Pareri despre videoclipul piesei "Asta e"

Trei liceence de 17 ani sunt membrele trupei TNT "Dea, Lala si Tisha" , muzica pe care o canta le seamana perfect

Mesajde aspyrin » Mie Mar 05, 2003 1:08 pm

videoclipul la piesa "Asta e" a fost terminta... Andreea Paduraru a facut o treaba super buna si videoclipul este absolut bestial... sunt sigur ca o sa va placa...

il veti vedea pe TV in circa 2 saptamani... lansarea va fi undeva in jur de 22 martie... cand stabilim o data exacta va anuntam!
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde crazzyfan » Lun Mar 17, 2003 1:55 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
videoclipul la piesa "Asta e" a fost terminta... Andreea Paduraru a facut o treaba super buna si videoclipul este absolut bestial... sunt sigur ca o sa va placa...

il veti vedea pe TV in circa 2 saptamani... lansarea va fi undeva in jur de 22 martie... cand stabilim o data exacta va anuntam!


Fetele au spus sambata la TV ca nu se stie cand sau daca mai apare videoclipul. DE CE? Cum se poate ca un videoclip cum spui tu "absolut bestial" sa nu mai apara?
crazzyfan
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Dec 28, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde aspyrin » Lun Mar 17, 2003 4:47 pm

Initial trimis de crazzyfan


Fetele au spus sambata la TV ca nu se stie cand sau daca mai apare videoclipul. DE CE? Cum se poate ca un videoclip cum spui tu "absolut bestial" sa nu mai apara?


au exagerat si ele... de fapt , din cauza ca "ani de liceu" e in continuare in partea superioara a topurilor, clipul la "asta e" va fi lansat ceva mai tarziu decat ne-am gandit initial....
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Lun Mar 17, 2003 10:44 pm

Pai educati`le fratilor ... spuneti`le ce sa zica shi sa faca in emisiune ... ca in nici o aparitie televizata nu se exprima coerent shi nu spun nimik interesant ... geez .... or fi ele la inceput shi or fi ele rebele da tre sa le invete shi pe ele cineva meserie ....
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde JusT » Mar Mar 18, 2003 12:30 am

Videoclipul va aparea peste ceva mai mult timp decat va asteptatzi !
For more information "ALT F4"!!
JusT
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Mar 03, 2003 3:34 pm
Localitate: With Dea!

Mesajde OLiX » Lun Apr 07, 2003 9:08 pm

Asta e! - un nou videoclip TNT - din 11 aprilie

TNT vor lansa, pe 11 aprilie pe posturile TV muzicale si nu numai un nou videoclip. Dupa succesul inregistrat cu "Ani de liceu 2002", TNT explodeaza din nou cu videoclipul piesei "Asta e", melodiei care le caracterizeaza cel mai bine nu doar pe ele, ci si pe adolescenti.
Cea de-a doua piesa de pe albumul "Exploziv" care beneficiaza de un clip defineste in totalitate spiritul acestei trupe neconventionale. Fitele, rochitele, coditele sau sincroanele sunt lucruri care nu le caracterizeaza, Dea, Lala si Tisha fiind trei fete nebunatice in viata reala care vor sa ramana asa si in cea artistica.
Videoclipul a fost filmat la inceputul lunii februarie si este regizat de Andreea Paduraru. Dea, Lala si Tisha sunt singurele personaje, iar povestea este una simpla: clipul este realizat in stil publicitar, fetele aparand, rand pe rand, in diferite ipostaze care caracterizeaza spiritul trupei TNT. Veti vedea tot soiul de "inventii" traznite: un sistem audio original, un nou tip de detergent sau o linie aeriana nou infiintata. Veti descoperi ca lumea fetelor de la TNT este vesela, colorata si galagioasa.
Filmarile au durat 22 de ore neintrerupte. Fetele au ajuns la 6 dimineata la studio si au revenit acasa dupa o zi in care nu au reusit sa faca decat o pauza de jumatate de ora. A fost o zi obositoare pentru ca au trebuit sa se coafeze de cateva ori, sa fie ridicate pe scripeti si, la urma, sa faca dus imbracate.
"Asta e!" nu este doar o autocaracterizare a trupei TNT. Este si un mod de a spune tuturor fetelor de varsta lor sa nu copieze felul de a se purta al unor staruri, sa se simta bine in pielea lor si sa fie naturale. Ceilalti le vor placea mai mult daca se vor comporta exact asa cum sunt.
TNT s-au lansat la sfarsitul anului 2002, EP-ul lor de debut, "Exploziv", fiind o coproductie MOF Records/Nova Music. Melodia este compusa de Marius Moga si Bogdan Popoiag (de la Unu'), iar textul este semnat de Marius Moga si Dan Badea.
Fetele vor sarbatori lansarea noului lor videoclip, alaturi de prieteni si fani, miercuri, 16 aprilie, in Clubul "Twice" la saptamanala petrecere "Star Party".


Stire de la Diana Singer - P.R. NovaMusic deci .. pregativa-va pt. o 9 explozie !:)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Lun Apr 07, 2003 10:19 pm

Am tot vazut si eu reclama la TV la noul clip...cred k o sa fie super vesel... ! apar cam in acelasi timp 2 productii MOF atat de diferite : "Asta e! " exploziv plin de viata ...exact stilul fetelor...si "dor de tine dor de noi" :( care ma face sa plang de fiecare data :( !!! io abia astept clipu fetelor...k in reclama pare promitzator ;D da mie cel mai mult imi place "Fa ce vrei" si remixul de la "MI-e greu" :) un clip nou ceva?!?!? :lol: aaa...si in Twice pe 16 deci... i'll be there ;D k a inceput sa-mi placa! :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Lun Apr 07, 2003 10:33 pm

Am sa merg si eu in Twice cred...Vreau sa o vad si sa vb cu Tisha!! Abia astept sa vad si Videoclipul!
Am auzit k va fi super.....:o
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Lun Apr 07, 2003 11:08 pm

damn .. vreau si eu la Bucuresti .. sa vin in Twice .. si la lansari ;) Mai ales ca ash intra 4 free .. hehe .. I AM FROM zA PRESS :)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Dia » Mie Apr 09, 2003 9:36 pm

Oricum intrarea in Twice e FREE chiar daca esti sau nu from ZA PRESS ;D !!! ;) Nightwish ne vedem pe-acolo...! si eu o sa fiu! :lol: eu ma simt super bine mereu in Twice...! super distractie! si avand iin vedere k fetele de la TNT lanseaza clipu` o sa fie mare partyyyyyyy ! ;D can't wait! Mihai-MOF let's party :lol: Au facut reclama pe Prima k vor fi fetele vineri la 10:00 si va fi premiera clipului la VideoStar!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde OLiX » Mie Apr 09, 2003 9:44 pm

eu ma refeream asa .. in general .. la intratu` pe gratis ;) abia astept sa vad videoclipu`
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde ballooba » Sâm Apr 12, 2003 10:27 pm

Am reushit sa vad azi videocllipul..
E super fain la cat mai multe la fel
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Yup

Mesajde AnDrEi » Dum Apr 13, 2003 5:53 pm

Am vazut si eu videoclipu` , ce pot sa va spun .. MARFA :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Apr 13, 2003 6:05 pm

AnDreI, tu cand o sa spui despre un lucru ca e nasol??!?
Uite , eu , de exemplu , vad clipul fetelor ca un clip obisnuit , poate chiar mai rau...fara nici o culoare, un clip sters de tot..si..nici melodia nu e ceva bun macar.Si credeti-ma c anu e doar parerea mea.Faceti bine si nu sariti cu gura pentru ca , daca sunteti fani inraiti TNT tot ce se tine de fetele astea trei vedeti in roz...dar mai apare si o tenta gri...
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Lun Apr 14, 2003 4:24 pm

nu am vazut chiar tot videoclipul .. dar din cat am vazut mi-am facut o parere .. fetele arata super si videoclipul e bine lucrat. "tineti-o tot asa" :))
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde aracely » Mar Apr 15, 2003 6:31 pm

io am vazut clipul azi... si nu e nici prea-prea, nici foarte-foarte... adica e vesel, e in stilul lor... asa mai zapacit... e k lumea!
fetele au avut parte si de peripetii la filmari: ba le-a fost rau, ba au cazut in cap... kestii obisnuite filmarilor!!!!
You almost don`t believe it
As every voice
Is hanging from the silence.
aracely
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Noi 04, 2002 4:37 pm
Localitate: pe unde pot...

Mesajde catharsis » Mar Apr 15, 2003 6:42 pm

videoclipul e slabut, se vede ca a acut buget mic, poate ca si concept e interesant, desi mie nu-mi place, iar melodia suna prea cunoscut sa nu fie copiata de undeva... vad ca unul din idolii lui moga e costi ionita...
am ascultat de pe album si fara viata nu e gheata si mi se pare ca vocea fetelor e slab inregistrata sau nu are deloc forta, toata piesa mi se pare o lalaiala monotona...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Mar Apr 15, 2003 11:16 pm

semi-on-topic: acest thread este destinat parerilor despre videoclip si eventual despre formatie si nu certurilor personale. daca ai ceva sa-mi reprosezi trimite-mi un pm sau anunta moderatorul sa stearga postul. daca tnt sunt idolii tai, nu trebuie sa strici threadurile despre ele prin mesaje inutile
on-topic: primul videoclip mi se pare mai reusit mai ales prin impactul care l-a avut. la inceput imaginea tnt chiar era socanta si deosebita, acum lumea cred ca s-a obisnuit cu ele, asa ca din explozie a mai ramas un fas... parerea mea despre videoclipul "asta e" este ca, asta e, nu e deosebit in nici un fel, ce sa-i faci, asta e :p
ps: dupa ce melodii e copiata "asta e"?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mie Apr 16, 2003 9:55 am

Initial trimis de catharsis

ps: dupa ce melodii e copiata "asta e"?


de ce tii neaparat sa sustii ca e copiata... o s-al intreb pe bogdan de la Unu' de unde a luat-o...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Apr 16, 2003 11:34 am

mmm .. videoclipul si piesa sunt ok. precum zicea si catharsis .. imaginea fetelor s-a cam inmuiat .. adica .. s-au mai cumintzit fetele. arata bine in videoclip dar nu mai sunt in stilul ala de "fete rebele" din "ani de liceu 2002" .. ehh .. asta e ;) sincer .. imi place videoclipul
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

cum???

Mesajde Dan_Bogdana » Joi Apr 17, 2003 7:51 am

Sal...utare!!!
Sunt inscrisa mai nou in acest forum shi sunt o fana infocata TNT!!!...in special Aiana pe care o iubesc pur shi simplu!!!
Cum putetzi spune ca noul clip e mai nashpa decat celalalt, deoarece sincer chiar nu e!!! E mult mai tare, apar numai fetele[ceea ce-mi place cel mai mult...]shi in plus prefer melodia "Asta e!" deoarece este originala shi nu se vor mai auzi comentarii de genu: "piesa nu e a lor" shi asha mai departe...!
Oricum Aiana arata super in noul clip!!!
Imi pare rau ca nu am putut veni shi eu in club Twice pentru ca sunt din Brashow shi nu puteam ajunge...ash fi vrut un autograf de la Aiana shi sa schimb doua vorbe cu ea...
Asta e!
Dan_Bogdana
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Apr 17, 2003 7:23 am
Localitate: Brashow

Mesajde OLiX » Joi Apr 17, 2003 10:40 am

Intrebare: cine-i Aiana ?! eu stiu doar de Tisha, Lala si Dea ;)
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

...cine-i Aiana?

Mesajde Dan_Bogdana » Joi Apr 17, 2003 11:01 am

Sal...[cu toate ca nu meritzi!]
Draga OLiX nu shtiu cum dar eshti clar cazut din cer!...Aiana e Tisha sau Alexandra sunt aceeashi persoana...
Mai dute shi documenteaza-te!!!
Asta e!
Dan_Bogdana
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Apr 17, 2003 7:23 am
Localitate: Brashow

Mesajde OLiX » Joi Apr 17, 2003 12:05 pm

bine ca esti tu desteapta draga Bogdana, eu de un` sa stiu ca pe Tisha o cheama Alexandra sau Aiana .. ?!
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Joi Apr 17, 2003 12:51 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
de ce tii neaparat sa sustii ca e copiata... o s-al intreb pe bogdan de la Unu' de unde a luat-o...
ok, o consider originala pana la dovada contrarie, desi melodia imi suna cunoscuta....
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

ce?

Mesajde Dan_Bogdana » Vin Apr 18, 2003 7:02 am

Sal...
Eu totushi consider ca daca piesa chiar ar fi copiata, fetele de la TNT nu ar avea nici o vina!
Deoarece cum bine shtitzi muzica shi textul sunt realizate de Marius Moga[...care mi se pare dragutz]asha ca pana la proba contrarie cum a zis shi "catharis" eu o consider destul de originala...shi imi place shi clipul![ Aiana arata mult mai super in noul clip decat in "Ani de liceu 2002"]
Asta e!
Dan_Bogdana
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Apr 17, 2003 7:23 am
Localitate: Brashow

Mesajde Titina » Lun Apr 21, 2003 12:09 pm

Am crezut ca va fi mai mishto video-clpiul..melodia e k-lumea,dar ma ashteptam l a cev amai bun ...vb de video-clip.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

asta e

Mesajde kahlan » Lun Apr 21, 2003 12:12 pm

a kam intarziat clipu...dar a meritat asteptarea!!!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Parere

Mesajde AnDrEi » Mar Apr 22, 2003 6:55 pm

Hai sa va zic acum .. parerea mea .. clipul este destul de slabutz .. ma asteptam la ceva mai realizat cum s`ar spune.. noah .. clipul este ceva cam rebel :D si .. lipsit de sens.. adik nu prea intelegi ce vrea sa zica ... nevermind.. melodia e super .. dar videoclipu de ce nu e ? :(
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: ce?

Mesajde bebe22 » Mar Apr 22, 2003 8:12 pm

Initial trimis de Dan_Bogdana
Sal...
Eu totushi consider ca daca piesa chiar ar fi copiata, fetele de la TNT nu ar avea nici o vina!
Deoarece cum bine shtitzi muzica shi textul sunt realizate de Marius Moga[...care mi se pare dragutz]asha ca pana la proba contrarie cum a zis shi "catharis" eu o consider destul de originala...shi imi place shi clipul![ Aiana arata mult mai super in noul clip decat in "Ani de liceu 2002"]
Asta e!



Esti pe invers sau ce ? (acum o sa-mi sari la beregata , probabil)
De altfel si mie mi se pare super cunoscuta melodia , chiar stiu ce melodie este , cum aflu cine canta o sa va zic. Videoclipul mi se pare misto. Daca vroiau sa fie ceva rebel au cam dat-o in bara , daca nu , e super misto.
bebe22
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Apr 04, 2003 10:20 pm
Localitate: Acasa

AnteriorUrmătorul

Înapoi la TNT

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron