Ce parere aveti despre noua trupa de fete TNT?

Trei liceence de 17 ani sunt membrele trupei TNT "Dea, Lala si Tisha" , muzica pe care o canta le seamana perfect

TNT

Mesajde Remy » Mie Dec 25, 2002 12:15 am

trei tipe care n-au ce face acasa si s-au gandit sa-si de aere de fete moderne: merg pe coridor cu crosa in mana; au porecle din alea bengoase; pleaca in turneu (invoite) inainte sa-si lanseze primul album sau macar primul videoclip, ca atunci cand au compus melodia nici nu stiau daca vor avea succes sau nu.
mai bine ma opresc aici...
Remy
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Dec 23, 2002 10:22 pm
Localitate: Romania, Craiova

Re: TNT

Mesajde ballooba » Mie Dec 25, 2002 12:54 pm

Initial trimis de Remy
trei tipe care n-au ce face acasa si s-au gandit sa-si de aere de fete moderne: merg pe coridor cu crosa in mana; au porecle din alea bengoase; pleaca in turneu (invoite) inainte sa-si lanseze primul album sau macar primul videoclip, ca atunci cand au compus melodia nici nu stiau daca vor avea succes sau nu.
mai bine ma opresc aici...


E un clip,man!!!de ce-si dau aere? ca au facut asa cum le-a spus regizorul?esti rau...si oricum, mai bine sa se plictiseasca acasa si, din cauza asta sa se apuce de cantaat, decat sa se apuce de droguri sau sa piarda noptile prin cluburi... asa cum fac majoritatea liceenelor de varsta lor!
Bravo TNT,ai reusit sa fi ceva diferit...
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Re: TNT

Mesajde PreferatA » Mie Dec 25, 2002 3:19 pm

Initial trimis de ballooba

Bravo TNT,ai reusit sa fi ceva diferit...

lol de lol mai dragos .. pai kum sa faca ceva doferit ? nici makar melodia nu e noua .. si daca ceva diferit inseamna ceva prost .. atunci poate e diferit .. orikum eu una prefer normalul .. decat "diferitul " de care vorbesti tu .. trupa de trei fete s-a mai intalnit .. haine ka ale lor da .. numai ka skuza-ma dar voce nu au delok .. se vede cand tipa spune "si`mi tzii moralaaaaaaaaaa"
dupa parerea mea totu e fortzat :(;P
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Raspuns

Mesajde AnDrEi » Mie Dec 25, 2002 4:25 pm

balloba ai perfecta dreptate.. si PreferatA .. ele macar au ajuns acolo unde sunt .. au fost ajutate .. recunosc .. cred ca de Moga sau Florin Grozea.. dar uite.. au avut acea sansa de a canta.. si au profitat de ea.. multi si`ar doris a fie in locul lor ..
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Yeap

Mesajde ballooba » Joi Dec 26, 2002 11:39 pm

1)Doopa parerea mea sunt cea mai mare ascensiune a anului....
2)E cred ca ar trebui sa cashitige prmiu de cel mai bun debut al anului 2002
3)Atzi citit in Bravo sa vedeti ce spun despre trupa? Eu sunt de acord cu ei deoarece am albumul acasa shi e super belea
Poate nu shtiti ca pe albumul Exploziv au o colaborare super extra cu unu din componentii trupei Omu cu sobolani(asta chiar e o surpriza la o trupa dance)
hai pa
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Raspuns

Mesajde PreferatA » Sâm Dec 28, 2002 7:30 pm

mda .. sa vedem akuma katzi fani o sa aiba .. ka vad ca pe voi baietzi v=au cucerit definitiv .. pesemne ka v-atzi saturat de "babele" de la blondy .. ASIA sau .. de andrele .. sa zik eu akuma ku ce ganditzi voi ? A?A?A?A?
hai la revedere
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Uffffff

Mesajde AnDrEi » Dum Dec 29, 2002 11:56 am

Mai PreferatA uite vezi tu .. nu mai fa afirmatii "acum v`ati saturat de Blondy & Andre " pai ma .. uite din punctul meu de vedere.. daca iti plake TNT asta nu inseamna ca Blondy si Andre au inceput sa iti provocea o oarecare greata.. eu cred ca poate sa iti placa toate trupele .. asa ca.. deeeeeeeeeeeeeh !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mie imi plac:-)

Mesajde Florin Hi-Q » Mar Dec 31, 2002 12:44 am

Mie imi plac mult...:-) pot sa zic asta?

Adevarul este ca o sa le placa toata lumea atunci cand le va cunoaste mai bine, pentru ca sunt niste fete super "nebune", sunt crazy rau de tot... dar sunt simpatice!
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Mar Dec 31, 2002 2:27 am

florine, am auzit ca ani de liceu trebuia sa fie rock in intregime...
de ce au lasat numai finalul rock si de ce pe net a transpirat o versiune dance?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Joi Ian 02, 2003 1:18 am

Acum sa fim si putin rai... da doar putin :)
Cam ca tot ce inseamna muzica in Romania, de fapt, cam ca tot ce inseamna Romania, si fetele de la TNT cred eu ca fac ce stim noi mai bine - copiaza. Si aici suntem maestri (doar stiti ce note mari se iau la bac :))
Ce copiaza? Ok, nu zic de piesa, e un remake, un remix, sau ce naibi o fi... treaba ei! Dar copiaza, dupa parerea mea, stilul de a fi al celor de la Tatu. E drept, ele sunt 3, dar probabil ar fi batut la ochi daca apareau doar 2. Oricum, poate e mai bine asa, si la anu, la Cerbul de Aur o sa fie ele cele care vor avea in timpul concertului probleme cu discul, si nu o trupa platita mult prea greu pentru posibilitatile noastre.
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

...TNT

Mesajde AnDr3y - Radu » Joi Ian 02, 2003 1:39 am

Ce putem spune despre TNT .. Prima impresie despre ele este destul de buna .. shi cred ca nu numai la mine e o impresie buna .. multi mi-au spus .. "Ai vazut alea de la TNT ... mishto melodie .. etc" ideea cu ani de liceu "modern" .. exact cum e acum la scoala .. e supre originala :) ... ashtept sa vad daca urmatorul album va avea piese cool ... shi care sa atraga .. deocamdata nu shtiu nici cum e primu .. ca nu l-am luat .. dar eu ashtept.. :)
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Mesajde usualflow » Vin Ian 03, 2003 12:19 am

Mai avand in vedere ca fetele sunt fane OCS , Nirvana etc( deci asculta muzica buna) nu sunt de condamnat ca incearca sa se distreze si ca mai scot si bani din treaba asta cu muzica.... Ideea e buna, e misto ca abordeaza si un pic de heavy( am spus "un pic"), asadar sound-ul nu e monoton....... Ce sa zic? Le-am vazut la Teo si era cam naspa cu playback-ul. N-ar fi rau daca ar invatza sa cante si ele la ceva instrumente. Poate ar suna si a ceva mai dur...... Adica daca tot asculta rock, de ce canta ceva atat de comercial? Pentru bani, fun, celebritate? Nu conteaza. Important e ca sunt simpatice, au personalitatzi puternice, au look-uri diferite, se completeaza....uhn coctail f bun care reprezinta f bine generatzia asta.....
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Da Da :-(

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 03, 2003 12:29 am

Yup .. am vazut si eu emisiunea de la TEO cand au fost ele invitate .. cam nasol.. nu a iesit playbacku` .. dar tre sa le intelegem . sunte deabia la inceput :D
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde crazzyfan » Vin Ian 03, 2003 3:16 am

Pot sa ma bag si eu in vorba?
Nu le-am vazut la Teo, dar la Revelionul majoratului au fost SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! M-am indragostit de toate trei!!(putin mai mult de Tisha, care e preferata mea)
crazzyfan
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Dec 28, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Yup

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 03, 2003 5:01 pm

Au avut o prestatie super marfa de revelion .. eu nu am vazut decat 1 singura melodie pe care au cantat`o si anume "Ani de liceu 2002" deoarece .. eram si eu la un party si ... u know.. ma rog.. deci unde vroiam eu sa ajung este ca .. prestatia lor a fost una live ..
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

hei..mie de ce nu mi-ai spus

Mesajde shokata » Sâm Ian 04, 2003 11:27 am

mai andrei...se poate...nu cunoastem de ceva vreme si nu mi-ai spus de acest fan clunb...se poate...oricum am si eu o veste buna...s-a infiintat tot un fel de fan club numai ca orice mesaj trimitzi va aparea la toti membrii si nu asa cum e aici...va rog sa scrietzi la fanclubtnt@yahoogroups.com.....va astept nerabdatoare sa conversam..diana
shokata
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Ian 04, 2003 11:16 am
Localitate: bucuresti

Re: Re: TNT

Mesajde ckride » Dum Ian 05, 2003 4:52 pm

Initial trimis de ballooba


E un clip,man!!!de ce-si dau aere? ca au facut asa cum le-a spus regizorul?esti rau...si oricum, mai bine sa se plictiseasca acasa si, din cauza asta sa se apuce de cantaat, decat sa se apuce de droguri sau sa piarda noptile prin cluburi... asa cum fac majoritatea liceenelor de varsta lor!
Bravo TNT,ai reusit sa fi ceva diferit...
.




Iaaa toti liceeni care n-au ce face acasa sa se apuce de cantat !
Nu e nevoie de voce, studii in domeniu, IQ ridicat (sau existent), stil propiu! E super-oferta! marius moga va cauta !
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Deci

Mesajde AnDrEi » Lun Ian 06, 2003 1:53 pm

Ma nu va mai certati .. aici fiecare isi exprima punctul de vedere intr`un mod cat mai civilizat.. fiecare are dreptul la opinie.. cui nu`i place formatia TNT il rog sa posteze mesaje intr`un mod cat mai civilizat .. cui ii place la fel .. sa nu exageram .. va rog.. deci .. nu postati mesaje Off Topic .. eu unul am postat si am sa fac si un sondaj .. sa vedem ce iese.. deci pe acest forum intra doar o parte din fanii acestei trupe.. asa ca .. parerea noastra ar conta mai mult sau mai putin.. DECI .. hai sa fim DISCIPLINATI!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Lun Ian 13, 2003 12:00 am

Am o curiozitate profund intelectuala si ma framanta de nu mai pot dormi noaptea: ce dreq e cu numele astea idioate? Sunt nume adevarate, nume de scena sau diminutive? Daca sunt diminutive, atunci de la ce? Astept cu infrigurare raspuns...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde aspyrin » Lun Ian 13, 2003 1:34 pm

sunt niste porecle care au devenit nume de scena
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Ajutor :-)

Mesajde AnDrEi » Lun Ian 13, 2003 7:33 pm

De ex : Dea = Andreea
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

pai..

Mesajde AnDr3y - Radu » Mie Ian 15, 2003 5:06 pm

Initial trimis de Andrei
De ex : Dea = Andreea


Pai a greshit un pik :) e DEA de la Andrea ... deci dak era Andreea era DEEA .. dar e e Andrea cu un singur e .. shi asta e toata povestea :)
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Deap

Mesajde AnDrEi » Joi Ian 16, 2003 12:09 am

Deci , rectificam ..
Andrea = Dea
Tisha = Aiana , Alexandra
Lala = Laura
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Deap

Mesajde aspyrin » Joi Ian 30, 2003 1:25 pm

Tisha vine de la Mortishia Adams... Ca li s-a parut unora ca seamana si asa ia ramas numele :)
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Intrebare

Mesajde AnDrEi » Joi Ian 30, 2003 7:49 pm

Hai ca faza cu numele majoritatea fanilor a inteles`o ..dar de unde si pana unde numele trupei de TNT ?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

offf

Mesajde Fr|Tz » Joi Ian 30, 2003 9:17 pm

Mda am shi io o nelamurire
De ce pe site numele lui Dea este Andrea cu un singur 'E' ??!!
Este o gresheala ori este vorba despre o Crosheta ? :P
Fr|Tz
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 30, 2003 8:43 pm
Localitate: Bucuresti-Romania

Ajutor

Mesajde AnDrEi » Joi Ian 30, 2003 10:02 pm

Asa o cheama :-) Andrea cu un singur "e"
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Ia si citeste :-)

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 31, 2003 12:12 am

Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

iar dak nu crezi

Mesajde AnDr3y - Radu » Lun Feb 24, 2003 10:26 pm

dak tot nu crezi shi dupa c ai vazut p site .. da`i un mail shi intreab-o la dea@tntonline.ro ... t va lamuri ea ... dak e vreo gresheala.. sau dak asha ia fost sa fie numele ... sau etc.. :)
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Ufaaaa

Mesajde AnDrEi » Lun Feb 24, 2003 10:32 pm

Initial trimis de AnDr3y - Radu
dak tot nu crezi shi dupa c ai vazut p site .. da`i un mail shi intreab-o la dea@tntonline.ro ... t va lamuri ea ... dak e vreo gresheala.. sau dak asha ia fost sa fie numele ... sau etc.. :)

Ce sa`i faci .. mai greu pentru unii oameni .. acum eu unul astept sa vad daca imi voi schimba sau nu parerea .. in functie de noul videoclip ( am glumit )
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la TNT

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator