Actiune de protest pe Internet!

Politica, o vorba de dansii inventata

Actiune de protest pe Internet!

Mesajde OvidiuBufnila » Sâm Apr 14, 2007 8:41 pm

Cozile de topor şi slugile geostrategice vor să facă din Romania o ţară fără valoare, rătăcită in Istorie cum a mai fost. Din această pricină, pentru cateva clipe sunt hotărat să PROTESTEZ.

Aceasta este o acţiune de protest. Protestez impotriva tuturor cozilor de topor şi tuturor slugilor geostrategice, indiferent de ţinta geostrategică, care vor să facă din Romania o ţară de slugi, de infranţi, de pupincurişti şi de laşi. Protestez impotriva tuturor măscăricilor naţionali. Protestez impotriva laşităţii noastre. Protestez impotriva falşilor patrioţi. Protestez impotriva viclenilor care ne predică Pericolul in timp ce ei se imbogăţesc devalizand Romania. Protestez impotriva profesorilor care şi-au uitat menirea. Protestez impotriva mentorilor care au depus armele dedandu-se la plăcerea lumească rătăcitoare. Protestez impotriva slugoilor intelectuali care lingand curul internaţional ne-au făcut să credem că ar fi eliberatori de neam. Protestez impotriva Regelui care şi-a uitat poporul. Protestez impotriva istoricilor care au dosit adevărata Istorie a Romaniei. Protestez impotriva Tuturor politicienilor care au alte sarcini politice decat Modernizarea Romaniei. Protestez impotriva portarului de la Primărie care il apără pe primar de nevoile poporului. Protestez impotriva vatmanului care nu opreşte intre staţii. Protestez impotriva acelor studenţi care nu vor să Modernizeze Romania deşi le stă in putere. Protestez impotriva celor care dorm. Protestez impotriva vardistului beat in post. Protestez impotriva mincinoşilor de la Minciuna Naţională. Protestez impotriva hoţilor, violatorilor şi şpăgarilor. Protestez impotriva judecătorilor corupţi. Protestez impotriva tuturor politicienilor vanzători de neam şi sunt cu toptanul. Protestez impotriva acelor Formatori de Opinie care sunt PLĂTIŢI de Forţe Străine de Modernizarea Romaniei. Protestez impotriva Elvirei care vinde flori cu parfum de Jivanşi. Protestez impotriva lui Ovidiu Bufnilă care protestează impotriva lui insuşi. Protestez pentru ca cei care Vor Să Fie Romani nu falşi romani să fie Romani Adevăraţi. Protestez impotriva jurnaliştilor corupţi care au fost plătiţi din bani publici. Protestez impotriva celor care incalcă Tratatele Internaţionale ale Romaniei. Protestez impotriva celor care i-au ras pe AI Cuza, Tudor Vladimirescu, Nicolae Titulescu, Nicolae Iorga şi Răzvan Ungureanu. Protestez impotriva frizerilor care şomează pentru că se poartă chelia. Protestez!
Avatar utilizator
OvidiuBufnila
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Sep 21, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Apr 14, 2007 9:25 pm

Protestez impotriva lui Ovidiu Bufnilă

brava domne, protesteaza sanatos! io te sustziu, ba-ti dau s-o bere pe chestia asta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde OvidiuBufnila » Dum Apr 15, 2007 4:26 pm

In ce fel credeti ca poate avea ecou? Ar avea rost asemenea actiuni de protest? Lumea digitala poate determina demisia unui ministru, sa zicem? Poate Lumea Digitala sa devina o FORTA in Democratie? Bloggerii pot influenta rezultatul unui vot pentru prezidentiale? In ce masura putem dezvolta o Democratie Virtuala? Timpul Politic se poate modifica datorita Comunicatiilor Digitale? In ce fel pot afecta dezvaluirile pe Net cariera unui senator? Daca, de exemplu, demonstram ca un senator de la un partid extremist are la activ 3 sinucideri, si are, cum putem infleunta demisia lui din Parlament?
Avatar utilizator
OvidiuBufnila
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Sep 21, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 15, 2007 4:57 pm

demonstram ca un senator de la un partid extremist are la activ 3 sinucideri

cam greu de demonstrat asa ceva

(om fi avand pisici in parlamant?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Dum Apr 15, 2007 5:05 pm

Si eu protestez pt faptul ca maica-ta iar ti-a dat bani de iarba.
Iarbaaaaaaa si mai protestez cand tu crezi ca 2 bloggeri o sa rastoarne Romania daca nu mai socheaza nici crima LIVE de la ora 5...
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde OvidiuBufnila » Dum Mai 20, 2007 7:42 pm

Vezi ca n-ai avut dreptateeeee....
~p
Avatar utilizator
OvidiuBufnila
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Sep 21, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Mai 20, 2007 9:41 pm

cine breh? o rasturnat blogarii ceva? si daca da, numejtei pre iei, si aratane noo maretzele lor infaptuiri, casai putem laoda
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde bau_bau » Lun Mai 21, 2007 6:45 pm

[quote="OvidiuBufnila"]Cozile de topor şi slugile geostrategice vor să facă din Romania o ţară fără valoare, rătăcită in Istorie cum a mai fost. Din această pricină, pentru cateva clipe sunt hotărat să PROTESTEZ.

De ce nu iti sustii protestul in Parlament? E mai simplu si nu mai umpli o pagina cu aberatzii! :n:
You can run, but you can't hyde!
Avatar utilizator
bau_bau
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Mai 20, 2007 11:00 pm

Capitalism

Mesajde ValiEnte » Vin Mai 25, 2007 7:05 pm

bau_bau scrie:
De ce nu iti sustii protestul in Parlament?





Corect. In democratia liberala ai dreptul sa votezi din 4 in 4 ani alti dictatori capitalisti. Alte metode, nema, dupa propaganda capitalista si mediile de dezinformare burgheze cica oricare altele duc sau sunt direct dictaturi si alte chestii metafilosoficemoraleeticereligioase, niciunele economice si, cum sa nu, nimeni sa nu indraznazeasca sa zica aceleasi lucruri despre capitalism, fie el evident cu ochiul liber literal mafiot ( semipleonasm ) ca e luat de prost de, cum sa nu, oamenii superori axiomari ce le stiu pe toate.
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Mai 25, 2007 8:16 pm

pfua, inpresionant!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Vin Mai 25, 2007 11:55 pm

Ovidiu, sa-mi aduci maine alea 2 grame de heroina. Si daca mai ai ganduri revolutionare,scrie-ti-le pe o bucata de hartie si traieste-ti viata pe marginea lor.


Valiente, nu confunda marxismul cu comunismul. Exista o distinctie care nu e vizibila pt orice retardat de 15 ani ca tine care are poster cu Che Guevarra.
Tu nu-ti meriti avatarul,meriti doar la bot.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am


Înapoi la Vechi: Dezbateri Politice & Sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron