Lia Roberts presedinte :)

Politica, o vorba de dansii inventata

Mesajde stefan » Mie Feb 18, 2004 3:54 pm

O chestiune in plus, de-o zicea Goantza ieri seara la... cum se cheama emisiunea aia de pe Activ.... In fine, zicea ca in State presedintele unui partid pe un stat nu se ocupa atat cu decizii politice and stuff cat cu strangere de fonduri, organizat conventii, lipit afishe etc... Daca te uiti pe site-ul Partidului Republican din Nevada (cauta si tu pe google, nu mai stiu link-u) o sa vezi ca tanti Roberts nu e pe lista de "representatives", cei care sunt candidati pentru Congres si care au un cuvant de spus in materie de propus legi/masuri/etc... Deci n-as zice personalitate politica...
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde vali » Joi Feb 19, 2004 6:06 am

pe tvr2 e la ora asta o reluare a emisiunii "conferinta de presa" cu tanti aurelia.
n-are nici o sansa.
e anagramata, gandeste in hopuri si se exprima asemenea.
cat am ascultat-o, nu a spuns nimic concret...

stefan, linkul cu pricina
http://www.nevadagop.org/index.php?page=Leadership
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Feb 20, 2004 10:52 am

Sunt de acord cu cei care spun ca Lia Roberts e pusa de PSD sa candideze doar ca sa mai ia din voturile PNL-PD de la orase. Am vazut-o la "Nasul" saptamana asta si nu a spus nimic concret, doar dulcegarii de campanie electorala americana... Se vede ca nu a venit sa castige alegerile, e constienta ca nu are cum, dar putina publicitate niciodata nu strica... AdevaRapper si cei care ati mai zis, tanti asta nu cred ca e asa naiva, doar a castigat postul de guvernator din Nevada... Daca ar fi vrut sa castige si aici, sigur si-ar fi ales alta strategie de campanie...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde river » Vin Feb 20, 2004 11:30 am

A fost invitata Eugeniei Voda (Profesionistii), inainte de a-si anuntza candidatura. Intrebata fiind de moderatoare "in cazul in care ati ajuge presedinte al Romaniei, veti incerca sa atrageti investitori straini?", Lia Roberts a raspuns: "Categoric nu!". Fara prea multe alte explicatii. Eugenia Voda a incercat sa-i sugereze ca in Romania, multi sunt simpatizati si pentru ca si-au "legat" numele de o anumita investitie (contributie) in(pentru) ceva concret. "Dumneavoastra, ati accepta sa <<va legati>> numele de, spre exemplu, repararea unei autostrazi sau...bla, bla, bla?" Lia Robertz a raspuns: "Categoric nu!. Pentru ca romanului, daca-i intinzi un deget, iti ia toata mana.".

Ulterior anuntzarii candidaturii la presedentzie, Lia Lia Ciocarlia si-a schimbat in totalitate declaratziile. Nu zic ca nu era oarecum evident. Si normal, in situatia in care multe lucruri "anormale" au devenit la noi "normale".

Totusi, pretentiile pe care le are, de mare guvernator al statului Nevada, in raport cu declaratziile din start contradictorii sunt lucruri care nu pot ajuta foarte mult imaginii pe care vrea sa si-o contureze.
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Feb 20, 2004 11:51 am

Copii, guvernatorul statului Nevada e Kenny Guinn - http://gov.state.nv.us/. Lia Roberts e presedintele partidului republican in Nevada, am explicat undeva mai sus cu ce se ocupa de fapt - strans semnaturi, strans fonduri, coordonare lipit afishe, etc.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde tre » Joi Mar 18, 2004 4:02 am

mda... nu stie nimeni de unde a aparut tantia asta. pai e si normal sa faci presupuneri cum ca ba e om de nadejde, ba conspiratie masonico-pesedista. totu' e sa nu fie vro demigranta (aduce nitel) ca s-a dus pulii de suflet tara.
oricum mie mi se pare dubios faptul ca au stabilit deja bugetu' pe 2005 ceea ce ma face sa am o scanteie de concluzie din care reiese prin urmare si deci ca psd-u' ar fi destul de sigur de victorie.
oricum, cum bine-au zis cei de dinainte, e destul de pueril, poate si riscant sa ne-aruncam la votat lia roberts in conditiile in care nu stim mare lucru despre ea. pe-ai nostri barem ii cunoastem, stim care-i mai putin prost sau mai mult prost si cam cat fura fiecare. ;)

eu pnl-pd votez, ca-s toti la fel asta-i altceva. ca argumente pt. pnl-pd nu prea am, decat poate o oarecare simpatie pt. basescu (pacat ca nu candideaza la presh <<(c)nocturna>>) dar mai presus de toate as vrea sa pice psd-u'. cel putin aici in puloiesti nu mai poti sa respiri de ei. de la ultimu' tocilar pana la rector toti is in psd sau tsd.

ps: pe mine ma sperie treaba cu bugetu' totusi... si multe alte planuri si planulete pe care le face psd-u' de parca nici n-ar fi an electoral. sau poate tocmai d-aia.

ps2: in nici o saptamana s-au astupat la gropi in puloiesti cat nu s-au astupat in 4 ani de zile... chiar si-n zone mai putin centrale. traiasca anu' electoral! eu zic sa facem referendum prin care sa cerem alegeri in fiecare an, sau macar la 2 ani.

ps3: 'presedintie' si nu 'presedentie'.

ps4: sorry m'am lia for not talking about you, guess i wos offtopic.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 23, 2004 11:12 am

si...nu se mai aude nimic de ea...
s-a tulburat un pic apa, sa vedem ce mai zice maestru alin cu sondajele lui...
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Mar 23, 2004 11:23 am

ba se mai aude mah. se aude ca s-a logodit...cu PUR.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Joao » Lun Mar 29, 2004 10:55 am

umbla vorba, ca exista o intelegere vadim-roberts, cica unu ar fi presedinte, celalalt prim-ministru. Depinde doar care are mai multe voturi si ajunge in turul doi.
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Anterior

Înapoi la Vechi: Dezbateri Politice & Sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron