ce asteapta fanii de la trupa Proconsul/ cum a fost Proconsul in 2005

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

ce asteapta fanii de la trupa Proconsul/ cum a fost Proconsul in 2005

Mesajde camitza1 » Mar Noi 29, 2005 1:42 pm

Pana nu se incheie anul, va propun sa scriem cum am perceput noi trupa Proconsul in 2005 si ce asteptam noi, fanii, de la trupa noastrăde suflet. Ar fi interesant de stiut cum percepe fiecare activitatea membrilor trupei si, cu siguranta, ar fi important si util si pentru ei sa citeasca ceea ce scriem noi.
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde carina » Lun Dec 05, 2005 10:57 am

hai sa scriu eu si aici desi imi dau seama ca si sa vreau n-as putea scrie ceva de rau de Proconsul:)poate mi-ar placea ca daca tot sunt 2 clapari sa fie si 2 chitaristi,sper sa nu vi se para ciudat ca spun asta,e doar o idee....
Din cate stiu eu a fost un an foarte bun,nu?"Balade pt tine" a fost foarte reusit,mi-a placut enorm.Eu una,inafara de concertul din BacKstage i-am mai vazut de cateva ori la concerte in aer liber pe vremea cand era cald si soare si m-am bucurat de fiecare data.La tv nu prea,probabil n-am stiut eu cand sa ma uit.in.schimb pe radio a fost ceva frumos de 8 martie,postul City FM a organizat un maraton de o zi si au adus toate trupele care canta live in direct .Tot aici au fost difuzati un timp cu piesa Calatorul care era prezentata drept"noul single".a intrat si intr-un top,in fine,eu daca nu stiam nimic de pe forum,ce sa zic,oricum imi placea piesa.
am vazut ca au fost multe concerte in tara,mi se pare corect si normal sa fie si de-acum inainte.sunt convinsa ca se vor intampla lucruri mari si pe viitor,abia astept sa vad videoclipul si piesa noua .celalalt,Altceva, a fost minunat:)Delicios ;k
cat despre sugestii,nu cred ca sunt eu in masura sa le dau.sa fie ei insisi in continuare si o sa fie bine
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Lun Ian 09, 2006 4:16 pm

inainte de toate sa va spun si eu LA MULTI ANI pentru 2006!!!!!sa fiti frumoasi, sanatosi, bucurosi, si de ce nu, chiar fericiti!!!eu...n-am mai scris p forum d cateva luni bune, dla concertul d care va povesteam organizat d MTV.am intrat p forum, am vazut ce noutati aparusera, dar nu am scris; nu stiu..pur si simplu nu simteam nevoia sa scriu.perioada in care am fost un fan pasiv p forum mi-a prins bine:mi-am dat seama k PROCONSUL a ramas si va fi intotdeauna formatia mea de suflet.asta asteptam sa aud: ca fffffff curand vor scoate un album!!! cu toate ca, dupa parerea mea, mai erau piese dp albumul anterior care meritau promovate( "Calatorul", care mi se pare o piesa extraordinara), dar...presupun ca ei stiu mai bine ce sa promoveze.noua piesa nu am ascultat-o, am ani buuuuuni d cand nu mai ascult absolut nici un post de radio, doar daca se intampla sa prind ceva in masina, dar nu am nici cea mai mik indoiala ca e super reusita!!!:) in schimb am vazut p Atomic si MTV "Langa mine", si m-a cucerit de prima data; ar fi extraordinar daca va fi inclusa p noul album!!!!!!un nou album...means...un turneu d promovare, right????? ==D ==D that sounds more than fantastic!!!!!!logic k the next question is: cand vor veni la Iasi?:D ce astept de la baieti anul asta? am invatat sa nu mai am asteptari de la nimeni, sa accept ceea ce se ofera daca imi place; degeaba spun ca as vrea sa-i vad mai des la Iasi, sa stea mai mult, sa faca in asa fel incat o mik parte din sederea lor intr-un anumit oras sa fie dedicata celor care ii ubesc, care ii asculta, care ii respecta; e foarte important sa existe si un alt fel de connection intre baieti si fanii lor, lasand la o parte legatura virtuala dp forum. deageaba as spune ca as vrea ca ideile pe care le-a propus Gigi sa vad ca prind contru, k macar se incearca sa se lucreze la ele....degeaba.asa ca eu astept de la baieti ceea ce asteapta ei dla ei insisi; ei stiu mai bine ce obiective si-au propus pe anul acesta, si, oricum ar fi,ceva imi spune ca nu ma vor dezamagi!
daca imi mai vin alte idei, I'll let u know:) va las acum. c u soon!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

ce asteapta un fan de la trupa Proconsul :)

Mesajde Lucya » Vin Ian 13, 2006 8:37 pm

Buna! Ma bucur ca in sfarsit pot trimite si eu mesaje si pot vorbi cu fanii Proconsul si poate chiar cu membrii trupei... A-) Eu sper ca trupa in 2006 sa fie mult mai mediatizata atat pe radio cat si pe TV, pentru ca ei intr-adevar au valoare si sunt profesionisti, merita lucrul acesta din plin! Mie in anul 2005 mi-au placut f mult! Mai ales ca i-am vazut mai de aproape cand am fost de revelion la hotelul Hilton...P.S. Acolo am cantat si eu :P . Anyway, toti membrii trupei suunt super si dau foarte bine pe scena! Mai ales Florin care prin dinamismul sau, ridica publicul in picioare...:)
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde carina » Dum Ian 22, 2006 2:49 pm

Lucya scrie: Mai ales ca i-am vazut mai de aproape cand am fost de revelion la hotelul Hilton...P.S. Acolo am cantat si eu

hmm, ce curioasa ma face afirmatia asta...ce-o fi insemnand oare?eu una am trecut de sute de ori pe langa Hilton dar n-am avut niciodata curajul sa intru din diverse motive(ca sa zic asa)
sincer,la cum au evoluat lucrurile pe forumul asta de care inexplicabil m-am atasat asa de mult,nu credeam ca se va mai alatura cineva asa ca o sa-i urez eu bun venit Lucyei din moment ce n-o face nimeni.... :a:
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde camitza1 » Dum Ian 22, 2006 3:23 pm

Probabil ca mi-a scapat. dar pentru simplul fapt ca i-am scris Lucyei mail, MP si mesaj pe mess, inainte ca ea sa scrie pe forum. Si asta pentru ca nu reusea sa scrie desi era deja inregistrata. Asa ca am trecut de faza asta in mesaje privat. pe forum am uitat sa-i mai spun A-)
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Lucya » Vin Ian 27, 2006 8:18 pm

Hey! Multumesc pentru urari! Carina, nici eu nu prea "frecventez" Hiltonu' dar am petrecut revelionul acolo pentru ca am fost invitata sa cant cu orchestra! A fost super! mai ales cand au evoluat "Proconsulii" :) I-au dat pe spate pe toootzi! Bravo lor! Apropo, ce e cu Florin de nu mai da nici un semn de viatza sau ceilalti membrii ai trupei? Sunt ocupatzi cu "surprize"?? :D
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde camitza1 » Vin Ian 27, 2006 10:01 pm

Lucya scrie:Apropo, ce e cu Florin de nu mai da nici un semn de viatza sau ceilalti membrii ai trupei? Sunt ocupatzi cu "surprize"?? :D


Bodo, Robert, Dragos sau Vali citesc ce scriem noi pe forum. In schimb Florin chiar va raspunde daca aveti intrebari, la subiectul deschis chiar de el: "inapoi pe forum". Va scrie cu drag daca il abordati. So... go ahead!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Lucya » Sâm Feb 04, 2006 1:15 pm

hehe! Pot sa spun ca am vb cu Florin si ca si-a adus aminte de concertul de la Medgidia unde am participat si am si castigat marele premiu. Toti participantii au stat in primul rand si am cantat imnpreuna cu ei... si a zis ca au avut backing vocal super! ah...ce flatata ma simt :)) oricum vroiam sa va spun ca Florin chiar raspunde la mesajele noastre daca ii scriem la subiectul "Inapoi pe forum"! :D
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron