shi sa le bage in interiorul viitorului album proconsul gata shtampilate. in acest fel fiecare fan care ar cumpara albumul ar putea sa adauge poza shi sa'shi scrie datele shi gata. eu de cand vedeam scenele alea de la woodstock cu groupies and stuff ma gandeam cat de mishto e sa potzi, sa intri in culise shi sa petreci quality time cu baietzii :) mai ales ca sunt atat de mishto totzi..

oricum tu nu ai o poza cu tine? daca ie trimite'o shi tu shi poate ne vedem la un suc!

cu respect shi admiratzie

costel

.::: nimeni altul :::.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Buna...am revenit y0ung_h0va

Mesajde Gigi0517 » Joi Iul 21, 2005 9:35 am

Dupa cum i-am promis la d-ra TOTVIVA am revenit. In primul rand "multumesc" pt sprijin draga mea:).
Am citit mesajul tau de pe acest thread. Ai o idee buna in legatura cu fancluburi in Romania dar tin sa iti spun realitatea in cateva cuvinte.
Dupa cum spunea si Ursuletroz (Raluca) aici pe forum se discuta si inra pe o ureche si iese pe cealalta. Adevarul este ca Proconsul probabil nu va avea niciodata un fanclub in Romania. De ce spun asta? Nu vreau sa dezamgasesc pe nimeni dar nimeni nu se implica dupa cum vad atat de forte incat sa ajute la infiintarea acestora. Doamne ar da sa sa ma insel, si ma repet nu vreau sa supar sau sa dezamgesc pe nimeni. Adevarul este ca pe acest forum se discuta doar si nu se face nimic. Membrii acestui forum ar trebui sa aiba un cuvant asupra decizilor formatiei de-a face ceva> Un videoclip, un turneu cu fani, ca in fond si la urma urmei le dorim binele lor si ar fi premiere pt tine, MA rog, ca nu sunt finantari sau alte motive ..Adevarul este, mai ales pt o formatie gasirea unui sponsor sau a mai multor nu ar fi o problema, Totul este sa iti doresti din inima si de cele mai multe ori dorinta ia contur. Este ca si cu dragostea. Apropo, sti ce este Dragostea y0ung_h0va. Stiu ca deviez un pic, dar doresc sa fac analogie la ce scriu.
DRAGOSTEA ESTE O DORINTA CARE VINE DIN INIMA DAR NIMENI NU STIE.....ATUNCI CAND E DORINTA O TRAIESTI PROFUND SI ITI ATIPESTE ERMETIC PE SUFLET.
ATUNCI CAND NU E DORINTA E DOAR O iluzie...tine minte.
Sa fie o dorinta in esenta veridica a sentimentului este dificil pt noi oamenii.
Asa, sa revin. Era o scurta prezentare.
Dupa cum am vazut 2 pers. se "plang" ca baietii nu iau in calcul ce scriu. Este adevarat ca probabil citesc unii dintre ei, nu au timp si asta e cert. Dar, intotdeauna exista un "dar", vreti sa fiti luati in considerare. Va cred, sunt anumite motive din partea lor, a managerului care nu pot satisface cerintele noastre. NU trebuie sa acuzam, promit atunci cand vor veni in Cluj voi discuta cu pers. aceste probleme cu baietii sa vad.
Forumul este facut asa ca sa fie, pt discutii, dezbtateri, si vorbe-n vant cum spunea Banica Jr. Si ma bucur ca aveti opinia voastra, doar e dreptul la libera exprimare, la opinie proprie, nu ne judeca nimeni. Sa speram. Spuneti-va ofurile si aveti curaj in ce faceti. Numai asa reusim in viata. CU tupeu felinelor. Ce-mi place sa va zic asa~p..TAre as vrea sa va vad expresia fetei..hi..hi
Asa, sa revin. In leg. cu legitimatiile, nu stiu ce faceti voi dar voi sti ce voi face eu. Si anume: EU as dori sa fac pe Cluj cateva,3 -4 nu stiu sigur sa vedem, dar am nevoie acordul formatiei chiar daca verbal sau sa rezolv cu agentia inyourmind. Cert ca doresc sa le fac. Fiecare iubitor al formatiei Proconsul si mai ales apropiat ( nu sunt mult apropiati, iubitori da) merita sa detinta aceasta legitimatie fara sa aiba probleme la concerte si sa simta libertatatea langa Proconsul cand se afla in oras. Luptati dragii mei pt voi in viata.. Chiar acum ascult R. Keating cu "I hope you dance".."dansati in viata cu entuziasm, dinamiss si iubire sa impartasiti pretutindeni.
Draga "y0ung_h0va", dl Gheorghe (Gigi mi se spune) este din Cluj-Napoca, nu din Capitala, ceea sincer pt mine este un "delict", o usurare ca nu locuiesc acolo. Imi place mai mult la Cluj, un oras deosebit si cu aer citadin vero ce pluteste in aer. Se simte, daca ai fost sau vei ajunge. Poze cu frumosul din mine gasesti la fotografii si la alte subieste, nu mai retin. Te uiti la id meu si ma gasesti. Pozele sunt un motiv pt care ma certau FELINELE DE PE ACEST FORUM..unele dintre ele...stiu care...Sper sa iti placa,,.De fapt, totul vine din inima..Acolo sa ne placa.
Spune-mi mai multe despre tine . Nu te-am mai vazut pe forumul nostru. Poate esti amabil si te preziniti ..Imi pare Cosmin daca retin bine. Eu sunt Gigi clujeanul. Te salut.. Ai idei bune dar iti trebuie si ajutor sa le pui in practica. Criteriile care le-ai pus tu sincer, nici eu nu le indeplinesc. Nu am toate albumele, poate rusine sa imi fie. Dar pe DCC++ gasesti despre Proconsul multe piese. Nu e o problema. Cred ca TOTVIVA stie ce este DCC++, daca nu ii explic eu pe scurt acum. Este un program ce se conecteaza la diferire haburi si te inscri cu un id si iti dai share la ce doresti din computer ca altii sa poata copia de la tine. Multe lucruri gasesti acolo crede-ma.
Autografe am cate vrei. Am casete personale de la ei semnate..No problem.. Criteriul cel mai important este sa iti placa muzica si sa fi apropiat. BAietii stiu cine sunt acestia.Iti trebuie timp sa te "inflitrezi", crede-ma..:)..
Bine dragii mei, eu revin pe un alt thread imediat..Salutari.. ==D
Gigi0517
 

Mesajde Juanita 1 » Sâm Iul 23, 2005 7:04 pm

Gigi0517 scrie: sau sa rezolv cu agentia inyourmind. Cert ca doresc sa le fac. Fiecare iubitor al formatiei Proconsul si mai ales apropiat ( nu sunt mult apropiati, iubitori da) merita sa detinta aceasta legitimatie fara sa aiba probleme la concerte si sa simta libertatatea langa Proconsul cand se afla in oras. D

Probabil ca ar trebui sa stii ca In Your Mind nu se ocupa de manageriatul formatiei Proconsul, face doar booking din timp in timp si nu doar pentru aceasta formatie, ci pentru mai multe. Proconsul nu are manager.
Mie personal ideea asta cu legitimatiile nu mi se pare cea mai fericita. Oamenii au nevoie de liniste inainte de a intra pe scena si mi se pare normal sa aleaga ei daca dupa spectacol au chef sa iasa cu cineva. E o chestie de bun simt. Nu ma astept sa intelegi!
Juanita 1
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Mar 09, 2004 1:12 pm
Localitate: ...around

Pt juanita1

Mesajde Gigi0517 » Lun Aug 08, 2005 9:12 pm

Draga Juanita1. Mai participa si tu la "Atentie cum ne imbracam..". Mi-ar face placere. Daca doresti. Nu impun. Multumesc de amabilitatea de care dai dovada de fiecare data..La revedere!
Gigi0517
 


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori