Oare sunt cea ce par???

Trei liceence de 17 ani sunt membrele trupei TNT "Dea, Lala si Tisha" , muzica pe care o canta le seamana perfect

Oare sunt cea ce par???

Mesajde Wild Rose » Mie Ian 08, 2003 3:13 am

in presa/mass media si in videoclip ele par niste pustoaice nebune, rebele, bla bla bla... stiti si voi imaginea pe care o au... intrebare: oare ele chiar sunt asa sau este doar un look, un fel de a atrage fani mai rpd?
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Yeah

Mesajde AnDrEi » Mie Ian 08, 2003 2:38 pm

Pai mai alina .. eu cred ca asta e felul lor de a fi .. daca vroiau sa atraga mai repede fanii .. aplicau alta metoda..ma rog.. eu am postat pe alt subiect un mesaj in care eu va spuneam despre intalnirea fetelor cu Mogamix si propunerea acestuia de a face o trupa.. si tot atunci fetele erau asa de distrate.. incat .. acum .. sunt la fel :D
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Sâm Feb 01, 2003 12:21 am

Sa-mi spun si eu parerea... probabil multi o sa-mi sara in cap, sa-mi spuna ca nu este asa dar....

Am cateva prietene care au avut ocazia sa le cunoasca... am o prietena care o cunoaste pe Dea (chipurile) dinainte sa faca parte din TNT.... Din cate am auzit, desi fetele sunt destul de "nebune" nu sunt chiar cea ce par in presa si pe scena... Adica, in adevarat sunt niste pustoaice destul de traznite care au reusit sa se faca remarcate.... Noi le stim ca 3 fete rebele, care canta despre viata de adolescent, care au versuri create pentru personalitatea lor, pentru felul lor de a fi... Si totusi Moga avea piesele compuse INAINTE sa le cunoasca pe Lala si Tisha...

think about it!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Aha

Mesajde AnDrEi » Sâm Feb 01, 2003 10:46 am

Initial trimis de Bad Girl
Sa-mi spun si eu parerea... probabil multi o sa-mi sara in cap, sa-mi spuna ca nu este asa dar....

Am cateva prietene care au avut ocazia sa le cunoasca... am o prietena care o cunoaste pe Dea (chipurile) dinainte sa faca parte din TNT.... Din cate am auzit, desi fetele sunt destul de "nebune" nu sunt chiar cea ce par in presa si pe scena... Adica, in adevarat sunt niste pustoaice destul de traznite care au reusit sa se faca remarcate.... Noi le stim ca 3 fete rebele, care canta despre viata de adolescent, care au versuri create pentru personalitatea lor, pentru felul lor de a fi... Si totusi Moga avea piesele compuse INAINTE sa le cunoasca pe Lala si Tisha...

think about it!

Da , si eu ce am zis? ma rog ... nevermind..stiam ca unele piese TNT erau dinainte de a se forma trupa.. dar fetele canta ceea ce le`a fost pus in fata .. daca nu acceptau .. nu mai aveau formatie .. ele nu sunt adeptele stilului comcerial/rock alternativ .. dar mai multe o sa va spuna ele in curand ! Eu unul astept clipu` la piesa "Asta e" ce va fi filmat duminica .. si pe micul ecran va aparea in martie 2oo3
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

dap

Mesajde Fr|Tz » Sâm Feb 01, 2003 8:52 pm

deci ce pot eu sa zic despre treaba asta e ca nu au cum sa fie in viatza de zi cu zi asha cum sunt pe scena
logic nu?
deshi imaginea shcenica a lor ,din cite am vazut shi auzit io se aseamana destul de mult cu cea de zi cu zi
ceva ce nu vezi la toate formatziile din romania acum

Parerea mea
Fr|Tz
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 30, 2003 8:43 pm
Localitate: Bucuresti-Romania

hmzz..

Mesajde AnDr3y - Radu » Lun Feb 24, 2003 10:32 pm

bai nu poti sti pana nu le cunoshti .. pana nu apuci sa stai ceva timp cu ele sa vezi cum se comporta ... oricum e foarte posibil sa fie la fel de nebunatice shi in viata de zi cu zi ... dar mai este posibil ... k ele sa fie nishte fete cumitzi shi in bank lor ... e absurd ... dar totushi exista posibilitatea aia ... 1% :D n-am de unde sa shtiu :))
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Concluzie

Mesajde AnDrEi » Lun Feb 24, 2003 10:38 pm

Initial trimis de AnDr3y - Radu
bai nu poti sti pana nu le cunoshti .. pana nu apuci sa stai ceva timp cu ele sa vezi cum se comporta ... oricum e foarte posibil sa fie la fel de nebunatice shi in viata de zi cu zi ... dar mai este posibil ... k ele sa fie nishte fete cumitzi shi in bank lor ... e absurd ... dar totushi exista posibilitatea aia ... 1% :D n-am de unde sa shtiu :))

Lasa Radu` .. nu dispera.. ai sa le cunosti si ai sa iti fac o parere despre ele.. cum sunt in viata de zi cu zi .. asa sunt si pe scena : nebunatike!Asta ar fi singurul cuvant care le`ar caracteriza :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Pizzi » Mie Mar 05, 2003 11:54 am

Off topic. Pentru AnDrEi: pe undeva prin forum te exteriorizai spunand si respunand ca iti plac la nebunie fetele pentru ca au cercei in spranceana si in limba. Acum si raspunsul meu: daca ai veni mai des (sau macar o data) prin Bucuresti ai vedea ca sunt o gramada de tineri care au piercing. Sau mai bine zis, toti cei care se duc prin cluburi au piercing. Si eu am piercing si nu mi se pare un lucru extraordinar ca tisha are piercing in spranceana si dea in limba si in spranceana. Vor sa iasa in evidenta, sau poate doar tisha ca dea din cate am inteles e rockeritza deci e de inteles in cazul ei. Ar trebui sa mai fi si tu la curent cu moda si cu ce se poarta ca sa nu te mai ia prin surprindere un piercing sau un tatuaj. Multumesc.
Avatar utilizator
Pizzi
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mar 05, 2003 12:00 am

LoL

Mesajde AnDrEi » Mie Mar 05, 2003 10:58 pm

Initial trimis de Pizzi
Off topic. Pentru AnDrEi: pe undeva prin forum te exteriorizai spunand si respunand ca iti plac la nebunie fetele pentru ca au cercei in spranceana si in limba. Acum si raspunsul meu: daca ai veni mai des (sau macar o data) prin Bucuresti ai vedea ca sunt o gramada de tineri care au piercing. Sau mai bine zis, toti cei care se duc prin cluburi au piercing. Si eu am piercing si nu mi se pare un lucru extraordinar ca tisha are piercing in spranceana si dea in limba si in spranceana. Vor sa iasa in evidenta, sau poate doar tisha ca dea din cate am inteles e rockeritza deci e de inteles in cazul ei. Ar trebui sa mai fi si tu la curent cu moda si cu ce se poarta ca sa nu te mai ia prin surprindere un piercing sau un tatuaj. Multumesc.

Da mai .. eu nu sunt in pas cu moda :-) bine ca esti tu .. voi bucurestenii .. oare de ce Vali Barbulescu spunea de Clubul Zebra din Bacau ca ar vrea sa fie rezident aici .. sau de Dj Raoul .. Radhoo .. chiar nush .. oare la mine in oras nu sunt bajetzi cu piercing? Crezi ca un cercel sau un tatuaj te`ar scoate in evidenta.. ? eu cred ca tu esti o tipa la care conteaza "cum arata si cu ce se ocupa o anumite persoana" decat "ceea ce are in suflet o persoana si ce poate oferi" .. ma rog.. nevermind
Cu drag , sefu Andrei :)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: LoL

Mesajde Pizzi » Joi Mar 06, 2003 8:40 am

Initial trimis de AnDrEi

Da mai .. eu nu sunt in pas cu moda :-) bine ca esti tu .. voi bucurestenii .. oare de ce Vali Barbulescu spunea de Clubul Zebra din Bacau ca ar vrea sa fie rezident aici .. sau de Dj Raoul .. Radhoo .. chiar nush .. oare la mine in oras nu sunt bajetzi cu piercing? Crezi ca un cercel sau un tatuaj te`ar scoate in evidenta.. ? eu cred ca tu esti o tipa la care conteaza "cum arata si cu ce se ocupa o anumite persoana" decat "ceea ce are in suflet o persoana si ce poate oferi" .. ma rog.. nevermind
Cu drag , sefu Andrei :)


Ok, o mai spun o data si gata: sunt baiat, da? Pai eu tocmai asta zic, ca un piercing nu e cine stie ce chestie. Dar in fine... se pare ca nu ma intelegi. Tocmai tu te exteriorizai ca "fetele au piercing, vaiiiiiiii, ce cool, ce fancy, ce trandy..." :con:
Today is the last day that I'm using words...
Avatar utilizator
Pizzi
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mar 05, 2003 12:00 am

Mesajde aspyrin » Sâm Mar 08, 2003 9:41 pm

Initial trimis de Bad Girl
si totusi Moga avea piesele compuse INAINTE sa le cunoasca pe Lala si Tisha...

think about it!


aici gresesti grav... piesele n-au fost compuse inainte... niciuna...

cu exceptia, cunoscuta, a "Anilor deliceu"... care aproape ca a trecut deja de liceu :) (cred ca are vreo 16-17 de ani)
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Parere acum pe data de 20 Sept 2oo3

Mesajde AnDrEi » Sâm Sep 20, 2003 4:52 pm

Da , acum sunt ceea ce par dar inainte nu prea :)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Sâm Sep 20, 2003 5:57 pm

M`am convins ca in muzica romaneasca imaginea e de baza ... asta se aplica si in cazul TNT ... ceea ce sunt pe sticla nu sunt si in realitate ... ce zic in interviuri sunt in mare parte bullshituri ... si ele sunt niste prefacute ... *mai putin Tisha careia nu stiu daca cineva poate sa ii reproseze ceva ... *
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Heya

Mesajde AnDrEi » Sâm Sep 20, 2003 10:09 pm

Initial trimis de KoRn_bitch
M`am convins ca in muzica romaneasca imaginea e de baza ... asta se aplica si in cazul TNT ... ceea ce sunt pe sticla nu sunt si in realitate ... ce zic in interviuri sunt in mare parte bullshituri ... si ele sunt niste prefacute ... *mai putin Tisha careia nu stiu daca cineva poate sa ii reproseze ceva ... *

Mai,aici e vorba nu de o componenta anume a trupei , ci de toate 3 fetele !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Lun Sep 22, 2003 10:03 am

Initial trimis de KoRn_bitch
M


ce te face sa aspui asta? argumenteaza!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Sep 22, 2003 10:33 am

ce sa argumenteze? litera M? saraca kornuletz e confuza... :)

---

pe lala am avut ocazia sa o vad pe strada. e dragutza.

pe dea am observat-o si la emisiunea aia cu camera ascunsa cand au fost trase pe sfoara si il luase la mishto pe sofer. cred ca e reala ea.

pe tisha am urmarit-o in mai multe interviuri si imi place stilul ei pseudo sictirit.

ma, nu sunt ipocrite. dar manegerii lor au incercat sa le scoata in evidenta anumite trasaturi pen'ca eventualii fani sa se regaseasca in imaginea lor.

---

dar am si eu o obiectie : niste fete mai talentate, dar la fel de 'nebune' n-ati gasit? sau ma rog daca voi ziceti ca or fi si astea talentate, nu va contrazic, dar pe cand un concert live?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

3272

Mesajde baixinho© » Lun Sep 22, 2003 12:06 pm

Initial trimis de Gabizzu
pe lala am avut ocazia sa o vad pe strada
pe dea am observat-o si la emisiunea aia
pe tisha am urmarit-o in mai multe interviuri

dar de cate ori ai stat de vorba cu ele? nu crezi ca le-ai cunoaste mai bine asa?
pana sa am ocazia sa discut cu ele, la fel mi se pareau si mie: niste fete care au dat de faima si acum sunt cu nasul pe sus (acum probabil o sa imi zici ca in ultimul post nu ai mentionat nimic in sensul asta). dupa ce ne-am "pierdut" ceva timp impreuna, mi-am dat seama ca nu este asa. Deea mi-a facut impresia cea mai buna (asta nu inseamna ca celelalte doua sunt de lepadat).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 3272

Mesajde AnDrEi » Lun Sep 22, 2003 4:22 pm

Initial trimis de baixinho ©

dar de cate ori ai stat de vorba cu ele? nu crezi ca le-ai cunoaste mai bine asa?
pana sa am ocazia sa discut cu ele, la fel mi se pareau si mie: niste fete care au dat de faima si acum sunt cu nasul pe sus (acum probabil o sa imi zici ca in ultimul post nu ai mentionat nimic in sensul asta). dupa ce ne-am "pierdut" ceva timp impreuna, mi-am dat seama ca nu este asa. Deea mi-a facut impresia cea mai buna (asta nu inseamna ca celelalte doua sunt de lepadat).

Corect , dar Gabyzzu vorbeste doar din ceea ce a vazut pe la TV si din imensul lui spirit de observatie , Gabyzzu , cunoastele personal pe fete,stai de vorba cu ele si dupa aia posteaza si spune`tzi cu parerea!
Have fun!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Sep 27, 2003 2:36 pm

ma nush cine tot imi sterge posturile, da' ma rog. eram cat se poate de on topic.

asadar, cum sa le cunosc pe fete? :rolleyes:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

3351

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 27, 2003 5:20 pm

miercurea seara (mai precis dupa 22.30) isi fac aparitia in Twice.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Intrebare?

Mesajde AnDrEi » Dum Sep 28, 2003 7:08 pm

Initial trimis de baixinho ©
miercurea seara (mai precis dupa 22.30) isi fac aparitia in Twice.

Nu stii , au fost si ele in Twice atunci cand fetele alea s`au dezbracat dupa care nu au mai dat p`acas? :)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am


Înapoi la TNT

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron