Piercing(uri)

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

Mesajde tzache » Mie Iul 27, 2005 1:05 pm

Cerceii de care spui tu de ex ala cu din spranceana este de obicei din titanium. Eu am avut dinasta intre ochi dar l-am dat jos repede ca ma deranja cand ma incruntam :D In momentu de fata nu mai am nici un cercel nicaieri, nu mai am nici un semn, asa ca nu am ce sa regret ;)
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde gucitza » Mie Iul 27, 2005 1:09 pm

si deci ar trebui sa imi pun prima data din titanium ...ca sa nu se infecteze si apoi cand se ingheaga rana...gaura :) pot sa il schimb...ca eu sunt alergica spre ex la alte metale in afara de aur ....si ma gandeam sa imi trag unu din aur alb ca sa nu se vada asea tziganesc ....
gucitza
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Mie Apr 20, 2005 1:03 pm
Localitate: la munk

Mesajde tzache » Mie Iul 27, 2005 1:20 pm

daca te tine buzunaru... :D
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde gucitza » Mie Iul 27, 2005 1:36 pm

e ma tzine pe dracu....dar decat sa am dictamai...buboaia pe ochi mai bine scot niste bani....vad eu de unde...si fac un lucru k-lumea ..ca oricum il fac pt mai mult timp....nu azi il pun maine il scot...
ms oricum
gucitza
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Mie Apr 20, 2005 1:03 pm
Localitate: la munk

Mesajde maxx1nsane » Joi Iul 28, 2005 11:27 pm

eu altceva in afara de argint nici nu pun in urechi, ultima data cand mi-am pus nishte cercei dinaia de la nishte mame omida cred....ca nu ii luasem eu, mi s-a infectat urechea, puroi, alea alea, abia s-a vindecat, gata, magazin, nu mai iau eu cercei de la totzi "tovarashii" dau un ban, da shtiu ca nu il mai am :n:
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde barbie_happy » Mar Aug 09, 2005 12:26 pm

Nu sunt contra piercing-urilor, avand in vedere ca am avut multe.. Am avut 6 gauri in urechea stanga (care una s-a "rupt"), unu in nas, in sparanceana, 2 in buza, in buric si in limba. in buriq mi s-a "rupt" de 2 ori.. deocamdata il mai port doar pe cel din limba si nas. va sfatuiesc sa nu va punetzi piercing-uri daca suntetzi mai sensibili ...alegerea voastra .. la fete in buriq arata cel mai bine.. eu am d gand sa-mi pun din nou si sper sa nu mai am probleme .. :)
Amintirile Sunt Clopote Ce Bat La Usa Uitarii Si Ultimele Scintei Ce Lumineaza Trecutul
Avatar utilizator
barbie_happy
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Aug 08, 2005 11:00 pm

Mesajde blaind » Sâm Sep 10, 2005 2:47 pm

sunt pro-piercing-uri.. am unul in limba, unul in cartilagiul urechii stangi shi doua in buric.. nu am avut nici o problema cu ele, nu mi s-au infectat, deci nu am de ce sa ma plang; ba chiar gaura din limba nu m-a deranjat deloc, nici macar in primele zile, asha ca am putut sa mananc fara nici o problema...
sfat pentru cei care ishi pun piercing in limba... nu mancatzi lactate in primele zile, pentru ca se poate infecta... deci..Fara Iaurt!
Still talkin' to myself
and nobody's home

(Alone)
Avatar utilizator
blaind
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Sâm Sep 10, 2005 3:05 pm

vreau si eu sa imi fac unu in spranceana cum ma sfatuiti sa procedez ce sa pun ? cum sa am grija sa nu se infecteze ? din ce metal sa fie cercelul sau ce o sa imi pun pls spuneti-mi si mie :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Bucky » Mar Sep 27, 2005 4:02 pm

Auziti, toti vb de piercing-uri in nas, buric, uza, limba etc etc etc, dar nu vrea sa ne impartaseasca si parerea cei care au in ... chiloti? Fetelor ce ziceti, ati incercat?
Bucky
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Dum Iul 31, 2005 1:30 pm
Localitate: Akolo

Mesajde gigica » Dum Oct 02, 2005 11:03 am

Eu nu am nici un piercing. Sunt de acord cu ele, numai ca din pacate altii nu prea sunt de acord. Am vrut sa imi pun in nas, dar pe urma m-am gandit ca daca vreau sa ma duc la un interviu sau ceva de genu asta or sa se uite respectivii la mine ca la o nebuna.... Mda, se pare ca unii inca mai au idei din astea.
Un prieten de-al meu are si in ureche si in spranceana. Dupa ce ca arata el de imi vine sa lesin cand il vad, piercing-urile alea sunt pentru el ca cireasa de pe tort yummmmmy :D
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde SuCkA » Mar Dec 06, 2005 11:57 pm

Sall all pai.....c au unii cu pierce-urile???? sau le e prea frika??? sau nusht e ciudat da zik asa yo am avut vreo 15 pierceuri pana akuma si imi mai fak in limba akuma cateva si deja in limba am o mica teama sa numi nimeresc arterele ca e grav si sfat pt amatori aveti grija dati pierce-urile de jos in sus si nu nimeriti nici o vena ca nu de altceva da in 2 minute aveti pe afara tot ce se poate numi sange si btw toata lumea vb de pierceuri din zona fetei da voi nu ati avut in ceafa sau in frunte sau in asa zisa gusa sau intre degete sau prin alte locuri mai...asa sunt marfa toate le iubesc si le voi iubi pe toate chiar dak poate imi vor scurta viata da asta e sunt in stare sa ma sacrifik pt ele se simt prea marfa si nu sunt kum fak unii de frumusete ci de placere te simti prea adevarat si mai ales dak esty cu adevarat un rocker tre sa te respecti pierce-urile merg cu pielea :)):P so...bye see ya around all :D
I'm going straight to hell
to burn in flames with the devil
fuck the church and that christian shit
my tombstone's carved with a six six six
i don't care about the lies that you preach
alive to live, not to believe
in a god that i cannot see
Avatar utilizator
SuCkA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 06, 2005 12:00 am

Mesajde SuCkA » Mar Dec 06, 2005 11:59 pm

a si numi pasa de cum se uita la mine lumea sau ca vai sa vad cum arat dak ma duk akolo nu chiar putin imi pasa nu ma las condus de nimeni dak e ai conduc yo pe ei si....orikum stiti dak e cineva blacker pe aici stye ce vb ;) :)
I'm going straight to hell
to burn in flames with the devil
fuck the church and that christian shit
my tombstone's carved with a six six six
i don't care about the lies that you preach
alive to live, not to believe
in a god that i cannot see
Avatar utilizator
SuCkA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 06, 2005 12:00 am

Mesajde strumph » Vin Feb 03, 2006 5:03 pm

si io am unul in buric! de durut n-a durut dar 2 saptamani a trebuit sa dorm numa pe spate, eu care dorm numa pe burta....
strumph
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 10:26 pm
Localitate: brasov

Mesajde sin ella » Vin Feb 03, 2006 5:32 pm

orikum stiti dak e cineva blacker pe aici stye ce vb


poi Shaki e mare blackerita conform nu stiu carui sondaj. ea ar trebui sa stye...

edit: io n-am piercinguri. am doi cercei de aur si mult talent pe mine :zambet: is shukaritza :n: si printzesa
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde Shaki » Vin Feb 03, 2006 5:50 pm

sin ella, lasa-l k nici el nu stye ce spune :D
ontopic, vreau sa-mi fac mai multe pierceuri in ureche cat de curand...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Feb 03, 2006 6:07 pm

doamne, ce moda mai e si asta cu piecingurile? chiar nu va e mila de corpul vostru mai fetelor? of doamne, nici nu vreau sa ma gandesc cum mi-ar sta cu un cercelus cu diamant in buricutul meu delicat.
nu, exclus, nu o sa fac asa ceva niciodata.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde punct » Vin Apr 28, 2006 4:10 pm

piercingurile mele, 4 cercei in urechea stanga si 2 in dreapta, imi plac la nebunie.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde punct » Mar Mai 02, 2006 7:49 am

eu am 4 cercei in urechea stanga si doi in dreapta, imi plac la nebunie.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Mai 02, 2006 8:20 am

Am avut si eu in tineretile mele nebunatice pierce-uri prin mai multe locuri. Acuma fac o revenire in forta. Saptamana asta am programat unul in limba dupa care in acelasi avant rebel o sa imi termin si tatuajele (cand am bani bineinteles:D)
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde tyra » Mie Sep 13, 2006 2:42 pm

Sunt noua pe forum si am tot citit criticile de pe aici in ceea ce priveste piercingul... in sprinceana, buric, ureche.... Fiecare cu parerea lui. Eu insa sunt fericita posesoare a unui piercing intim si sunt foarte mandra de acest lucru. La inceput nu eram deloc adepta acestora dar am realizat mai tarziu ca e ceva foarte incitant si m-am decis sa-i fac o surpriza partenerului meu. A durt doar cand am dat gaura si atat... apoi nu am avut nici un fel de probleme. Trebuie doar sa ai grija sa dezinfectezi locul pana se cicatrizeaza. E placut si ma face sa ma simt mai deosebita.
Avatar utilizator
tyra
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Sep 12, 2006 11:00 pm

Mesajde narcosis » Sâm Dec 09, 2006 9:40 am

Am o (pseudo)problema.
De 4 ani de zile am un pierce in spranceana care pana acum nu mi-a facut niciodata probleme. Mereu mi-am dorit unul si nu ma grabesc sa il scot. Problema e ca, acum, oricat m-as chinui sa-l scot si sa il inlocuiesc cu altul,nu pot! S-a blocat! Mi-a mai facut figura acum o saptamana, dar dupa ce am reusit sa il desfiletez, intr-un moment de imbecilitate maxima, l-am infiletat la loc. Si asta de 2 ori,chiar.
Acum, a 3a oara, nu merge nicicum. Intrebarea mea este: se poate bloca acea biluta cumva? Sau poate are legatura cu vreo substanta din piele?
Suna foarte stupid, dar deja imi pun intrebari si imi fac griji ca accesoriul meu mult prea iubit a devenit o problema.
Please,help.
To teach is to learn twice.
Avatar utilizator
narcosis
Junior Member
 
Mesaje: 78
Membru din: Lun Dec 12, 2005 12:00 am

Mesajde the_bloody_me » Dum Dec 24, 2006 1:33 am

si eu as vrea sa-mi fac un pierce in limba..sa vedem qm va reactziona maik-mea.adik..oriqm imi fac,vrea sau nu vrea:P..si totushi..exista riscuri mari?k sa stiu..k m-am informat eu kt de kt..da..tot e bine sa stii din mai multe surse
Avatar utilizator
the_bloody_me
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 24, 2006 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Dum Dec 24, 2006 1:41 am

din cate stiu eu nu exista riscuri extrem de mari, insa sunt totusi niste riscuri de infectie. in rest, o saptamana nu o sa mananci decat supe (si de-alea abia-abia) si o sa te cam deranjeze.
hmm, si unde o sa iti faci tu pierce-ul asta in limba? pentru ca stiu ca in locurile autorizate unde se fac piercinguri si tatuaje ai nevoie de acordul parintilor daca ai sub 18 ani :)
sau cel putin asa am fost eu informata.

PS: ce mica-i lumea breh! tare mica-mica! uelcom little black_spider ;)
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Dec 24, 2006 1:48 pm

Nu sunt riscuri daca faci unde trebuie.Si nu e universal valabila chestia cu mancat doar supa o saptamana, si nici chestia cu deranjatul, pentru ca depinde de la om la om. Al meu a fost facut fara anestezie, 2 zile (maxim) a fost limba mai umflata, atunci am baut supa intr-adevar, dupa 2 zile puteam sa manac orice. Si de fapt ai voie sa mananci ORICE afara de chestii zgrunturoase, sau chestii care pot sa iti zgarie limba mai nasol (bake rolls, si alte mizerii din ale).

Plus ca nu ai voie alcool vreo saptamana.

Piercingul o sa si`l faca la ceva prieten care dracu stie cum lucreaza. Eu nu prea as avea incredere in asa ceva, dar fiecare cu treaba lui.

Mai intrebati`ma, mai am piercinguri, pot sa va zic ce stiu :D

ps - narcosis, da mai multe detalii, vedem ce facem, o scoatem la capat si cu tine cumva. Piercingul meu din spranceana nu mi`a facut probleme pana acuma, decat atunci cand nu l`am curatat.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde the_bloody_me » Lun Dec 25, 2006 1:35 pm

hello FleurDuLys!!!:D well...am o prietena kre si-a facut la un salon..si parintzii..de fapt maik-sa a aflat dupa 3 luni..tatal ei nici acu nu stie,si il are de un an deja..so..se poate si fara acord.thx pt info!!!:X
Avatar utilizator
the_bloody_me
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Dec 24, 2006 12:00 am

Mesajde shiona » Lun Dec 25, 2006 1:45 pm

acu un an altfel erau treburile, ca mai mergea, da stiu ca de curand de vreo 2-3 luni au devenit mai stricti.Amu daca tu deja ai vb si e sigur ca-ti face e ok.multa bafta
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Lun Dec 25, 2006 2:48 pm

e aberant ce zice fata aia .... nu stiu ce salon e acela care face piercinguri la minori (fara acordul macar al unui parinte)

niste pierceri seriosi nu o sa faca piercinguri la minori niciodata (decat in cazuri exeptionale -> si aici ma refer strict la acordul parintilor) din motivele logice. Copilul acela devine responsabilitatea lui daca ceva merge prost. Si nimeni nu isi asuma asa o responsabilitate, chiar daca marja de eroare la piercinguri (daca esti pro) e infima.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Dec 25, 2006 11:02 pm

sau poti sa-ti dai singur/a pierce. cunosc cateva persoane care si-au dat. nas, sprancene, etc. dar tre' sa stii ce faci, evident. oricum, nu cred ca e recomandat sa-ti dai singur/a pierce in limba... :D
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde whatever » Lun Dec 25, 2006 11:08 pm

Pai evident ca nu e. Daca prinzi o vena despre care tu habar nu ai ca e in locul unde faci gaura ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Dec 25, 2006 11:15 pm

pai d'asta am si zis.. ca nu se aplica cand vine vorba de limba din cat stiu. si ca oricum ar trebui sa stii ce faci. una dintre persoanele de care ziceam a avut vreo 10 piercinguri... 8 si le-a dat singur.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron