Ce n-am mancat niciodata?

friptane, carnatzi, sarmale, vinuri, bere

Ce n-am mancat niciodata?

Mesajde paiacec » Joi Ian 29, 2004 9:58 am

Deci,ce vreau sa spun?
Vreau sa discutam despre mancarurile(bauturile)sau simple fructe, legume,in general alimente,care nu ne-a fost dat sa savuram pana acum.
Asha cum e frumos, o sa incep eu.Ce n-am mancat shi-mi doresc foarte mult,este homar.Am auzit ca este foarte bun!De fiecare data cand aud cuvantul asta: homar,mi se face un gol in stomac de pofta(curiozitate):drool:.Am auzit ca este asemanator la gust cu carnea de rac.Deci,cum e?Ca nici rac nu am mancat!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 29, 2004 10:09 am

eu nu am mancat sushi si nici nu stiu ce este. dar vad prin filme ca toti mananca sushi si probabil ca este bun.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Ian 29, 2004 10:50 am

Homar n-am mancat, da' racul e bun, in sensu' ca mie imi place. Carnea de rac, putina cata e, are gust si consistenta de zgarci.

Sushi e carne tocata cu fasole si cu un sos foarte iute. Si sushi imi place.

Din ce n-am mancat in viata mea si-as incerca: sturioni, caviar, burrito(poate-am mancat, da' nu stiu ce e ala) si altele. Foarte curios sunt in privinta poft tzo tai-urilor si a celorlalte mancaruri chinezesti ciudate, de care la fel, nu m-am atins niciodata.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Ian 29, 2004 11:36 am

bhuttu scrie: Sushi e carne tocata cu fasole si cu un sos foarte iute. Si sushi imi place.



bwahahahaha, mwoahahahahaha, ochilaaaa, ai vazut asta? asta ie mah de caterinca zilei :D am ras cu lacrimi ...

zi but, nu e asa ca sushi ie de fel din mexic asa cum chilli e mancare japoneza?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde bhuttu » Joi Ian 29, 2004 11:42 am

suspectam io ca prin postu' de mai sus s-ar putea, la fel, sa mananc ceva ce n-am mancat niciodata, cat si iminentul risc al luarii in baza de catre dusmanii cei cruzi si neiertatori.

Deci zici ca sushi e cu peste, nu?

PS: ba si cat am zis ca-mi scapa ceva.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Ian 29, 2004 11:53 am

Dacal oranj:).De cand mi-am propus sa mananc asha ceva shi inca n-am avut ocazia.Am inteles ca nu ie cine stie ce da vreau sa ma conving.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Ian 29, 2004 11:56 am

Io am boala pa melci. De doi ani ii tot vad pe langa blocu meu, prin baruri, peste tot. Niste melci asa mari si suculenti... Am tot cautat retete pe net , da n-am prea gasit. Mai ales ma intereseaza cum sa-i cureti de cacatu din ei.
Sper ca ma ajuta cineva(Dana) cu neste sfaturi.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Ian 29, 2004 11:59 am

danone daca tot te luasi de bietu om spune-i bre ca chestia aia cu fasole si carne tocata in sos iute e chilli con carne
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Joi Ian 29, 2004 12:03 pm

Sunt buni melcii Mr.P.!Io am mancat!Ii prepari ca shi pe pipote!Adica ii fierbi,le iei spuma,shi le faci un sosuletz acolosha.Sosul sa fie cat mai picant posibil altfel sunt umpic gretzoshi!Neaparat sa ai muraturi langa tine.

P.S. - scartzaie umpic intre dintzi,in rest sunt buni
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Ian 29, 2004 12:15 pm

aiule, i-am zis da' asa subtil ca nu te-ai prins :)

si nu chilli in sos de carne ci "chilli con carne" adica chilli cu carne :p

melci n-am mancat si nici nu vreau ca mi-e mila de ei. nici tzeztuase ...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Joi Ian 29, 2004 12:20 pm

unde vazusi bre chilli in sos de carne ca-mi adaptai si dioptriile la optinova sa vaz mai bine si sa muara cine stim noi daca am zis asa ceva.

doo dejte in sus si io la melci. n-am pus inca botu...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Ian 29, 2004 12:21 pm

Mersi Spider, da nu stii cum trebe curatati de cacat shi de muci?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Ian 29, 2004 12:37 pm

dana zise mai sus
zi but, nu e asa ca sushi ie de fel din mexic asa cum chilli e mancare japoneza?


ti-am zis ca fui prea subtila pt tine :), desi n-am zis cu carne, am zis chilli, doo dejte pt aiu la optinova vietzii
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Joi Ian 29, 2004 12:44 pm

of,of,of danone ca vb impreuna si ne-ntelegem separat

pai si io iti zisei mai sus sa merji pana la capat adica chiar sa-i spui omului ezat cum se numeste chestia aia sa nu caute prin cartile de bucate mancare mexicana con chilli
fusesi atat de suptila incat pana si espresoru meu de cafea de-acasa ar fi invidios :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Joi Ian 29, 2004 12:46 pm

piskeshu scrie:... da nu stii cum trebe curatati de cacat shi de muci?


Asta nu mai shtiu Mr.P.!Io i-am cumparat de la magazin,fara case,fara kk shi fara muci,ceea ce itzi recomand shi tzie daca intr-adevar vrei sa mananci melci.Erau uscatzi,ca nishte stafide.Cand ii fierbi insa,se umfla intr-un mod ciudat!
Pofta buna shi stomac ne-ntors!:D
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Ian 29, 2004 3:46 pm

Sa va stea`n gat melcii aia cu care va laudatzi.Cum mama dracu sa mananci asha ceva? :confused: Limacsi(d-aia fara cochilie)n-atzi incercat?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Ian 29, 2004 3:59 pm

Ma , aia nu cred ca ie buni. Io cand am vazut oameni culegand erau din aia cu cochilie, mari cam cat o nuca sanatoasa. Cum naiba sa nu fie buni, ca-s numa muschiuletz!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde paiacec » Joi Ian 29, 2004 4:02 pm

Ce shtie migu
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Ian 29, 2004 4:05 pm

migule apropos de limacsi...cand ieream io ca moshu asa la fro 8 anisori am vazut un film mondocane (nu stiu daca am mai zis sau nu) un documentar cu chestii traznite si unde arata ca la nu stiu ce mare restaurant niuiorchez specialitatea casei erau limacsi prajiti cu garnitura de furnici si chiar ii aratau pe clienti savurand delicatesele...mai ierea si un alt loc unde se serveau clatite cu plojnite vii si unuia ii iesira cateva din muian si o luara razna pe obraz si asta le lua si le baga inapoi in gura sa nu le piarda cumva.

asa ca unii mananca si limacsi

in tailanda se mananca gandaci de mai multe tipuri, prajiti in tigaie si se servesc calzi in cornete ca la noi semintele :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Ian 29, 2004 4:17 pm

in mondo cane era, l-am vazut si io cand eram mititica si mai era si shocanta asia in care se mancau d'astea, intr-un reportaj aratau cum mancau unii in africa viermi grashi luatzi din pamant ... bleah
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde MiG29 » Joi Ian 29, 2004 9:02 pm

Eyule,jtiu ca se mananca limacsi.Io il intrebam pa spider shi pa cine mai are preferintze d-astea dubioase dac-au mancat?Ca mie mie frica de ei:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Vin Ian 30, 2004 12:16 pm

De ce sa-tzi fie frica de ei 29?Sunt nishte biete molushte inofensive cu cornitze shi ochi in varful lor!Daca aduni mai multzi limacshi dashtia shi le tai ochi potzi sa juri ca mananci caviar:D
In alta ordine de idei,eu nu am mai mancat urmatoarele: broccoli(sau cum s-o scrie),tortila de pasatas(la fel,nu shtiu daca am scris bine)fiindca am vazut cum se face,caracatitza,sepie,sturion,satata de plante de mare.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Ian 30, 2004 1:55 pm

shi le tai ochi ochii paianjene, ochii :D

si care ar fi asemanarea intre melci si caviar? oole moi?

tortilla de patatas. si probabil salata de fructe de mare ... lasa draq beutura cat mai ai vreme :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Vin Ian 30, 2004 2:05 pm

paianjenu facu o mica confuzie gandindu-se probabul la bancu cu bula si ochii de la hamsii si icrele negre.

si nu cred ca-i bautura ci mai degraba dornea & co...:D

sau...pesetas :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Vin Ian 30, 2004 2:11 pm

Pesetas sa mananci tu aiule!:limba:Shtii tu ca nu e de la beutura...!
Iete nishte iuri sa le compenseze p-alea de le sarii mai sus!
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Ian 30, 2004 4:51 pm

Spaidare or semana iei cu caviaru la gust,da tot taratoare ieste shi pe deasupra ie shi murdari de o substanta mucilaginoasa shi nu jtiu da mai bine beau un pahar mare de apa shimi trece
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Einstein » Vin Ian 30, 2004 9:42 pm

Sunt multe care nu am mancat, shi nici nu cred ca voi incerca prea curand carnea de caine sau de gandac.

Din ce nu am mancat shi as vrea sa mananc se numara caviarul, homar, crevete, ash incerca gastronomia japoneza (sushi, sake) + seafood

Am mancat asta-vara caracatita in Grecia shi nu mi-a placut. Grecii o lauda peste tot de parca ar fi cine stie ce, la toate restaurantele o lauda, dar eu a trebuit sa ma duc sa-mi iau un gyros dup-aia, atat de putin am mancat din ea...scarboasa rau
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Sushi...

Mesajde Aurolacul » Dum Feb 01, 2004 2:00 am

Pot sa va zic ca nu am mancat niciodata sushi. Imi pare foarte rau, deoarece imi place orezu la nebunie, data viitoare trebuie sa merg la un restaurant japonez ca sa incerc aceasta delicatesa.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Dum Feb 01, 2004 10:03 pm

amin! ma rg ptr voi astia care vreti sa mancati melci... :bleah: :bleah: o ruda de-a mea a gatit recent asa cevaa si nici nu am avut curaj sa inghit... e cea mai gretoasa mancare din univers... am incercat si eu caracatita si ma jur ca a doua oara nu mai gust..... dintre ciudateniile astea in schimb imi plac la nebunie pui de balta prajiti( aka brotaci in ulei) yum-yum seamana f mult cu carnea de pui de gaina la gust... pe bune.. daca incercati nu muriti...

am vazut de curand la o pescarie si carne de rechin si delfin... daca ati incercat asa ceva vreodata va rog sa-mi ziceti si mie cum e... pana nu experimenteaza cineva nu ma risc... ;S ;S ;S ;S
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde cezadany » Lun Feb 02, 2004 3:52 am

hm...deshi am avut ocazia...nu am mancat pana acum caracatitza..raci.shi pulpe de broscutza...am inteles ca toate sunt super..:)

so..facetziva mila shi...datzimi shi mie sa mananc :P
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mancaruri si Bauturi. Restaurante

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron