Cosmaruri

Cosmaruri

Mesajde Mariner101 » Sâm Mai 22, 2004 2:10 am

Haideti sa facem un clasament al cosmarurilor. Care va bantuie cel mai mult?
Eu de exemplu am in top faza cu inecatul/apa. Deodata visez ca sunt in masa apei la distanta de suprafata si ma misc haotic si nu reusesc sa ajung la suprafata iar in jur apa e de cele mai multe ori verzuie. Mai niciodata nu reusesc sa ajung la suprafata si cosmarul se intrerupe. Sau ca innot intr-o mare sau un curs de apa cu multe valuri si cu greu reusesc sa ajung la mal. Trebuie sa va spun ca in viata de zi cu zi sunt un innotator excelent si ma descurc si ptr mine dar si ptr altcineva, daca e sa salvez de la inec.
Al doilea in top este cand visez ca sunt urmarit de un cal, mai pe la intuneric sau pe linga un gard si niciodata nu pot sa sar peste gard desi mi-ar fi la indemana sa fac asta.
Iar a treia versiune este cind ma alearga un caine pe malul apei sa ma muste si ma impiedic si mai intotdeauna ma trezesc.
Inseamna toate aste ceva?
Insa adevaratul cosmar al vietii este cutremurul. Indiferent cat de adanc as dormi, ma trezesc fara exceptie atunci cand are loc unul in cursul noptii cu cateva secunde inainte de unda de soc.
Voi cum va "distrati"?

Mariner101 scrie: Eu de exemplu am in top faza cu inecatul/apa.


Cred ca asta s-ar explica partial prin faptul ca in copilarie, inainte de a implini trei ani era sa ma innec cu adevarat si am (inca) niste imagini foarte clare de atunci in minte.

By Weet-weet: Nu se posteaza doua mesaje consecutive in mai putin de 3 ore , ai butonul de "edit " pentru a modifica mesajele ;)
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Mesajde Mariner101 » Sâm Mai 22, 2004 2:12 am

Mariner101 scrie: Eu de exemplu am in top faza cu inecatul/apa.


Cred ca asta s-ar explica partial prin faptul ca in copilarie, inainte de a implini trei ani era sa ma innec cu adevarat si am (inca) niste imagini foarte clare de atunci in minte.
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Mesajde 7vies » Sâm Mai 22, 2004 3:27 am

la mine e exact invers...sunt un innotator jalnic in realitate...in vise insa innot excelent, ba chiar pot respira sub apa...
visele sunt f. haotice...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde DeathBride » Lun Iun 14, 2004 1:51 pm

god niciodata nam avut un vis frumos..............de cele mai multe ori ma visez in aceeasi incapere unde dorm si o umbra se apropie de mine.............sau (chestia asta o visez de pe la 3 ani ) ma simt tarata si totusi merg singura pe un drum pustiu se vede doar cerul si o umbra iar inainte sa ma trezesc vad mereu aceasi fatza dar care nu am vazuto niciodat in realitate..............
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Aylin » Vin Iul 30, 2004 3:09 pm

am shi eu un cosmar ce ma bantuie de multa vreme. visez ca sunt in camera mea unde nu este lumina sau intr-un loc intunecos iar la cativa merti departare este totul este luminat. atunci simt cum apare ceva in spatele meu, dar imi este frik sa intorc capul sau daca il intorc nu vad cevat o umbra neagra shi vine spre mine sa ma prinda. eu incerc sa fug dar aleg pe loc. park chestia aia m-ar atrage . strig dupa ajutor la prieteni, parinti, dar nimeni nu ma aude, nimeni nu vede unde sunt. in cele din urma ma trezesc. concluzia= mi-e frik de necunoscut shi de singuratate

shi mai am unul in care ma visez tot timpul cazand. cad dupa o stanca, ma impidic pu shi simplu pe strada, tot timpul sfarsesc prin a cadea shi tresar , trezindu-ma. acesta este f scurt. concluzia cred = sunt o impiedicata :D shi mi-e frik de inaltime
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Aug 07, 2004 10:56 pm

Cosmaruri am mai rar, dar totusi am. Nu stiu exact in ce constau dar stiu ca ma trezesc noaptea in camera la mine si simt neaparat nevoia sa tzip. Si chiar tzip. Iar faza cu fugitul mi se intampla si mie si oricui. Pur si simplu nu poti fugi. Parca ai avea picioarele legate, sau cam asa ceva.
Aaa, mi-am amintit un cosmar pe care l-am avut mai de curand: ma plimbam pe langa o stanca cu cineva. Si de pe stanca aia a cazut o vaca. Am crezut ca e moarta, dar s-a ridicat deodata si parca era turbata. Si stiu ca a inceput sa fuga dupa mine si m-a luat in coarne. Atunci m-am trezit. A fost ciudat tare.
Foarte des visez serpi care ma urmaresc prin casa si in cele din urma ma musca si mor.
Oricum, nu prea vreau sa ma gandesc prea mult la ele la ora asta. :)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Iole » Mie Sep 14, 2005 10:51 am

Eu visez ca ma urmareste ceva si tot fug. Cand ma prinde ma trezesc si zbier inainte sa vad ce sau cine era.
In alt vis comun fug sa prind trenul :) si se termina cand il prind. Dar parca iar fug de ceva.
Apoi am mai visat un vis ciudat recent in care cineva era ranit si curgea mult sange.
Avatar utilizator
Iole
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mai 10, 2005 11:00 pm

Mesajde Ramuna » Vin Oct 07, 2005 8:27 pm

m-am visat pe mine mireasa... eram toata imbracata in alb dar aveam in picioare pantofi negri, si la gat purtam un colier pe care mi -l daduse prietena mea si care apartinuse mamei ei, care a murit intre timp.... a fost super-ciudat visul
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Oct 07, 2005 8:50 pm

m-am visat pe mine mireasa...


uauuuu, asta-i INTR-ADEVAR un cojmar. creca ca mirele din vis a murit subit inainte de altar :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Vin Oct 07, 2005 9:36 pm

eo am visat odata ca ieram imobilizat la pat ca ala din Mar adentro iar cei care au grija de mine sunt Gigi1900toamna, Ramuna, Igalu shi Izdabeaua. Jiji imbracat un costum clasic-modern pe iel cu neshte pantofi negru-negru murdar shi o camasha cu un elefantzel pe care scria: Pt un avorton sanatos statea shi scria un eseu pt borfelinele de la iel de pe strada, Igalu se tot gudura pe langa Ramuna, incercand sa o futa, insa asta o tzinea una shi buna ca ia respecta cu sfintzenie vorba tatalui "Fa, io te'am facut, eo te fut primu, eo te omor!", iar Izda gasise o potae cu care se regula fara protectzie in totz cei 7 centri descrish de sin pateca sin ella..

iar eo, incapabil sa'm tai venele sau sa inghit o basculanta de medicamente, incercam sa'm pun capat zilelor prin sufocare..tzinandu'mi respiratzia..fara nici un rezultat insa

infricoshator..numa shi amintindu'mi mi se scuala paru inghinal..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde o_tzestoasa » Lun Oct 10, 2005 11:17 am

cel mai teribil cosmar al meu s-a desfasurat in mai mult nopti consecutive (de la o vreme credeam k nu mai scap de el)...stateam in creierul meu, arata tot ca o biblioteca imensa si descideam sertarase ca sa scot fise de lctura...si iesau din sertarase tot felul de amintiri neplacute, reprimate in subconstient de ani de zile...a fost groazic, jur. Parca retraim toate momentele nasoale din viata mea (da nasoale rau) -decese, inmormantari si alte cele. Lucrurile s-au linistit brusc si de atunci n-am mai visat urat
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde tzutzush » Mie Feb 01, 2006 2:17 pm

cosmaruri fecvente:
- sunt in lift. urca liftul incet, incet, dupa care cade in gol, iar eu incerc sa ies din el fara sa raman prinsa intre etaje;
- de multe ori am visat moartea sau diavolul; eu incerc sa fug speriata;
- mai sunt vise cand sunt pe strada si nu sunt imbracata (ori in partea de sus ori in cea de jos);
Odata mi s-a intamplat sa fi foarte suparata in vis, sa incep sa plang si sa ma trezesc plangand
Avatar utilizator
tzutzush
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Dum Mar 27, 2005 11:00 pm

Mesajde abortive_mind » Joi Apr 20, 2006 2:04 am

nu-l pot numi cosmar, pt k eu nu-mi amintesc cosmarurile. e vorba doar d un vis fff ciudat, caruia i-am gasit si explicatia: se facea k eram f infometata si k cerseam ceva d mancare si... guess what!?! am primit o soseta flaushata roz, p kre am halit-o cu multa pofta. explicatia e ca in urmatoarea zi trebuia sa merg cu gashk la un gratar.
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Apr 20, 2006 2:39 am

adica tu si "gashk" suntetz molii iar "mersu la gratar" ie o escapada in dulapu titinei?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde MistaGrimm » Mar Apr 25, 2006 5:35 pm

Eu nu prea am cosmaruri pt ca majoritatea viselor imi plac :rau: ...dar a fost o faza tare ciudata acum cateva luni...m`am trezit plin de sange si aveam arcada sparta :x ...nici acum nu stiu ce mi s`a intamplat...eram singur acasa si nici macar nu sunt somnambul :blink: ...maybe im possesed :rau: :rau: :rau:
"And they wanted to know if I would trade 10 juggalos for a 100 mainstream fans... And I said I wouldn't trade 10 juggalos for a 100,000 mainstream fans...10 juggalos is priceless"
Avatar utilizator
MistaGrimm
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Apr 24, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Apr 25, 2006 7:32 pm

lol, puate te-ai inbatat shi ain nemerit in cine shtie ce incaierare... :)
eu am renuntzat la sperantza k mai pot scapa de coshmaruri
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am


Înapoi la Psihologie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron