De prin ziare adunate

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

De prin ziare adunate

Mesajde camitza1 » Mie Mar 08, 2006 1:27 pm

Mi-a venit ideea de a pune la acest thread articole aparute in presa, care merita citite, comentate sau, dupa caz, confruntate cu varianta corecta a informatiilor. Va invit sa atasam articole din presa care sunt interesante, ofera informatii despre istoricul acestei trupe, iar pe Florin, in masura in care timpul ii permite, sa corecteze informatiile care sunt departe de realitate. Va rog sa precizati de fiecare data sursa articolului.
Am sa incep eu, cu un articol din 11 februarie, despre noul videoclip
Fişiere ataşate

[Extensia doc a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Lun Mar 13, 2006 3:05 pm

Romania Libera, 11 martie 2006

Concerte gratis cu "Balade. Pentru tine"
Proconsul ia cu asalt orasele tarii

Proconsul scrie in 2006 cea de-a sasea poveste din cariera artistica a trupei. Noul album, "Balade. Pentru tine", contine 11 hituri ("Cerul", "Mi-ai luat inima", "Zbor", "Asculta-mi inima", "Te visez" etc.) in varianta live, masterizate in cele mai mici detalii de membrii trupei, in frunte cu Raymond Vancu.
In timpul petrecut in studio pentru masterizarea pieselor live s-au nascut doua noi piese, "Tu ma poti schimba" si "Langa mine", pe care formatia le face cadou fanilor, alaturi de inregistrarea unica a celor 11 hituri Proconsul. "Balade. Pentru tine" este un album de suflet, creat special pentru cei care iubesc muzica buna, concertele live si trupa Proconsul. Albumul nu a fost lansat intamplator in luna martie, fiind un cadou pentru toate femeile. Bodo, Dragos, Florin, Robert si Vali sunt convinsi ca buchetul de balade de pe acest album va aduce stropi de primavara in inimile tuturor doamnelor si domnisoarelor. Nu este insa singura surpriza pregatita de cei cinci artisti. Incepand cu 14 martie, acestia vor incepe un turneu national de promovare a albumului "Balade. Pentru tine", care va cuprinde 12 dintre cele mai importante orase ale tarii. Un turneu realizat cu sprijinul Fundatiei culturale "Aurel Mitran". Concertele se vor desfasura astfel: 14 martie - Targu Mures (Teatrul National), 17 martie - Cluj-Napoca (Cercul Militar), 19 martie - Brasov (Centrul cultural "Reduta"), 20 martie - Sibiu (Teatrul National - Radu Stanca), 21 martie - Alba Iulia (Casa de cultura a sindicatelor), 24 martie - Satu Mare (Filarmonica de stat "Dinu Lipatti"), 25 martie - Oradea (Filarmonica de Stat), 26 martie - Timisoara (Liceul de muzica "Ion Vidu"), 1 aprilie - Craiova (Teatrul National "M. Sorescu"), 4 aprilie - Iasi (Teatrul National "Vasile Alecsandri"), 6 aprilie - Constanta (Teatrul National), 10 aprilie - Bucuresti (Teatrul Odeon).
Intrarea la concerte este gratis. "Plecam la treaba cu forte proaspete, cu un spectacol deosebit, care se va tine in locuri speciale: sali de teatru, filarmonici etc. Noul CD este un album de colectie, care contine cele mai bune balade ale noastre, extrase de pe albumele anterioare. Este un album la care tinem foarte mult. Sufletul nostru este pus aici, intre copertele lui", ne-a declarat Bodo, solistul trupei. Chiar daca accesul la aceste spectacole va fi gratis, nu inseamna ca aceasta va fi de acum incolo modalitatea de intrare la concertele Proconsul.

Un articol de Gabriela Dinulescu

Cam aceleasi informatii le gasiti si aici: http://www.atomic.ro/index.php?page=11&id_stiri=104

http://www.revistavip.net/articole/display/?id=51
Fişiere ataşate
Nationala-monden-proconsul_Rom Libera.jpg
Nationala-monden-proconsul_Rom Libera.jpg (37.08 KiB) Vizualizat de 3565 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Dum Mar 19, 2006 3:08 pm

In ultimul numar al revistei "Formula AS" ultima pagina este dedicata in intregime trupei Proconsul. Pe site-ul lor e inca numarul vechi, asa ca nu am de ce sa pun link.
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Mie Apr 12, 2006 7:09 pm

Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Mie Apr 12, 2006 9:42 pm

:( mi-a placut la nebunie articolul!!!!! ma bucur din tot sufletul pt ei, merita tot ce au si ink pe atat!!!!! va pup p toti:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Mar Apr 18, 2006 10:35 am

Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde ursuletroz » Mar Apr 18, 2006 10:37 am

:)) cik scrie si despre mine:))
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde mickaela » Mar Apr 18, 2006 12:48 pm

Foarte frumos articolul.
Bravos Raluca :) Asa si trebuie sa fie un adevarat fan al trupei :*
Avatar utilizator
mickaela
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Noi 30, 2005 12:00 am

Mesajde camitza1 » Mar Apr 18, 2006 3:07 pm

Da, fainutz articolul, mi-a placut mult. Am doar doua precizari, sunetist este Bebe, iar Dragos chiar nu e pupacios cu prietenii, de felul lui. Cel putin, nici aici la Oradea :*
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde totviva » Mar Apr 18, 2006 11:16 pm

"O singura intrebare ma preocupa. De ce nu il place Basescu pe Bodo? Ca e un tip tare simpatic, care cinta din tot sufletul" Adriana BANCIANU ("Opinia studenteasca")

Si pe mine ma preocupa tare intrebarea "de ce trebuia mentionat Basescu cand e vorba de Bodo sau de Proconsul ? ...ca doar lumea ii cunoaste pe amandoi !!! :)
Avatar utilizator
totviva
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mar Sep 07, 2004 11:00 pm

Mesajde ursuletroz » Mie Apr 19, 2006 10:53 pm

daaa, parerea mea e ca unele chestii chiar nu isi au locul in acest "minunat" articol.pe langa corecturile facute de Camitza, mare mea mirare e cum a aflat autoarea articolului k mi-am luat liber dla servici pt a veni la concert???? eu nu am spus decat unora dintre baieti ca mi-am luat liber...iar faza ca Dragos "nu a vrut" sa ma pupe...pana mea, dak chestia asta chiar trebuia specificata in ziar...Dragos saracul mi-a explicat dc nu ma pupa, chiar m-a enervat articolul asta!!!!!!!!!!!! iar comentariul legat de domnul Basescu si Bodo...stupid, realmente stupid!!!!! chiar am sa ma intersez cine e doamna cu articolul:D eu sufar:( astia dla Tonomat mi-au trimis alt cd, nu cel semnat in emisiune d baieti:(( dupa ce m-au lasat sa astept mai mult d o luna pana mi-au trimis cd-ul..acum au facut-o si mai lata: cd-ul cu autografe a ajuns la altu:(( nu pot sa cred ca au fost atat de neatenti!!!!!!!!!:(( :(( acum cik trebuie sa stept pana dupa sarbatori, cand cik baietii ar fi invitati la Tonomat, si vor semna alt album:( sa mor eu, cata lipsa d profesionalism:(
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori