ce este in cd playerul vostru acum?

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

ce este in cd playerul vostru acum?

Mesajde anca joldea » Lun Oct 06, 2003 3:08 pm

Ce asultati in afara de Proconsul?
Anca
Avatar utilizator
anca joldea
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 08, 2003 11:00 pm

Re: ce este in cd playerul vostru acum?

Mesajde camitza1 » Mar Oct 07, 2003 11:34 am

In afara de Proconsul, ma delectez cu un CD pe care l-am comandat de la un prieten. Este vorba de Tony Levin: "Pieces of the sun". De ce Tony Levin? E bassist;D
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Re: ce este in cd playerul vostru acum?

Mesajde Coralia » Mar Oct 07, 2003 11:57 am

Initial trimis de anca joldea
Ce asultati in afara de Proconsul?
Anca


Proconsul
Coralia
 

Mesajde rocka » Mar Oct 07, 2003 9:08 pm

In afara de Proconsul ascult rock. Mult Guns N' Roses, Dream Theatre, Nirvana sau Meatallica. Si nu in ultimul rand IRIS.
:D "If love is blind I gues I'll buy myself a cane ..." :cool:
rocka
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Aug 10, 2003 1:26 pm
Localitate: Oradea

Mesajde Florin » Mie Oct 08, 2003 9:40 am

Me'shell N'Degeocello, "plantation lullabies" , super album. Ea este basista care canta cu David Bowie.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

eu is cica ... romantic :P

Mesajde xstream » Mie Oct 08, 2003 4:08 pm

Dream Theather, Haggard, quenn ( si multe balade balazele ca nu ma mai satur de ele - mai ales la vreme de seara cand ploaia bate in geam si zerourile pe cardul de la banca )


cine e cuminte ( oare cine? ) sa vedem poate ne facem cu niste intrari prin backstageul de la toamna ( ca jandarmu` e fruntea tarii si bastonul e greu si dureros )

zicea nenea florinu` ca sa ne vedem duminica in formatie completa undeva la o sezatoare literara ( eu ma gandeam sa mergem la un OMV sa bagam niste sandwichiuri ca se poarta - am si poze - upss, ioanaaaaaaa , sa nu tragiiiiiii - )
dar daca e deschis la chanson ca e in centru zic sa mergem acolo
doritorii sa sune la :

0788235551 la nea xstream alias razvan
asa pe sambata sa ma vb si cu florin sa vezem de o ora
si de accesele alea ( nu de tuse)

je de la ATN
xstream
 

eu, mai calma ca de obicei:) cica!!!

Mesajde lixandru » Joi Oct 09, 2003 1:41 pm

La mine in cd player, canta si ma (in)canta ba Yanni, ba mezzoforte... chestii de astea de calmat ploaia:))

Cat despre asa zisele mele poze... vorba cantecului "Bah, ma lesi???"
Poate cu ajutorul lui Al de Sus, si al celor de la Proconsul nu m-a spirteca nenea de la OMV, care cred ca de atata asteptat dupa poze, cred ca si-o dat foc, de benzina nu duce lipsa cat despre o flacara... ce sa zic...
Asa ca io zic sa mergi tu Xstream inainte la OMV si sa imi spui daca ii cale libera:)))
P.S. Probabil ca intr-un sfarsit dramatic si sangeros, in acest sfarsit de saptamana oi intra si io in posesia pozelor MELE!!!!!
Joanne
lixandru
Junior Member
 
Mesaje: 112
Membru din: Joi Aug 21, 2003 3:28 pm
Localitate: Oradea

Re: ce este in cd playerul vostru acum?

Mesajde carina » Vin Oct 10, 2003 10:30 am

bravo voua! eu multe multe dar ceva foarte special ar fi Gladiatorul-coloana sonora si Harry Tavitian +orient express.cel mai nou pe care am pus mana este Fallen-Evanescence(suna bestial).
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: ce este in cd playerul vostru acum?

Mesajde anca joldea » Vin Oct 10, 2003 10:40 am

Initial trimis de DORA-KARINA
bravo voua! eu multe multe dar ceva foarte special ar fi Gladiatorul-coloana sonora si Harry Tavitian +orient express.cel mai nou pe care am pus mana este Fallen-Evanescence(suna bestial).


Super!!!

Inca se mai asculta muzica buna,eu am crezut ca am fost loviti de
virusul manelelor.Sunt fericita pe ziua de azi!!
Eu ascult acum Kate Bush-The Hounds of Love.
Sountrack-ul de la Gladiator este super...
Le doresc bihorenilor chef de chef si sa ne spuna si noua cum a fost...Nu de alta,noi traim inca din amintiri...

Love you all,
Anca
Avatar utilizator
anca joldea
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 08, 2003 11:00 pm

Mesajde camitza1 » Vin Oct 10, 2003 11:21 am

Initial trimis de anca joldea



Le doresc bihorenilor chef de chef si sa ne spuna si noua cum a fost...Nu de alta,noi traim inca din amintiri...

Love you all,
Anca

Dragilor, am ingrozitor de mult de lucru, vreau sa termin si ce am pe weekend, si am la bord si un gin tonic, ca sa ma incalzesc si sa imi fac curaj. oricum e in zadar, pentru ca nu ma gandesc decat la concertul de duminica, si la ce va fi inainte de concert;) Va tzuc ca ma apuc de treaba!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Florin » Vin Oct 10, 2003 11:48 am

Inca imi mai tiuie urechile dupa concertul de ieri, Bebe sunetistul nostru e :rulz: Ascult acum Marvin Gaye "vulnerable", ca sa imi treaca :-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Florin » Dum Oct 19, 2003 2:55 pm

Acesta este un subiect bun, nu renuntati la el. Chiar este interesant sa stim ce asculta fiecare. Putem sa ne dam unii altora idei :-) Si oricum, in fiecare zi ascultam altceva, asa ca vom avea tot timpul ce spune.
Cat despre mine acum ? Prince
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

acuma

Mesajde xstream » Lun Oct 20, 2003 8:41 am

Robbie Williams

in concert " Live at Knebworth"

imi place ca are si un " parental advisory - explicit content" :)

Je de la ATN
Avatar utilizator
xstream
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Iul 22, 2003 11:00 pm

Mesajde DORA-KARINA » Lun Oct 20, 2003 10:23 am

de obicei cand invat ascult ella fitzgerald.azi se-ntampla asta.extream ziceai de dream theatre.nu stiu daca i-ai si vazut.eu am vazut o inregistrare.senzational tot ce-nseamna TOBE in trupa aia.
DORA-KARINA
 

Mesajde camitza1 » Lun Oct 20, 2003 11:12 am

Sunt la munca si ascult Norah Jones - "Come away with me". E un album super, un amestec de jazz si pop, de atmosfera, odihnitor. Merita ascultat! Daca numele ei va suna cunoscut, va amintesc ca este cea care a castigat cinci premii Grammy cu acest album. Si ca o curiozitate, Norah este fiica celebrului muzician si compozitor indian Ravi Shankar. Daca gasiti si muzica lui, ascultati-o! Uite o poza cu albumul ei!
Fişiere ataşate
norah_comeaway.jpg
norah_comeaway.jpg (37.64 KiB) Vizualizat de 6839 ori
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde ANCA JOLDEA » Lun Oct 20, 2003 12:37 pm

Initial trimis de camitza1
Sunt la munca si ascult Norah Jones - "Come away with me". E un album super, un amestec de jazz si pop, de atmosfera, odihnitor. Merita ascultat! Daca numele ei va suna cunoscut, va amintesc ca este cea care a castigat cinci premii Grammy cu acest album. Si ca o curiozitate, Norah este fiica celebrului muzician si compozitor indian Ravi Shankar. Daca gasiti si muzica lui, ascultati-o! Uite o poza cu albumul ei!



Norah Jones canta frumos,si eu m-am gandit sa
cumpar albumul.Eu ascult si vad un DVD cu fragmente
dintr-un concert Supertramp la Paris.
Iar ieri am ascultat din nou Proconsul,si Paula Seling noul
album,

Anca
ANCA JOLDEA
 

Mesajde DORA-KARINA » Mie Oct 22, 2003 12:00 pm

Iar ieri am ascultat din nou Proconsul,si Paula Seling noul
album,

Anca [/B][/QUOTE] interesant ultimul album al paulei.imi place piesa 3 ,chip de inger si compozitiile ei.super voce.
DORA-KARINA
 

Mesajde marrrkus » Dum Oct 26, 2003 12:51 pm

inconfundabila paula seling.singuru punct negativ(parerea mea poate altora le place)ii ca fata asta in concerte improvizeaza atat de mult si in asa fel ca ai impresia ca isi face vocalizele pe scena.da cred ca cu vocea ei poate aborda orice stil de muzica.de fapt ea are si piese dance si pop-rock,house,colinzi,jazz si blues.ce-mi place la ultimu albvum ii ca exista foarte multe instrumente de muz.clasica.beton.
marrrkus
 

Mesajde camitza1 » Lun Oct 27, 2003 11:47 am

Ati ascultat Michelle Branch - "The spirit room"? e super albumul, optimist, cu chef de viata. Vreau videoclip nou cu Proconsul!!! E vremea! Hai PA!
camitza1
 

Mesajde DORA-KARINA » Dum Noi 02, 2003 6:20 pm

zucherro;def lepard;as vrea sa-i vad pe u2 in concert.imi doresc de vreo 5 ani de cand i-am ascultat prima data.poate peste vreo 20 de ani o sa vina si in romania ca pe-aici trupele mari nu vin decat dupa ce imbatranesc si nu mai au succes.
DORA-KARINA
 

Mesajde camitza1 » Lun Noi 03, 2003 11:23 am

avantaj pentru cei din vestul tarii. E aproape Budapesta unde poti sa vezi multe trupe mari. Eu una sunt fericita ca am reusit sa vad Rolling Stones, Sting, Deep Purple, Bon Jovi (+ Pink Floyd la Praga). E o sansa! E un efort financiar serios, dar e nasol daca stai in capatul celalalt, ca se adauga si alte cheltuieli. Iti doresc sa-i vezi pe cei de la U2 cat mai repede! PA!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde carina » Mie Noi 26, 2003 7:22 pm

camelia nu-ti poti imagina cat te invidiez.am vazut azi robbie williams "feel" in concert .cat imi doresc sa fi fost acolo.zilele astea am redescoperit-o pe sinead o'connor,mai demult o ascultam foarte des.voi ce mai ascultati?
carina
 

Mesajde camitza1 » Joi Noi 27, 2003 11:22 am

Din pacate nu imi mai pot permite sa merg la concerte, dar sunt fericita ca am reusit totusi sa vad cateva. Iar faptul ca am prins ultimul turneu Pink Floyd e un lucru maret.
Ce ascult? In ultimele zile am ascultat red hot chili peppers_by the way. E super albumul, si are un bas...
Hai pa!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Florin » Joi Dec 04, 2003 11:31 am

Beatles! Nu mai pot scoate CD-ul din aparat, sunt fenomenali. Vineri cantam la club A cateva piese beatles.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde anca joldea » Joi Dec 04, 2003 1:06 pm

Initial trimis de xbass
Beatles! Nu mai pot scoate CD-ul din aparat, sunt fenomenali. Vineri cantam la club A cateva piese beatles.



Nu ma mai pot satura de Black Celebration a celor de la Depeche
Mode.Stau in bucatarie,gatesc chinese noodles,ascult...si cant
mai ales Dress in Black again(She,s dress in black again,and I,m
fallin, down again,oh to the floor again,bagging for more again,
Oh what can we do when she,s dress in black?
Super,daca gasiti albumul,ascultati-l, merita.
Apropo de Beatles Florin iti place The Fool on the hill?

Anca
anca joldea
 

Mesajde Florin » Vin Dec 12, 2003 9:24 am

Initial trimis de anca joldea

Apropo de Beatles Florin iti place The Fool on the hill?


Una din piesele mele preferate. Oricum este foarte greu de spus ce imi place mai mult la Beatles. Bodo avea dreptate. Cand l-am intrebat despre compilatia Beatles lansata mi-a zis ca daca nu e album triplu :-) nu iti poti face nici macar o idee despre muzica lor.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde rocketman » Vin Dec 12, 2003 4:30 pm

Coma - Somn
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

bre io nu ascult proconsul ca ie najpa

Mesajde memetshot » Vin Dec 12, 2003 4:36 pm

da daca tot m-ati intrebat ce ie in cedepleieru meu va informez ca cedepleieru meu ie defapt unitate de cdrom si ie un cedeu cu MANOWAR
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde carina » Vin Dec 12, 2003 10:51 pm

acu 2 zile am primit un cd cu muzica japoneza ,se numeste "oasis"(n-are leg cu trupa).este superb,multe instrumente de percutie si de suflat ,probabil de unele nu am auzit .oricum se-nvarte camera cu mine la unele piese.despre Beatles ce-as putea sa spun?..............eu?
carina
 

Mesajde Fantasya » Joi Ian 01, 2004 11:29 pm

hihihihi in cd playerul meu este multe ca are si mp3 player :
red hot chili peppers
placebo
vdv
ab4
bg
him
manson
blink182
avril lavigne
pink
b2k
REM
pasarea colibri

PS: imi pare rau ca am pierdut concertul din club a nu stiu cum naiba am facut... eram nervoasa pe unul si...la naiba
mai ales ca mie imi plac Beatles mult si vinerea deobicei sunt in club a dupa amiza si seara...
I love my gun and i don't know if i love u
Avatar utilizator
Fantasya
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Mie Noi 19, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron