Regim alimentar de slabit

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

Mesajde Nanuka » Vin Sep 03, 2004 4:53 am

Jadore rau faci!!!!!

Lasa tampenia sa vomiti dupa masa...tu vrei sa devii anorexica??..sa ajungi prin spitale si sa iei pastile de cap??...

Ce naiba, esti in crestere..corpul tau e in schimbare pana la varsta de aproape 23 de ani, e normal sa iei in greutate sau sa mai scazi, nu face o tragedie din treaba asta. In loc sa stai sa vomiti dupa fiecare masa, mai bine du-te si fa gimnastica sau fa miscare...ieshi alearga prin parc, joaca volei, du-te plimba-te cu rolele..e sanatos*p

Cat despre tigari, nu te-ai apucat de mult timp asha ca lasa-te cat mai poti. Mai tarziu vei regreta, vei ajunge addicted si iti vei da cu pumnii-n cap ca ai ajuns scalva tutunului, plus ca e f daunator sanatatii. Eu sunt fumatoare dar sincer admir nefumatorii:)

Imi pare rau s-aud c-ai avut probleme cu ovarele, sa ai mare grija cu treaba asta, nu e de jucat:(...
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde J'adore » Vin Sep 03, 2004 5:16 am

Pumpkin faza cu vomitatul dupa ce mananc e history, nu am facut asta decat 1 sapt SI ASTA SA INTAMPLAT acum 1 AN DE ZILE, am fost o proasta ca am incercat, recunosc, dar pana la urma mi`a venit mintea la cap. Si inca ceva, cum iti explici tu ca atunci cand sunt in romania, mananc la fel de mult ca aici, ba chiar mai mult, si nu pun cu 10 de kg cum mi`sa intamplat aici? Acum reusesc sa imi mentin greutatea pt ca fac 1 ora de aerobic la sala zilnic +aerobic la scoala tot cate 1 ora 5 zile din 7, in total 12 ore pe sapt. de aerobic. De mancat mananc bine, dar totusi sunt luni cand nu ma ating de cola aici, beau numai apa plata, las inghetata sa expire in frigider pt ca imi e frica sa nu mananc prea multe calorii. In romania nu am treaba, mananc si cate 5 inghetate pe zi, shaworma etc + mancare gatita, si totusi nu ma ingras, sau daca ma ingfrad pun 2 kg, nu 5-6 ca aici, aici e vorba si de continutul mancarii.Cat despre tigari, prea tarziu, in primele 2 zile in care fumam, nu le suportam, acum nu rezist fara macar 3 tigari pe zi
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Nanuka » Vin Sep 03, 2004 5:47 am

Cu tigarile fa o incercare. Abtine-te cam vreo 3 zile, sa vezi ca dupa deja nu mai simti nevoia sa fumezi, corpul deja elimina nicotina din sange, toata treaba e pishologica, se creeaza obishnuinta.

E greu dar se merita, trust me:)..

Un secret sa nu te ingrashi, mananca de multe ori pe zi dar cantitati mici. Omu se-ngrasha cand mananca foarte mult la o masa, cu pofta si f repede*p

Bea foarte multe lichide, s-ar putea sa retii si multa apa in organsim, daca tu-l inveti cu cantitati multe de lichide atunci el va stii ca-i vei mai da si nu-si va mai creea provizii:yD
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde theOffender » Vin Sep 03, 2004 8:21 am

mafia, incearca urmatorul lucru dupa ce faci aerobic (in prima jumatate de ora):
250 de grame de iaurt cu fructe (capshuni, zmeura in special);
1/2 l suc de portocale;

nu minca nimic timp de 1 1/2 ora, dupa care ai nevoie de proteine: friptura de pui sau vitzel (fara grasime), ai grija sa fie pe gratar sau prajita fara ulei; (fie) conserva de tuna in apa, sau in brine; abtzine-te sa maninci orice fel de carbohidratzi, in special cartofi; daca e neaparata nevoie, prajeshte-i in folie in cuptor!...

acest lucru bineintzeles in contextul in care izi mentzii dieta actuala
dupa fiecare exercitziu de lunga durata corpul arde calorii pentru inca jumatate de ora; pentru a ajuta arderea grasimilor din jurul mushchilor este bun iaurtul shi sucul de portocale (no sugar added); proteinele sunt necesare pentru refacerea shi intarirea mushchilor;

cu o dieta adecvata, exercitziu shi o dieta corespunzatoare inainte shi dupa exercitziu, in 3 luni de zile vei putea sa mananci inghetzata fara sa pui un singur miligram!...

ps: salata de roshi cu otzet este excelenta pentru mentzinerea shi reducerea din greutate; trebuie bauta apa multa in acest caz deoarece provoaca aciditate la stomac;
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Dum Ian 09, 2005 9:45 am

Am o spatamana de cand am inceput sa ma duc la sala....avem antrenor...ecercitiile sunt super intensive si corpul ma doare extrem de tare...iau cam vreo 2 aspirine pe zi.

Dieta este de genu..orez cu somon, peshte sau salata.....am inalturat cartofii prajiti, fast food si alte mancaruri ce contin o gramada de calorii.

Acum am facut prostia de a manca nishte spaghetti, dar am vomat repede, dupa care am luat o pastila Meta slim.....cica blocheaza depunerea de grasime...ehh am si baut...deci simteam nevoia....nu vreau sa devin bulimica....dar nici sa ma fac cat o vaca:(....

The Offender ..super dieta....otzetul e preferatul meu:)
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Ian 09, 2005 9:50 am

nanukulitzuca, cred ca spaghetele nu sunt recomandate la un regim de slabit
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Dum Ian 09, 2005 9:52 am

Da stiu, dar aveam pofta....nu se mai intampla.
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Iri » Dum Ian 09, 2005 8:35 pm

acum 2 veri am slabit 15 kile in 3 luni......sa stiti ca e mai bine sa slabeshti...pe un timp mai indelungat...deoarece...se schimba metabolismul...si nu mai iei in greutate.,...!daca ai slabi...in 2 sapt 10 kg....peste alte doua sapt ai lua dublu in greutate...ma rog..sa va zic cum am slabit eu...!
in primul rand foarte mult sport....in fiecare zi alergam cate 2-4 km pe stadion....in fiecare zi...deci nu saream nici o zi...foarte bine imbracata...ca sa transpir...!..am eliminat sucuri...apa minerala...dulciuri....paine...fel si fel de snacks`uri...etc...!important e sa nu iei nici macar o guritza de ciocolata sau suc..etc!
mancam de dimineatza....legume ex rosii,castravetzi.. ou fiert,cu o felie de branza cashcaval...etc! la pranz ceva f ushor...cum ar fi...legume fierte...mancare gatita.....carnitza fiarta....fara prajeli....fara salate fara ulei..etc...!iar pana seara la 7.30 cand plecam la alergat...fructe (mere) ...!cand veneam de la alergat...un pahar de iaurt si cam atata! cu foarte multa vointza si sport....reushiti...si slabiti si frumos...nu se lasa pielea sanii...fesele etc...! :)

DaCa VrEoDaTa Nu PrImEsTi ZaMbEtUl Pe CaRe Il AsTePtAI,
FII GeNeRoS Si DaRuIeStE PeRsOaNeI ReSpEcTiVe Un ZaMbEt.
DeOaReCe NiMeNi Nu ArE MaI MaRe NeVoIe De Un ZaMbEt DeCaT PeRsOaNa CaRe Nu StIe Sa ZaMbEaScA CeLoRlAlTi.
Avatar utilizator
Iri
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde ligrivis » Vin Feb 11, 2005 4:51 am

O dieta pe care am incercat-o personal si a dat rezultate este inspirata din dieta Atkings si modificata de mine.
M-am inspirat dintr-o carte scrisa de un francez ,,Ma hranesc deci traiesc'', la momentul cand am citit cartea nici nu auzisem de dieta Atkings.
Am 1,75 si implinsem frumoasa greutate de 85 kg si am reusit intr-o luna sa dau jos 10 kg fara efort doar cu parere de rau dupa berea de la terasa.
In principiu este simplu renunti total pentru perioada de soc la : alcool de orice fel, zahar, orice cofeina cola, cafea, cartofi, paine asta mi-a fost cam greu, orez, paste fainoase.
Ai voie orice fel de carne combinata cu legume, fructe si ceea ce este important in orice cantitate. Eu cumparam de la Metro pachete de legume mexicane si le serveam cu friptura. Se recomanda si un sport dar eu eram prea comod pentru asta.
Acum la aproape doi ani de la acel regim am 79 kg in conditiile in care mai beau cate o bere, cafea totusi am renuntat total la paine.
Avatar utilizator
ligrivis
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Aug 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Crystina » Vin Feb 11, 2005 5:43 pm

Eu am incercat multe diete si nu a mers decat una :yD .
Ero o dieta cu niste pastile si niste prafuri care le amestecai cu lapte.A fost cam greu de tinut la inceput,dar in final a dat rezultate,si m-am mentinut pana acum :yD
Crystina
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 11, 2005 5:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Akyta » Joi Feb 24, 2005 7:52 pm

Eu am slabit 7 kg intr-o luna cu alimentatie potrivita pentru grupa mea de sange...e o chestie mai complexa, dar daca te mai intereseaza sau intereseaza pe cineva, o sa va scriu in mare despre ce e vorba, ok?
Like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
Sucker love I always find,
Someone to bruise and leave behind.
Avatar utilizator
Akyta
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde inger, alb » Mie Mar 09, 2005 8:09 am

Draga Natuca! Eu, cand ramasesemi graviduta ,nu ma ingrasasemi nici mai mult nici mai putin de 20 kg. Desi aveam inainte 52kg. 165m pot sati zic aveam (90,60,90) vorbesc serios! Faceam crize dea cuma de bea asteptam sa nasc. Eu nu stiu cum am putut pune asa de mult ingerasul meu l-am nascut de 3,600kg. Acuma am 7 luni de la nastere. Primele 3 luni bai frate nu am dat nimic ........Sincer alaptez baiatul si trebuie sa mananc bine. Dar, in urmatoarele 3 luni dai si dai facand alergatura. Alergatul este sansa credema e ptr. orice iti face corpul frumos. Ce crezi mai am de slabit doar 4kg. Ex. alerg seara 30 min......atat. Si mananc bine inca alaptez ingerasul meu scump. Mult noroc! ;-)
inger, alb
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 09, 2005 6:15 am
Localitate: SECRET

Mesajde k-risa » Dum Mar 20, 2005 5:44 pm

Eu am incercat sa nu mai mananc asa de mult insa nu trecea mult timp si mancam mai mult decat trebuia!Am vrut sa tin o dieta dar dupa cateva zile am renuntat!Intr-adevar o dieta foarte eficienta deoarece in acele 7 zile am slabit vizibil(in jur de 2-3 kilograme).Am 1,69 in inaltime si in jur de 55-56 kilograme!Oricum as putea sa va dau un sfat!Faceti mult sport!Eu,de exemplu,fac sport de performanta si ma ajuta extrem de mult.Ce as putea sa va mai spun este ca dupa ce ati mancat asteptati 2 ore pana la urmatoarea masa!In felul acesta organismul are timp sa digere toate alimentele!Intotdeauna cand mancati,oricat de foame v-ar fi ,mestecati alimentele de cel putin 30 de ori inainte de a le inghiti!Cand mancati trebuie neaparat sa stati jos ca sa nu se depuna caloriile pe solduri si coapse!
k-risa
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 20, 2005 5:03 pm
Localitate: iasi,romania

Mesajde k-risa » Lun Mar 21, 2005 9:27 am

akyta te rog frumos spune-mi si in ce consta acea reteta pt grupa de sange!
k-risa
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 20, 2005 5:03 pm
Localitate: iasi,romania

Mesajde RedRibbon » Lun Mar 21, 2005 6:19 pm

Nanuka scrie:Hmm daca ma intrebai acum 2 ani cum mi-as dorii sa arat?..as fii zic ..cat mai plinutza..lol..eram foarte foarte slaba...si nu-mi placea deloc chestia asta dar in decursul a doi ani..mai precis de anul acesta..de cand am venit in Canada..mai exact in 2003 ...hmm de la 54 de kil cat aveam..acum am 60 de kil...mi se pare extrem de mult...cred ca nu constientizam cand ziceam ca vreau sa fiu plinutza..pt ca sincer nu-mi place deloc....multi prieteni imi spun din poze ca nu se vede absolut deloc ca..nu m-am ingrasat...dar simt eu la abdomen si la solduri.....nu ma mai incap unii pantaloni la care tineam foarte mult.....


O sa-mi spunetzi ca fa gimnastica...hmm nu am timp de gimnastica si cateodata nici chef....spune-ti ce fel de regim alimentar de slabit sa urmez...sau hmm am auzit ca exista creme cica anticelulitice....nu am celulita ..dar poate ca aceasta crema ..imi arde putzina burta care am facut-o...ceaiurile de slabit..hmm nu stiu..mi-as dorii sa imi da-tzi cateva sfaturi in leg cu asta..

Va pupic..

Nanuka.


Dear Nanuka...

Am aceasi problema ca si tine... Daca ai aflat vreo reteta de succes sau vreun site cu info ... ti-as fi mai mult decat recunoscator daca ai accepta sa discutam pe aceasta tema.
Adresa mea de mail este titanicus2002@yahoo.com
Tony :T
RedRibbon
 

none

Mesajde julik » Joi Apr 14, 2005 10:49 pm

:nope: puteti sa ma ajutati, ca rog? am inecrcat s slabesc si am mancat mai dietetic, am slabit, dar mai greu.partea rea e ca m-am ingrasta la loc, pentru ca am inceput sa mananc din ce in ce mai ult.am inecrcat sa ma abtinde la dulciuri si am ajuns sa ma simt cu musca pe caciula de fiecare data cand consum dulciuri si sa ma duc sa le vomit.Stiu k nu e bine, dar nu imi imaginez o zi fara sa a=mananc ceva dulce, ma enervez repede si sunt foarte agitata dca asta nu se intampla. :T
julik
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 14, 2005 10:40 pm
Localitate: Romania

tot eu

Mesajde julik » Vin Apr 15, 2005 8:59 am

nu sunt analfabeta daca va intrebati de ce am scris asa...eram obosita si nu m-am uitat la tastatura. ;-)
julik
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 14, 2005 10:40 pm
Localitate: Romania

Mesajde matzaa » Joi Mai 05, 2005 11:15 pm

mei...eu nu sunt lamurita cu o chestie...adik..am incerc faza aia cu 3 zile numai carne 3 numa lactate 3 numa fructe dupa care le iei pe fiecare trei zile de la inceput timp de 3 luni sau asa ceva..eu vreau sa spun ca mancam ceva ceva mezeluri carne fiarta in prima zi..etc..si a doua zi ma simteam extrem de bleaga..picioarele si mainile imi erau amortite..ma simteam ca dracu.de fiecare data dupa 2 zile mam oprit...deci numai rezistam...eram asa lipsita de enregie..si vreau sa spun ca am patit faze in acre nu am mancat deloc vreo o sapt numai iaurt si apa plata si nu avema nici pe dracu(bine in afara de pofta aceea de a gusta din mancarea gatita de mama..care mirosea extrem de bine)...si de fiecare data am patit la fel cu faza cand am mancat numai carne..prima data am crezut ca am nimerit intr-un moment prost in care organismul meu nu prea avea chef de asa ceva...dar totushi de 3 ori sa se intample accelashi lucru..intr-un sfarsit am renuntat de fiecare data pur si simplu numai rezistam..si nu din cauza foamei..din cauza starii care o aveam..si de diete nush ce sa zic...cred ca daca m-ash tine bine si puternic de una as reushi sa stau jos nijte kilograme..;a
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

solutii pentru slabit

Mesajde anoma » Mie Mai 18, 2005 5:49 pm

Nanuka scrie:Hmm daca ma intrebai acum 2 ani cum mi-as dorii sa arat?..as fii zic ..cat mai plinutza..lol..eram foarte foarte slaba...si nu-mi placea deloc chestia asta dar in decursul a doi ani..mai precis de anul acesta..de cand am venit in Canada..mai exact in 2003 ...hmm de la 54 de kil cat aveam..acum am 60 de kil...mi se pare extrem de mult...cred ca nu constientizam cand ziceam ca vreau sa fiu plinutza..pt ca sincer nu-mi place deloc....multi prieteni imi spun din poze ca nu se vede absolut deloc ca..nu m-am ingrasat...dar simt eu la abdomen si la solduri.....nu ma mai incap unii pantaloni la care tineam foarte mult.....


O sa-mi spunetzi ca fa gimnastica...hmm nu am timp de gimnastica si cateodata nici chef....spune-ti ce fel de regim alimentar de slabit sa urmez...sau hmm am auzit ca exista creme cica anticelulitice....nu am celulita ..dar poate ca aceasta crema ..imi arde putzina burta care am facut-o...ceaiurile de slabit..hmm nu stiu..mi-as dorii sa imi da-tzi cateva sfaturi in leg cu asta..

Va pupic..

Nanuka.



buna nanuka

cred ca am solutia pentru tine.

este vorba de un program de control al greutatii, testat stiintific pe care l-am urmat si eu . este testat pe mii de voluntari. se bazeaza pe cantitatea de carbohidrati din alimentatie. ce este cel mai important: nu te infometezi si iti regleaza si metabolismul...

daca esti interesata, contacteaza-ma

catalina
anoma
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 18, 2005 5:30 pm
Localitate: bucuresti

solutii pentru slabit

Mesajde anoma » Mie Mai 18, 2005 5:57 pm

CMED13 scrie:Stiu stiu din toata lumea EU. incerc f. tare sa nu zic nimic rau...despre subiectul tau... Argh!
Ok kestia cu greutatea e ceva care se intimpla la toti care vin nu numai din Rominia(unele lucruri nu le pot schimba:) dar din toata Europa. In Nord America nu se merge pe jos nicaieri si kg se aduna....mai ales Iarna..cu frigul nasol. Ce vreau sa spun e ca poti sa incerci ATKINS sau South Beach diet. Sunt foarte bune. Eu fac mai multe sporturi dar totusi prinsesem vreo 7-8kg si am incercat faimosul Atkins. am pierdut cele kg si e foarte usor sa te mentii de dieta...de fapt dupa primele 2 saptamini nici nu ti se face foame si ai sa maninci mai putin. Alta problema sunt portiile de mincare: cel putin in USA restaurantele pun portii pt elephanti...eu de obicei iau jumate "to go".

Situl Atkins...au totul gratis pt dieta...nu merita sa cumperi cartea lor caci nu are multa info.

http://atkins.com/

PS ca doctor iti spun cremele funtioneaza partial psicologic catre "burtica" de fapt unele creme deshidrateaza(pierzi apa temporal in zona unde te ai dat cu crema) sau constricteaza vasele de singe.....dand aparenta de slabit...dar e numai un remediu de f. scurta durata caci coana grasime e tot acolo.


buna,

eu nu am avut probleme pina de curind cu greutatea (se pare ca pe masura ce inaintam in virsta luam in greutate vrind-nevrind datorita faptului ca noi consumam aceeasi cantitate de calorii si toate cele si ne trebuiesc din ce in ce mai putin)
personal, nu prea am incercat cure de slabit dar stiu de la diferite prietene ce efect dezastruos a avut fiecare incercare.
intimplator am dat de un regim perfomant nu numai de slabit ci si de control al greutatii (se bazeaza pe nivelul de carbohidrati din alimentarie)
este testat stiintific pe mii de voluntari si crede-ma ca functioneaza. eu am inceput de o saptamina si ma simt EXCELENT. dai incet si sigur jos. in plus, iti regleaza si metabolismul

daca esti interesata... vorbim

catalina
anoma
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 18, 2005 5:30 pm
Localitate: bucuresti

solutii pentru slabit

Mesajde anoma » Mie Mai 18, 2005 6:03 pm

supermouse scrie:ceea ce se pare ca multa lume nu intzelege este faptul ca un regim eficient este acela care te ajuta nu numai sa pierzi din greutate- chestie simplu de obtzinut, dar de asemenea sa mentzii o greutate stabila, ceea ce este mai greu.
Un regim eficient nu inseamna infometare shi nici mancat shi vomitat (bulimia) cu care bag sama ca se lauda unii useri. Un regim eficient este o schimbare a stilului de viatza.
DE asemenea, nici un regim nu este eficient daca nu este combinat cu activitate fizica.
Eu personal nu cred in regimuri standard. Fiecare organism este diferit, si din punctul meu de vedere asta inseamna ca fiecare trebuie sa ishi monitorizeze propriul metabolism shi sa observe ce-i prieshte shi ce nu.
Atkins este o solutzie, dar- dupa cum am mentzionat mai sus- este pe viatza.



buna,

ai dreptate. fara miscare si apa min 2 litri rezultate sunt slabe.

eu nu am avut probleme pina de curind cu greutatea (se pare ca pe masura ce inaintam in virsta luam in greutate vrind-nevrind datorita faptului ca noi consumam aceeasi cantitate de calorii si toate cele si ne trebuiesc din ce in ce mai putin)
personal, nu prea am incercat cure de slabit dar stiu de la diferite prietene ce efect dezastruos a avut fiecare incercare.
intimplator am dat de un regim perfomant nu numai de slabit ci si de control al greutatii (se bazeaza pe nivelul de carbohidrati din alimentatie)
este testat stiintific pe mii de voluntari si crede-ma ca functioneaza. eu am inceput de o saptamina si ma simt EXCELENT. dai incet si sigur jos. in plus, iti regleaza si metabolismul

daca esti interesata... vorbim

catalina
anoma
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 18, 2005 5:30 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde CarLiTa » Sâm Aug 06, 2005 11:25 pm

Am ajuns si eu din pacate sau din fericire la thread-ul acesta si am vazut multe pareri interesante :P ...acum sa va spun povestea mea :D

Am 1,67 m inaltime, 48 kg si pot sa spun ca arat bine :D mie imi place cum arat si nu ma plang, sa intamplat anul acesta, acum 3 luni sa nu am pofta de mancare, nu mancam nimic in fiecare zi...a fost cand nu am mancat absolut nimic 3 zile la rand...ghiciti ce sa intamplat a 4 zi? Am ajuns la spital, si mi s-au facut o multime de analize si am fost nevoita sa-mi cumpar medicamente in valoare de 2 milioane de lei, nu zic ca e mult dar nici sa prezi banii pe medicamente nu e prea frumos. Bun...dupa o pauza de 2 saptamani in care mancam si dormeam atata tot pentru ca nu ieseam afara din cauza medicamentelor care produceau somnolentza, nici la scoala nu ma duceam...pur si simpu stateam acasa, ma uitam la televizor, mancam si dormeam...si bineinteles ca am tinut o cura de slabire nasola pentru mine ca nu eram obisnuita cu astfel de mancaruri...pilaf de orez...bleah n-am mancat orez pentru ca nu mi-a placut niciodata, dar daca am fost nevoita am incercat, si chiar mi-a placut...avand in vedere ca nu aveam voie sa mananc multe, fructe? nema....o banana pe zi si iaurt in fiecare dimineata cu paine prajita :D dupa-masa ce nu-mi placea niciodata trebuia sa mananc supa, dar nu orice supa...ci doar apa chioara cu cativa morcovi orez si patrunjel, fara nici un gust...dar mancar nu am murit de foame pe parcursul regimului.
In acele 2 spatamani am slabit 4 kg, ma simteam foarte slabita...aveam 44 de kg, ma simteam al dreq de rau...chiar mi`a parut rau dupa aceea ca am tinut ura de slabire...dar important este ca dupa ce sa terminat cu cura de slabire si nu mai luam medicamente, nu m-am ingrasat una doua, normal ca am mai pus 2 kg pe mine pentru ca nu puteam sta in picioare, dar m-am apucat de sport, si nu un sport de performanta sau sa ma duc la sala, ci in fiecare dimineata la ora 7 ma duc la lac si cate 4 ture de lac nu strica :D va garantez :P putzine abdomene seara inainte de somn si totul e ok...circa 150/200 nu mai multe ca nu suntem baieti. :D Acum arat bine...ce sa spun, am si fizic, am un abdomen fibrat si e bine ce sa spun :D ...problema mea a ramas ca eu nu mananc supe deloc, si nu mananc nici multa mancare...daca este sa mananc ceva intr`o zi, mananc un iaurt si ceva fructe, in rest nu prea mananc...am ramas la fel, fara pofta de mancare...nu stiu daca e bine sau rau, mai lesin din cand in cand ...dar altceva nu pot manca si asa ma simt si bine ;P ...oops
CarLiTa
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Aug 05, 2005 11:00 am
Localitate: Cluj - Napoca

Mesajde punct » Joi Apr 27, 2006 3:44 pm

cel mai bine e sa ai grija la felul in care mananci. si eu am avut probleme cu greutatea, inca mai am cateva kilutze de care trebuie sa scap. am cautat tot felul de diete, dar sincer nu am vointa de a termina una, pana cand am gasit. poti manca de toate fara a simti foame. secretul e sa nu amesteci alimentele: hidratii de carbon ( cartofi, paine , paste fainoase, orez, legume...) cu proteinele (carne, peste, unt, lapte iaurt, branza...). asa ca poti manca de toate insa fara sa le combini. fructele cel mai bine e sa le mananci ca dejun. poti manca ca fructe vrei, cate vrei sub ce forma vrei(sucuri facute din fructe, salata de fructe) la pranz spaghete( fara carne sau branza), cartosi, paine, orez..., iar seara carne( la gratar ar fi cel mai bine) . functioneaza.
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Metoda de slabit RAPIDA cu GoldShape

Mesajde elena_sim » Sâm Iul 01, 2006 10:35 am

As vrea sa dau un sfat celor care vor sa slabeasca rapid.... Am fost la un congres international de frumusete unde am aflat despre o crema care arde grasimile...binenteles ca nu am crezut !!!! Dar am cumparat totusi una ca sa vad daca are efect... A FUNCTIONAT !!! am pierdut 9 cm dupa folosirea intregului tub de crema. http://www.goldshape.ro Vede-ti voi pe acolo ...este si un film.
elena_sim
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 01, 2006 10:29 am
Localitate: bucuresti

Mesajde maxima » Lun Sep 18, 2006 10:57 am

haideti ma care mai vreti sa slabitzi?
ca de azi mi s-a pus o pata si vreau sa alabesc vazand cu okii...

pai daca o vazui pe sormea ashkie si pe prietena-mi cea mai buna la fel dupa atkins , ma gandesc sa try si eu.
hai care mai vreti ? sa ne incurajam!
e greu nene in ziua de azi...ehe...
Avatar utilizator
maxima
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Sep 17, 2006 11:00 pm

Slabeste definitiv! - prin hipnoterapie.

Mesajde minola82 » Vin Mai 18, 2007 8:44 pm

Te-ai săturat de diete şi tratamente de slăbit care nu funcţionează?
Nu mai căuta! Foloseşte hipnoterapia!
Vei vedea că pierderea in greutate poate fi foarte eficientă atunci cand iţi pui la treabă subconştientul. Reprogramează-ţi mintea pentru a slăbi fără efort prin hipnoterapie.
Pare uşor, dar funcţionează!
In numai şase săptămani poţi să pui capăt luptei cu kilogramele in plus
şi să slăbeşti cu adevărat.
Mai multe detalii pe: http://www.hipnoterapie.ro
minola82
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mai 18, 2007 8:38 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde deyu » Sâm Iun 02, 2007 12:10 pm

buna la toata lumea! problema mea legata de silueta...consta in acumularea de prea multe suculitze in jurul abdomenului.astfel am ajuns sa am si aripioare pe parti...si arata foarte urat:( in rest imi place cum arat...nu sunt grasa, nu am fund mare sau solduri mari...tot ce vreau e sa am si eu o talie mai subtire....am inceput sa manancn in fiecare zi la ore fixe , sa manac paine graham si nu foarte mult oricum....si am scos dulciurile din alimentatie....si fac zilnic 50 de abdomene dimineazta si 70 seara si plus alte exercitii...credeti ca intr-o luna va da roade?momentan sub buric centrimetrul meu arata 85 si ma sperie!!!cantarul arata 53 de kg....vreau si eu sa arat prezentabil in costum de baie la mare...oare voi reusi?
deyu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 02, 2007 12:04 pm
Localitate: brasov

ceaiuri de slabit

Mesajde ro.ff11 » Mie Oct 03, 2007 11:28 am

A mai folosit cineva ceaiuri cu Malva Verticellata?
ro.ff11
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 03, 2007 11:25 am
Localitate: bucuresti

Re: Regim alimentar de slabit

Mesajde georgy_78 » Dum Apr 11, 2010 5:49 pm

Buna. Eu am pus 12 kg foarte rapid fara sa mananc mai mult decat mancam de obicei . Am incercat sa slabesc prin diverse metode (cura, superslim )dar dupa ce re nuntam la aceste produse ma ingrasam la loc sau chiar mai mult.O prietena mi-a spus ca a vazut la otv un produs natural de slabit re-code.Am fost sceptica la inceput deoarece stiam ca dupa ce intrerup tratamentul ma voi ingrasa dar am zis totusi sa-l incerc.Surpriza la inceput m-am ingrasat de la el 1 kg , am vb la firma de unde l-am achizitionat euronet si m-au convins ca sunt dereglata hormonal si trebuie sa continui cu el. Dupa ce am terminat cura de 2 luni am slabit 2 kg si apoi am mai luat pe alte 2 luni si am mai slabit vro 9 kg si de aceasta data nu le-am mai pus la loc .Asa ca va pot recomanda acest re-code la toate cele care vreti sa slabiti natural , fara sa va reingrasati si sa va dauneze organismului.
georgy_78
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 11, 2010 5:45 pm

Re: Regim alimentar de slabit

Mesajde alina23 » Lun Feb 18, 2013 11:15 am

Buna!
De foarte multa vreme am incercat sa mai dau jos din kilograme, dar din nefericire toate metodele pe care le foloseam nu dadeau roade deloc. Chiar am apelat la sfatul unu nutritionist, dar din pacate nu am reusit sa ma tin de regim pt ca ma durea foarte tare stomacul. In urma cu 2 luni un prieten mi-a dat o cutie de acaiberry900 si mi-a zis ca o sa reusesc sa slabesc cu acest supliment. Initial nu am crezut, dar vad ca isi face foarte bine treba, deoarece am reusit sa slabesc cateva kg!
alina23
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Ian 29, 2013 2:29 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron