Piercing(uri)

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

Body Piercing

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 6:44 am

Ce parere aveti de Body Piercing ?

Sunteti pro/contra ?
personal-nu am de gand sa imi fac asa ceva,dar nici nu sunt impotriva,imi place sa vad la altii.pa pa!
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde punct » Lun Iun 09, 2003 11:31 am

nu sunt contra, fiecare face ce vrea cu corpul lui.
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Iun 09, 2003 11:44 am

Am impresia ca subiectul asta mai e deschis undeva... In fine, m-am gandit si eu la cercel in buric, dar nu sunt prea convinsa. Imi place, dar nu exagerat, adica 70000 de gauri pe toata fata, cum mai vad la unii.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Superba Oana » Mie Iun 11, 2003 1:11 am

exista inca 2 subiecte pe aceasta tema dar ce mai conteaza...sunt de acord cu body piercing-ul avand in vedere ca am un cercel in buric ; s-a vindecat in 6 luni (am inteles ca se vindeca intre 6 luni si un an) dar a meritat...am numai amintiri placute cu el (si nu ma gandesc la prostii).
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Piercing(uri)

Mesajde kahlan » Joi Mai 13, 2004 10:06 pm

Dap, si aici ma refer la piercing in orice zona...mai mult sau mai putin vizibila....puteti mentiona si piercing-urile personale...
Cand e prea mult, inestetic, abuziv sau pur si simplu sado-maso?
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde darkshines » Joi Mai 13, 2004 10:45 pm

Mi se pare ca mai e un subiect pe generalitati in care se discuta acelasi lucru.
Am avut piercing in nas, buza (scoase pentru ca ma plictisisem de ele) si unul de suprafata sub buric care din pacate nu a fost sa fie si s-a deteriorat atat de mult incat am scos cercelul dupa doua saptamani. Momentan am cate unul in cartilagiul ambelor urechi, cu care nu am avut probleme niciodata si sper sa le am pentru totdeauna ca imi plac la nebunie.

Dupa parerea mea e prea mult atunci cand e inestetic :D E abuziv in momentul in care ai un piercing si nu ai grija de el (de exemplu stiu pe cineva care umbla cu cercel in spranceana infectat si plin de puroi si nu face nimic sa rezolve problema).

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde tequila » Vin Mai 14, 2004 1:11 am

eu sunt un bobocel cu cercel in limba si ma simt super bine cu el...nu am avut probleme, nu am avut limba umflata...a fost totul ok si sunt super mandra de el;)
vara asta am sa beau toata marea si am sa-i pun sarea langa un shot de tequila;)
tequila
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Apr 25, 2004 7:41 am
Localitate: vama veche

Mesajde SOD » Vin Mai 14, 2004 12:02 pm

iar eu sunt un puiutz de lebadushca si am un piercingutz mititelutz in buricutz si sunt mandru cu iel.

ofofofofof uite colea
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Sâm Mai 15, 2004 6:18 pm

Nu am nici un piercing, si nici nu mi-as face.
Am prin clasa fete care si-au facut singure(in baie, cu acul in mana :) ) prin urechi. Cand am auzit mi s-a facut rau. Nush cum au avut atata curaj incat sa-si faca gauri singure.
Eu una tzip si de la o mica intzepatura cu acul. Marti am facut vaccin la scoala, si cum m-a intzepat putin mi s-a facut rau, de am stat pe la infiermierie pe acolo. Deci, nu as rezista sa-mi fac vreodata asa ceva. Si nu vad nimic special in piercing-uri. Adik, nu cred ca ma place cineva mai mult pt faptul ca am cercei prin diferite locuri.
Hmmz :-? ...nush, poate-i varsta de vina, poate mai incolo ma apuca si pe mine sa-mi fac gauri pe udneva! :o
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Lun Mai 17, 2004 3:02 am

Am unit subiectele , macar astea de pe medicina , poate o sa lipeasca adminii si celalalt subiect ?
K@tzy , daca ai deschis subiect , e cazul sa iti spui si tu parerea ;)

Nu cred ca mi-as face alte gauri in afara de cele doua pe care le am in urechi .. nu consider necesar .. chiar si cerceii ma deranjeaza , asa ca nu ii prea port .
Mi se pare de prost gust doar atunci cand sunt prea multi sau prea mari .. atat . :)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde kahlan » Lun Mai 17, 2004 8:45 pm

Pei, eu am 4 piercing-uri, 2 in fiecare ureche...lucru ciudat...mor de frica cand vad siringi , viespi sau orice alta insecta care inteapa si 2 dintre gauri mi le-am dat eu...kinda weird huh?...ma rog...
Consider ca e exagerat atunci cand ai peste 5 in fiecare ureche, in nas...sprancena etc...si atunci cand gaura este infectata dar nu o trateaza nimeni :bleah: ...
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

pt oana!

Mesajde B .40. RUN » Vin Iun 18, 2004 10:33 am

(si nu ma gandesc la prostii).
eu da , tu de ce nu , traume , ceva ?!
Avatar utilizator
B .40. RUN
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Heavystone » Mie Iul 07, 2004 9:40 pm

Am avut si yo "cercel", sau mai bine zis bara din aia de metal cu doua bile la capat, cum s-o fi chemand... in limba, acu' vre-o 2 ani. Dar mi s-a intamplat o faza de rahat: noaptea, in timpul somnului mi s-a dessurubat bila de sus si am inghitit-o, ca alta explicatie n-am putut sa gasesc... Dimineata bila nu mai era, am cautat peste tot, am desfacut patul... dar bila... pauza.

Am vrut sa-mi iau alt "cercel" dar din pacate am subestimat timpul de inchidere a gaurii din limba.. in doua zile mi s-a inchis gaura si n-am vrut sa-mi dau iar alta si sa trebuiasca iar sa mananc numai iaurt vre-o 2 saptamani... asa ca mi-am bagat picioarele... dar totusi, parca imi lipseste "montura" din limba... prietena mea stie de ce.. :lol:

Asa ca... aveti grija, insurubati-va bine bilele! :B

...Si un sfat in legatura cu piercing-ul in limba: De preferat luati-va "cercel" cu bile de plastic ca se insurubeaza mai bine si nici nu dustrug dintii.
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Aug 29, 2004 10:17 am

eu am 6 gauri: 3 intr-o ureche,3 intr-alta shi in curand imi fac in buric...shi poate shi in cartilagiu,in urechea dreapta...sau poate in amandoua :D dar asta mai tarziu...shi am tenteaza in spranceana...in rest...imi place sa vad piercing-uri in limba,nas,etc shi imi place la nebunie sa vad la altzii flash-uri,dar...nu mi-ash face,k ash regreta mai incolo ..
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Asassinu » Dum Aug 29, 2004 10:14 pm

Nu am piercinguri pt ca nu se potriveste cu stilul meu...eu is mai natural. Dar imi plac persoanele care au. Nu sunt fricos, dar nu mi-erusine sa recunosc ca cel mai tare pe lumea asta urasc vaccinurile si injectiile.deci nu m-as simti prea bine sa fiu intepat.
dar, cum am mai zis, imi plac persoanele cu piercinguri.
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Lun Sep 06, 2004 4:38 pm

eu am decat doi cercei normali...daca si asta se poate numi piercing . intai mi-am facut decat o gaura si apoi mi am facut in amandoua urechile.si,desi cateodata uit de tot de ei,atunci cand imi cumpar cate o pereche noua de cercei ma bucur ca i pot folosi.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde kmeleon » Mie Feb 09, 2005 4:29 pm

eu am acum 10 piercinguri: 1 in urechea dreapta, in stanga 5+1 in cartilagiu, 2 in buza de jos, unul in limba si am mai avut inca 3 in urecea stanga, dar am renuntat. Imi plac piercingurile majoritatea mi le-am facut singura, am facut si altora. vreau sa imi mai fac. stiu ca sunt persoane care stramba din nas, dar am inceput cu unul acu, 2 ani jumate si treptat mi-am facut si restu'. nu cred ca am multe, si o sa continui sa-mi fac cat timp voi dori. ce cred ca am eu special fata de voi este ca parintii nu stiu nici macar de unul dintre ele:D. toata lumea spune k nu e posibil, dar eu dovedesc contrariul. rog manelarii&company sa ma ocoleasca! long live rock
kmeleon
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 09, 2005 3:52 pm
Localitate: la limita dintre ratiune, nebunie, crime, filosofie si rock

Mesajde kmeleon » Mie Feb 09, 2005 4:36 pm

:j ;h

hmmm...like piercings very much. in special rockerii cu piercinguri
kmeleon
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 09, 2005 3:52 pm
Localitate: la limita dintre ratiune, nebunie, crime, filosofie si rock

Mesajde laeloo » Sâm Feb 12, 2005 3:47 pm

mie imi plac pierce-urile foarte mult, desi n-am decat 2, in urechea stanga, ambele facute de mine , acasa, " cu acul prin baie" cum zicea cineva. insa acum ma gandesc serios sa-mi fac unul in limba( de fapt, sunt f hotarata, dar mai ramane sa gasesc un salon unde sa mi-l fac). insa ma gandesc in cat timp o sa se vindece, k am auzit k in limba se vindeca cel mai repede, ce o sa zica ai mei, si mai ales dc nu o sa incep sa vorbesc ciudat..insa de facut tot mi-l fac! hotarat.
laeloo
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Iul 24, 2004 10:13 pm
Localitate: acasa, bucuresti

Mesajde Trinnity » Mie Feb 16, 2005 9:27 pm

sunt pentru,dar nu foarte multe.in locurile unde te avantajeaza.euam in buric.am mai avut si in nas,dar n-am mai purtat si s-a dus bass gaura. :rolleyes:
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

piercing.....sure,why not?

Mesajde Devlynn » Lun Iun 06, 2005 11:35 pm

io am cate 4 gauri in fiecare ureche, cu cercelusi micuti si mi se pare ca arata chiar bine! sunt facute cu cercei din otel medicinal, date cu pistolu, deci foarte sigur si steril!n'am avut niciodata probleme cu ele!
si mai am un cercel in buric, care mi l'am bagat anu trecut dupa ce am intrat la facultate! intr'o clinica specializata, cu anestezie, tot tacamu! n'a fost mare lucru, s'a vindecat repede, n'am avut niciodata probleme cu el!
nu e greu sa'ti faci piercing, oriunde ar fi, dar trebuie sa iti faci curaj, sa te gandesti bine inainte, si dupaia sa nu'l lasi in soarta lui, ci sa ai mare grija de el!
numai io stiu cat de greu am convins'o pe mama sa ma lase, si acuma, ca a vazut ca se vede frumos, si ca am grija de el, si cat de madra sunt de el, ea imi tot cumpara! am colectie deja! :)
Avatar utilizator
Devlynn
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Dum Iun 05, 2005 11:00 pm

Mesajde darkshines » Joi Iun 23, 2005 12:44 am

devlynn orice profesionist poate confirma ce iti spun eu acum: pistolul nu este o metoda sterila de a da gauri in urechi. doarece nu este facut pentru a fi sterilizat dupa fiece folosinta.

ultimul piercing facut si de care deja m-am atasat foarte mult este ciudatul "rook", in care eu port un barbell asemanator cu cel de-aici. Este relativ nedureros si foarte usor de ingrijit. il recomand cu caldura celor ce vor ceva mai special decat un cercel in cartilagiu standard.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Iun 23, 2005 12:59 am

hmm singurul loc unde mi-as face piercing este in una din spranceane.. in rest mi se pare banal si fumat.. atunci cand nu tine de sado-maso. parerea mea...
poate sunt eu mai old fashion (adic mi se pare destul de aiurea sa vad tipi cu cercel.. i would never do that, acu sa nu se supere nimeni si sa nu se simta nimeni jignit:D e doar o optiune personala)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde maxx1nsane » Mar Iul 26, 2005 12:03 pm

Shi eu sunt de acord cu PIERCING-ul
Eu am doua gauri in urechea stanga shi una in urechea dreapta :D
Nu sunt pe invers, sunt perfect normal, dar sunt un pic cu capu'...recunosc :n:
Shi la fete le sta bine cu un cercel in spranceana...:p dar nu numai... alte partzi.....alea alea :a: A-)
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde tzache » Mar Iul 26, 2005 12:19 pm

Am avut 14. In urechi, in ambele nari, doo ace de sigurantza mititele unu langa altu in spranceana dreapta, in buza de jos (la care am renuntat ca prea devenise la moda). Primul a fost in buza. Cand mergeam prin Skate Park din Herastrau acum 6 ani. Cea mai haioasa faza a fost cand mi-am bagat in buza de jos doo ace de seringa, in stanga si in dreapta (fatza de piercu din mijloc). Capacele verzi au ramas pe afara si se vedea misto cand scoteam fumu de tigara prin ele :D Si a mai fost tare haioasa alta faza: Aveam lant la pantaloni prins cu ditai acu de sigurantza. Pe care, bineinteles, la un moment dat mi l-am bagat in buza :D Si sa vezi ce-mi atarna ca tampita :D M-am chinuit odata sa imi infig un ac de seringa in sfarc da nu a vrut al dreacu. O fi fost "Bergenbrau" de vina :D
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde maxx1nsane » Mar Iul 26, 2005 12:25 pm

hmmmm, imi place piercing-ul...dar sa nu o dam in cealalta extrema :) unul finutz, merge, dar asha multe....
eu am 3 cercei finutzi...nishte bilutze de 1 mm diametru, sunt super cool, mie imi plac mult :)
aaaa, shi nu mi-a pus cercei ca asha era la moda, ci pentru simplul fapt ca asha am vrut eu (nu fac parte din nici o turma :n:)
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde tzache » Mar Iul 26, 2005 12:35 pm

Apropo de turma, ~p Ala care mi-a dat primu pierce il chema Oaie. Nu e nici o gluma ~p
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde maxx1nsane » Mie Iul 27, 2005 12:42 pm

:n: eu zic turma la fraierii aia care nu au pic de personalitate, cum se vopseshte un fraier in cap, hop shi ei, cum ishi pune unu un cercel nu shtiu unde, hop shi ei......
Vreau de f mult timpun tatuaj, dar vreau sa fie ceva unic, nu prea mare, shi sa imi placa la nebunie, shi binentzeles intr-un loc in care sa nu il vad, eventual pe spate, asta ca sa nu il vad sa ma satur de el...
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde gucitza » Mie Iul 27, 2005 12:57 pm

frate si eu vreau sa imi dau de ceva vreme ...in sparnceana ...chiar daca are toata lumea....n-am apucat sa citesc toate posturile si deci intrebarea asta se poate sa o mai fi pus cineva .....care e materialu cel mai bun pt cercei? aur, metal medicinal ...cine are sau a avut pe aici ar trebyui sa stie....si mai vreau sa imi pun undeva ...n-am vazut la nimeni pana acum dar ....se poate sa nu fii vazut eu si sa aiba lumea...la mana un cercel in pielea aia dintre degetu mare si aratator...cu 2 bile asea una pe o parte si alta pe cealalta(doooh....)sau tip inel(cerc).....
gucitza
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Mie Apr 20, 2005 1:03 pm
Localitate: la munk

Mesajde Carrie » Mie Iul 27, 2005 1:01 pm

Nu cred k mi-as face...o sa regret mai tarziu..acum imi distrug parul..dupa c o sa-mi cada poate o sa incep sa-mi distrug si corpul..
Fiecare isi ia placerea de unde o gaseste.

"Mereu rasare acelasi soare, mereu traiesc aceiasi prosti."Goethe

La ce te poti astepta de la o lume in care toti traiesc numai pt ca sunt prea lasi pt a se sinucide?

Cum poti sa inveti un prost sa nu mai fie prost?
Avatar utilizator
Carrie
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iul 24, 2005 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron