Lia Roberts presedinte :)

Politica, o vorba de dansii inventata

Lia Roberts presedinte :)

Mesajde AdevaRapper » Mar Ian 13, 2004 7:37 pm

Asta seara am vazut la televizor ca la Presedintia Romaniei ar putea candida Lia Roberts,
milionara nascuta in Romania, dar plecata de 25 de ani in Statele Unite.
Declaratiile acestei doamne Roberts m-au facut sa zambesc si nu pot sa nu constat naivitatea
de care da dovada.
Daca aceasta persoana crede ca ar putea obtine altceva decat un esec lamentabil se inseala:
in doua minute cat a vorbit a comis 3 cacofonii si a afirmat ca programul politic pe
care ar dori sa-l promoveze nu va dezavantaja pe nimeni (ceea ce este, bineinteles,
o utopie).
Ca o concluzie, astept cu nerabdare sa aud alte candidaturi de acest gen, care sunt, pe
cat de amuzante, pe atat de grotesti (la alegerile de acum 4 ani au fost cateva canditaturi
de genul acesta)...
Astept si parerea voastra referitoare la acest subiect.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Joi Ian 15, 2004 9:08 am

am ascultat-o si eu aseara pe europa fm si mi s-a paurt o gospodina careia sotul i-a dat voie sa plece la o intrunire politica. a venit de 5 zile in romania si "e incantata de oamenii pe care i-a gasit aici"

eh, sa vedem platforma program si ceva aparitii tv si mai vedem
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Ian 15, 2004 9:19 am

gospodina asta este sefa partidului republican (parca) din nevada...oricum sansele ei de reusita sunt undeva aproape de 0...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde curly » Joi Ian 15, 2004 11:50 am

petarda.cuvantul asta are cam 3 sensuri:
/micutza bomba cu care da pulimea de revelion
/femeie rea de musca,ce accede socual shi profesional stand pe spate(sau in alte pozitzii,ma rog!)
/manevra prin carte se distrage atentzia,caci se degajeaza mult fum,acoperind lucruri nu tocmai cusher


...cerd ca toate i se potrivesc lu' tanti asta!
rau de gura!
curly
Junior Member
 
Mesaje: 605
Membru din: Lun Aug 27, 2001 10:35 pm
Localitate: in Sud

Mesajde piskeshu » Joi Ian 15, 2004 12:41 pm

Oricum nu poate fi mai rea decat prezenta gospodina de la cotroceni sau decat capritza de dinainte. Prin comparatie iese bine. In schimb shi mie mi se pare picata din nori.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Ian 27, 2004 12:16 pm

sincer sa fiu nu stiu de ce aveti o parere atat de rea despre femeia asta. nu e nici picata in nori si nici genul de gospodina pe care a lasat-o barbatsu la joaca...si in nici un caz petarda. cred ca pentru romania ar fi o chestia superba din punct de vedere al imaginii, dar oricum imi mentin opinia conform careia sansele ei sunt undeva aproape de 0...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde river » Mie Ian 28, 2004 8:49 am

Parerea unora, nu zic si a mea, este ca aceasta doamna Lia, Lia Ciocarlia ar fi din nou o manevra de culise... Se vrea disiparea voturilor, ca poate poate, Nastase nu va iesi. Ce sa zic... Ramane sa o mai ascultam, e prea devreme pentru o parere...
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Joi Ian 29, 2004 11:23 am

Am prins o emisiune a Rodicai Culcer pe Radio Total pe tema asta, era invitat nusce analist, si ipoteza avansata era ca Lia Roberts n-are sanse sa ia din electoratu' PSD-ist de la sate, aia de pun stampila teleghidatzi, fie ca asa le zice primaru', fie ca asa le-a zis mama etc., ci din electoratul urban, unde PD si PNL impreuna au mai multe voturi decat PSD, deci ar fi o candidata de umplututra, menita sa ia niste voturi de la PD si PNL. Bine, nu stiu cum s-ar putea argumenta ca nu ar putea lua si din electoratul urban al PSD-ului, aici depinde si de mesaj, program, etc.

Din pacate n-am prins nici un interviu cu ea sa vad ce-i de capul ei.

A, si btw, astia de la Catzavencu au descoperit ca dama s-a iubit in tineretze cu nea' Gelu Voican Voiculescu (probabil filiera pe care a fost contactata); ea recunoaste, el nu.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Yellow Pinkie » Joi Ian 29, 2004 10:37 pm

Cica ar avea 11% in sondaje, conform ziarelor de azi. Intrebarea a fost 'ati vota o romanca bogata, emigrata, cu legaturi cu Bush etc...?', deci nu a fost nominala. Sigur e vorba de ceva manevra, de imbirligat competitia electorala. Dar sa cistige, cred ca ar fi penibil. Cum as candida io in Tunisia... Ce stie asta despre romani si Romania?
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Mihai Bogdan » Vin Ian 30, 2004 2:52 pm

In primul rand, da-mi voie sa-ti spun ca tu esti cel/cea care da dovada de naivitate. In primul rand cateva intrebari despre Lia Roberts; raspunsurile pe care ti le vei da te vor lamuri mai bine ca mine:

1. Cum a plecat Lia Roberts din tara pe vremea lui Ceausescu?
2. Cum a ajuns Lia Roberts milionara?
3. In ce consta cariera Liei Roberts in Statele Unite?
4. Votantii caruia dintre partidele sau candidatii deja existentii se pot indrepta catre Lia Roberts?

Primele patru intrebari ar trebui sa te conduca la concluzia ca Lia Roberts nu candideaza pentru a castiga, ci pentru a sparge un electorat, si ca actioneaza la anumite sugestii. Urmeaza inca o serie de intrebari

1. Daca nu poate obtine presedentia, ce poate obtine totusi La Roberts?
2. Vor fi voturile respective suficiente pentru a intra in Parlament?
3. Daca da, cati oameni in afara de ea insasi mai poate baga in Parlament?
4. Exista vreun partid/alianta in Romania capabil sa castige alegerile singur?
5. Dat fiind faptul ca orice alianta guvernamentala cu PRM este exculsa atat pentru PSD, cat si pentru PNL-PD, precum si intre acestea doua, cu cine in afara de UDMR s-ar mai putea alia acestia daca ar castiga alegerile
6. Cine ii va coordona campania electorala Liei Roberts?

Cu speranta ca cele mentionate mai sus, relevante in vederea analizarii candidatei Lia Roberts, te vor fi facut sa nu mai consideri candidatura ei drept o naivitate, ci drept ceea ce este, o manevra abila a unor papusari de renume, iti doresc un weekend cat mai placut
Mihai Bogdan
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Ian 30, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefan » Vin Ian 30, 2004 3:43 pm

Mihai, din cate-am vazut candidatura lui tanti Lia se rezuma la postul de presedinte, din cate-am vazut ca a declarat o sa fie candidat independent, dar ca accepta sa fie sustinuta de un partid. Deci ea ar putea cel mult sa creasca voturile vreunui partid mai nevoias si fara candidat anuntat la presedintie (PNT? lool).

Interesante intrebarile, poate niste raspunsuri ar fi fost si mai interesante :D. Modul cum ai pus intrebarile ma face sa cred ca tu consideri ca ai raspunsuri precise la toate cele de mai sus, asa sa fie?
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mihai Bogdan » Vin Ian 30, 2004 4:26 pm

Intr-adevar, Lia a declarat ca va candida la presedntie ca independenta ... dar asta e numai o declaratie, pe care o primim sub beneficiul indoielii ...

Cat priveste raspunsurile, ele, in parte au aparut in presa ... unele dintre ele le stiu si eu, altele nu ... de exemplu nu stiu sa existe nici o pozitie oficiala a ambasadei SUA sau a presedintelui Bush ... si asta ridica noi semne de intrebare

Informatie este suficienta ... important este sa putem disemina ceea ce e relevant de ceea ce e doar praf in ochi ... iar langa Lia probabil sunt destui profesionisti in a arunca praf in ochi ...

Partidul care va beneficia de sprijinul ei poate fi oricare dintre cele mici ... cred ca pe Lia, sau mai degraba pe cei care au pus-o sa candideze ii intereseaza un partid fara istorie, gen URR ... nu stiu daca URR-ul va fi bagat in chestia asta ... probabil ca nu, dar asta e genul de partid care le trebuie lor, care se muleaza pe Lia ... poate vor crea unul nou ...

Din punctul meu de vedere Lia e o diversiune in lupta dintre PSD si Alianta PNL - PD; orice alegator responsabil ar trebui sa se concentreze pe una din cele doua variante; este absurd sa votezi niste outsideri, si este iresponsabil sa votezi PRM
Mihai Bogdan
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Ian 30, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde miHaimm » Mie Feb 11, 2004 6:44 pm

Mda... cam cum m-am asteptat... adica nu ne-am saturat de cei pe care i-am ales pana acum (pentru ca au fost doar oameni drepti care nu urmareau decat cele mai importante interese ale tarii), nu ne-am saturat de coruptia intregii mase politice (pentru ca, nu-i asa, la noi nu exista coruptie) si nu are nici un sens sa alegem o femeie (trimisa de barbasu' la dispute politice) care mai are si legaturi dubioase cu americanii ('s de vina... f**** in gura sa-i f**).
Si sa nu mai vorbim despre relatiile cu francmasoneria, evreii si maghiarii care conduc tara din umbra!
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde stefan » Joi Feb 12, 2004 10:38 am

miHaimm, si in '96 ne saturasem de Vaca, Buni & co., mi s-a parut normal ca lumea sa voteze altceva, dar dupa respectiva experienta cred ca "sa incercam si altceva" e o optiune cel putin naiva. Dubios e modul cum si-a anuntat candidatura, si manipularile stupide cu "are 10% optiuni de vot".

Faptul ca "are legatura cu americanii" e un argument stupid pentru a o antipatiza, dar acelasi fapt nu e un motiv suficient pentru a o vota!
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde miHaimm » Joi Feb 12, 2004 12:43 pm

stefan scrie:miHaimm, si in '96 ne saturasem de Vaca, Buni & co.

Daca este sa aleg intre 2 rele si ceva ce nu cunosc, prefer sa aleg ceva ce nu cunosc. Da, se poate sa fie tot rau... dar macar exista speranta ca va fi bine.

Si hai sa vedem alternativele: Bombo care ne roaga sa-i numaram ouale (de data asta din pozitia de presedinte :ham:), WC Tudor ca sa avem iar Romania mare (daca tot nu mai au ce face, ii trimitem pe mineri sa cucereasca Moldova, Transnistria si judetele de la Bulgari :N ) si Stolojan... ;e. Ce sa zic... variante multe si bune.

PS: anterior am uitat sa mentionez ca nu a mancat salam cu soia!!!
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde memetshot » Joi Feb 12, 2004 1:07 pm

cred ca mi-am schimbat un pic opinia despre ea...
s-ar putea sa fie egzact genul de petarda care sa ia din electoratul anti pesede...
oricum o intrare interesanta in lumea politica...
2. Cum a ajuns Lia Roberts milionara

lejer: s-a casatorit cu un nene cu 40 de ani mai batran si un pic mai bogat care e un pic mort ...si acu' e casatorita cu un preten de-al fostului: cam de aceeasi varsta si avere..
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde stefan » Joi Feb 12, 2004 1:56 pm

mihaimm, la categoria "si altii" nu e numai Lia Roberts! "Falsa dilema" iti spune ceva?
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde miHaimm » Vin Feb 13, 2004 6:47 pm

stefan scrie:mihaimm, la categoria "si altii" nu e numai Lia Roberts!
OK, spune-mi un nume de personaj politic care va candida la presedentie si care sa nu fi fost implicat in nici un fel de scandal. Iar aici nu ma refer la partidul din care face parte, ci la el, personal.

Prin scandal inteleg si glumele de genul numarat ouale, si fiul care cumpara fabrici, si accesele de nervi cu animale (sincer ma mir ca nu a schimbat constitutia ca sa mai poata candida inca o data), si multumirile adresate minerilor... si restul.

stefan scrie:"Falsa dilema" iti spune ceva?
Nu... absolut nimic.
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde stefan » Dum Feb 15, 2004 8:20 pm

miHaimm, dupa logica ta ar trebui sa ne intereseze si candidati ca Mudava, Nutzu Anghelinei (sau cum il chema) and co. Nici ei nu-s genul de candidati care sa fi avut un trecut politic, dar nici nu sunt de luat in serios.

Lia Roberts poate fi considerata un candidat de luat in serios? Eu cred ca nu, nu vad de ce o persoana cu cariera politica in State si-ar sacrifica-o pentru a candida la presedentia Romaniei? Plus si modul in care a facut valva cu campania, si trecutul ei nu tocmai "curat"...

Pentru falsa dilema consulta un manual de logica, sectiunea "sofisme".
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde miHaimm » Lun Feb 16, 2004 5:42 pm

stefan scrie:...ar trebui sa ne intereseze si candidati ca Mudava, Nutzu Anghelinei... nu-s genul de candidati care sa fi avut un trecut politic

As fi vrut mentionarea unui personaj politic. Pentru ca Lia Roberts este totusi o persoana politica. Nu din Romania - ceea ce mi se pare un avantaj - dar este.
stefan scrie:nu vad de ce o persoana cu cariera politica in State si-ar sacrifica-o pentru a candida la presedentia Romaniei?

Sunt o groaza de tampiti care s-au saturat sa munceasca prin strainatate si care viseaza sa se intoarca acasa si sa contribuie la ridicarea Romaniei pe culmile capitalismului. Ma numar printre ei.
A... si inca ceva... daca ar iesi presedinta, chestia asta i-ar putea asigura in viitor un loc in senatul Statelor. Asa ca nu mi se pare un abandon.
stefan scrie:Plus si modul in care a facut valva cu campania, si trecutul ei nu tocmai "curat"
:D cu trecutul curat ma faci sa rad in hohote.

Iar despre falsa dilema... nu imi spune nimic pentru ca in cazul nostru nu este folosita in mod real: avem de ales intre 3-4 candidati despre care stim sigur ca nu sunt buni, 5-10 candidati despre care stim sigur ca nu au nici o sansa si Lia Roberts despre care nu stim nimic. Ar mai fi unul pe care l-as vota dar sper sa nu candideze si sa ramana primar...
A... daca te referi la faptul ca am exclus intr-adevar variantele in care aderam la Statele Unite (si culmea ei accepta) sau ca se realizeaza o Europa unita cu un parlament si presedinte unic (in urmatorii 2 ani... si iar culmea noi suntem inclusi)... atunci da... ai dreptate, ar fi mult mai bine asa...
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde vali » Mar Feb 17, 2004 7:15 am

stefan scrie: Lia Roberts n-are sanse sa ia din electoratu' PSD-ist de la sate [...] ci din electoratul urban, unde PD si PNL impreuna au mai multe voturi decat PSD, deci ar fi o candidata de umplututra, menita sa ia niste voturi de la PD si PNL. Bine, nu stiu cum s-ar putea argumenta ca nu ar putea lua si din electoratul urban al PSD-ului


in 2000 am avut onoarea sa lucrez acolo unde am lucrat ai am facut monitorizare tv pe alegeri. dupa primul tur, seara, la dan diaconescu, vadim a spus ceva ce a dovedit ca e pe cat de prost, pe atat de naiv: "multi oameni de bine din PSD m-au votat pe mine". well, continuarea o stim, toti s-au aliat impotriva lui in turul 2. tanti lia e facute pe aceeasi filiera, fura de la DA si da la psd in turul 2.

si, ca fapt divers, uite cum face cineva care a pierdut alegerile
http://www.muzical.org/vadim06.jpg
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde stefan » Mar Feb 17, 2004 10:53 am

miHaimm, nu sunt sigur ca avem opinii divergente, tu esti mai degraba optimist in privinta Liei, eu mai degraba sceptic. Faptul ca nu stii nimic despre ea ar trebui sa te incurajeze sa te informezi in legatura cu ea, nu s-o votezi din principiu ca "raul cel mai mic", pentru ca nu stii cat de mic e raul respectiv.

O situatie similara a fost in 1998 la alegerile pentru primarie in Bucuresti, tot asa era Lis in care n-aveam incredere, Oprescu care era cu PSD-ul, asa ca m-am orientat catre astia necunoscuti si l-am votat pe mirificul George Padure, despre care nu stiam mare lucru; acu modul asta de a gandi mi se pare o naivitate.

Legat de motivele pentru a se intoarce in tara, nu atribui motivele tale lui tanti Roberts; fiecare are motivele lui. Eu sincer gasesc naive explicatiile tale speculative. Nu neg ca exista si persoane care vor sa faca bine cu orice pretz, dar is putine si greu de verificat.

Pana acum, cu putinele informatii disponibile, varianta "conspirationista" mi se pare mai plauzibila.

Vali, chestia cu oamenii de bine s-ar putea sa fi fost reala, lui taica-miu i-a zis asta un nene din PSD. Vadim era musai sa iasa al doilea (din sondaje nu era certa aceasta pozitie) si nu e improbabil sa fi primit un mic "ajutor" prietenesc.

Mi se pare intr-adevar plauzibil ca PSD sa se fi hotarat sa se dispenseze de "auxiliarul" Vadim, fie pentru ca nu e asa usor de controlat (si ne strica imaginea, bla bla), fie pentru ca in urma schimbarii de imagine a scazut ca popularitate.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nocturna » Mar Feb 17, 2004 11:22 am

PUR o sustzine, care PUR deja devine dubios cu promovarea stricta a femeilor in functziile de conducere and stuff. intzelegem sa nu fim misogini da' mai lasatzi-ne ca atz picat in penibil!

deci vroiam sa zic ca am vazut-o shi io pe tanti la conferintza de vorbe unde-shi anuntza, oficial, candidatura. pot spune ca m-a amuzat shi din cate am vazut cre'ca l-a amuzat asha umpic shi pe mr dick morris, da' asha, mascat.

btw de vadim, devine shi el din ce in ce mai amuzant (o fi fo boala colectiva?) zice el: "daca voi fi ales preshedinte promit sa introduc in shcoli studiul holocaustului". shi tot in perspectiva unei viitoare alegeri ca presh, a zis ca o va numi pe madam lia roberts prim-ministru, pe sistemu': colegii de liceu nu se uita niciodata. :D

shi-n cazu' asta, noi cu cine votam? :con:
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde miHaimm » Mar Feb 17, 2004 12:22 pm

stefan scrie:Faptul ca nu stii nimic despre ea ar trebui sa te incurajeze sa te informezi in legatura cu ea.
Da'... sa stii ca nu am votat pana acum pe nimeni inainte sa-i citesc platforma (cu exceptia cazului in care l-am votat pe Buni, acu' 4 ani... dar asta nu se pune... o citisem pe cealalta si stiam sigur ca asta nu vreau). Din pacate nu sunt multi care fac asta, asa cum m-am convins incercand sa le explic prietenilor cam ce inseamna unele lucruri.

N-a tinut... pentru ca majoritatea vin cu argumente de genul celor dinainte: este femeie (!?!!??!), are legaturi subversive cu americanii care vor sa ne cumpere tara, exista o conspiratie mondiala prin care Ungaria vrea sa submineze economia nationala, etc.

[quote="stefan"]Legat de motivele pentru a se intoarce in tara, nu atribui motivele tale lui tanti Roberts]Nu atribui motivele mele nimanui dar nici nu exclud posibilitatea ca altii sa aiba aceleasi dorinte ca si mine. Nu de alta... dar am intalnit si altii. Desigur sunt niste speculatii si s-ar putea sa aveti dreptate in teoria conspiratiei pe care o expuneti... numai ca... nu prea vad ce ar avea ea de castigat din asta.

Ideea mea era simpla: in loc sa ne gandim la Lia Roberts ca la o persoana trimisa de barbasu' la discutii politice sau o petarda care vrea sa faca inca un scandal in Romania, haideti sa vedem ce are de oferit, sa incercam sa nu credem apriori ca toate motivele ei sunt meschine (si conspirationiste) si sa vedem care este programul ei pentru Romania. Si apoi sa comparam cu ce au ceilalti de oferit.

Daca nu facem asta, toata democratia pe care am visat-o devine (de fapt ramane) o farsa hilara, o iluzie inutila. Pentru ca in loc sa ne formam o parere reala, ne bazam pe prieteni, rude, televizor si prejudecati pentru a vota in locul nostru. Si astfel nu ajungem nicaieri... sau... ajungem unde suntem acum.
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde nocturna » Mar Feb 17, 2004 12:54 pm

miHaimm scrie:sa incercam sa nu credem apriori ca toate motivele ei sunt meschine (si conspirationiste)

d'acord, deshi roman fara mania conspiratziei sh-a persecutziei nu exista.
haideti sa vedem ce are de oferit, si sa vedem care este programul ei pentru Romania.

deci am ascultat-o, am urmarit-o, stangaciile shi gafele ei m-au amuzat dar atat.
Si apoi sa comparam cu ce au ceilalti de oferit.

ceilaltz? pai in afar de frankie nushtu daca sh-a mai anuntzat careva oficial candidatura. shi oricum, clarvazatori cum suntem noi, shtim deja ce or sa ne zica shi ofere.
Pentru ca in loc sa ne formam o parere reala, ne bazam pe...televizor...pentru a vota in locul nostru

pai io nu ma bazez sa voteze in locu' meu, televizoru care este, ci ma bazez sa-mi arate paltformele program ale domnilor de candideaza, ca vorba aia: daca nu mass media...atunci cand?!
astfel nu ajungem nicaieri... sau... ajungem unde suntem acum.

shi pe tine ce te ruade? ca te vad emigrant. sau ai vise de revenire, respectiv reverie? :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Feb 17, 2004 1:39 pm

Mihai, nu stiu daca platforma-program e o sursa credibila de informatii referitoare la capacitatile unui candidat, cel mult vezi daca are sau nu consilieri buni. Mai degraba ma intereseaza sa vad ce fel de om e, cat e de destept, capabil (sau nu), etc. Asta se vede in interviuri, talk-show-uri, aparitii televizate mai degraba decat in platforma.

Ce spui tu cu informarea e corect, dar programe am citit si eu (ce-i drept nu m-am omorat prea tare) si nu m-au ajutat sa-mi fac o idee despre catindat.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde vali » Mar Feb 17, 2004 9:29 pm

nocturna scrie:shi-n cazu' asta, noi cu cine votam? :con:

nu mai votez, bag pixu in ei de hoti. toti! hoti! toti!
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde miHaimm » Mie Feb 18, 2004 11:45 am

nocturna scrie:shi pe tine ce te ruade? ca te vad emigrant. sau ai vise de revenire, respectiv reverie? :D
Asa cum am mai spus: da, fac parte din tampitii care viseaza sa se intoarca. Iar decat unde ma vezi emigrat sincer... mai bine in tara... tot incerc sa ii conving pe astia sa mute toata firma in Romania... dar nu iese ma'... nu's ce naiba au.
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Mesajde nocturna » Mie Feb 18, 2004 12:01 pm

Iar decat unde ma vezi emigrat sincer... mai bine in tara

tu vorbesht serios? a'ma. polonia are shi iea coruptzia cat casa poporului shi chiar mai mult da' sunt departe de noi. mie mi-a facut o impresie, cel putzin de ansamblu, frumoasa.
tot incerc sa ii conving pe astia sa mute toata firma in Romania... dar nu iese ma'

deci io zic asha: du-te, tu sau firma respectiva, pe ebay shi licitatz pentru Romania, mai avetz 9 zile la dispozitzie shi poate ajungetz s-o shi cumparatz, mai shtii. :D

vali, taci mah shi nu mai instiga la nesupunere!
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde LULU din ZULU » Mie Feb 18, 2004 3:27 pm

asa este !
LULU din ZULU
 

Următorul

Înapoi la Vechi: Dezbateri Politice & Sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron