Miting

Politica, o vorba de dansii inventata

Miting

Mesajde kacio » Lun Noi 07, 2005 9:46 pm

nu stiu daca am deschis topicu unde trebuie , daca nu rog adminii sa-l mute
asa...

Stau si citesc forumul asta si vad destui baieti destepti si fete destepte , avand raspunsuri mai la toate intrebarile , nelamuririle fiecaruia

am si eu o intrebare , pe cat se poate de serioasa , iar daca stiti cum va rog sa ma ajutati , sa raspundeti ... stie cineva ce trebuie facut pentru a organiza un protest (miting) legal in bucuresti ; adica unde trebuie sa te duci ptr aprobare , ce acte iti trebuie , daca trebuie semnatura cuiva care sa raspunda de ce se intampla , etc...orice amanunt mi-ar fi de folos

Multumesc !
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Noi 07, 2005 10:03 pm

din cate shtiu ieu itzi cam trebuie aprobari speciale de la primarie, politzie shi jandarmerie. daca te duci pe la iei sigur shtiu sa te indrume corect. cred. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Noi 07, 2005 10:09 pm

Stiam ca aprobarea trebuie sa o soliciti la primarie.Si aia acolo or sa cera nejte explicatii, (durata , scopul, traseul, nr de participanti, etc).N-ar trebui sa fie prea complicat.

P.S. Mitingul e ptr cei de la Sud, retinuti in bulgaria,nu?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde kacio » Lun Noi 07, 2005 11:04 pm

da...insa nu as organiza eu mitingu

vreau doar sa aflu unele detalii , poate ceva ce ceilalti nu stiau si sa mai zic la baieti

trebuie facut orice pentru acei 5 Romani (apoi Dinamovisti , in cazul asta) ... autoritatile nu ne ajuta cu nimic , consulul de acolo care e platit din banii cetatenilor zice ca nu-l intereseaza , ba mai mult cica dom`le "ne-am facut de rusine in fata bulgarilor" ... auzi la el

tiganii de la cska sofia au avut meci la praga , au omorat un suporter ai echipei adverse , iar statul bulgar face eforturi sa aduca acei suporteri in tara ... iar acesti 5 care nu au nici o vina sunt lasati in plata Domnului de catre autoritati ... mi-e scarba de aceste persoane , iar lupta trebuie sa o dea Peluza Sud cu statul bulgar , nu e cam disproportionata lupta ?? ... inca odata mi-e scarba de acesti conducatori ai tarii , iar daca as avea ocazia sa ma intalnesc cu acel consul din sofia intr-un loc intunecat , fara nimeni in imprejur as fi fericit

a ...si unde mai punem si tratamentul aplicat de catre politia bulgara , insa acum nu vrem decat eliberarea celor 5 ... cu abuzurile (insa cu abuz ca acesta nu ne-am mai confruntat in viata noastra , teroare a fost) mai suntem obisnuiti

Fratii nostri arestati , nedreptatiti si abuzati , pentru voi strigam in cor , libertate Romanilor
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Noi 07, 2005 11:08 pm

reactia autoritatilor romane in cazul de fata a fost apsolut jenanta...sa speram ca pana la urma cei 5 se vor intoarce cu bine acasa...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm


Înapoi la Vechi: Dezbateri Politice & Sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron