Parc vs. Computer

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

Ce ati alege ?

Computerul .
22
43%
Parcul .
29
57%
 
Voturi totale : 51

Parc vs. Computer

Mesajde monk » Joi Iul 24, 2003 12:44 am

intre o ora de computer si o ora de plimbat prin parc ce ati alege ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Grumpy » Joi Iul 24, 2003 5:48 am

Evident, parcul (daca ar exista si un laptop in dotare :p). Serios, oricand as alege parcul.
Grumpy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iun 16, 2003 9:20 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde zuza » Vin Iul 25, 2003 1:36 am

Daca presupusul computer ar avea si internet ar fi jucaria mea preferata. Daca nu as prefera sa ies in parc. Macar o sa mai vad o fata cunoscuta
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Matrashita » Lun Iul 28, 2003 3:26 am

Nu stiu de ce inclin sa spun ca ash alege sa stau pe net decat sa a duc in parc dar depinde de compania cu care ash fi..Daca ar fi de ales de o plimbare cu cineva f drag in parc,da ...de ce nu?
Dar in rest...I`m addicted to computer!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Aug 01, 2003 12:47 pm

As alege parcul fara sa stau pe ganduri... oricat de interesant ar fi calculatorul, sa ma plimb prin parc ca sa ma relaxez e o "boala" veche, dar nu in orice parc. Din pacate la mine in cartier nu e nici un loc interesant de plimbare...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ROBAKITA » Vin Aug 01, 2003 11:47 pm

Intre o ora pe net si o ora in parc,as alege net-ul,adik la pc,mai ales daca as mai vb si cu cineva drag,de plimbari in parc sint satula si una, nu-mi place sa casc gura asa de aiurea...la pc,cit mai mult posibil:)
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde punct » Joi Aug 07, 2003 8:46 pm

o ora pe computer. mai bine ma joc pe computer decat sa merg in parc si sa-mi sparga timpanele copchiii aia.
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Joi Aug 07, 2003 8:52 pm

Parcurile Alexandriei nu imi plac, deci prefer internetul. Daca as sta in Bucuresti as prefera parcul.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Vin Aug 08, 2003 1:57 am

in unele situatii as alege parcul, dar de cele mai multe ori as opta pentru net...
it all depends..
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Computerul

Mesajde Love2Fly » Vin Aug 08, 2003 9:22 pm

Am votat cu voiosie COMPUTERUL pt ca "n-am femeie, sunt ciung" plus alte 3 motive:
1. In fatza PC-ului nu ai parte de aspecte de genu: "cum un tigan agatza o fata"
2. In fata PC-ului descoperi lucruri noi, pe cand in parc doar privesti si ....descoperi ca ti-a disparut bicicleta..:p
3. In fatza PC-ului e mai racoare decat in parc!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Joi Sep 11, 2003 1:31 am

As alege parcul , ca in fata calculatorului am stat in ultimul an .. cat pentru toata viata dar .. depinde si situatia in care as fi pusa sa aleg . Departe de cel iubit .. vreau calculator ! Langa el .. vreau parc , vreau sa fiu cu el , mai ales ca aici e unul superb :D
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Fratilor, da' ce egalitate la voturi!

Mesajde deadraiser » Joi Sep 11, 2003 2:23 pm

Cred ca mai mergea o varianta: As alege sa stau in parc pe o banca cu un laptop in poala!!
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

...

Mesajde Hades » Dum Sep 14, 2003 4:00 am

parc... ies cu prietenii la o bere ceva... net am seara cand vin de acasa... prefer sa ies... depinde de starea de spirit...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Kayla » Sâm Oct 18, 2003 12:10 pm

Prefer parcul. Imi limpezesc gandurile plimbandu-ma singura si imi face bine la nervi. A-) La computer as sta numai daca as avea o lucrare pentru la scoala, ceva, un proiect, altfel nu. Mie imi creeaza niste migrene de nu le pot duce.
Kayla
 

Mesajde Crazy Babe » Lun Mai 10, 2004 5:40 pm

eu am votat cu parcul ... in zona in care stau eu sunt foarte multe parcuri faine si in fiecare zi merge cate 2 sau 3 ore si ma plimb... singura mea sansa sa mai respir si eu aer mai curat :O :P da bine ca si la calculator stau cam 5 ore pe zi... :P
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Black Eyes » Sâm Mai 15, 2004 6:24 pm

Eu as prefera sa stau acasa pe net. Nu sunt adepta plimbarilor, mai ales prin parc, unde`s toti boracii!
Plimbarile ma plictisesc inferanl. Prefer sa ma duc un film; in cazul de fatza, sa stau pe net!
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde A|exandra » Sâm Mai 15, 2004 7:02 pm

O plimbare prin parc...cu prietenul :B ...avand in vedere ca la Craiova este unul din cele mai mari parcuri din sud-estul Europei... :A ...netu` mai poate astepta :yD
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde kahlan » Sâm Mai 15, 2004 10:21 pm

Pei, ash renunta oricand la net pentru o plimbare cu prietenul in parc....ce net?n-am mai auzit d asa ceva?:P dar daca ar fi sa merg singura sau cu persoane enervante...neah!am treaba pe calculator...sincer as prefera sa ma holbez la tavan...poate as decoperi ceva interesant...mai stii? ;t
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Iun 03, 2004 1:57 pm

Avand in vedere ca muncesc 8 ore pe zi la computer, as da orice sa nu mai fiu in contact cu el doar daca sunt nevoit. In concluzie, as alege parcul.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Aug 29, 2004 8:30 am

hm...computer-ul.... :D dar depinde in parc cu cine m-ash duce...shi depinde de starea in care sunt..de ex. acu' nici moarta nu ma ridic de pe canapeaua asta shi n-ash merge in parc...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde 7vies » Dum Aug 29, 2004 8:47 am

avand in vedere ca in ultimii doi ani am fost o singura data in parc, pe cand la computer stau zilnic, n-am cum sa zic ca aleg parcul... :)
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Aug 29, 2004 9:55 am

acuma depinde. daca e vorba de parcu IOR, care este la 10 metri de scara vastului meu palat imperial in care locuiesc, as alege parcul, da' numa' sa nu ploua. daca e vorba de Cismigiu, Tineretului, Herastrau - nici vorba. la o adica, gasesc poze pe net cu parcurile respective. :D

ps: totusi, daca mi-ar cere Rock Chick sa mergem in vreun parc, si pe jos m-as duce. poate sa ploua cu galeata - nu m-ar interesa. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Abbadon » Mie Mar 30, 2005 4:35 pm

depinde de companie. Daca e o fata : bine, perfect. Daca e baiat : faci cinste ? Daca e hermafrodit : iuuuu, get away from me.

(c) depinde. ( sau e = mc la patrat -> de unde rezulta si teoria relativitatii a lui Einstein )
Doua lucruri m-au umplut neincetat de o isterie metafizica: un ceas care sta si-un ceas care umbla.
Avatar utilizator
Abbadon
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Mar Mar 29, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Mar 30, 2005 4:38 pm

si daca e pisica iese paradoxu' lu' schrodinger la fix ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde amnesia_2005 » Lun Apr 04, 2005 4:47 pm

Am ales calcu...si poate m-as razgandi in priv asta daca as lucra toata ziua la calc....sunt situatii in care as iesi....dar prea putini sunt cei cu care vreau sa merg...aici depinde de fiecare...dupa zile sau saptamanii intregi d petrecut in fata calc. sunt mai mult ca sigura ca oricine ar prefera sa mai iasa si pe afara poate nu in parc..ca cine stie..dar undeva in natura.. parerea mea
amnesia_2005
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 04, 2005 11:31 am
Localitate: Brasov

Mesajde Lu_Lu » Mie Mai 11, 2005 4:20 pm

parca regula era sa-si exprime "opinia" si cel care face topicu'. :P so, monk... zi-ne :yD

eu am votat computeru'. unu' mic, cu conexiune de internet wireless, pe care sa-l tin pe genunchi, pe o banca in parc, sau intr-un hamac din spatele casei. ce frumos visez, nu?
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Mar Iul 26, 2005 12:12 pm

In ciuda faptului ca sunt disperat cu calculatoarele, aleg parcul cu cateva conditzii:
1: Sa fiu in compania unei fete frumoase!
2: Sa fie seara!
3: Sa fim singuri!
4: Sa aiba bani!
5: Sa moara dupa mine!
6: Sa nu poarte lenjerie intima!
7: Sa fie super cald!
8: Sa prefere o plimbare cu cu barca in locul unui club scump.
---------
Numai atat:) Sunt lucruri infirme, dar merg....cer prea mult?!? :n:
Glumesc...prefer o plimbare in parc, avand la bratz o fata frumoasa :)
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde CarLiTa » Sâm Aug 06, 2005 11:34 pm

Eu as alege parcul avand in vedere ca de 5 ani ma aflu in fata calculatorului, de 2 ani lucrez mult mai serios la el si mai castig cate un ban...dar tot parcul l-as alege, o plimbare cu persoana iubita, cu prietena cea mai buna...sau pur si simplu cu un amic oarecare e mult mai placuta decat sa stai in fata calculatorului sa-ti bati capul cu fel de fel de prostii, ex: sa lucrezi la un site 7 zile iar apoi sa-ti formateze sora calculatorul....ceea ce mi sa intamplat, am crezut ca fac crima...in a 10 zi trebuia sa capat 700 de mi si sa dus totul de rapa, a trebuit sa aman putin. That's it :P ...si daca ar fi sa ma duc pentru o ora singura, daca nu as avea cu cine sa ma duc...tot m-as duce, ori m-as plimba singura sau m-as duce si as alerga, bineinteles ca nu in parc ci la lac :P ...in plus aerul e bun :D
CarLiTa
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Aug 05, 2005 11:00 am
Localitate: Cluj - Napoca

Mesajde maxx1nsane » Dum Aug 07, 2005 1:13 am

CarLiTa scrie:Eu as alege parcul avand in vedere ca de 5 ani ma aflu in fata calculatorului......

donshoara CarLiTa, pey nu mai sta atat in fatza calculatorului....eu nu rezist nici 6 ore, shi tu stai 5 ani? :n:
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Bucky » Dum Aug 07, 2005 2:30 pm

Aleg parcu' e, cu conditzia ca inainte de asta sa stau vreo 5 - 6 ore in fatza imbecilului astuia de calc.... :))
Bucky
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Dum Iul 31, 2005 1:30 pm
Localitate: Akolo

Următorul

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator