Proconsul

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

care piesa?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Proconsul

Mesajde Florin » Dum Dec 08, 2002 12:47 pm

Care piesa va place mai mult?
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

suntetzi the best meseriashilor

Mesajde Alex Bordeanu » Lun Dec 09, 2002 4:55 pm

ce sa-tzi zic Florine? sunteti tari frate. Avetzi un sound de invidiat, putine trupe de pe afara-nu de aici- se pot lauda cu sound-ul vostru....iar solistul Bodo are o voce de belea...
Astept cu nerabdare urmatorul album al vostru ...si sunt convins ca va fi mai tare decat anterioarele. De la noi din tzara cred ca Iris se mai ridica la nivelul vostru.
Bafta si tineti-o tot asha.
Alex
Alex Bordeanu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 09, 2002 4:49 pm
Localitate: Bucuresti

salut din spania

Mesajde andrei27 » Lun Dec 09, 2002 5:01 pm

salut florin, sunt spaniol si un mare fan de proconsul!!. I'm sorry if i write in english but I don't speak very good romanian. Only i want to say that you are a great band with a sound elegant, clean and powerful, great!!. I'm really sorry that ur songs don't come to spain.

salut

manu.
andrei27
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Dec 09, 2002 4:36 pm

Mesajde Zgubilici » Lun Dec 09, 2002 5:27 pm

So you would be Florinel cel vestit de a fost la Blazzaj(mare pacat ca nu mai e) trebuia sa ajunga la K-gula, a trecut pe la Simon si a ajuns la Proconsul, exceptional! Am numai admiratie pentru tine. Totusi sunt curioasa...de ce Proconsul? Si ce s-a intamplat cu fostul basist.
Cat despre Berty, cum ar putea sa fie rau cu el, unul dintre cei mai talentati muzicieni de pe la noi cu o cultura muzicala extensiva, l-am ascultat cu placere la cateva jam-sessionuri, si cu Timpuri Noi facea treaba buna.
Ce sa zic, bafta! Si astept un raspuns cu lamuriri
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Dec 09, 2002 6:40 pm

Initial trimis de Zgubilici
So you would be Florinel cel vestit de a fost la Blazzaj(mare pacat ca nu mai e) trebuia sa ajunga la K-gula, a trecut pe la Simon si a ajuns la Proconsul, exceptional!

nu cumva a bagat si la timpuri noi?ca parca asa stie je!oricum ar fi,proconsul sunt cea mai buna formatie de jam session din romania!cam scumpi(angel,angel!),da' buni!

bre nea bodo,vezi ca e si forum de pescuit pe fanclub!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

si la timpuri noi

Mesajde Florin » Lun Dec 09, 2002 7:00 pm

[quote]Initial trimis de SOD
[B]
nu cumva a bagat si la timpuri noi?


a bagat la : BLAZZAJ, STEPAN PROJECT, BRIGADA ARTISTICA URBANA (BAU,unde este singurul membru cu legitimatzie :-))), A.G.WEINBERGER, BIG MAMOU, ENDLESS ZONE,
TIMPURI NOI, PARTIZAN


moi, (florin fremetatatorul)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mar Dec 10, 2002 1:35 am

Am votat si eu "Zbor". Urmata la ceva distanta de "De la Rusi", "Spune-mi despre noi", "Cerul" si "Mi-ai luat inima". In ordinea asta, cred. Si "Barosanu'" mai era misto...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Lovely Girl » Mar Dec 10, 2002 3:41 am

Mie imi place "Mi-ai luat inima"! E bestiala piesa asta!:a :a :a
:wazzup: I'm MICKY and I'm back! Hmm...:con: .... I love you ! I'm very happy! :G
Lovely Girl
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Lun Dec 09, 2002 3:30 am
Localitate: City of the love!!!!

re zgubilici

Mesajde Florin » Mie Dec 11, 2002 8:52 pm

[quote]Initial trimis de Zgubilici
[B]So you would be Florinel cel vestit de a fost la Blazzaj(
.................Totusi sunt curioasa...de ce Proconsul? ]
___________________________________________________


am hotarat sa nu ma mai intorc in timisoara,acesta este motivul pentru care nu mai cant cu blazzaj

timpuri noi s-a desfiintzat

ag weinberger a plecat in state

am plecat si de la Partizan

am cantat cu big mamou,impreuna cu berty ,ochescu,pupe,eugen,gelu,dar trupa concerta rar,nefiind o prioritate pentru nici unul din membrii.

in acea perioade am primit oferte de la mai multi artisti.unele proiecte nu s-au concretizat,altele nu m-au interesat.

in februarie 2002 am fost contactat de proconsul,si am acceptat pentru ca:


1 proconsul este o trupa cu adevarat profesionista

2 desi eu vin din cu totul alta zona a muzicii,m-a atras profunzimea compozitziei si elegantza orchestratziei (elegantza este rara in tzara noastra)

3 se canta des,se vinde mult,se castiga bine:o

nu a fost deloc o decizie greu de luat

daca mai ai intrebari,itzi raspund cu placere:)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde dadius » Sâm Dec 21, 2002 1:20 pm

bine ca nu ai trecut si pe la vita de vie!:D ce aia nu e muzica eleganta? (Zgubi I Miss U:o )

Dar nu a fost sa fie. Poate daca ramane baiatul lor de la bas cu A.S.I.A. :p
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Joi Ian 09, 2003 2:09 pm

ma scuzati domnule "pe cate microfoane ai pus tu mana mai cacatule" dar nu mi se pare o afirmatie interesanta cea de mai sus, nici macar de gluma nu se potriveste.
ar trebui sa ne luam si de horea crisovan atunci sau de toti Doktorii care acompaniaza Genius in concerte prin Timisoara.
Ceea ce fac ei nu mi se pare deloc rusinos.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Ines » Lun Ian 27, 2003 5:57 pm

Initial trimis de Zgubilici
ma scuzati domnule "pe cate microfoane ai pus tu mana mai cacatule" dar nu mi se pare o afirmatie interesanta cea de mai sus, nici macar de gluma nu se potriveste.
ar trebui sa ne luam si de horea crisovan atunci sau de toti Doktorii care acompaniaza Genius in concerte prin Timisoara.
Ceea ce fac ei nu mi se pare deloc rusinos.


Ca tot veni vorba. Am auzit de concertul Doktorilor cu Genius... as fi extraordinar de interesata (intrucat nu am putut ajunge la concert - ca MUREAM de curiozitate) de o parere. Cum a fost, cum s-a cantat, ce-a zis publicul, imi spui te rrrrooooooooooggggggg? ;v
Ines
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Ian 24, 2003 1:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Zgubilici » Lun Ian 27, 2003 6:37 pm

Din pacate nici eu nu am ajuns, era la vreo 500 km departare si e cam greu... dar banuiesc ca o fi vreo cornica pe undeva, incearca un google.com. Eu am stat de vorba cu cativa oameni in parerea carora cred, spuneau ca rezultatul este interesant, eu spuneam ca idee ca e cel putin ok
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

re

Mesajde Florin » Mar Ian 28, 2003 6:57 pm

Initial trimis de Zgubilici
Din pacate nici eu nu am ajuns, era la vreo 500 km departare si e cam greu... dar banuiesc ca o fi vreo cornica pe undeva, incearca un google.com. Eu am stat de vorba cu cativa oameni in parerea carora cred, spuneau ca rezultatul este interesant, eu spuneam ca idee ca e cel putin ok

_______________________________________

in primul rand trebuiesc clarificate niste lucruri.Doktorii nu au nici o legatura cu genius,ei sunt o trupa de blues din TM care au fost
completatzi ocazional de unii membrii Blazzaj.Vali si Horea.

Trupa genius a hotarat sa apara anul trecut intr-o versiune 100% live,si au apelat la muzicieni profesionisti pentru aceasta(deci nu poate fi vorba de colaborarea dintre 2 trupe) Acei muzicieni sunt : horea crisovan (blazzaj)-chitara, utzu pascu (blazzaj,B.A.U.)-bass,petrica ionutescu (blazzaj) clape,cvasa florin (ex neurotica) tobe.

Este gresit sa faci vre-o conexiune intre acestia si muzica trupei Genius,aceasta fiind exclusiv produsul celor 2-oana si cezar.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Re: Proconsul

Mesajde Sevilia » Vin Ian 31, 2003 4:04 pm

Initial trimis de florin barbu
Care piesa va place mai mult?


As fi vrut sa votez piesa "Poveste".
Desi celelalte piese sunt extraordinare, consider ca nici aceasta nu este mai prejos si chiar ar fi meritat un videoclip.
Oricum, stiu albumul vostru pe dinafara si il consider excelent.
Versurile sunt superbe...au 'miez' si transmit cu adevarat ceva. Toate piesele au o incarcatura emotionala mare si as indrazni sa spun ca erati indragostiti cand l-ati facut! :)

Tot respectul pentru ceea ce faceti, pentru muzica adevarata pe care o promovati!
Sevilia
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Ian 31, 2003 3:58 pm
Localitate: Bucuresti

si deci..

Mesajde ograsa » Lun Feb 24, 2003 2:24 am

Da "Cerul" e dupa mine cea mai reusita la fel si duo cu copii aia micuti si dulci :) o melodie de asta vara imi scapa numele ceva cu "hope" in fine are voce destul de acceptabila tipu ;)
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Votat : CERUL

Mesajde UnCopilutz » Lun Feb 24, 2003 7:34 pm

Cerul e cea mai faina melodie , dupa parerea mea , a voastra , Florine . Si clipul e destul de dragutz , cu fotomodeala aia . Despre aceeasi piesa vorbim,nu?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Lucya » Mie Feb 08, 2006 9:42 pm

Mie imi plac toate, dar ca sa fac o diferentza...mai sensibile, pentru o fire romantica...asa...ca mine...cred ca cele mai potriovite piese sunt "Despre tine" si "Cerul" dintre cele enumerate mai sus.
Avatar utilizator
Lucya
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Vin Ian 06, 2006 12:00 am

Mesajde suporteru » Dum Apr 09, 2006 5:34 pm

"Despre tine" cea mai frumoasa,o ador,la fel cum le ador si pe toate celelalte.
Traiesc prin oameni,pentru oameni,pentru dragoste.. acum si pururea...
Avatar utilizator
suporteru
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 08, 2006 11:00 pm


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron