Noutati!!!

O-ZONE forever !

Mesajde blushenka » Mie Noi 12, 2003 5:34 pm

Of, numai la iasi vin, la cluj mai rar. :(

Inca o stire: pe 17 septembrie au castigat Discul de Aur pt albumul Discozone. Si o stire proasta pe care cred ca o stiti: Nu au castigat la Best Romanian Act la mtv european blablabla awards; eh, atatea sms-uri trimise, and all 4 nothing...

Daca stie cineva cand apare noul videoclip sa nu se sfiasca sa ne spuna si noua :P
Avatar utilizator
blushenka
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Joi Iul 24, 2003 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Vin Noi 14, 2003 9:13 am

baietii sunt acum in chisinau si de pe 15 pe 19 filmeaza videoclip pentru "de ce plang chitarele?" .. draga blushenka,am o veste buna pentru tine.. pe 20 preferatii tai au concert in cluj iar pe 21 la brasov! enjoy!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde blushenka » Vin Noi 14, 2003 1:49 pm

Jasmine, te pup. you made my day!
[size=-2]Stop dreaming,
People who say that are blaspheming,
They're doing nine to five and moaning,
They don't want you succeeding when they've blown it.[/size]
Avatar utilizator
blushenka
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Joi Iul 24, 2003 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Lun Noi 17, 2003 9:50 am

blushenka.. i`m sorry! baietii au amanat filmarile pana maine.. si-au anulat concertele de pe 20 si 21.. au un concert mare in chisinau pe 21..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde scobarul » Lun Noi 17, 2003 12:31 pm

cine stie cum se cheama blues-ul(R&B)de pe noul album????
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Mesajde Jasmine » Mar Noi 18, 2003 6:35 pm

pe albumul nou sunt 2 melodii mai lente..una este "oriunde ai fi" si cea cu influente r&b "crede-ma"

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde scobarul » Mie Noi 19, 2003 4:11 am

merci de ajutor,jasmine:B
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Mesajde Jasmine » Vin Noi 21, 2003 12:18 pm

blushenka... pana la urma ieri seara au ajuns in cluj numai radu si arsenie.. dan a avut probleme cu masina.. au mers doar ei 2 si au cantat 2 melodii.. astazi nu mai canta la sf gheorge.. vin la bucuresti! :)

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde blushenka » Lun Noi 24, 2003 11:34 am

Initial trimis de Jasmine
blushenka... pana la urma ieri seara au ajuns in cluj numai radu si arsenie.. dan a avut probleme cu masina.. au mers doar ei 2 si au cantat 2 melodii.. astazi nu mai canta la sf gheorge.. vin la bucuresti! :)


da, stiu - au fost la balu bobocilor de la faculta de studii europene care s-a tinut intr-un club (daca nu cunosteam pe cineva de acolo, nici ca as fi aflat ca n-a fost nici un afis pus prin oras). pe la noi se zvonea ca n-au vrut sa vina pentru ca nu i-au platit organizatorii, adica erau veniti la cj si nu vroiau sa vina sa cante. si cu chiu cu vai, i-au rugat astia si au venit si au cantat 'dragostea din tei' si 'de ce plang chitarele' si dupa aia -ciao si la revedere. mai stateam si undeva in spate la o masa si nu vedeam mai nimic . oh, well. n-am noroc si pace
[size=-2]Stop dreaming,
People who say that are blaspheming,
They're doing nine to five and moaning,
They don't want you succeeding when they've blown it.[/size]
Avatar utilizator
blushenka
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Joi Iul 24, 2003 11:00 pm

Mesajde Catzelusha » Sâm Feb 07, 2004 7:41 pm

mda....o noutate intr-adevar importanta,e ca ozone au scos in sfarsit un nou videoclip. piesa se numeste ''de ce plang chitarele''.melodia e foarte dragutza,dar cred ca baietii shi-au cheltuit toti banii castigati d p albumele anterioare,deoarece numai asa se poate explica dc noul videoclip contine doar cateva scene din concertele pe care le-au sustinut.. :nope: ntz,ntz...
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde sica » Mar Feb 24, 2004 10:53 am

Ultimele SHTIRI:
O-Zone se destrama....Balan va merge solo...din ce am auzit.
..capu sus
sica
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Mar Apr 09, 2002 12:35 pm
Localitate: Rep. Moldova

Mesajde piskeshu » Mar Feb 24, 2004 10:59 am

Doamne fereshte!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde sly » Vin Feb 27, 2004 7:33 pm

ce-s cu zvonurile astea?;)
O-zone au cantat azi la teo o piesa in premiera ( oriunde ai fi ) -o balada destul de dragutza ;) dar din pacate nu cred k i se va face clip pt k nu este prea comerciala si nici nu se potriveste cu spiritul primaverii ;)
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Interviu in Paris

Mesajde shihawa » Vin Apr 23, 2004 9:50 pm

m-au surprins placut cand i-am vazut pe baieti intr-o emisiune din Paris
au ajuns departe daca ,deocamdata , sunt pe locul 3 in topurile franceze si se pare ca urca \:/
shihawa
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Apr 23, 2004 9:39 pm
Localitate: Paris

Mesajde Manaie » Sâm Apr 24, 2004 4:12 am

ba hai sa va spun ceva!
nu am nimic cu baietii de la o-zone, asta e stilu, foarte bine, ii respect.
ce vroiam sa va spun este faptul ca am dat din surse sigure ca acesti 3 baietii a caror parinti sunt sus pusi au furat o melodie.
si de unde sa o fure ? din moldova!
melodia de ce plang chitarele nu este a lor este compusa de o trupa rock de prin anii 60-70 din moldova , stiu ca pana si solistica de chitara este furata.
ce pacat !
erau chiar simpatici!
voi nu aveti cum sa stiti asa ceva, dar nici nu e treaba voastra , daca va place va place si cu asta basta.
am sa incerc sa fac rost de melodia aia!
Avatar utilizator
Manaie
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Vin Apr 02, 2004 11:00 pm

Mesajde MOLDOVAN1 » Vin Mai 28, 2004 9:10 pm

Manaie scrie:melodia de ce plang chitarele nu este a lor este compusa de o trupa rock de prin anii 60-70 din moldova , stiu ca pana si solistica de chitara este furata.
ce pacat !
erau chiar simpatici!
voi nu aveti cum sa stiti asa ceva, dar nici nu e treaba voastra , daca va place va place si cu asta basta.
am sa incerc sa fac rost de melodia aia!


Daca nu stii ce spui nu duce lumea in eroare :u , deoarece piesa "De ce plang chitarele" a fost o melodie mai veche interpretata de Mihai Dolgan si formatia "Noroc". Dan a cerut acordul autorului pentru a face un remix mai in ton cu moda si asa Dan a mai fabricat inca un hit pentru O-zone.

referitor la parinti, citeste aici: http://moldovaworld.iatp.md/viewarticle.php?id=261

Cam atat
MOLDOVAN1
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mai 28, 2004 9:01 pm
Localitate: nowhere

Trupa O-zone si-a dezvaluit iubirile din copilarie

Mesajde tharantula » Sâm Mai 29, 2004 3:29 am

Imagine
tharantula
 

Mesajde porsche » Mie Iun 02, 2004 6:04 am

ne iubeam cu fata la televizor/si mi-a murit p#!@ instantaneu cand au cantat o-zone.oagari care nu au stil bai fratilor!nu va mai prosteasca foamea si ascultati ceva de calitate nu v-at saturat de "rime la kil"
DACA ERAM HOMOSEXUAL SAU TARFA CANTAM DANCE!
Avatar utilizator
porsche
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Mai 06, 2004 11:00 pm

Mesajde porsche » Mie Iun 02, 2004 6:08 am

MOLDOVAN1 scrie:Daca nu stii ce spui nu duce lumea in eroare :u , deoarece piesa "De ce plang chitarele" a fost o melodie mai veche interpretata de Mihai Dolgan si formatia "Noroc". Dan a cerut acordul autorului pentru a face un remix mai in ton cu moda si asa Dan a mai fabricat inca un hit pentru O-zone.

referitor la parinti, citeste aici: http://moldovaworld.iatp.md/viewarticle.php?id=261

Cam atat
ce a facut? ai zis cumva hit? toarna shit sa iasa hit asta e mentalitatea de oagari fara stil.bai voi sunteti surzi nu auziti ce porcarii scot aia pe gura.e hit pt surzi bai!
DACA ERAM HOMOSEXUAL SAU TARFA CANTAM DANCE!
Avatar utilizator
porsche
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Mai 06, 2004 11:00 pm

Mesajde MOLDOVAN1 » Joi Iun 03, 2004 5:54 pm

porsche scrie:ne iubeam cu fata la televizor/si mi-a murit p#!@ instantaneu cand au cantat o-zone.oagari care nu au stil bai fratilor!nu va mai prosteasca foamea si ascultati ceva de calitate nu v-at saturat de "rime la kil"


Pai ascultai ceva mai aproape pentru p@#$ ta si nu invinui ozon de problemele tale :bleah:


Cele bune
MOLDOVAN1
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mai 28, 2004 9:01 pm
Localitate: nowhere

Mesajde porsche » Dum Iun 06, 2004 7:25 pm

MOLDOVAN1 scrie:Pai ascultai ceva mai aproape pentru p@#$ ta si nu invinui ozon de problemele tale :bleah:


Cele bune
nu-i invinui bai ii condamn pt ca nu tac dreq din gura
DACA ERAM HOMOSEXUAL SAU TARFA CANTAM DANCE!
Avatar utilizator
porsche
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Mai 06, 2004 11:00 pm

Mesajde CATLYN » Sâm Iun 12, 2004 1:22 pm

HALLO,MENSEN. ;h
CATLYN
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Iun 11, 2004 10:04 pm
Localitate: knokke-heist belgia

Mesajde porsche » Lun Iun 21, 2004 7:14 am

James Bond scrie:Uite cum sta treaba bai BAD GIRL in primul rand Coolgirl este o revista imbecila pentru tipe imbecile (de ce nu ma mira ca ai mentionat de revista asta stupida) si inca ceva nu crezi ca este normal sa apara interviu cu EI 3 cin moment ce sunt numai 3 boi in "formatie" .Si avand in vedere cat de imbecili sunt normal ca
Radu spunea cum si-a facut pantalonii iar Dani cum ia venit idea cu cacila, daca Radu e prea prost alt lucru mai inteligent decat cum si-a facut pantalonii nu ia venit in minte daca are asa ceva si lui Dani saracutzul de el e atat de prost incat nici nu se stie sigur daca idea cu caciula e a lui.Si oricum O-ZONE SUCKS.

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
uite si un frate de-al meu pe pe pagina asta.ai mare dreptate frate.
ZERO-ZONE SUNT NASPA SUNT ZERO
DACA ERAM HOMOSEXUAL SAU TARFA CANTAM DANCE!
Avatar utilizator
porsche
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Mai 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Joi Ian 13, 2005 10:46 pm

Dupa 2 ani si 5 luni de la infiintare, O-Zone, singura trupa romaneasca ce a reusit sa ajunga in fruntea topurilor internationale s-a despartit. Desi cu doar cateva zile inainte Toderas Arsenie, unul din componentii trupei declara ca nu se poate vorbi de un conflict ireconciliabil intre membrii O-Zone, aseara, la PRO TV, Dan Balan, fondatorul grupului a anuntat destramarea trupei. Dan, Arsenie si Radu aveau toti proiecte solo, dar colaborarea lui Balan cu americanul Lucas Prata a pus punct colaborarii celor trei moldoveni. Oficial, contractul lor expira in mai 2005.

va recomand un super videoclpi al melodiei numa numa iei :D: http://www.elitewebdesign.co.uk/numanuma.swf ~p
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Sâm Mai 21, 2005 11:39 pm

catalanule, po' sa-ti spun doar ca-mi plang chitarele! cum bre? tu vorbesti serios? tragedie dom'le! maine ie zi de doliu!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde ciuciu » Mie Iun 08, 2005 1:26 am

BANI CUM SE FAC GRATIS dak esti destept!


Credeti-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale). Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul.



Eram sceptic, totusi...


In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de numai 60.000 de lei. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie]. Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei si 6 timbre?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei.



Surpriza!...



Ghiciti ce s-a petrecut !!! ... Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.



Cum?...




PASUL 1:


Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : [M-AM ADAUGAT LA LISTA TA], apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:



1) Stefan Catalin Str. Carol 1 Nr.9 Bl. P3 Ap.38 Campina cod 2150 Jud Prahova




--------------------------------------------------------------------------------

2) Ciuciu Alexandru,str Trivale.nr 5,jud Arges,Pitesti cod 0300



--------------------------------------------------------------------------------

3) HOSSU STELA Bd. CETATII 12A TIMISOARA cod 1900 judetul Timis


--------------------------------------------------------------------------------

4) Adam Dumitru Catalin ,Zona Hotel Gorj,bl. 3,sc.1,et.2,ap.6 ,Tg-Jiu,Jud Gorj,cod 1400


--------------------------------------------------------------------------------

5)Stan Catalin,str. Nanterre Nr.41 bl I 10 sc.2 ap 6 Craiova,Jud Dolj,cod 200491


--------------------------------------------------------------------------------

6)Pitigoi Dragos Cornel,str Strandului nr 39 Jud Arges, Pitesti 0300

PASUL 2:


Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber: completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.



PASUL 3:


Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului(\'Copy\' din meniul \'Edit\'); deschizi un fisier gol cu \'notepad\'(\'File\'...\'New\') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a (\'Edit\'...\'Paste\'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA! Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!



Calcule...



Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei.
Continuand exemplul cu acest numar mic (5) de persoane care raspund la articol, castig 1.250.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 4-a, 6.250.000 cu numele meu pe pozitia a 3-a, 31.250.000 de lei pe pozitia a 2-a si ... DA! 156.250.000 DE LEI cu numele meu pe pozitia intai. UIMITOR!
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?

Pentru asistenta si informatii suplimentare nu ezitati sa contactati urmatoarea adresa de email: I_sebi2000@yahoo.com

JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!
ciuciu
 

Mesajde Eagle Raider » Sâm Aug 06, 2005 11:03 pm

se zvoneste ca O-Zone s-ar putea impaca si ii vom asculta din nou
Dan Balan si Arsenie au fost impreuna in Japonia pentru asi promova albumul!!!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Anterior

Înapoi la O-ZONE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron