ce este in cd playerul vostru acum?

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

Mesajde camitza1 » Mie Ian 25, 2006 3:37 pm

Da, e a doua piesa de pe album. Legatura n-are cu Proconsul, da nu e un forum atat de rigid. Ne putem imbogati cultura muzicala. Nu ne strica never.
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde carina » Joi Oct 05, 2006 3:19 pm

Dragii mei as vrea sa va spun ca de azi dimineata ascult intruna Soundtrackul de la Dune
Sincer, am ascultat un singur album Toto si anume Tambu si nu pot sa spun ca nu mi-a placut,dimpotriva,dar cam atat.
Am vazut o inregistrare live cu ei si bineinteles ca aproape toata lumea stiam Hold the line si Africa insa pe cuvantul meu ca nu mi-am imaginat ca sunt atat de bolnavi.Asa sunt si eu de azi dimineata si va recomand din suflet sa ascultati Dune ;k Nu puteam sa nu impartasesc asta cu voi
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Joi Oct 12, 2006 10:53 pm

Cd player-ul din titlu ar trebui inlocuit cu playlistul din calc :D se intampla anul trecut sa ma uit la "Danutz SRL", si sa-l aud p Mihai Coman cantand ingrozitor de superb o piesa; intamplarea face k tocmai acuma sa aflu ca el canta in formatia Jar, si am facut rost d ceva piese cu ei. Dar d aseara ascult nonstop "Nu ma mai tem", mie imi place d mor, astept impresiile voastre:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde carina » Sâm Oct 14, 2006 3:22 pm

ursuletroz scrie: se intampla anul trecut sa ma uit la "Danutz SRL", si sa-l aud p Mihai Coman cantand


Se intampla tot anul trecut cam pe vremea asta sa/l ascult si sa/l vad pe Phil Collins in concert.Si de atunci se/ntampla ca/l ascult in draci ,inclusiv azi :cool: Chiar e ceva de vis muzica omului astuia.
Insa de/acum ar fi sa ma indrept si eu ushurel catre Carrefour,macar stiu ca de data asta nu raman leftera,pen'ca n/am nici cea mai mica intentie sa intru inauntru :a:
Ralucutza,io una stiu vreo 3 Mihai Coman si unu /i ditamai Profesor doctor la Facultatea de jurnalism din Bucuresti.Insa daca ma gandesc bine cred ca vb de pianistul de la Holograf,nu?Daca da,atunci numai de bine din partea mea,piesa n/am auzi/o,sorry
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ursuletroz » Sâm Oct 14, 2006 9:56 pm

:) Yeap, chiar de pianistul dla Holograf vorbesc:) Am aflat, cam tarziu spre rusinea mea, ca face parte din trupa Jar, au si site. Holografii au cantat acum la noi, d zilele Iasului, si s intorc pe 15 noiembrie, cu noul turneu. Ce n-as da sa aflu k vin si Proconsul la Iasi:(( Camitza, noutati despre baieti? Ceva piese noi, un clip, aparitii tv, maybe? :D va pup, sa aveti un sfarsit d weekend fabulos:)
Avatar utilizator
ursuletroz
Junior Member
 
Mesaje: 201
Membru din: Vin Ian 21, 2005 12:00 am

Mesajde carina » Dum Oct 15, 2006 12:36 pm

ursuletroz scrie::) Yeap, chiar de pianistul dla Holograf vorbesc:) Am aflat, cam tarziu spre rusinea mea, ca face parte din trupa Jar, au si site.

Chiar?stai ca l/am gasit si eu,mama, dar in trupa asta sunt doar nume de nume,incredibil ca n/am auzit nici eu...in fine...probabil de acum inainte :cool:
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde carina » Sâm Oct 28, 2006 7:08 pm

As vrea sa va recomand un album absolut superb*Word of mouth*-Mike & the Mechanics
e mai vechiutz dar stiti proverbul cu vinul vechi :cool:
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron