Investigarea starii de sanantate prin Biorezonanta

Ati folosit Biorezonanta ?

Chestionarul s-a închis pe data de Joi Noi 05, 2009 1:17 am

DA
1
50%
NU
1
50%
 
Voturi totale : 2

Investigarea starii de sanantate prin Biorezonanta

Mesajde ionpanait » Mar Iul 28, 2009 1:16 am

Buna ziua,
Am deschis acest subiect pentru a va prezenta in cateva cuvinte o tehnica alternativa de investigare a starii de sanatate, [color="Red"]biorezonanta[/color].
Avantajele acestei tehnici, daca este facuta corect si cu responsabilitate sunt multiple. In primul rand pacientul poate sa-si faca o imagine de ansamblu asupra starii de sanatate actuale, dar si asupra riscurilor sau a predispozitiilor spre imbolnavire.
In plus fata de celelalte cabinete care se ocupa cu biorezonanta, noi oferim si un CD - ce contine imaginea energetica a corpului dumneavoastra asa cum este ea surprinsa in momentul scanarii, dar si pozitionarea chakrelor.
Pretul [color="Red"]intregului pachet de investigatii [/color](aparat cardiovascular, aparat respirator, tub digestiv, pancreas, rinichi, sistem reproducator, sistem osteo-articular, sistem nervos, sistem endocrin) este la un pret promotional de numai 80 Lei. Detalii pe http://www.cabinetlotus.ro
ionpanait
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 28, 2009 1:13 am
Localitate: BUCURESTI

Mesajde kant emir » Mar Iul 28, 2009 1:20 am

Am deschis acest subiect pentru a va prezenta in cateva cuvinte o tehnica alternativa de investigare a starii de sanatate,

pai prezint-o, nu mai spune doar ca "are avantaje multiple" si ca dai un cd ("in plus, fata de alte cabinete", am retinut)

ca daca e numai de reclama, merge (cel mult) la mica publicitate
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde helga » Mar Iul 28, 2009 8:57 am

cred ca a scris doar si a plecat. si nu mai vine.
helga
 
Mesaje: 305
Membru din: Mie Mai 07, 2008 11:00 pm

Mesajde ZOROX » Mar Iul 28, 2009 9:41 am

asta-i cea mai mizerabila tzeapa din medicina. sa crezi ca aparatu percepe fiecare celula si o diagnosticheaza in plm. cacatu ala de biorezanator sau cum plm se cheama iti face de fapt o harta termica a corpului care spune fix pula. spune daca esti racit sau nu. argumentele complete impotriva acestei fraude imbecile le gasiti date de medici autentici pe forumurile de specialitate. pe scurt: diagnosticu este facut in functie de fisha pe care o completezi anterior. in acest chestionar amplu esti intervievat cu privire la starea ta de sanatate: simptome, boli de care ai suferit, alergii etc etc.
din raspunsurile date, medicul vrajitor vraji rezoneaza cu niste diagnostice. uneori le nimereste, in majoritatea cazurilor - nu. daca esti malitios in completarea testului de sanatate si bagi raspunsuri false, vei afla ca suferi de diabet, cum a facut un jurnalist. desi avea glicemia perfecta. si pt ca am fost mult prea aplicat in postul asta, tre sa ma revansez prin clasica expresie : MUIE HOTZILOR!
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Iul 29, 2009 11:02 am

pentru o informare o idee mai completa :

www.biorezonanta.org
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara


Înapoi la Medicina alternativa

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori