Energizante!!!!

friptane, carnatzi, sarmale, vinuri, bere

Energizante!!!!

Mesajde NEVERMORE » Lun Feb 10, 2003 12:42 am

Red Bull conduce detasat in topul preferintelor mele referitoare la bauturi racoritoare si nu numai. A?Am dreptate?
MY PERFECT REFLECTION SWIMS THROUGH THE DROWING POOL.THE SKY IS GONE.MY WORLD IS IN DECONSTRUCTION.
NEVERMORE
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Iul 27, 2001 10:54 pm

Mesajde MiG29 » Lun Feb 10, 2003 11:49 pm

Da,presupun ca ai dreptate deoarece e topul tau shi deci e asa cum vrei tu sa fie.Daca insa te-ai exprima shi ceva mai logic ar fi shi mai bine...
P.S.Dark Dog!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 15, 2003 1:01 am

Eu am baut odata Isostar si e lesios. Zici ca e ulei. O porcarie. Nu mi-am dat seama ce efecte are.

Pe cutia de Red Bull zice ca ....contine taurina. Ce draq e aia ? Sperma de taur sau ce ? Pai eu beau porcarie d'aia ? Adica..dau bani sa iau mu** de la taur...sau ce ? :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Feb 15, 2003 9:16 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Adica..dau bani sa iau mu** de la taur...sau ce ? :)


off topic
moshule de la mine iei gratis. garantez....eventual dau si-un bonus ceva ...o bere, shaorma...negociem...

on topic
creca ie un extract din cornu lu tauru asa ca poti ingurgita linistit redbulu fara teama de orale....adevaru ca mie nu-mi place ca parca are iz de tzuica ordinara. prefer energizantu mexican...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Feb 16, 2003 1:02 pm

....natural100%,tequilla:).Eye,spiritual k de obicei:)
Moshule,hai ma da-o draq cum sa fie sperma de taur.e o porcarie pe care o pun astia in red bull.Shi Gatorade e bun(e bun k energizant,k la gust e oribil)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Feb 24, 2003 3:31 am

daca e sa vorbim de rezultatele obtinute,RedBull conduce detasat pe piata romaneasca si nu numai.se vede la vanzari.
acum depinde si de gusturi.stiu oameni care prefera Shark in locul RedBull-ului.sau Power Horse.
in romania se vand o droaie de energizante,unele mai "energice" ca altele.iata o lista aproximativ completa,sau cel putin asa sustin eu.
redbull,power horse,shark,contiger,redsquare(5 arome),give me 5(6 arome),magic,nice,red devil,big ben,red rinho,burn,red alert,bomba.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Lun Feb 24, 2003 3:36 am

exista vreun energizant care sa ma scoale din betie?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Feb 24, 2003 3:41 am

bah,cui pe cui se scoate!sau zeama de varza!RedVarza!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Lun Feb 24, 2003 3:45 am

care la unele persoane devine redboral*.nu am vorbit obbscen,am cenzurat,asa ca imi bag pula-n voi daca stergeti postu'.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Mie Iun 11, 2003 7:39 pm

Taurina Aminoacid neesential; produs prin sinteza aminoacizilor metionina si cisteina din ficat; vitamina B6 ajuta la acest proces; diabeticii si persoanele hipoglicemice folosesc taurina sub supraveghere medicala, pentru ca actioneaza asupra activitatii insulinei; consumul excesiv poate da nastere la diaree si la formarea ulcerului peptic. asta e ce am gasit pe google...

energizantul meu preferat este red bull... categoric.. celelalte sunt niste porcarii.
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde pnic » Lun Iun 30, 2003 3:53 pm

Initial trimis de marian jan
exista vreun energizant care sa ma scoale din betie?


la un pahar de apa bagi 3 lingurite de nes, o lamaie si o suta de gin+2 galbenusuri frecate. te simti ca un bebelus instant
Avatar utilizator
pnic
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Iul 03, 2003 12:45 pm

red bull este cel mai tare energizant si nu numai la noi in tara. fain e faptul ca toate dozele de redbull sunt facute in Austria (asa ca nu conteaza de unde esti..iei m..e de la acelasi taur austriac).
restul de pe piata sunt un fel de n-ar mai fi...
nu poti sa compari redbull cu isostar/gatorade pt ca e ca si cum ai compara berea cu vinul...
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bad bad Annie » Mar Noi 04, 2003 7:47 pm

Eu merg pe naturale! Ciocolata, man, aia e sfinta!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Ian 14, 2004 2:19 pm

anie sfanta adica cum?
cantitatea maxima de redbull intr-o zi fu de 5 sau 6 (asta in 24 de h) ca intre doua somnuri fu de 8-9..
in timpu asta am bagat putin somn si mult mers pe gios...si in plus in ziua cu pricina masa mea a constat in cele 5 doze de rb + alte 5-6 doze de bere. sa vedeti ce energic ieram..
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

red bull si altele

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 15, 2004 2:37 pm

Aici e tara energizantelor. Majoritatea persoanelor de clasa medie au 2 sau chiar 3 servicii!! si dorm 4-5 ore in medie pe noapte. Cele mai preferate sunt cele care contin efedrina.
Ele sunt si periculoase deoarece poti face infarct daca le iei de aiurea(care se intampla des si sunt banned in primavara asta).
Eu personal am incercat redbull,rockstar si inca vreo 2-3 chestii de peaici dar nu am vazut cine stie ce efect.
Sunt si eu deacord cu unul din posturile de mai sus ca mai bine mergi pe ciocalata(care macar stii ce e in aia) decat sa bei 1001 tampenii. Am vazut un reportaj la o bautura anume acuma vreo 3 luni care spunea ca bautura defapt contine mercur da astia nu spun asta din cauza ca e fix sub limita unde trebuie sal raporteze...
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Re: red bull si altele

Mesajde gaga » Joi Ian 15, 2004 3:26 pm

Initial trimis de dornea
mai bine mergi pe ciocalata(care macar stii ce e in aia)



am mers si io odata pe ciocalata si ai dreptate, daca mergi pe ea se storceshte si potzi sa vezi ce e in ia. ca asa daca sta degeaba nu ai cum sa stii ce e in ia nici daca citesti pe ambalaj.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

ciocolata mai ales aia calumea e buna

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 15, 2004 3:33 pm

de ce credeti doar ca sau inventat tot felul de termeni: sugar rush si nu stiu ce chestii deoarece intradevar iti da energie si atata timp cat e facuta de cineva respectabil si nu are 1001 ingrediente in lista(gen e uri si alte chestii )e cea mai buna. Credetima nu vreti sa ajungeti "sclavii" celorlalte energizante.
Maicamea e manager intr-un magazin de produse naturiste si alte vitamine/minerale etc..
Am vazut la servici la ea persoane care vin si se plang ca nu ii ajuta energizantu ala sis obositi si vor ceva mai tare(unele sunt ca un drog zic eu din ceea ce am vazut) si ciocolata nu e un drog.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Ian 15, 2004 3:44 pm

bre...ciucalata nu are acelasi efect ca un energizant....
Am vazut la servici la ea persoane care vin si se plang ca nu ii ajuta energizantu ala sis obositi si vor ceva mai tare(unele sunt ca un drog zic eu din ceea ce am vazut) si ciocolata nu e un drog.

ba sa stii ca am vazut oameni disperati dupa ciocolata. se pare ca zaharul in sine este un drog, prin faptul ca da dependenta.
Redbullu nu da dependenta, chestia pe care o stiu din proprie experienta.
intr-adevar energizantele astea au niste probleme:
1. consumul exagerat
2. sunt consumatori care au probleme mari cu "pompa de injectie" si beau energizante cu tuate ca sunt contraindicate
3. asocierea cu alcoolul si drogurile...
si mie nu-mi place mareata combinatie redbull cu uischian...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde matzaa » Dum Dec 05, 2004 2:47 am

deci io merg pe ideea ca red bull face senzatie prin corpu meu'..
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

piata energizantelor

Mesajde andra22 » Lun Ian 23, 2006 9:32 pm

buna!
numele meu este andra,22 ani A-)
as vrea sa gasesc mai multe informatii despre un energizant de pe piata romaneasca, dar nu red-bull. credeti ca ma puteti ajuta? avand in vedere ca sunteti pasionati de energizante?... va rog muuuuuuuuuult!!! [-o
mai exact ma intereseaza cine il importa, niste detalii despre firma respectiva, sau cine il imbuteliaza (daca e cazul) si cateva informatii despre produs in sine. in fine... daca ma puteti ajuta va multumesc din suflet!!
andra22
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 23, 2006 9:18 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde HABEEB » Mie Ian 25, 2006 11:10 am

"beau redbull cu uiski ca asa beau jmekerii".. cite zile am nu o sa pot uita aberatia...
oricum redbull are gust de kkt.. si efect de laxativ.. prefer mountain dew daca tot e vorba de gusturi de excremente de orice fel :D

andra cumpara o cutie.. citeste pe ea... daca nu vrei sa dai 80k pe o cutie vii la mine acasa si bem impreuna o cutia.. am doua WC-uri.
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Ramidava » Mar Apr 11, 2006 4:50 pm

memetShol scrie:red bull este cel mai tare energizant si nu numai la noi in tara. fain e faptul ca toate dozele de redbull sunt facute in Austria (asa ca nu conteaza de unde esti..iei m..e de la acelasi taur austriac).
restul de pe piata sunt un fel de n-ar mai fi...
nu poti sa compari redbull cu isostar/gatorade pt ca e ca si cum ai compara berea cu vinul...



Pentru cei care, atunci cand beau redbul, se gandesc la ce le ofera un taur ... imi permit sa dau un citat.

Taurina
Este cel mai prezent in tesutul muscular. Studiile stiintifice au demonstrat ca administrarea de doze de 500 mg de trei ori pe zi poate diminua caderea de proteine cu 20%.
Taurina se produce natural in organism datorita unirii a doi aminoacizi : metionina si cisteina plus vitamina B6. Intensitatea exercitiilor si a altor tipuri de stress pot diminua nivelul taurinei din corp. Asadar 1g pe zi, dupa antrenament, e o idée buna.


Acest citat a fost luat de la adresa
http://www.culturism.ro/articole/articole.php?id=19
.
Ramidava
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 11, 2006 4:41 pm
Localitate: Romania

Mesajde memetshot » Mar Apr 11, 2006 5:07 pm

dece ai dat citatu ala din mine?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

m..e

Mesajde gerula » Mie Iul 19, 2006 12:51 pm

tzttzu mic... chari daca ai fantezii zoofile, nu este cazul sa le faci publice... taurina, este un aminoacid, nu ce crezi tu!!!!

memetShol scrie:red bull este cel mai tare energizant si nu numai la noi in tara. fain e faptul ca toate dozele de redbull sunt facute in Austria (asa ca nu conteaza de unde esti..iei m..e de la acelasi taur austriac).
restul de pe piata sunt un fel de n-ar mai fi...
nu poti sa compari redbull cu isostar/gatorade pt ca e ca si cum ai compara berea cu vinul...
gerula
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 19, 2006 12:43 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde memetshot » Mie Iul 19, 2006 12:57 pm

gerula, esti mic. nu se pune.
fantezii zoofile: numa cand e vorba de vaci dastea pa doo picioare
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Iul 19, 2006 2:31 pm

vaci dastea pa doo picioare


si cu ujere mari si laptuase, adica vaci canpioane, nu memete? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Iul 19, 2006 2:37 pm

ochila: evident...si, casa nu fiu offtopic, energice
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Hodoronc Tronc » Mar Mai 08, 2007 7:44 am

Redbull Rulez!! Stiati ca e interzis in Frantza?
Avatar utilizator
Hodoronc Tronc
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Mai 07, 2007 11:00 pm

Mesajde Hodoronc Tronc » Mar Mai 08, 2007 7:46 am

andra22 scrie:buna!
numele meu este andra,22 ani A-)
as vrea sa gasesc mai multe informatii despre un energizant de pe piata romaneasca, dar nu red-bull. credeti ca ma puteti ajuta? avand in vedere ca sunteti pasionati de energizante?... va rog muuuuuuuuuult!!! [-o
mai exact ma intereseaza cine il importa, niste detalii despre firma respectiva, sau cine il imbuteliaza (daca e cazul) si cateva informatii despre produs in sine. in fine... daca ma puteti ajuta va multumesc din suflet!!
La 22 de ani si inca nu sti sa te exprimi... Despre care anume energizant vrei detalii? Are un nume, culoare, gust, forma?
Avatar utilizator
Hodoronc Tronc
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Mai 07, 2007 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Mai 08, 2007 11:18 am

Hodoronc Tronc scrie:Redbull Rulez!! Stiati ca e interzis in Frantza?
.
asa...si?
te-ai gandit ca e interzis din motive...care nul mai fac asa de "rulezz"-angiu?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Mancaruri si Bauturi. Restaurante

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron