Mancaruri & bauturi

friptane, carnatzi, sarmale, vinuri, bere

Mesajde gaga » Mar Mai 21, 2002 1:43 pm

moshu, lapte d'ala de cocos gasesti cateodata in supermarketuri la raionul cu treburi exotice (se foloseste si la mancari chinezesti, indiene, thailandeze). Eu ultima oara am vazut in La Fourmi mai demult.

Rolf, am vazut in Italia da' n-am incercat.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Mai 21, 2002 2:03 pm

Io am vazut si pe aici, da nici io n-am incercat. Se mai gaseau si cocktailuri cu Bacardi gata imbuteliate (adica nu chiar cocktailuri, doar Bacardi cola si B-orange - ceva super slab alcolizat, o cola cu gust de alcool).

Parca acu fo 4 ani lansase pepsi ceva slab acloolizat, da n-a mers. Mai stie cineva amanunte?
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Mirela » Mar Mai 21, 2002 2:21 pm

Rolf...sa nu te insele ca au gust de limonada,suc de portocale sau cola.,..ca te dau si alea pe spate in cantitati mai mari de 2-3 sticle...(sticle din ala de Cola,de 250 ml)
Mai sunt,pe aceeasi varianta,WKD(adica Wicked,care are gust nashpa rau),Archers Aqua(singura comnbinatie in care accept sa beau vodca) si Smirnoff Ice(nu simti alcoolul dar ti se urca la cap...mai nou se serveste in cluburi de noapte la halba,ma rog in "pints"-paharul de bare de 500 ml al irlandesilor--uneori prosteste combinat cu aftershock(double bleah :bleah: )

de pepsi slab alcoolizat n-am auzit....stiu doar ca in Spania se bea Kalimotxo(a se citi calimocho),amestec de vin rosu prost cu Coca Cola,sau Pepsi(daca nu ai Cola)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Mar Mai 21, 2002 2:23 pm

Nu ma inseala pe mine gustul, da de slab alcolizate erau, se simtea si scria s pe ele: 5% alcool.

Mi-am adus aminte: pepsiu ala se numea alcopop daca nu ma insel. Ati baut vreunu? Cum era? (de curiositate)
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Mar Mai 21, 2002 2:27 pm

e cum zice rolf, erau slabe, se gaseau in sixpaxuri si reci mergeau, luam io cand munceam pe teren reci ca gheatza vara.

pepsi d'ala nici n-am auzit.

acum sunt multe de-astea, si cu vodka si cu rom, unele-s colorate tare, gasesti prin benzinarii, da-i cam nashpa ca ele-s dulci si lasa un gust dupa ce le-ai baut cam leshinos
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Mirela » Mar Mai 21, 2002 2:39 pm

da'mah se simte ca nu e alcoolizat tare,dar tot se urca la cap...cel putin eu care rezist la 4-5 beri intr-o ora-doua sunt dusa dupa 3-4 Smirnoffuri...chiar daca scrie pe ele 5-5.3% alcool(maxim)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mai 21, 2002 5:33 pm

au existat o groaza de bauturi d'astea.cea mai celebra este bacardi care se gasea in 5 variante(cola,orange,etc),alcoopop(produsa de pepsi si era o basina de bautura),contiger red(vodca cu energizant) iar acu se gaseste give me 5(5 tipuri) si redsquare(5 tipuri).
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Mai 21, 2002 5:39 pm

redsquare si give me 5??alea ce mai contin??

si ca ai amintit de vodca cu energizant...aici se poarta vodca(on the rocks) cu Red Bull :bleah:
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Mai 21, 2002 5:50 pm

RedSquare am baut io shi e o porcarie pe baza de vodca shi seamana cu alcopop-u...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 12:19 pm

Navigam pe la http://www.mcdonalds.ro , si am gasit urmatoarea descriere pt. BigMac : << 100 carne de vití£. Fí£rí£ aditivi, conservaní¾i sau amelioratori de aromí£. >>

Cum draq ..fara aditivi si conservantzi ? Ca....numai E-uri cred ca contine ! Ce mincinosi McDonald's astia.
Eu dupa ce mananc la Mc...ma apuca burta dupa maxim 3 ore !!!


Mai cititzi si voi pe site ...sa vedetzi ce hotzi sunt..cum zic ca la ei e totul natural si de cea mai mare calitate !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

gustul PEPSI cu un pic de lamaie

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 1:14 pm

Chiar in acest moment...cu putin inainte de startul celei de'a treia pardite a zilei,in spetza Germania-Arabia Saudita...am baut in premiera un Pepsi Twist .
Interesanta combinatzie intre Pepsi si lamaie. Ceva..destul de bun.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Iun 01, 2002 1:41 pm

Am incercat shi eu Pepsi Twist shi pot sa spun k chiar imi place....in felu asta nu mai sunt nevoit sa imi pun o felie de lamaie in paharul de pepsi....PEPSI Rulz...shi in plus am shi vreo 12 capace roz pe care o sa le schimb pe premiii(ink ma gandesc ce sa aleg:))
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 01, 2002 2:04 pm

Pai strange 2 echipe de 8..ca sa itzi iei geanta.
Eu am doar 2 capace...si vreau sa ami strang inca 4..sa imi iau un tricou. Sprer sa aiba XXL.
Pt. 8 capace ce primesti ?...ca am uitat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Iun 02, 2002 10:41 pm

la 8 capace itzi da o minge de fotbal.eu cred k o sa imi iau o minge acuma shi mai strang shi ptr geanta k tricourile sunt naspa.Shtii k o sa apara Pepsi Blue?o sa fie albastru shi o sa fie pepsi cu ceva fructe...cam cum e cherry cola dak shtii.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 06, 2002 10:12 pm

Ba..tocmai am mancat un parizer de Tulcea. Iar pe eticheta parizerului era desenat un cap de porc care radea. Era foarte sugubatz porcul nostru. M-a pufnit rasul....si oamenii astia au imaginatzie bogata..din moment ce deseneaza porci zambitori pe parizer.
Imi inchipui ce tre sa fi zambit porcul din care era facut parizerul..ce acum se afla in burta mea ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde angus » Lun Iul 08, 2002 12:38 pm

Eu am mancat oua de prepelita. De suparare ca nu am gasit oua de gaina in galantarul super-marketului de la care ma aprovizionez. La departamentul de oua, care are alocat un ditamai spatiul, batea vantul. Numai cateva cutiute cu...oua de prepelita. Trebuie sa mananci toata cutia, de 25 bucati, ca sa simti ceva, dar sunt asa mici si caraghioase!
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Zimca

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 08, 2002 12:43 pm

Iar eu aseara am baut o bere inedita. Ii zic inedita pentru ca ma asteptam sa fie o posirca ordinara...dar a fost destul de buna,pana la urma.
Zimca se numeste berea,si este fabricata la Piatra Neamt. Am cumparat-o in sticla la 2 l ,la pretzul de 20 000 lei. Din XXL.
Incercatzi-o...sa vedetzi ca este buna !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Zimca

Mesajde Mirela » Joi Iul 11, 2002 6:33 pm

Moshule,nu-mi vine sa cred....pana acum n-ai mai baut niciodata bere Zimca???:confused:

ia intreaba-l pe SOD,poate stie....daca te duci sambata sau duminica la Golesti la iarba verde(sau poate ar trebui sa vorbesc la trecut??),opresti musai in piatza la Sud,la iesirea din Focsani,si-ti iei de la magazin 2 bidoane de 2l de Zimca rece-rece...unul pentru pe drum(ca ai de mers o ora pe jos si poate ti se face sete :D) si unul pentru picnic,normal.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde PuturOSU` » Joi Iul 11, 2002 8:51 pm

in mine intra cel mai des "french fries" cu garnitura de busuioaca de bohotin
Nu conduc pe nimeni dar sunt un lider ,si-mi place sa cred ca sunt un om liber!
PuturOSU`
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Vin Iul 05, 2002 2:22 pm
Localitate: north pole

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 12, 2002 12:02 am

Mirela..de ce il jignesti pe SOD ? Cum o sa bea el Zimca ? El nu bea nici Calsberg ! Domnului SOD...spune-i de Jack Daniel's , Teacher's , Grant's sau Johnny Walker.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Lun Iul 15, 2002 7:15 pm

am zis eu ca bea el Zimca???am zis sa-l intrebi...ca poate stie despre ce vorbesc.citeste cum trebuie :p

ontopic: i hate this fucking summer school!!!2 saptamani de mancare absolut oribila,si mai am inca 2....abia astept sa vin acasa sa o pun pe mama sa-mi faca o oala mare cu ardei umpluti!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 16, 2002 11:29 pm

Ardei umplutzi cu smantana am servit astazi la pranz. O mancare foarte greoaie. A trebuit sa ma culc 2 ore dupa masa..ca sa imi revin.
Mai mult decar ardeii umplutzi...imi plac ardeii coptzi. Mmmmm....salata de ardei coptzi in otzet ! Pfuuuu...o nebunie.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde lulutza » Mie Iul 17, 2002 7:10 pm

Fanta cu aroma de soc. imi place.
salata e peste cu sos remoulade din gima. alta bunatate!!!!
is somebody more happy than me???
i don't think so!!!
lulutza
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Lun Iul 08, 2002 6:00 pm
Localitate: somewhere in the middle of nowhere.

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iul 24, 2002 11:10 am

De dimineatza..am fost la piatza,la Delfinu..sa mai vad de niste cartofi,rosii si alte lucruri trebuincioase.
Si facandumi-se sete...am zis sa incerc o Fanta Socata. Bai,fratzilor...nu am baut in viatza mea ceva atat de infect. Este o latura. Ceva de groaza. Cred ca si Rio sunt mai bune ca Fanta Socata.
Sa nu va luatzi asa ceva in viatza vietzilor voastre....cat o sa traitzi voi !
Bleah ! :bleah:

Si are o culoare..de zici ca e borsh. Si nu are nici o legatura cu socata. Pai socata..e ceva extraordinar de bun. E o bautura nobila.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Mie Iul 24, 2002 11:21 am

Asta cred ca este un subiect minunat si foarte reprezentativ pentru mine. Eu nu prea mananc mai mult dulciuri, sunt lacto-vegetariana 90% din timp. Azi am mancat insa niste sarmalute grozave, cu smantana...:drool: Bautura mea preferata este Cola, deci nu putea lipsi de la masa...;M Cam atat.
Kayla
 

Mesajde angus » Mie Iul 24, 2002 3:03 pm

Azi am servit la pranz o bunatate de friptura de vitel la tava cu cartofiori. Inca imi mai ling degetele. Salata de ardei copti, cu otet, bun de tot, am mancat ultima oara sambata la pranz, la carciuma mea de capatai, zisa si Shorley. Yum, yum...Cat despre Fanta socata (sau shocata?) nici nu stiam ca se ezista, si nici prin cap nu mi-ar fi trecut sa o testez, dar reclama pe care i-a facut-o moshu mai sus ma face s-o cumpar. Neaparat. Si mai ziceti ca forumul nu este o scula folositoare omului.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iul 24, 2002 3:12 pm

Chiar shocata ii zice. Asa scrie pe sticla ! :D
N-ai decat sa itzi iei....daca nu ai ce face cu banii !
Eu am dat 14 000 lei pe ea ...exact tot atat cat dau si pe o Silva la Fanutza ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde angus » Joi Iul 25, 2002 10:51 am

Aoleu, ce foame mi-e...Pai pana cand vine mancarea, ma imbuib cu floricele de porumb. Mari, grase, sarate, gustoase, yum yum...
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iul 25, 2002 10:56 am

Chio sau Star Foods ? Mie Chio imi plac. Sunt uleioase si bune. Adica..depinde cat de proaspete le nimeresti.

Dar mai mult imi plac chipsurile decat floricelele. Preferatele mele de la Chio sunt alea cu ceapa si smantana. Iar de la Star Foods (Popesti Leordeni :p ) alea cu ceapa si branza.
Asta pentru ca imi place foarte mult ceapa....dar asta e deja un subiect pentru "Legume,fructe si flori" :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Joi Iul 25, 2002 12:46 pm

La chips-uri iti impartasesc gusturile, moshule. Dar eu de vreo trei ani nu am mai mancat porumb fiert... Si aseara a venit fericirea... Mmmmmm..... :drool:
Kayla
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mancaruri si Bauturi. Restaurante

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori