Psoriazis Tratat Cu Plante Fara Regim Fara Unguente

Psoriazis Tratat Cu Plante Fara Regim Fara Unguente

Mesajde gheorghe » Dum Aug 27, 2006 6:37 am

As dori sa propun un nou subiect de discutie si anume tema psoriazisului.
Conform statisticilor medicale intre 2 si 4% dinpopulatie sufera de aceasta boala. Sunt regiuni pe glob , in israel sau in zonele tensionate militar aceasta incidenta a bolii este mult crescuta. Insa exista zi zone cum este sudul siciliei unde unul din 4 locuitori sufera de aceasta boala .
Doresc sa postati aici din experienta voastra legata de aceasta boala si va promit ca voi incerca sa scriu si eu cum am reusit sa scap de aceasta boala. De fapt secretul este in titlul acestui subiect.
gheorghe
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Aug 26, 2006 6:35 am
Localitate: bucuresti

Despre Psoriasis

Mesajde ernicri » Lun Sep 18, 2006 10:25 pm

gheorghe scrie:As dori sa propun un nou subiect de discutie si anume tema psoriazisului.
Conform statisticilor medicale intre 2 si 4% dinpopulatie sufera de aceasta boala. Sunt regiuni pe glob , in israel sau in zonele tensionate militar aceasta incidenta a bolii este mult crescuta. Insa exista zi zone cum este sudul siciliei unde unul din 4 locuitori sufera de aceasta boala .
Doresc sa postati aici din experienta voastra legata de aceasta boala si va promit ca voi incerca sa scriu si eu cum am reusit sa scap de aceasta boala. De fapt secretul este in titlul acestui subiect.


CE POT SA SPUN DESPRE PSORIASIS DIN CUNOSTINTELE MELE SI DIN CITE AM TRAS EU CU EA CACI SI EU AM VREO 7 ANI DE ZILE DE CIND MA TOT CHINUI CU EA SA SCAP DE EA SI PE UNDE AM UMBLAT TOTI MIAU SPUS CA NU AM NICI O SANSA DE AM MA VINDECA CI DOAR SA MA OBISNUIESC CU GINDUL SI SA O ACCEPT IN VIATA MEA(AM FOLOSIT TOT FELUL DE SAMPOANE MAI ALES NIZORAL PT CAP SI PT RESTUL CORPULUI CREME SI SOLUTII CARE IMI FACE BINE NUMAI PE MOMENT ) DAR TOT NU AM SA MA DAU BATUT SI STIU CA SINGURUL REMEDIU ESTE PE CALE NATURALA CACI ALTA CALE NU EXISTA CHIAR ACUM AM MAI GASIT CEVA PE NET UNDEVA IN INDIA CA AR FII O CALE DE VINDECARE PRINA ASA ZISA .HOMEOPATHY.POTI SA INTRI PE http://WWW.E-HOMEOPATY.COM SAU CE AM MAI GASIT UNDEVA IN SUA, MAIPRECIS IN FLORIDA O CARTE CARE VINDECA PSORIASUL - WWW. PSORIASISCURED.COM-, DAR NU STIU CIT ADEVAR ESTE IN EA , DAR PT MINE NU IMI RAMINE SA INCEREC PT CA POATE MAI AM O SANSA SA SCAP CUMVA DE ACEASTA BOALA GROAZNICA. AS FII CEL MAI FERICIT OM DE PE PAMINT DACA MAI PUTEA AJUTA CU CARETE ACEASTA CU CARE TEAI VINDECAT TU SAU MACAR SAMI SPUI DE UNDE AI FACUT ROST DE EA CACI SI EU SUNT DISPERAT SAMI GASESC LEACUL. POTI SAMI SCRII PE ACEASTA ADRESA DE MAIL : ERNICRI@YAHOO.COM.MULTUMESC SI SPER SA FIE INTRUN CEAS BUN CA TEAM GASIT , ACUM CIND TOTUL PARE DIN CEE IN CEE MAI GREU DE LUPTAT CU BOALA ACEASTA. MULTUMESC INCA ODATA SI ASTEPT VESTI DE LA TINE .ERNICRI
ernicri
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 18, 2006 9:57 pm
Localitate: brasov

Mesajde minola82 » Dum Iun 03, 2007 3:51 pm

incercati si hipnoterapie. functioneaza in foarte multe cazuri. eu stiu um medic de la spitalul militar, dermatolog, care are el insusi aceasta boala, si care pe langa tratamentele clasice face hipnoza, fiind foarte multumit de rezultate.
minola82
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mai 18, 2007 8:38 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Medicina alternativa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator