Imagine preconceputa?

Trei liceence de 17 ani sunt membrele trupei TNT "Dea, Lala si Tisha" , muzica pe care o canta le seamana perfect

Au TNT o imagine preconceputa pentru a manipula publicul?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Imagine preconceputa?

Mesajde gabuba » Mar Mai 13, 2003 2:21 pm

Am obervat urmatoarele lucruri:
La inceput era asa: Lala-baietoasa ; Tisha-rockerita acra ; Lala - nebunatica gashtii.
Se laudau in stanga si-n dreapta ca ele-s naturale... ca sa le vad la de 3x muiere, altfel
LALA- complimentata drept cea mai feminina si imbracata cu niste nadragi mulati.
Tisha-acea rockerita convinsa, cu niste pantaloni 3 sferturi PORTOCALII!
Numai Dea a ramas pe pozitie.

Mi se pare mie sau a fost un joc de manipulare a populatie din partea producatorilor? heh?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: Imagine preconceputa?

Mesajde crazzyfan » Mar Mai 13, 2003 2:54 pm

Initial trimis de Gabyzzu
Am obervat urmatoarele lucruri:
La inceput era asa: Lala-baietoasa ; Tisha-rockerita acra ; Lala - nebunatica gashtii.
Se laudau in stanga si-n dreapta ca ele-s naturale... ca sa le vad la de 3x muiere, altfel
LALA- complimentata drept cea mai feminina si imbracata cu niste nadragi mulati.
Tisha-acea rockerita convinsa, cu niste pantaloni 3 sferturi PORTOCALII!
Numai Dea a ramas pe pozitie.

Mi se pare mie sau a fost un joc de manipulare a populatie din partea producatorilor? heh?


Tisha nu mi s-a parut niciodata acra, rokerita este si Dea din cate am inteles. Dupa parerea mea sunt foarte naturale. Iar despre Lala, nu vad de ce nu poate sa joace fotbal la bloc dar sa fie feminina cand apare la televizor.
Si apropo de culori, stai cam prost cu vederea. Pe Tisha nu am vazut-o niciodata cu pantaloni portocalii. Poate o cunosti tu personal si ai vazut-o imbracata si altfel decat la TV.
Eu as propune sa se faca o formatie alcatuita numai din Dea fiindca numai ea a ramas pe pozitie, ce zici?
crazzyfan
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Dec 28, 2002 12:36 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde aspyrin » Mar Mai 13, 2003 3:52 pm

Vezi tu lucrurile prea in alb si negru.

Odata pentru ca nu tii cont de faptul ca au 17 ani si ca, la aceasta varsta, nu esti extrem de consecvent in ceea ce faci. Asa ca nu cred ca felul de a se imbraca e relevant. Au si ele dreptul sa experimenteze...
A doua oara pentru ca, la inceput, fetele trebuiau caracterizate intr-o fraza, cel mult doua. Pe parcurs lucrurile se mai nuanteaza. Nu vad nici o incompatribilitate intre fotbal la bloc si eleganta Laurei, ca sa preiau din cele scrise mai sus...
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mar Mai 13, 2003 9:05 pm

crazy nush'cum, nu trebuie sa preiei mesajul , pentru ca tocmai fusese postat inaintea postului tau, dar nu mai conteaza.

mihai - la 17 ani deja ai o oarecare imagine despre tine si nu dai in doua luni dintr-o extrema intr-alta! De la aparitile in jampiere si pantaloni sport la blugi mulati, si bluzite mulate si la complimente de genul "tu esti cea mai feminina din trupa". Pai cum e ea de fapt baietoasa, sau cea mai feminina, ca io-s derutat.
iar tisha a fost la de 3x femeie cu niste pantaloni 3 sferturi PORTOCALII, asa ca slabeste-ma. Si ea ce e, rockerita sau fetita ce asculta pop? mi se pare ca va depaseste si pe voi situatia.

Si pe cand niste concerte live? (vor exista vreodata?) intreb si eu in numele publicului.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mar Mai 13, 2003 11:19 pm

1. nu cred ca e vorba de niste extreme.
2. nu inteleg care e problema cu pantalonii portocalii. vad ca pui accent extrem de mult pe aceasta chestie. intamplator culoarea preferata a Tishei este portocaliu. daca asta o obliga sa asculte un alt gen de muzica spune-mi si ii voi transmite.
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

incep sa-mi pierd rabdarea...

Mesajde gabuba » Mie Mai 14, 2003 1:28 pm

Deci. La inceput ea era prezentata ca anti sociala trupei, aia care era mereu in negru si acum in portocaliu, asta ma shocheaza si nu inteleg cum o persoana poate avea personalitate multipla.
Daca culoarea ei preferata e portocaliu atunci de ce in an de liceu e doar in haine negre?! personal mi se pare o chestie ciudata. Dar ma rog fiecare cu ale lui.

In contract se specifica ca vor avea doar concerte playback, si voci sintetice? :con:

Nu e o rautate sau ceva, e doar o intrebare...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Re: incep sa-mi pierd rabdarea...

Mesajde aspyrin » Mie Mai 14, 2003 3:16 pm

Nu. Pur si simplu negru a fost aleasa drept culoarea ei in acel videoclip. Ai sa vezi ca in noul clip e imbracata mult mai colorat. Nu e vorba de personalitate multipla aici. E doar o nuantare a personalitatii fetei. Exista perioade in care e trista, si atunci prefera culorile inchise, si momente cand e vesela, si atunci prefera portocaliul. Sa nu-mi spui ca tu nu ai astfel de momente in viata.
Am crezut de cuviinta ca, in cadrul trupei, sa le respectam tuturor starile de moment. Nu cred ca trebuie sa le oblig sa poarte anumite culori sau haine, doar de dragul unei imagini. Sincer, nici nu pot sa le oblig.
Un sfat. Puneti problema unei imagini preconcepute atunci cand, urmarind evolutia unui artist timp de 1 an de zile, vei vedea ca e absolut la fel, ori unde ar aparea.

Nu exista o astfel de chestiune in contract.
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Mai 14, 2003 9:39 pm

in fine probabil aid dreptate, dar eu raman la ideea mea, asta e, nu se poate ajunge la un consens
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde NEmessIS » Sâm Aug 16, 2003 10:31 pm

Mie mi se pare o idiotenie toata kestia asta cu formatia... si de fapt cu toate formatiile astea aparute ca ciupercile dupa ploaie care nu sunt in stare sa cante live, nu-si scriu singure piesele si tot ce fac este controlat de casa de discuri. Practic, ca sa fii intr-o formatie, mai nou trebuie doar sa ai noroc sa te descopere cineva printr-un club, sa arati cat de cat bine, sa topai putin pe scena si sa mai strigi din cand in cand "Va iubim! Sunteti cei mai tari! Mainile in aeeerrr!!! etc". Pai bine mai, asta inseamna muzica???
:con: :confused: :con:
If a god of love and life ever did exist... he is long since dead. Someone... something rules in his place.
NEmessIS
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 9:22 pm
Localitate: acasa...

Sfat

Mesajde AnDrEi » Mar Aug 26, 2003 8:51 am

Gabyzzu incearca sa le cunosti pe fete face 2 face , sa porti o discutie cu ele si dupa aia sa faci o afirmatie oka?
P.S. Eu am intalnit`o de ex. pe Andreea Balan la Sala Polivalenta si sincer .. daca aveai un mertzan si 2 love+`uri cu tine ..... dar nah mai bine tac .. ( vezi ? eu deabia dupa ce am cunoscut`o pot sa imi dau cu presupusu )
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am


Înapoi la TNT

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron