Ce se intampla dak bei alcool dupa ce ti-ai pus pierce in limba?

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

Ce se intampla dak bei alcool dupa ce ti-ai pus pierce in limba?

Mesajde matzaa » Sâm Sep 16, 2006 6:11 pm

Sunt foarte nelamurita...aku 2 zile mi-am pus pierce in limba..si vreau sa stiu ce o sa se intample daca o sa beau alcool?
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Sep 16, 2006 6:33 pm

pai ce sa se intample, depinde de cantitatea de alcool fiindca daca bei cam mult s-ar putea sa te ia de cap :D
limba nu cred ca va fi afectata cu nimic si nici pierce-ul.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Sep 16, 2006 6:37 pm

Abia nu se infecteaza :D
Nu cred ca ai avea probleme.. n-are de ce..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Sâm Sep 16, 2006 6:43 pm

oarecum offtopic
ce se intampla daca itzi dai pierce intr-un anumit loc intim, de ce este atat de apreciat (cum am auzit) shi care este efectele?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Sep 16, 2006 6:45 pm

are atractie la baieti, eu cel putin sunt mort dupa fete ce au pierce in limba :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Sâm Sep 16, 2006 6:49 pm

sica, stai jos, k nu ma refeream la limba. astept un raspuns de la cineva care are habar :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Sep 16, 2006 6:53 pm

acu intelesei intrebarea :D, eu ma numar printre persoanele care nu apreciaza lucrul acesta, mi se pare o prostie sa iti pui pierce in organele genitale.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Sâm Sep 16, 2006 6:58 pm

am intzeles, deci efectul numaru unu ar fi k pierd orice shansa de a-l atrage pe sica...
acu, dupa ce-mi revin din aceasta veste bulversanta, vreau sa mai aud shi altele :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Sep 16, 2006 7:01 pm

Shaki scrie:am intzeles, deci efectul numaru unu ar fi k pierd orice shansa de a-l atrage pe sica...
acu, dupa ce-mi revin din aceasta veste bulversanta, vreau sa mai aud shi altele

~p dar daca iti pui si unul in limba o sa revina sansele :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde matzaa » Dum Sep 17, 2006 11:23 pm

am intrebat pentru ca am auzit nesthe chestii care m-au cam pus pe ganduri :|...oricum am rezolvat problema cu un pai...si limba e la fel de umflata cum era aku 2 zile..asta-i de bine.thanks anyway

Shaki..un prieten si-a pus in organul genital...da' nu a tinut prea mult faza pt ca il incomoda.si durerea e mult mai mare pentru ca e mai sensibila zona.de ce e (asa) apreciat? no idea :-?? am sa-l intreb pe tip pt mai multe detalii :D
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Sep 18, 2006 12:36 pm

eu ma refeream la tipe, nu la tipi...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde useru_X » Lun Sep 18, 2006 1:23 pm

io zic ca trebuie sa bei ceva tare sa nu se infecteze ...da nu te vad bine scoasa la tabla :)
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde marian jan » Mie Oct 04, 2006 1:59 pm

eu zic ca tre sa bei ceva tare si dup-aia sa vii pe la mine :D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde wednesday » Joi Oct 26, 2006 12:36 pm

cum sa fie semn bun daca limba e la fel de umflata ?
ideea ar fi fost sa nu bei alcool vreo saptamana. Ce dumnezo, nu poti sa rezisti fara ? Eu am stat fara alcool chiar mai bine de 2 saptamani, si nu a fost nici o problema.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Dum Oct 28, 2007 3:56 pm

deci shaki ie foarte bine sa-ti pui, arata bine, apreciat de barbati si chipurile poate provoca placere. partea najpa ie ca daca nu-i facut bine po' sa nu mai simti placere cand te futzi, n-am inteles iegzact de ce, adicalea daca ie atins nu stiu ce nerv ie najpa asa ca depinde daca vrei sa risti asta sau nuh :D

pies. cre' ca asta se aplica doar la pierce-urile in clit.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Enemy » Sâm Apr 19, 2008 3:48 pm

nu se intampla nimic daca bei alcool dupa pierce. N-au legatura. Poate fi chiar benefic, ca si dezinfectant
Consultanta de specialitate Protectia Muncii. Nu mai astepta. Nici legea nu asteapta!
Enemy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Aug 29, 2003 11:00 am
Localitate: Earth

Mesajde whatever » Dum Apr 20, 2008 9:58 pm

nu va luati dupa Enemy ca nu stie ce zice.
NU e bine sa bei alcool dupa ce iti pui piercing in limba.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Apr 21, 2008 3:32 pm

Wild Rose scrie: pies. cre' ca asta se aplica doar la pierce-urile in clit.
io auzisem contrariu, cum ca ar maximiza placerea, acum nu shtiu cum sta treaba shi sincer nu am asemenea curiozitatzi :))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 21, 2008 6:37 pm

Shaki scrie:io auzisem contrariu, cum ca ar maximiza placerea, acum nu shtiu cum sta treaba shi sincer nu am asemenea curiozitatzi :))


maximizeaza o pula. clitorisol are (ca si pula) pielea aia fina pe care daca o apuci intre 2 degete si tragi incet de ea, iti maximizeaza placerea una-doua.

nu va mai mutilati ca prostii, ca dumnezeu v-a facut foarte bine.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Enemy » Lun Apr 21, 2008 9:33 pm

alo, maestre aici e vorba de limba, daca la tine limba e totuna cu clitorisul e grav.
Mai studiaza anatomia.

Cat despre ce a zis whatever, as astepta sa argumentezi dupa cum si eu am facut, de ce spui tu ca e contraindicat.

Mersic
Consultanta de specialitate Protectia Muncii. Nu mai astepta. Nici legea nu asteapta!
Enemy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Aug 29, 2003 11:00 am
Localitate: Earth

Mesajde whatever » Lun Apr 21, 2008 9:42 pm

Enemy, am de destula vreme piercing in limba, si omul care mi l-a pus (piercer profesionist din Phoenix, Arizona) mi-a spus clar sa stau fara alcool cel putin 2 saptamani (plus ca brosurile primite spuneau acelasi lucru). unul din tratamentele pentru piercing de dupa ce l-ai pus, include neaparat o apa de gura fara alcool sau in cel mai rau caz cu un procentaj cat mai scazut, pentru simplul motiv ca alcoolul irita piercingul si rana, si incetineste procesul vindecarii (care da, e foarte scurt, dar nu asta e ideea aici.)

nu stiu daca ai sau daca nu ai piercing in limba, dar din propria-mi experienta si din spusele mai multor profesionisti rezulta clar faptul ca NU e bine sa consumi alcool dupa ce ti-ai pus piercingul acolo.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 21, 2008 9:44 pm

wild rose vorbise despre clit, iar shaki a citat-o, dupa care eu am citat-o pe shaki, ce nu e clar?

eu nu argumentez decat ca cei care isi dau gauri sunt handicapati.

http://123forever.com/frenum%20ladder.jpg
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Lun Apr 21, 2008 9:49 pm

rona, dupa generalizarea ta crasa, rezulta ca si tu esti la fel, pentru simplul motiv ca ai gauri in urechi.

si eu am gauri in spranceana, in limba si in buza dar nu intentionez sa imi trag piercinguri in zone mai sensibile. nu ma deranjeaza ce crezi tu despre oamenii "gauriti" dar totusi, fa si tu o mica diferenta intre imbecili care isi pun piercing in omusor, intre degete si pe spate si oameni cu piercinguri sa le zicem "normale" si socially acceptable.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Apr 22, 2008 7:06 am

mei eu spuneam ce am auzit, posibilele explicatzii nu le cunosc shi as incerca eu multe, da nu chiar tuate tanpeniile :))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Apr 22, 2008 7:14 pm

whatever scrie:rona, dupa generalizarea ta crasa, rezulta ca si tu esti la fel, pentru simplul motiv ca ai gauri in urechi.

si eu am gauri in spranceana, in limba si in buza dar nu intentionez sa imi trag piercinguri in zone mai sensibile. nu ma deranjeaza ce crezi tu despre oamenii "gauriti" dar totusi, fa si tu o mica diferenta intre imbecili care isi pun piercing in omusor, intre degete si pe spate si oameni cu piercinguri sa le zicem "normale" si socially acceptable.


bai, si eu sunt la fel, recunosc. mi-am facut singura gauri in urechi la 25 de ani pentru ca nu mai suportam clipsurile, ca de, vroiam io sa am cercei mari de tiganca in urechi.

si asta a fost tot un abuz si o bataie de joc la adresa lui Dumnezeu, da m-am oprit, cel putin. io credeam ca ma joc, nici nu imi imaginam ca acul ala o sa strapunga urechea asa usor si fara durere. dupa ce mi-am facut o gaura, a trebuit sa mi-o fac si p-a doua.

da ideea e ca m-am oprit. mi-am mai facut una in pizda (nu eu, ma rog), dupa ce mi le-am facut p-alea din urechi. aia era normal sa mi-o fac.

chestia e ca orice gaura in afara de aia din pizda e barbara si ca nu am avut mai mult succes la barbati cu ele decat fara ele, dupa cum se observa simplu.

maine poimaine am 38 de ani si nici nu m-am futut, nici nu m-am maritat.

nu esti mai frumoasa si nici mai buna de pula cu gauri decat fara.

claudia schiffer nu are nici o gaura (decat eventual in pizda) si e probabil cea mai cunoscuta modela a tuturor timpurilor.

de tatuaje ce sa mai zic, alea sunt cel putin la fel de monstruoase.

ideea e urmtoarea: eu mi-am facut gauri in urechi pentru ca eu vroiam sa arat intr-un anume fel. probabil sangele meu de tigan ma vroia asa, cu cercei mari.

insa a-ti da gauri si a-ti face desene pe tot corpul pentru ca "asa e moda", e monstruos.

sa vedem dupa ce se duce moda, ce o sa mai faci cu ele.

uita-te la Rod Stewart sa vezi ce penibil arata un mos cu tatuaje.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mar Apr 22, 2008 7:19 pm

pai, pula mea, numai daca esti frigida sa-ti dai gaura in clitoris, ca sa protestezi in fata lui Dumnezeu ca nu ti-a dat sa simti si tu placerea. Altfel, ce-ai innebunit?

acuma serios, creca e logic ce ziceau unii p-aici pa net ca se pot taia niste nervi p-acolo si dupa aia poti sa nu mai simti nimic.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Mar Apr 22, 2008 7:39 pm

Rona, eu nu pricep cu cine te contrazici sau ce vrei exact de la topicul asta, dar in orice caz m-ai amuzat la faza cu dumnezeu. :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Apr 23, 2008 12:42 pm

rona, eu nu cred in dumnezeu. asha ca deastea :p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 27, 2008 6:59 pm

Adica cum nu crezi in Dumnezeu? cine crezi ca te-a facut? ma-ta. Si pe ma-ta? bunica-ta. Si mai departe?

Pai io nu vreau nimic, decat sa spun ca Dumnezeu ne face si el cum poate mai bine, iar noi ne batem joc de noi si de el si ne dam gauri. Asta-i blasfemie, tata.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Dum Apr 27, 2008 8:41 pm

lasand-o la o parte pe mamicutza - despre care nu ie frumos sa vb chiar folosind termenul asta - chiar daca m-ar fi facut dumnezeul de care zici tu, de vreme ce m-a facut shi m-a trimis pe pamant e treaba mea sa fac ce vreau cu mine, inclusiv sa-mi dau gauri daca asta am chef... :)
mai ales ca eu nu m-am amestecat in ce a facut el cand cica a venit pe pamant, asa ca nu mi se pare corect... :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron