Inapoi pe forum

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Inapoi pe forum

Mesajde Florin » Vin Dec 30, 2005 11:59 am

Asa se intampla la cumpana dintre ani iti faci promisiuni pe care incerci sa le respecti si dupa 10 Ianuarie. Eu promit sa raspund la intrebarile voastre pe acest topic.
Pana una alta, Un an nou fericit!!!!
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde carina » Vin Ian 06, 2006 2:06 pm

wow,sunt absolut socata de dorinta lui Florin de a reveni pe forum,cred ca e cel mai frumos cadou pt noi desi daca ma gandesc bine nu prea stiu ce as putea sa-l intreb.
mie personal,Florin,mi-ai raspuns la o multime de intrebari si nici macar n-a trebuit sa ti le pun eu,le-au pus altii pt mine :cool:.acuma,cred ca daca te-as intreba care sunt exact miscarile pe care le faci cand iti legi sireturile sau cum se numesc toate matusile tale ai crede ca sunt nesimtita si cum nu am aceasta intentie ramane de vazut cu intrebarile....sper sa vina pe parcurs....
deocamdata imi pare rau doar ca nu am vazut videoclipul insa piesa asta noua ce se da pe radio imi place tare mult,felicitari si bafta anu asta,sa fie plin,iti doresc si tie sa fi fericit
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cr3tz » Sâm Ian 07, 2006 3:01 am

care florin esti si de ce ai plecat de pe forum,dar mai ales unde ai plecat?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde totviva » Lun Ian 09, 2006 1:48 pm

Florin de la Proconsul , :)cand apare noul videoclip? ati filmat ceva pana acum?
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Florin » Lun Ian 09, 2006 2:16 pm

Inca mai suntem in vacantza :-) Probabil luna asta vom filma videoclipul, luna februarie fiind o perioada buna pentru lansarea noului nustru album.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Lucya » Joi Feb 02, 2006 7:43 pm

Buna Florin! Te rog, spune-mi si mie cine a compus piesa "Calatorul"... muzica si versuri si a cui e vocea aia frumoasa care face cor piesei "Chiar de maine". Merci! ;)
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde Florin » Vin Feb 03, 2006 2:42 pm

Buna Lucya, piesa Calatorul este compusa de Robert Anghelescu, versurile sunt ale lui Bodo. Backing vocals am lucrat cu Carmen Dinca, Madalina Vancu, si bineinteles, colegii mai, Robert si DRagos.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Lucya » Vin Feb 03, 2006 7:48 pm

Florin, iti mai amintesti concertul de la Medgidia care a avut loc in octombrie in 2005? Am participat si eu la acel festival, si am castigat trofeul si vreau sa iti spun ca dupa ce ati cantat voi, concurentii numai si nuuuumai despre Proconsul vorbeau! :) Pana si cand am plecat...ne-am luat la revedere si ne spuneam :pa-pa! Nu uita sa imi trimiti poze cu Proconsul" si stuff like that! :D a fost o experienta placuta pentru noi, concurentii pentru ca am stat in primul rand si la un mom dat Bodo ne-a facut palcerea sa cantam cu voi! :D mi-ar placea sa iti trimit o inregistrare cu voi de atunci dar...este cam mare... :( oricum o sa pun poze pe Forum pentru ca sunt super dragutze! :D Dar asta numai cand o sa ajung acasa...
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde Florin » Sâm Feb 04, 2006 12:43 pm

Imi aduc foarte bine aminte, Lucya :-) Am avut cel mai bun backing vocals de pana acum la acel concert.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde HelenA » Sâm Feb 04, 2006 2:20 pm

buna Florin.sunt o prietena de-a Lucyei si am participat si eu la festiv de la Medgidia.Intr'adevar, chiar ati incins spiritele acolo, pe noi concurentii dar si sala.A fost o nebunie!si mi-ar place sa se repete toate.abia astept sa va mai vad in concerte si sa stii ca am pe desktop o poza cu voi de cand m-am intors de la Medgidia.poate ne intalnim si anul asta.abia astept.v-am pupat...:-*
HelenA
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Feb 04, 2006 1:31 pm
Localitate: Tulcea

Mesajde Lucya » Mie Feb 08, 2006 8:00 pm

Am si eu o intrebare... La Medgidia, Bodo te-a prezentat ca "Florin Ispas" de ce? Mi s-a parut o greseala cam mare... Apoi, ca sa fiu sigura ca a fost o greseala facuta pe scena, am revazut inregistrarea cu voi...deci...a fost o greseala "itentionata" sau...nu?
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde Lucya » Joi Feb 09, 2006 12:30 pm

hmmm...stateam si ma gandeam...poate a vrut sa zica "Florin Xbass", nu?
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde Florin » Joi Feb 09, 2006 8:55 pm

;-) ;-) ;-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Mie Feb 15, 2006 10:30 pm

o rugaminte la tine, Florin, sau la oricine care se ocupa d asa ceva: am putea sa stim dinainte, cel mai bine ar fi sa stim dp site, la ce emisiune apareti, in c zi , la c ora etc??? nu e deloc placut sa aflu k ati fost undeva la tv la cateva zile dupa aparitie.la tv nu am timp sa ma uit decat dupa 12 noaptea, cand si atunci stau p posturile d muzik. despre concertul dp Prima d aseara noroc k mi-a zis cineva, altfel...va vad atat d rar la tv, d concerte la Iasi nici nu mai zic:), incat chiar nu vreau sa ratez aparitiile voastre. hope u understand me:) salutari baietilor, va pup p toti!!!!numai bine!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde Florin » Joi Feb 16, 2006 11:15 am

Buna Raluca! Noi facem tot posibilul sa anuntam din timp orice eveniment avem. Nu tot timpul reusim, ne cerem scuze.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Vin Feb 17, 2006 12:16 am

:) stiu, si inteleg ca nu se poate tot timpul sa ne anuntati la timp d anumite evenimente.weekend placut la toata lumea!!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Dum Feb 19, 2006 3:31 pm

Florin, sa-ti traiasca baietzelul!!!! ==D Sa creasca mare, frumos, sanatos si voinic si sa va aduca numai bucurii!

P.S. Poze cu Luca si fericitul tatic gasitzi pe site-ul basistilor: http://www.xbass.ro/forum/viewtopic.php?p=16525&highlight=#16525
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde totviva » Lun Feb 20, 2006 12:14 pm

Luca Super Bebe!!! :dir:
felicitari!!!!!! :)
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde mickaela » Lun Feb 20, 2006 12:48 pm

Lucia si Florin, ==D
aveti o minune de copil. Sa va bucurati de el, sa aveti parte de bucurii din partea lui. Sa fiti parinti fericiti. La Multi Ani!
Avatar utilizator
mickaela
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Noi 30, 2005 12:00 am

Mesajde carina » Mar Feb 21, 2006 5:04 pm

Doamne,cat poate fi de mic,ti se face frica ;k Parca ar fi o jucarioara. Sa creasca sanatos si galagios;)
Felicitari si din partea mea :flori:
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde lixandru » Mie Feb 22, 2006 12:14 am

A lu' tata e Luca!
Bravo Florine, de acum esti muritor!
Sa fiti toti sanatosi, felicitari mamei pentru mogaldeatza!
Joanne & Co
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Mesajde Lucya » Joi Feb 23, 2006 4:08 pm

Felicitari! Ce printisor frumos ai! Seamana cu tine la nasuk! Sa creasca sanaos, frumos si cu talent asa ca si tatiku' lui :D
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde Florin » Joi Feb 23, 2006 11:34 pm

Va multumesc prieteni! Imi cer scuze ca nu pot fi prea mult pe faza zilele astea, ma intelegeti, nu? Pana una alta domnul Luca este un gentleman, doarme mult, plange putin, mananca mult. Dara sa revenim la Proconsul, este gata master-ul albumului Balade. Pentru Tine. Suntem foarte multumiti de el, abia asteptam sa ajunga si in casele voastre. Nu suntem noi foarte destepti, stim doar doua lucruri: sa facem balade, si sa cantam. "Balade. Pentru tine" Este un album de balade live. :-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Aricica mica » Vin Feb 24, 2006 5:40 pm

Buna Florin. Felicitari pentru bebelus. Am vazut pozele. E dragalas foc. Sa va traiasca, sa creasca mare si sa va bucurati de el. Acum spune-ne si noua (sau cel putin mie, daca altcineva nu e atat de nerabdator ca mine) cand vom putea citi versurile din noul album pe site (pe http://www.proconsul.com.ro)?
Aricica mica
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 24, 2006 5:12 pm
Localitate: home

Mesajde Florin » Vin Feb 24, 2006 6:07 pm

Noi tot incercam sa updatam site-ul, dar ne izbim mereu de aceeasi problema. Oamenii cu care incercam sa lucram se arata dornici de munca, apoi dupa 3 zile dispar.
Ne cerem scuze, intr-un final vom face si asta :-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde carina » Vin Feb 24, 2006 8:23 pm

bine venite baladele ==D ,asta inseamna ca va fi o lansare?
un concert?cand?
a trecut multisor timp de cand nu v-am vazut live si mi-e foarte dor de ce stiti voi sa faceti:)si cred ca nu numai mie....

Florin scrie: Nu suntem noi foarte destepti, stim doar doua lucruri: sa facem balade, si sa cantam. "Balade. Pentru tine" Este un album de balade live. :-)


stiu si eu,Florin?Nimeni nu e prea destept,ne consolam fiecare cu ce stim ca vulnerabili suntem cu totii,bine venite baladele,dupa cum ziceam.

p.s.so you really came back ==D
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Aricica mica » Lun Feb 27, 2006 12:35 am

Florin scrie:Noi tot incercam sa updatam site-ul, dar ne izbim mereu de aceeasi problema. Oamenii cu care incercam sa lucram se arata dornici de munca, apoi dupa 3 zile dispar.
Ne cerem scuze, intr-un final vom face si asta :-)


Inteleg care este problema. Insist sa aflu cand putem avea si versurile pe site nu din rautate sau din cine stie ce motiv ascuns... ci pentru ca pur si simplu sunt nerabdatoare sa le pot descarca (copia) in fisierele mele si sa le pot invata.
Imi place foarte mult muzica voastra (tot ce ati compus pana acum) si, din cate stiu Bodo este cel care a scris versurile la majoritatea pieselor ... Ei bine chiar mi-au mers la suflet versurile melodiilor Proconsul.
Si ca o apreciere pur personala: sunteti energici si totusi romantici - si desi unii spun ca romantismul nu mai e la moda - sunteti "nepermis" de actuali. :)
Aricica mica
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 24, 2006 5:12 pm
Localitate: home

Mesajde ursuletroz » Lun Mar 20, 2006 12:46 am

Florin, tocmai ti-am trimis un mail pe florin@proconsul.com.ro:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Sâm Apr 15, 2006 10:45 pm

LA MULTI ANI de Florii, Florin!!!Chiar dak azi sunteti pe drum, sper sa ai parte de o zi foarte frumoasa!!!
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde Aricica mica » Dum Apr 16, 2006 12:37 am

La Multi Ani Florin! La multi ani tuturor celor cu nume de floare! Sa aveti parte de tot ce e mai bun si frumos!
Aricica mica
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 24, 2006 5:12 pm
Localitate: home

Următorul

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron