Bautura preferata

friptane, carnatzi, sarmale, vinuri, bere

Ce bautura consumatzi frecvent?

apa(aqva chiorenzis)
7
8%
bere(beer,bira,pivo,cerveza,shtitzi voi...)
19
23%
vin(de butuc,de masa,de regiune superior,de soi...)
11
13%
whisky(d-ala care miroase a pleosnitza)
6
7%
vodca
4
5%
coniac(bleah...)
0
Niciun vot
sucuri
17
20%
cocktail-uri(ptr aia mai rafinatzi)
5
6%
gin
5
6%
tequilla
6
7%
sampanie (pentru fandositzi)
0
Niciun vot
domle io nu beau...
4
5%
 
Voturi totale : 84

Bautura preferata

Mesajde MiG29 » Mar Dec 24, 2002 1:33 am

E simplu...ce bautura consumatzi in mod frecvent shi eventual shi de ce....eu unul pepsi twist shi bere(indiferent de marca,buna sa fie)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 24, 2002 1:42 am

Incredibil....dar si eu consum exact aceleasi lucruri ca Mig. Cred ca suntem rude...ca altfel nu se explica aceasta asemanare izbitoare.

Pepsi (twist sau normal) si bere. Votez berea...caci aia o beau cel mai frecvent !
De preferintza sa fie ceheasca sau olandeza ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mar Dec 24, 2002 3:01 pm

COCA-COLA ... unica, inimitabila, iubirea vietii mele, dragostea mea.... :o
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde omnem » Mar Dec 24, 2002 4:02 pm

hmf, frutti fresh -preferata mea la sucuri, tuborg la bere.
omnem
Junior Member
 
Mesaje: 135
Membru din: Vin Dec 20, 2002 1:28 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Dec 24, 2002 6:33 pm

Desi prefer si apa, sucurile, berea si vinul am votat BEREA ca sa-i fac moshului pe plac. Asa e moshule?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Bamse » Mar Dec 24, 2002 6:39 pm

deci APA
Go go shift+7 keep running!
Avatar utilizator
Bamse
Junior Member
 
Mesaje: 196
Membru din: Mie Dec 11, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Dec 24, 2002 6:42 pm

pai bautura mea preferata e berea shi Pepsi! se pare ca am aceleasi gusturi cu moshu shi cu mig ! acuma mor dupa santal deoarece a aparut santal de rodie - e fff bun!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 24, 2002 6:43 pm

Da,Oana. Stiam ca itzi place berea.....caci mi-ai spus mai demult ! La vara...eu & Mig...te vom invita la o berica ! (2 caini si un mosh) :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Dec 24, 2002 6:50 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Da,Oana. Stiam ca itzi place berea.....caci mi-ai spus mai demult ! La vara...eu & Mig...te vom invita la o berica ! (2 caini si un mosh) :p


Da mi-ar face placere!Pana atunci mai este destul si sper ca ne vom vedea cu bine, mai ales sa va cunosc, pe tine si mig.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mie Dec 25, 2002 12:09 am

Bai vedetzi k deviatzi de la subiect:D....deci ramane cum zicea shi Al Bundy k berea e ptr omu din popor shi vinu e ptr snobi:p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Dec 25, 2002 12:51 am

Alcool nu prea servesc... rareori si in cantitati mici mai bag cate un whisky ( Jack Daniels in special) si vodca de calitate, uneori cate un vin. Bere niciodata, mi-e sila de bere. Oricum, repet, alcool foarte rar si putin.
In rest: Coca-Cola de departe pe primul loc, urmata de sucurile naturale si apa minerala.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde axeandra » Mie Dec 25, 2002 1:55 am

colaa.....multa cola, important importator de calorii si insomnii...si ce daca....de cand e asta o piedica? mai conteaza ca ti se spune ca vei avea cearcane dimineata cand oricum dimineata pt tine inseamna 6 iar noaptea n-a avut decat 6 ore? mai conteaza ca draga de cosmeticiana iti spune ca-ti distrugi tenul de la cola si ca te vei umple de cosuri( tot asa zice si de ciocolata, si la ciocolata sa fie clar, nu renunti!) ?
asa ca nu vad motive prea serioase sa renunt la cola...stiti voi?
si pe planul 2...nectar de pere....mmmmm
si pe planul 3 alte nectaruri(daca n-o fi asta pluralul corect dau vina pe cola, sa stiti)
nu beau alcool, nu beau chestii amare sau prea acre....
o idee fara argumente e atat de schioapa incat nu poate face decat un singur pas: acela al prabusirii
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mie Dec 25, 2002 2:50 am

daca as face un top, bauturile ar fi (ordinea e aleatorie): apa minerala dorna, sucurile naturale de orie tip, berea, ginul, sucurile schweppes+-gin+-lamaie, vinul alb, vinul rosu...
urasc orice suc tutti frutti, mai ales cel de la frutti fresh
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Dec 25, 2002 11:14 am

pai sa o luam cu inceputul!

1. berea - o bautura de cacat,care nu face decat sa te umfle si sa te trimita la pisat din 5 in 5 minute!a doua zi te doare capul ingrozitor!si ingrasa!o urasc din tot sufletul!

2.whisky - sau cum mai este denumita in unele cercuri - tuica americana.singura bautura care trezeste in tine instincte pe care nici nu credeai ca le ai!dupa primele 7-8 pahare,recomandat sa se stinga cu apa minerala sau plata sau cu suculet de orice natura!forte important-nu te doare capul a doua zi!recomandat pentru moshu,ca poate da si el la buci si intra in randul oamenilor!

3.vodka - o bautura excelenta atunci cand nu ai bani pentru whisky.in schimb te cam doare capul a doua zi.bineinteles,asta e in functie de antrenamentul fiecaruia!

4.restul sunt putin interesante pentru mine!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Dec 25, 2002 6:51 pm

Adica cum adica? Tocmai palinca nu exista printre bauturile preferate? Aia de Blaj este preferata mea, dar nu refuz nici una din Baia Mare! Este adevarat ca nu consum in mod frecvent aceasta licoare, dar renunt la orice pentru un pahar de palinca!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

I don't drink water, fish fuck in it

Mesajde Aliosha » Mie Dec 25, 2002 9:48 pm

La bauturi alcoolice prefer berea. Nu mai dau detalii pt ca am scris destul la threadul mare despre chestia asta.
Imediat dupa ar veni vinul, asta si ca fost posesor de vie la Focsani.
Tarie intra mai greu la mine de cativa ani - probleme cu stomacul.
Whisky -ul de abia pot sa il miros si il beau indoit cu multa cola spre exemplu. Moshu insa nu are probleme de acest gen si de cate ori venea la mine se servea cu cantitati destul de mari. Tinea bautura in gura si o plescaia cam cum isi plescaie mosii protezele.

La bauturi nealcolice, facand abstractie de gluma din titlu, prefer apa, nu minerala. Imi place mult Izvorul alb. Si pe aici beau ceva asemanator insa nu stiu cum se cheama. Nu e Evian in nici un caz. Nu suport ppsi, cola, fanta etc.... in schimb un Lipton Ice Tea e mereu binevenit.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Dec 27, 2002 4:13 pm

tequila
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Vin Dec 27, 2002 5:22 pm

sucuri naturale
la alcoolice- whisky si uneori gin .
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Dee Dee » Mar Dec 31, 2002 2:04 am

Eu in general beau suc . Shtiu ca beau mult suc care nu e sanatos ( ex: cola ,pepsi , kinley etc) dar imi place !
Beau si suc care e sanatos : nectar (de portocale in special) imi place si ala...
Alcoolul nu prea il suport( mai ales berea !!! :( yucky ! )
Cafea nu beau ... da` se compeseaza cu cola...
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Mie Ian 01, 2003 1:54 am

alcoolice: 1.berea
2.ginul
3.vinul
4.sampania
5. cocktailurile care contin rom alb( pinacolada si bluecuracao in special) dar nu fac excese niciodata
non-alcoolice: 1. pepsi one
2.nectarul de pere si de portocale
3. coca cola( ina merica simti ca ti se strapezesc dintii .. e nasoala rau de tot)
4. apa minerala
5. lipton ice tea cu raspberry
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

uzo...

Mesajde Love2Fly » Mie Ian 01, 2003 3:39 am

O bautura de origine greaca numita uzo.....e mortala!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Joi Ian 02, 2003 6:05 pm

si mie imi place uzo la nebunie dar am uitat sa-l bag in topul meu.:) de asemenea am uitat bloody marry(vodka cu suc de rosii , piper si sare) yummy.
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Joi Ian 02, 2003 11:54 pm

e OUZO,nu OZO.

hai sa o luam cu inceputu:
1.vodka
2.bere
3.gin
4.palinca de la tata din ardeal
ps: n-am bani de wiskey,dar mai fur din cand in cand cate o sticla de la ai mei :p,la fel si tequila(ele doua ar trebui sa fie pe primul loc)

am votat "dom'le,eu nu beau :D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Dum Ian 05, 2003 3:38 am

Si eu prefer tzuica si palinca, de orice fel, ca oricum dupa 3-4 pahare nu-i mai simt gustul :) Da' chiar ma miram ca nu le-a zis mineni, pana sa vad la Baixinho si Alin...Asa, ce naibi! Sa fim si noi patrioti! :)
Da cum pute mai rau decat ceapa si in plus nici nu o gasesti de vanzare in baruri (hmmm... nici nu figureaza prin sondaj...), am votat si eu tot bere. O prefer pe aia neagra. Si va recomand calduros Silva Dark - aluneca pe gat ca prin vis :)
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Dum Ian 05, 2003 2:11 pm

nu stiu de ce,dar am uitat de vin.se afla pe locul 2,dupa vodka.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Ian 09, 2003 5:00 am

Eu am votat cu "Domne, io nu beau" sau cum s-o numi optiunea aia...

Dar daca era sa votez, votam cu Apa,Sucurile si dupa Berea
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Ian 15, 2003 11:08 am

Am votat si eu cu cocktail-urile, in special cele cu cocos imi plac, dar este unul numit Orange Velvet (nealcoolic) la Irish Pub supersuperbun; urmeaza Angelli/Garone Cherry si apoi berea (numai 3 anotimpuri pe an, ca iarna mor de frig numai cand o vad, ca de gustat nu o gust - eu nu pot sa o beau decat foarte rece, calda mi se pare oribila!). Si binenteles sucuri: Cola, Pepsi, Prigat, Nectar, Santal, Fanta, 7Up, Mirinda, Sprite, Cappy, etc...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Mirela » Mie Ian 15, 2003 2:01 pm

pai ca beuturica preferata as zice sucurile . cola , pepsi twist , fanta shocata , sucul natural de kiwi si cockteilu' de fructe exotice Delmonte ( passion fruit , star fruit & oranges )
dupa aia urmeaza berea , bautura alcoolica pe acre o consum cel mai des .
iar dupa bere ar urma visinata :) si vinul ( ala roshu in special . Singura problema e ca provoaca dureri de cap a doua zi )

din cand in cand mai servesc cate ceva cu vodka...Archer's Aqua Raspberry sau Smirnoff Ice . astea e mai mult limonada , asa , k in rest stomacul meu nu suporta ideea de vodka .
Whisky : rar de tot , ca dupa aia fac urat .
Palinca : mama-mama , da' fac si mai urat ca la whisky .
cocktailuri...just if there's a story behind it .

in rest nu refuz niciodata daca mi se ofera un Bailey's sau o tequilla.

cea mai infecta bautura pe care o cunosc...in afara de apa de la robinet in Eire...ar fi sambucca-ul ( sau echivalentul spaniol, anisul ) ,after-shockul si combinatiile sale : after shock-tequilla (una dupa alta , ordinea e aleatoare ) si Smirnoff Ice-ul la halba amestecat cu after-shock .
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Ian 16, 2003 12:23 am

Mirela,scuza-mi ignorantza da ce draq e ala after-shock k n-am auzit in viatza mea...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Joi Ian 16, 2003 10:51 am

va spui cinstit, io nu pot sa beau cola sau pepsi, niciodata never orice-ar fi, imi produc pitici pa creier. alte sucuri mai beau din cand in cand, cu singura conditzie sa fie de culoare galbnena, fanta shocata ocupand un loc fruntash printre dansele.
am votat vinul. alb shi sec.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Următorul

Înapoi la Mancaruri si Bauturi. Restaurante

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator