TNT = Live sau Playback?

Trei liceence de 17 ani sunt membrele trupei TNT "Dea, Lala si Tisha" , muzica pe care o canta le seamana perfect

live sau playback?

Mesajde Wild Rose » Mie Ian 08, 2003 9:20 pm

:D voi ce credeti?
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

bad Girl...

Mesajde UnCopilutz » Joi Ian 09, 2003 1:51 pm

Subiectul asta se poate aborda in forumul fiecarei trupe. Inca nu le-am auzit pe fete innici un concert,deci nu zic nimic , dar ceva ma face sa spun ca balanta e mai grea pe partea cu playbackul. Pentru ca toate "trupele lui Moga" fac asa? Stiu eu...
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Joi Ian 09, 2003 7:02 pm

PLAYBACK CLAR SHI PE FATZA ...
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Raspuns

Mesajde AnDrEi » Sâm Ian 11, 2003 4:22 pm

Pai .. Playback sau Live .. eu cred ca fetele daca ar fi sa aiba sansa de a canta live .. s`ar descurca.. si prima oara a fost mi se pare de Revelion .. cand au sustinut un concert la Circul Globus .. ( B1TV ) ..deci in concluzie eu cred ca fetele s`ar descurca.. numai ca la inceput e putin mai greu si noi trebuie sa le intelegem .. :D
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Pai...

Mesajde Dilematica » Sâm Ian 11, 2003 8:28 pm

Eu mai degraba ma abtzin...vreau mai intai sa le aud cantand
life...si dupa aia mai vedem daca s-ar descurca sau nu..
Sincera sa fiu..nu prea le vad eu..dar de ce sa fiu rea?....Cine stie..?!Poate se descurca..insa eu sunt cam dezamagita de trupele din ziua de azi..ca nu mai vezi una sa cante live cu adeavarat....si daca le intrebi..toate sustzin ca asta fac...
Deci inainte de a ma pronuntza tre' sa aud cu urechile mele ca sunt in stare de asta...mai ramane de vazut...
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

Pai ..

Mesajde AnDrEi » Dum Ian 12, 2003 9:34 am

Dilematica ... mai intai sa li se ofere sansa.. si cand spun asta eu ma refer la o sonorizare propice unui concert live... doar Sfinx Experience cred eu .. desi nu sunt sigur poate oferi asa ceva.. si .. iti spun eu .. TNT = live anytime :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Dum Ian 12, 2003 11:59 am

Si eu cred ca trebuie sa li se dea o sansa ... sunt tinere si sunt sigur ca sunt in stare sa cante live.. nu le-am auzit niciodata cantand intr-un concert.. dar dupa cum v-am spus sunt sigur ca pot canta si live ... nici nu vreau sa ma indoiesc de asta..
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Re: Pai ..

Mesajde Dilematica » Dum Ian 12, 2003 3:47 pm

Initial trimis de Andrei
Dilematica ... mai intai sa li se ofere sansa.. si cand spun asta eu ma refer la o sonorizare propice unui concert live... doar Sfinx Experience cred eu .. desi nu sunt sigur poate oferi asa ceva.. si .. iti spun eu .. TNT = live anytime :-)

Pai..tot ce e posibil ...;)..da!!
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

Mesajde genicon » Dum Ian 12, 2003 6:11 pm

In mod normal ar trebui ca toti sa ne dorim ca fetele sa cante live. Daca intr-adevar au valoare (e drept, aici mai depinde si de Romania) inseamna ca pot face fatza cantatului live si mai ales AR TREBUI SA CANTE LIVE. Toti marii artisti fac asta, chiar daca nu mai pot sa danseze la fel, sau piesa nu mai suna chiar la fel. Sunt mii si mii de avantaje ale cantatului live, cel mai important fiind respectul pe care si l-ar castiga din partea multor persoane...
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Raspuns

Mesajde AnDrEi » Dum Ian 12, 2003 7:14 pm

Noah hai sa va mai spun inca ceva.. voi stiti ca fetele au facut canto? asa ca.. nu judeca omu` pana nu il cunosti .. da?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Raspuns

Mesajde Dilematica » Lun Ian 13, 2003 3:50 pm

Initial trimis de Andrei
Noah hai sa va mai spun inca ceva.. voi stiti ca fetele au facut canto? asa ca.. nu judeca omu` pana nu il cunosti .. da?

:o heheh..Bravo Andrei!!..Uite ca asta nu mai stiam despre ele..:con: ....E interesant totushi...Daca au facut si canto pai atunci nush cum sa va zic..dar.. e imposibil sa nu poate canta si live...;h
~Viatza e o continua dilema..nu stii cand sa optezi spre un lucru sau altul..si de fiecare data speri sa faci alegerea cea buna...Chiar si asa invatza sa ieshi din situatziile dificile cu zambetul pe buze pt ca altzii sa nu creada ca suferi...Astfel itzi va fi mai simplu!!~:)
It's curious,it's scandalous,do't be so furious,Life is bad joke don't take it serious,When i feel myself doublecrossed,no loss,Nothing can make me swollow my words...
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

Help :-)

Mesajde AnDrEi » Lun Ian 13, 2003 7:28 pm

Dilematica .. chestia asta cu "canto" am aflat`o de la Mihai Ghiduc ( Mof Records ) :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Hehehe...

Mesajde Dilematica » Mie Ian 15, 2003 9:34 am

Initial trimis de Andrei
Dilematica .. chestia asta cu "canto" am aflat`o de la Mihai Ghiduc ( Mof Records ) :-)
Pai..ia mai intereseaza-te pe la Mihai Ghiduc si mai spune-ne si noua cate ceva mai interesant despre fete..ca...dupa cate vad eu..nu prea stim destule despre ele..si...ar fi interesant sa ne mai spui cate ceva mai nou..... :p
~Viatza e o continua dilema..nu stii cand sa optezi spre un lucru sau altul..si de fiecare data speri sa faci alegerea cea buna...Chiar si asa invatza sa ieshi din situatziile dificile cu zambetul pe buze pt ca altzii sa nu creada ca suferi...Astfel itzi va fi mai simplu!!~:)
It's curious,it's scandalous,do't be so furious,Life is bad joke don't take it serious,When i feel myself doublecrossed,no loss,Nothing can make me swollow my words...
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

pai.. parerea mea..:)

Mesajde AnDr3y - Radu » Mie Ian 15, 2003 4:42 pm

parearea mea e k deokmdata .. din pakte e playback .. pt k nu prea poti asha de la prima reprezentatie live! ... e klar k prima oara pe scena ai emotii .. shi din kuza lor apar tremuraturile vocii .. te mai balbai .. mai uiti ... dar cu timpu t obishnuieshti .. Sa le uram fetelor succes shi ... daca tot e subiect live sau playback .. La mai LIVE!!:))
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Live

Mesajde ALAnebun » Mie Ian 15, 2003 4:43 pm

Eu sunt de parere ca fetele pot sa cante si live.. dar la inceput e greu
Traieste clipa regasirii!
ALAnebun
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Ian 15, 2003 4:31 pm
Localitate: Bacau

Ma!

Mesajde AnDrEi » Mie Ian 15, 2003 11:56 pm

Deci eu zic sa le asteptam pe fetele de la TNT sa ajunga la noi in oras .. si atunci cand vor sustine un concert ne vom da seama :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Sa asteptam!

Mesajde mirela`Carla_ » Joi Ian 16, 2003 11:53 am

Si eu le astept pe fete la mine in orash si dupa va voi spune parerea!
"Traiesc prin prezent,prin trecut cautand acelas viitor pe care nu l-am cunoscut niciodata dar care-mi neaga existentza!"
Avatar utilizator
mirela`Carla_
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Lun Iul 01, 2002 11:00 pm

concerte

Mesajde shokata » Sâm Ian 25, 2003 10:34 pm

mai andrei...daca tot ai relatii pe la mof records..vreau si eu sa stiu cand mai au concerte.am aflat de curand ca de sf valentin vor avea dar nu se stie unde.tu stii?chiar mi-ar placea sa le aud live cantand?tu nu?astept raspuns
shokata
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Ian 04, 2003 11:16 am
Localitate: bucuresti

Offfff

Mesajde AnDrEi » Dum Ian 26, 2003 1:59 pm

Dap , deci eu nu le stiu programul lor .. cand vor canta si cand nu,eu va pot spune ca fetele pot canta live .. o sa va convingeti la momentul oportun , ma rog .. eu tin sa va rog un singur lucru .. nu mai postati off topic si nu mai puneti intrebari lipsite de sens .. ca nu vetzi putea primi un raspuns !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Dum Ian 26, 2003 2:23 pm

eu nu cred ca sar descurca fiindca si pe piesa cu clipul falseaza ingrozitor. dra ce stim noi astia ce facem HH? cred ca nu ne dam seama, sau poate chiar canta.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde nasty_girl_pink » Mar Ian 28, 2003 9:53 am

buna intrebare mai e si asta?!!
live/playback:)
cine canta dance in romania si nu face playback??
intrebare retorica.... :)
le-am auzit pe faimoasele TNT la b1tv - cantand si sincer ... nu mi s-a parut cine stie ce talent
nu va suparati p mine ( doar imi dau cu paaarerea:)
vb vine sunt la inceput
inca ceva si va las : nu credeti ca sunt cam false??! SINCER !!!
nasty_girl_pink
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Ian 28, 2003 9:16 am

hmmmmm...

Mesajde shokata » Mar Ian 28, 2003 10:33 am

mai andrei tu crezi ca intrebarea daca mai au concerte este off topic.i-a mai gandeste-te putzin.ce legatura au concertele cu cantatul live?absolut totul.doar in concerte afli adac canta live.poate te refereai la altceva...dar ...mai astii..oricum hai sa nu ne certam:)))}{
shokata
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Ian 04, 2003 11:16 am
Localitate: bucuresti

...

Mesajde Fr|Tz » Joi Ian 30, 2003 10:47 pm

daka cinta live oka , bravo lor
sunt tari
daca nu ...
mie tot IMI PLAC :D
Fr|Tz
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Ian 30, 2003 8:43 pm
Localitate: Bucuresti-Romania

Yeaaaaaaah

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 31, 2003 12:03 am

Hai sa va anunt ceva .. pe 14 feb 2oo3 TNT vor sustine unul sau mai multe concerte :-) .. nu va spun unde .. ramane surpriza .. oricum sper ca atunci sa fie ceva live :D
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Pai ..

Mesajde AnDrEi » Mar Feb 11, 2003 10:41 am

Eu unul sunt de parere ca o sa va puteti da seama .. doar daca vineri 14 Feb 2oo3 mergeti in Dumars si le puneti pe fete sa va cante o melodie live ;-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

totul e relativ....

Mesajde usualflow » Lun Feb 17, 2003 6:28 pm

toata lumea face playback pt ca nu sunt conditzii....candy abia dupa 6 ani au ajuns sa poata canta live si cu orchestra... fetele de la TNT sunt abia la inceput si stiu sigur ca nu le pare deloc bine ca tre sa faca playback...Dea era suparata tare dupa concertul din twice de pe 14 februarie....si mi se pare normal; si tisha spunea ca a facut atata timp canto pt ce...? - ca sa le critice tot felul de carcotashi cum ca nu ar fi in stare sa cante? Eu sunt convinsa ca va veni si vremea concertelor live...Fetele astea sunt puternice si au orgoliu.

:)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Ce-i asta????

Mesajde genicon » Lun Feb 17, 2003 9:25 pm

Mai... se vorbeste cam aiurea aici... Pe bune... Apar mesaje de un rand, doua, care nu zic absolut nimic. "Fac playback" "Nu fac playback" "Cand mai au concerte" "Da de ce intrebi de concerte" "Uite de aia intreb, ca asa vreau" "Bine, atunci intreaba"
Astea sunt discutii de oameni seriosi sau ce??? :mad: :mad: :mad:
Haideti naibii sa vorbim si noi serios, si daca facem o afirmatzie, macar sa o argumentam. Nu de alta, da' ne facem de ras... Pe bune. Propun sa se interzica mesajele lipsite de esentza si mai scurte de 3 randuri pe acest forum..... Dar nu ma ia nimeni in seama probabil... :confused: :cool: :D
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Da!

Mesajde AnDrEi » Mar Feb 18, 2003 2:30 pm

Da prieteni , deci eu v`am spus parerea mea.. daca li s`ar oferi fetelor posibilitatea de a sustine un concert live eu zic ca s`ar descurca.. si cred ca cel mai indicat ar fi ca la marea intalnire TNT & Fani sa se intample acest lucru , ar fi ceva frumos .. ceva de neuitat ..ma rog.. spun asta din punctul meu de vedere.. acum .. vom trai si vom vedea !
Have fun!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

reiau ce am scris pe prima pagina.....poate n-a vazut lumea

Mesajde usualflow » Vin Feb 21, 2003 10:39 pm

totul e relativ....
toata lumea face playback pt ca nu sunt conditzii....candy abia dupa 6 ani au ajuns sa poata canta live si cu orchestra... fetele de la TNT sunt abia la inceput si stiu sigur ca nu le pare deloc bine ca tre sa faca playback...Dea era suparata tare dupa concertul din twice de pe 14 februarie....si mi se pare normal; si tisha spunea ca a facut atata timp canto pt ce...? - ca sa le critice tot felul de carcotashi cum ca nu ar fi in stare sa cante? Eu sunt convinsa ca va veni si vremea concertelor live...Fetele astea sunt puternice si au orgoliu.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Pizzi » Mie Mar 05, 2003 11:08 am

Sa fim seriosi oameni buni: daca o trupa vrea sa cante live o face si de la inceput. TNT sunt facute pentru playback si cu asta basta. Toate trupele care fac playback se plang ca nu au conditii pentru a canta live si kestii de genul asta. Atata timp cat nimeni nu vrea sa cante live si organizatorii nu pun la dispozitia "artistilor" sonorizare performanta. Si oricum nu cred ca ar dori cineva sa dea cateva zeci de mi de dolari pe o sonorizare profesionala pentru un concert cu intrare libera sau cu incasari modice. La ce pretentii are trupa TNT nu cred ca vor canta vreodata live. Cineva zicea ca tisha (cred ca asa o cheama) se plangea ca a facut degeaba canto si ca acum trebuie sa faca playback. Eu ii zic ca poate sa faca toata viata canto, daca nu are voce nu are.
Avatar utilizator
Pizzi
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Mie Mar 05, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la TNT

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron