Sentinta-pronostic pentru ‘electoriada’ romaneasca 2004

Politica, o vorba de dansii inventata

Mesajde tre » Mie Dec 01, 2004 2:41 am

ba eu nu-sh ce sa mai cred. conform spuselor lu basescu, daca taiem voturile furate de pesedei, tot nu bate alianta.

e drept ca, chiar si-asa, nu trebuie trecuta cu vederea treaba asta (ca doar se stia ca cocheteaza madarfacarii cu fraudatu) dar chiar sa ceara reluarea alegerilor? intreb, nu dau cu paru, poate stie careva mai luminat sa esplice de ce strategia asta, care nu numa ca nu da bine la esterior da il si pune pe base, cu alianta cu tot, intr-o pozitie cam riscanta daca acuzatiile is nefondate.

in cazu in care chiar a fost furtisag, exista posibilitatea sa fi fost furate mai multe voturi decat s-au descoperit?

agfas: de ce n-a luat pozitie nimeni cand pro-democratiaa u anuntat ca nu vor mai observa al 2lea tur?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Dec 01, 2004 10:04 pm

pai am intzleles ca cica pana la urma ajtia de la prodemocratia se mai gandesc daca sa se retraga sau nu de la turu 2.
Mijtou titlurile din presa de afara unte totz zic ceva de genu" former communists win elections in Romania":D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

La EVz...

Mesajde Aurolacul » Mie Dec 01, 2004 11:52 pm

Zicea ca s-ar putea sa faca alegerile din nou. Asta cum ar veni? Ar incepe iar cu turul intaii, sau ar amana turul doi cu vreo saptamana, doua shi nu ar mai repeta turul intaii? #-o
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Joi Dec 02, 2004 12:54 am

a fost turu intaii? ce naspa...abia astept sa vina turu doii.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Vechi: Dezbateri Politice & Sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron