In vino veritas

friptane, carnatzi, sarmale, vinuri, bere

Mesajde memetshot » Mie Mai 31, 2006 9:15 am

ochila: unirea ii alcool maro. nai ce sa pui in acelaj loc cu zaraza.
pacha: daca zici tu.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Mai 31, 2006 2:45 pm

Imi cer scuze,am citit gresit.Mai bine spus nu am vazut un -nu-
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Iun 07, 2006 12:15 am

Citat:
cif

INCOTERMS sau sunt para noica?


cost, insurance and freight chiar:D (ie bun si masteratu asta la ceva~p)

Acuma on-topic, ca sa nu fiu nhevoit sa-mi dau sincur avertizment:P, lacrima lu ovidiu sax. si cu tuate astea cei de la murfatlar au si vinuri dulci bune (de fabt iei ar trebui sa faca numa vinuri dulci si sa lase dracu secile ca nu`s de iei..dodrogea are sol calcaros, mult suare si alte alea deci tocma bine ptr vinuri dulci:D (daca nu ma insel singurele vinuri din Ro DOCC CIB si CSB).
Si in alta ordine de idei, ma pis pe rieslingu de jidvei, si mai precis pe ala din 2004. nu jtiu ce dracu, a ploat mult, a fost ala de l-a vinificat matol, da a iesit apa chiuara...(si iera singuru vin care-mi placea)
ce maj face io fara :bere?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Sep 08, 2006 10:46 pm

In ultimu tinp nu prea am mai baut io vin, da lately m-am captusit cu o cutie cu 12 sticle de Muscat Ottonel de Murfatlat, din 2004, DOCC-CT. Nu`s un fan al vinurilor dulci, da asta ie iecscelent;M . De asemenea am mai incercat un Pinot Gris demi-sec, tot 2004 si tot Murfatlar, iarasi bun, mult peste asteptari. Singuru lucru care nu trebe facut ie sa le amestecati cu :bere :D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde catalinvin » Lun Sep 11, 2006 1:19 pm

==D ==D am intrat pe ac forum de dragul vostru ,mai exact(e necesara precizarea-ca-i lumea rea) de dragul discutiei voastre .daca e nevoie ,raspund si la intrebari.totusi,daca iubiti vinul,dati o fuga in experience-pasaj vilacrosse(da,e reclama pe fata)unde vinexpert are un wine bar fara fitze si unde,daca-l gasiti pe colegul adrian,puteti afla/degusta multe...si colegele (bibi-stie bine) se descurca,dar adrian este si degustator.eu trec rar pe acolo pt ca nu am timp.vin de la 3,5 lei paharul pana la cat vreti voi...
de curiozitate,intrati si pe http://www.evinoteca.ro .va astept ! oricum,feriti-va de vinurile proaste chiar daca nu dau dureri de cap........acum !
catalinvin
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 07, 2006 4:28 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gaga » Lun Sep 11, 2006 1:21 pm

Nu e nici o problema daca e reclama la un local bun, bine ai venit.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Anterior

Înapoi la Mancaruri si Bauturi. Restaurante

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron