Piercing(uri)

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

Mesajde narcosis » Joi Ian 04, 2007 11:29 am

whatever scrie:ps - narcosis, da mai multe detalii, vedem ce facem, o scoatem la capat si cu tine cumva. Piercingul meu din spranceana nu mi`a facut probleme pana acuma, decat atunci cand nu l`am curatat.


Mda, la mine nu era problema de igiena. s-a rezolvat e-abia astazi (!) -adica dupa aprox 4 saptmani - cu un cleste. Adica l-am taiat. Nu inteleg unde a fost problema. Inclin sa cred ca l-am pus eu gresit sau poate faptul ca bilutele erau mai mari (proveneau de la alt pierce) a fost cauza.
Oricum, nu mai vreau tija scurta cat oi trai si nici n-o sa mai schimb bilutele si cred ca o sa treaca mult timp pana o sa ma opresc din a-l verifica daca se desfileteaza sau nu.
To teach is to learn twice.
Avatar utilizator
narcosis
Junior Member
 
Mesaje: 78
Membru din: Lun Dec 12, 2005 12:00 am

Mesajde the_bloody_me » Lun Feb 05, 2007 1:02 pm

whatever scrie:e aberant ce zice fata aia .... nu stiu ce salon e acela care face piercinguri la minori (fara acordul macar al unui parinte)


well..asa ar trebui sa fie..dar eu stiu un salon...am fost q colega mea si nici makr n-au intrebat-o ktzi ani are,dar au pus-o sa semneze o chestie,that's all. well,am deja piercingul..luni mi-l fac:D:D*happy*
Avatar utilizator
the_bloody_me
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 24, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Feb 05, 2007 1:54 pm

Ce chestie sa semneze ? Esti constienta de faptul ca atunci cand fata a pus semnatura, tocmai i-a absolvit pe oamenii de la salon de orice vina, in cazul in care ea pateste ceva.

Eu zic sa te mai gandesti inainte sa iti faci un piercing in conditii dubioase.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Aneka2 » Mar Dec 11, 2007 7:05 pm

rapul e piercingul limbii si literaturii romanesti...
Aneka2
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Dum Apr 01, 2007 11:05 am
Localitate: Departe

Mesajde kant emir » Joi Dec 13, 2007 8:10 am

aneca, iar zici prostiuare de care nuzdai sama ce puasansemne


(da sa stii ca io tzam remarcat inpaciuitorizmu si meam propus sa nu ma mai iau de tine; nah, cat pot, sio)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Apr 03, 2008 1:34 pm

k@tzy scrie:Consider ca e exagerat atunci cand ai peste 5 in fiecare ureche

e interesant cate pierce-uri shi-a facut katzy intre timp =))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Apr 03, 2008 2:16 pm

alea din ureche daca nu-s in cartilagiu eu nu le-as considera piercinguri :P
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Apr 03, 2008 2:22 pm

are shacolo... :))

pe mine a inceput sa ma bata din nou gandu sa-mi bag cercel in buric, dupa ce am vzt unu la o gagica f super.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Apr 03, 2008 2:26 pm

pishky, tu ti-ai dat gauri tata?

ce-ai zice daca sub sutana lu calugarita aia a ta ai gasi fiare pe pizda de sa ti-nvineteasca coaiele cand o futi?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Joi Apr 03, 2008 2:32 pm

Shaki scrie:are shacolo... :))

pe mine a inceput sa ma bata din nou gandu sa-mi bag cercel in buric, dupa ce am vzt unu la o gagica f super.


nah, alea da, da cerceii nu se pun :D
eu imi pun acuma bani deoparte .... as vrea sa il pun inapoi pe ala din buza dupa 2 ani, in cartilagiu la ureche as vrea unul si cred ca imi mai trag un captive bead ring in spranceana langa celalalt. dupa aia vad daca mai e cazul si de altele. mi-as baga ceva cercei in urechi ... horseshoe poate, da nu-s sigur.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Apr 03, 2008 2:33 pm

da crezik mi-ar sta bine cu cercel in buric? :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Apr 03, 2008 2:35 pm

depinde de care, da in principiu daca nu e tija, da :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Apr 03, 2008 2:39 pm

ce-i aia tija?
bine, eu am intrebat daca am eu corp deasa ceva :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Apr 03, 2008 2:42 pm

uite tija: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fd/Gold_barbells.jpg
pai da, sigur, la tine s-ar potrivi perfect :) la fetele cu multe kile pe ele nu mere cercelul in buric. ma rog, la ele si la baieti.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Apr 03, 2008 2:43 pm

Shaki scrie:ce-i aia tija?
bine, eu am intrebat daca am eu corp deasa ceva :)


tu cati ani ai shaki?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Joi Apr 03, 2008 2:47 pm

nu tija. la tipa asta vazusem unu cu un mic lantzishor de care atarna o pietricica sau alta prostioara.... ceva de genu ala voiam :)
parca vad k ma pocneshte un impuls si o fac si pasta =))

edit: rona, cat scrie in profil, de ce? are vreo relevantza?...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Apr 03, 2008 2:53 pm

Shaki scrie:nu tija. la tipa asta vazusem unu cu un mic lantzishor de care atarna o pietricica sau alta prostioara.... ceva de genu ala voiam :)
parca vad k ma pocneshte un impuls si o fac si pasta =))

edit: rona, cat scrie in profil, de ce? are vreo relevantza?...


pai si la anii astia iti mai dai gauri in buric (nu ca daca erai pustoaica era mai cool, era aceeasi idiotie). mie blana roz mi se pare o chestie absolut normala fatza de asa ceva. aia-i masochism de gang.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Joi Apr 03, 2008 2:55 pm

nu-i vorba de cul, e vorba ca mi s-a pus mie pata. eu nu fac lucruri pentru ca sunt cul
n-am zis ca blana roz in general e kitch, am zis ca a ta e, si e vorba si de cu ce o combini.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Apr 03, 2008 3:18 pm

Shaki scrie:nu-i vorba de cul, e vorba ca mi s-a pus mie pata. eu nu fac lucruri pentru ca sunt cul
n-am zis ca blana roz in general e kitch, am zis ca a ta e, si e vorba si de cu ce o combini.


pai totu e kitch aicea in romania, ca daca-ti cumperi blana de firma ramai fara chiloti pe tine, nu va mai cacati pe voi auirea.

da cel putin io pot s-o dau jos oricand si sa raman eu.

gauri in urechi mi-am facut la 25 de ani si nu pot sa spun ca-mi pare rau, dar a fost o decizie nebuna, mai ales ca mi le-am mai facut singura.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Joi Apr 03, 2008 3:20 pm

pai si ce, cercelu nu se poate da jos? crezi ca se uita cineva la buricu meu cu lupa? sau ca imi etalez cercelu ca pe cine shtie ce...
gauri in urechi am vrut sa-mi fac si eu, tot asa, mi-a fost frica de durere :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Apr 03, 2008 3:30 pm

jeleu, n-am gauri. n-am avut niciodata si n-am, nici n-am de gand, decat poate in spranceana.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Apr 03, 2008 3:51 pm

Shaki scrie:pai si ce, cercelu nu se poate da jos? crezi ca se uita cineva la buricu meu cu lupa? sau ca imi etalez cercelu ca pe cine shtie ce...
gauri in urechi am vrut sa-mi fac si eu, tot asa, mi-a fost frica de durere :)


nu ca sa uita ba cu pula aaa cu lupa (am scris pula in loc de lupa - hahah), da te simti tu gaurita, nu te simti asa? e barbar in plm. Pai iti dai gauri in buric, dar n-ai in urechi? Interesant.

piskeshu scrie:jeleu, n-am gauri. n-am avut niciodata si n-am, nici n-am de gand, decat poate in spranceana.


pai cu belciugu ala in spranceana si cu chelia aia pe care n-am reusit s-o vad pe locomotiva, ca m-au banat iara, o s-arati ca dracu-mpielitat.

(alora din locomotiva chiar le place sa se bage-n seama; ei cred ca chiar ma intereseaza limbricu lor de forum)

Belciugu in spranceana e cel putin la fel de tzop tzop ca si blana mea. Ce daca vine din vest moda asta inseamna ce nu e tzop tzop? Ba e de tot cacatul. Depinde din ca unghi privesti lucrurile, da io zic ca intelept e sa nu-ti faci niste chestii definitive pe care sa le regreti dup-aia.

------------------------------------

Ideea vestului e urmatoarea: NU e nici o democratie acolo, ascultati-ma pe mine! Io am fost in Italia imbracata cu rochite scurte si m-au chemat la director sa-mi spuna ca acolo nu am voie decat cu pantaloni sau fuste lungi, da p-alea cu 1000 de belciuguri in nas si-n ochi si-n gura nu le mai lua nimeni la intrebari.

De ce? Pai va zic io de ce. Femeia tre sa arate ca un salahor, ca sa nu scoale pula barbatilor, iar asta cu tatuajele si cu piercingurile ii da si ei iluzia ca e "libera" sa "faca moda".

Nu numai eu am avut probleme din astea, ci si niste gagici romance care s-au dus sa lucreze in america: aceleasi comentarii au primit de la directiune, ca sa se imbrace in "blugi" si sa nu mai vina sexoase la servici.

Moda asta cu blugi e un fel de legalizare a sclaviei in domeniul vestimentatiei, ca trebuia cuprins si field-ul asta in procesul de globalizare, nu?

Ce crezi ba ca americanii-s prosti?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Joi Apr 03, 2008 3:55 pm

rona, am gauri in urechi, vroiam sa spun ca voiam sa am mai mult de una / ureche. mi le-am facut pe la 7 ani deci am idee de durere :) o amica imi propusese sa-mi le faca ea unele suplimentare, acu vreo doi ani, da am renuntzat
daca imi fac in buric ma duc intr-un loc specializat, care are aparate si unde, din cate am inteles, nu doare. nu o sa-mi bag singura ace sau mai shtiu eu ce...

acu depinde si de locu de munca, da mi se pare relativ normal sa nu te duci in bluji daca lucrezi intr-o banca, de ex :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Apr 03, 2008 3:58 pm

ma, este ca esti traumatizata de faza cu blana roz? (bag pl ma exprim kantemirian)
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Apr 03, 2008 6:06 pm

mwahahaha
~p~p~p
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Anterior

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron