adrian iovan vs bogdan florin iancu

Politica, o vorba de dansii inventata

Mesajde nbm » Vin Oct 14, 2005 9:15 pm

bre, discutia voastra ma duse cu gindu la un banc:
Doi nebuni in padure gasesc o pusca... Ia unul un capat al pustii, se uita... o armeaza... alalalt apuca celalalt capat, se uita si el...
Primul apasa pe tragaci... pusca se descarca si il loveste pe celalalt fix in fata... Cel care a tras zice...
"Ho, ba, ca si eu m-am speriat, dar n-am facut fata asta!

si ca sa nu fiu total offtopic, cica arma lu domnu iovan nu se putea descarca decit daca era apasat tragaciul si nu s-a tras de la mai mult de juma de metru
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde tre » Sâm Oct 15, 2005 1:38 am

nu stiu care-i manevra dar in cazul in care hotu chiar era hot atunci nene iovan a procedat... normal, sa zic.

din cate am vazut la tv era arma de vanatoare si din cate stiu - nu ma pricep, ce-am auzit si eu - alicele sunt un fel de schije, adica nu sunt pentru ursi/oameni/etc.

orcum, indiferent daca arma era sau nu cu scop declarat de vanat prepelite nu cred ca sta nimeni, cand vine primejdia, sa se uite "hmm, asta-i pistolu cu capse al lu ala micu, polonicu nu-l scot ca-i de inox, batatoru de carne e cam subred..."
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Oct 18, 2005 11:54 am

din cate am vazut la tv era arma de vanatoare si din cate stiu - nu ma pricep, ce-am auzit si eu - alicele sunt un fel de schije, adica nu sunt pentru ursi/oameni/etc.

din juma de metru si ala cu aer comprimat e najpa, dapai alicele.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bond_james_bond » Joi Oct 20, 2005 2:46 am

Actiunea lui Adrian Iovan are justificare psihologica dar nu si morala. Omul era probabil foarte speriat, vroia sa-si apere familia poate mai mult decat bunurile. Din punct de vedere moral, nu se justifica sacrificarea unei vieti pentru niste bunuri materiale., si daca omul ar fi fost calm trebuia sa negocieze cu hotul. :shoot:
bond_james_bond
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 19, 2005 4:09 am
Localitate: RO

Mesajde baixinho© » Joi Oct 20, 2005 7:00 am

bond_james_bond scrie:Din punct de vedere moral, nu se justifica sacrificarea unei vieti pentru niste bunuri materiale. si daca omul ar fi fost calm trebuia sa negocieze cu hotul.

ai perfectă dreptate. la fel aş fi făcut si eu pe 3 ianuarie 1996 cand mi-au spart hoţii casa şi mi-au furat bunuri de 5 milioane. daca i-aş fi prins pe cei 3 in casă, aş fi trecut la negocieri, nici prin cap nu mi-ar fi trecut să le dau in cap. iar dacă nu aş fi reuşit să mă inţeleg cu ei, aş fi cedat şi i-aş fi lăsat să ia şi cele 4 costume de haine pe care nu au apucat să le ia, şi tortul jofre pregătit pentru naşi (că nu am apucat să merg cu familia la ei pe 1 ianuarie) şi pe care l-am găsit pe balcon. mai mult chiar, dacă aveam o armă in casă, le-aş fi dat-o hoţilor, să se apere in cazul in care i-ar fi prins garda. probabil, insă, că i-aş fi invitat şi să stea la masă inainte să plece şi i-aş fi omenit cum se cuvine.

omule, gandeşti fix cu curul, te rog să mă crezi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Oct 20, 2005 5:47 pm

o chestie primita azi pe e-mail, deci care, foarte probabil, o sa ajunga si pe la domniile dumneavoastra in viitorul foarte apropiat (daca nu deja da):

Stimate domn, va inştiinţăm că peste 2 zile, in noaptea de sambătă spre duminică, in jurul orelor 02.30 a.m., intenţionăm să vă jefuim locuinţa. Vom veni in grup de 3 persoane, inălţimea medie 1.70, greutatea medie 80 kg, nici unul nu a facut sport de performanţă sau cursuri autoapărare in afară de bătăile uzuale din inchisoare sau cu găştile de cartier. In afară de trusa obişnuită de scule vom avea in posesie 1 (una) bucată bată de baseball, L=1.20m, G=3kg, un cuţit cu lama de L=20cm şi un lanţ de bicicletă (model Ukraina, trebuie să-l cunoaşteţi). Vom intra prin efracţie in casa Dvs (geamul de la pivniţă ).

Vă avertizam că menţionăm toate acestea in virtutea faptului ca şi Dvs. să fiţi pregătit (in cazul nefericit in care ne surprindeţi) să NU utilizaţi impotriva noastră forţa in mod excesiv (arme de foc, etc.) pentru a NU ne vedea nevoiţi să recurgem la măsurile legale in vigoare (să vă intentăm proces, despăgubiri civile, etc.). De asemenea vă informăm că acţiunea noastră va fi atent monitorizată de cateva ONG-uri care au ca scop apărarea drepturilor omului, iar in cazul in care Dvs. nu reuşiţi să vă incadraţi in limitele unei acţiuni de ripostă cuviincioase, blande şi temperate, riscaţi ca numele Dvs. să ajungă in dosarele acestora.

Dorim, de asemenea, să vă avertizăm că este de datoria Dvs. să vă temperaţi soţia şi copii, acţiunile acestora de tipul ţipetelor sau acceselor de panică putand conduce la reacţii nervoase din partea noastră, care s-ar putea să se soldeze cu consecinţe - deşi regretabile, totusi, perfect justificate - de genul spintecării copiilor pe fondul panicii induse colegului Gaie (care e mai slab de inger, dar tare in cuţit).

In speranţa unei bune colaborări pe perioada jafului,

Cu stima,

D-nii Gaie, Ştangă şi Scurtu' (hoţi)
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Oct 20, 2005 6:31 pm

pentru toti cei carora moralitatea, etica, religia sau faptul ca au fost paraleli cu evenimente de genu asta, nu le permit sa se pronunte transhant, le propun sa vizioneze un film mai vechi, productie 1974 (cred) "death wish" cu charles bronson. sper, poate, poate vor intelege...
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Joi Oct 20, 2005 8:19 pm

offtopic grosolan: nene baicsule, de ce nu vizitezi matale mai des forumu de bancuri? :D iote aici
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Oct 20, 2005 8:25 pm

enbiemule, lasa-l pe baics, iel are lumea lui...paralela cu a nuastra, sa nu te mire ca la anu o sa posteze un banc pe care l-ai pus matale acu un an. asa ie iel...tresa-l inteleji ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Vechi: Dezbateri Politice & Sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron