Picior in ghips

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

Picior in ghips

Mesajde kacio » Joi Iun 29, 2006 7:00 pm

V-ati scos vreodata un picior , mana ...de preferat picior:) din ghips cu mult inainte de termen ? adica eu trebuie sa-l tin 1 luna , dar l-as scoate dupa vreo saptamana si ceva , ca deja m-am plictisit de el si-l am doar de 3 zile. In toiu verii sa stau cu ghips , in loc sa umblu ...naspa
deci , l-a scos vreo cineva inainte de termen ? a avut probleme majore apoi ? minore?care ar fi alea?:)

multam de informatii si discutie daca se baga cineva :)
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Iun 29, 2006 7:02 pm

E posibil sa se sudeze stramb si doctorul sa fie nevoit sa ti-l rupa si sa-l puna iar in ghips.
Dar deh, poate ma insel.. Inteligent ar fi sa-l lasi..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Iun 29, 2006 7:21 pm

kacioss, io zic sa nu, am avut mana in ghips, metacarpu mijlociu fracturat in barba unui bijnitar din canpulung moldovenesc pe vremea cand ghidusheam olandeji la manastiri, trebea sa stau o luna cu ia in ghips si la o saptamana am scos ghipsu ca nu mai rezistam de mancarime. rezultatu, sudare pruasta, nu mai pot strange pumnu normal si osu jonctiune dintre metacarp si falanga dejetului mijlociu inexistent.

mai bine stai cu noi pe forum, gasim nijte gagici, facem un trampling, dinala cu tocurile pe burtica si ne distram noi cunva :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Joi Iun 29, 2006 7:32 pm

Nici eu nu recomand scoaterea ghipsului inainte de termen, eu m-am ales cu o mana pe care nu mai pot sa o indoi decat pe jumatate si cu un picior cu osul sudat aiurea, lucru care ma impiedica sa stau prea mult timp in picioare, sau sa merg pe distante mai lungi, durerea se face simtita si incep sa schiopatez, asa ca stai calm si pune-te pe cautat gagici fetishiste cu aiu... si multa sanatate
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde wwritza » Joi Iun 29, 2006 8:18 pm

Am zis sa nu mai deschid un nou thread asa ca arunc aici o mica rugaminte. Trebuie sa-mi pun una bucata mana dreapta in ghips. Biata mana nu are nimic, ca dovada tastez de zor. Ideea e ca as vrea si eu un mic concediu de 2, maxim 3 saptamani. Numa ca sefii e dastepti si nu pot pentru ca sa vin cu: "am o mica migrena". Asa ca m-am horat sa-mi "rup" mana. Fara ea sunt useless si se impune un mic concediu medical.
Mi-am cumparat ustensile si materialele. Problema e ca nu am avut niciodata nimic in ghips si nu stiu ce sa-mi "rup", cat de tare sa "doara", cate zile-saptamani trebuie tinut...etc. Ceva sfaturi...?!?!
Multumesc
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iun 29, 2006 8:41 pm

wwritzo stai dracu linijtita. nu mai pomeni de automutilare ca-ti dau ban direct :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde wwritza » Joi Iun 29, 2006 8:48 pm

ce vrei bre, asa-s io mai sadica. sunt decisa oricum si dupa ce-l pun, poestez o poza cu ghipsul vietzii, organic and home made one :n:
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iun 29, 2006 8:57 pm

loatzi bre nebuna dupe mine ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde wwritza » Joi Iun 29, 2006 9:14 pm

bre, la nebunie nu se da concediu medical, ci o functie mai inalta.
io nu vreau functii exponentiale, ci un doar un concediu mic mic. cer prea mult?!
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde kacio » Joi Iun 29, 2006 9:25 pm

wwritza la picior iti zic eu cum sa ti-l rupi ...da-i cu talpa piciorului intr-un gard de otel ...cu partea de sus stanga (la picioru stang) si o sa ti-l rupi :)
multam de sfaturi ...nu-l mai scot...ca apoi o sa fiu schiop toata viata si mai rau nici nu voi mai putea juca fotbal cum trebuie

dar vad ca a aparut o problema...de cateva ore ...mai precis de pe la 12:00 mi -au invinetit 2 degete de la picioare :) ... nu mult , dar oricum destul de vizibil ... oare sa fie de la luxatie ? ca e prin apropiere . sa fie de la ghips ? sa fie prea strans si sa-mi fi incurcat circulatia ? :)
hm....urasc ghipsu
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm


Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator