Cura de ingrasare

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

Mesajde HABEEB » Mar Ian 17, 2006 11:40 am

eu mincam inainte o singura data pe zi.. asa eram invatzat.. nu din motive financiare.. doar o lene enorma... si atunci haleam pt toata ziua.. cica asa e si mai rau
berea e aliment sa stii.. si nu dauneaza deloc sanatatii... ;)
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde vali16_84 » Sâm Aug 12, 2006 3:18 pm

si eu vreau sa ma mai ingras, dar inca nu am gasit cea mai buna solutie ...

PS: zoso, am vazut ca ai postat un regim de ingrasare, l-ai incercat.. se merita?
vali16_84
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 12, 2006 2:17 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde HABEEB » Lun Aug 14, 2006 8:43 am

de incercat poate l`a incercat.. dar iti pot spune ca sigur nu a avut efectul dorit :D
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Aug 14, 2006 8:56 am

Daca esti fumator, lasa-te de fumat. Te ingrasi sigur.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

si eu vreau sa ma ingras!!!!

Mesajde trisha_o11 » Joi Aug 17, 2006 5:23 pm

A-) si eu as vrea sa ma ingras, dar chiar nu mi-a reusit nimic pana akum....adica am tot luat vitamine si tot felul de suplimente si nimic...in momentul de fata iau niste capsule(pastile) cu ulei de peste-omega 3...astept rezultate!!!!!!
trisha_o11
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Aug 02, 2006 11:46 am
Localitate: acasa

Mesajde cr3tz » Joi Aug 17, 2006 7:53 pm

la mine a mers cu maioneza,suc si bere in excess :D
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde danavarto » Vin Ian 05, 2007 9:20 pm

am si eu o problema cu.....ingrasatul. Mai ales de cind am nascut, in loc sa ma ingras, am slabit mai mult decit inainte...Ma intreb DE CE OARE?Sa fie din cauza stresului?Am luat tot felul de vitamine, minerale etc., de mincat maninc, stau acasa cu copilul, deci nu depun eforturi fizice extraordinare. Acum am 1,64m si 43Kg mai putin decit aveam inainte de a ramine insarcinata.Analizele medicale sintOk. Vreau unraspuns specializat, daca mi-l poate oferi cineva si o reteta de ingrasare.
danavarto
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Ian 05, 2007 9:04 pm
Localitate: IASI

Ingrasa-te nu ca un porc, ci ca un OM

Mesajde Living Beauty » Dum Ian 14, 2007 7:47 am

Am o fetita de 15 luni, si in loc sa ma ingras am slabit, nu mult ci sunt ca inainte sa fiu insarcinata. Sunt 1.63cm si 50 kg. Nu e rau dar se poate si mai bine. Sunt frumoasa but anyway need to gain more weight. So daca vreti si voi la fel, cititi cum sa o faceti in mod sanatos!!! Nu iti umfla arterele cu unsoare!!! Ori ai sa mori de heart attack/stroke

Citeste urmatorul articol/website:

http://www.snac.ucla.edu/pages/Resources/Handouts/HOWtGain.pdf

SUCCESS! [-o Let's hope it works :doh:
Living Beauty
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 14, 2007 7:10 am
Localitate: Canada

Mesajde FleurDuLys » Dum Ian 14, 2007 2:49 pm

Sunt frumoasa but anyway need to gain more weight.


~p deci ma opresc si eu din laughter si tin sa precizez ca nu intereseaza cam pe nimeni cat de beautiful esti, poate doar daca ne dai si a picture ca sa iti sustii afirmatia.

asa amu sa zic si eu ceva on-topic. Pentru baietii care nu se pot ingrasa: fiti fara grija, aveti rabdare ca vine si vremea voastra. In general tipii sub 25 de ani sunt foarte slabi deoarece metabolismul barbatului merge mult mai rapid decat al femeii. Cu un pic de sala si cu un regim se poate rezolva. (nici grasi n-o sa ajungeti dar...) Va puteti adresa unui medic nutritionist sa vedeti ce si cum. Eu as recomanda sa mancati in functie de necesarul de calorii. Luati o lista cu alimente si cate calorii are fiecare si apoi va calculati in asa fel incat pe zi sa mancati in jur de 3000-4000 de calorii. O persoana normala care vrea sa se mentina nu are nevoie decat de 1500-2000, iar una care vrea sa slabeasca ~1000. Ah, si nu-i asa de greu cu lista si calculatul caloriilor, dupa o saptamana-doua deja incepi sa retii cam ce si cum e la fiecare aliment in parte. Si-n rest, nu recomand sedentarismul pentru ca presupun ca vreti sa castigati si masa musculara, nu numai grasime.
Succes!
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

cadou

Mesajde kebab » Lun Apr 23, 2007 6:30 pm

vreau un raspuns sigur.retabolin va spune ceva?o injektie si in decurs d o luna ai 12 kg in plus.ajunge o doza.nu am luat inka pt k nu l am gasit.voi stiti altceva?
kebab
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 23, 2007 6:20 pm
Localitate: bm

Mesajde Aneka2 » Mie Dec 05, 2007 7:23 pm

de ma gandesc, avea nea nicu un regim... pf nu-l mai stiu da-ti promit ca de mai trec prin china le cer alora reteta .
Aneka2
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Dum Apr 01, 2007 11:05 am
Localitate: Departe

Anterior

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron