violentza parintzilor asupra odraslelor

Mesajde goni_q » Lun Iul 19, 2004 4:23 pm

1 semn.....azi a inceput sa isi caute chirie,
2. fostul prieten care zicea ca e tot pt ea s-a ridikat la suprafatza si se pare ca incepe sa-i propuna sa o ajute
3. starea de spirit acas' nashpa...se banuieshte o ushkeala....deci miros ceva si stau cu coltzii pe ea
4. auzi tampitzi de parintzi " daka pleci pleci in pielea goala nu cu hainele noastre pe tine"....eu i-as omori pe aia doi ...
5. e plina de optimism si spera ca se va descurca
6. eu tot incerc sa ii zik ca nu va fi usor si sa o pregatesc pt ce e mai rau .... si totusi vrea sa plece de acasa, ma bucuk ca s-a hotarat !!! va tin la curent .....

ce-a zis proxtu cu atzi permite sa stai in chirie in ziua de azi e perfekt adevarat .... este inuman sa te apuci sa stai in chirie in Romania noastra draga si infecta....
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde valbog » Mar Iul 20, 2004 9:54 pm

wow! ce chestie, pot sa ma consider norocos ca nu am avut parte de parinti dobitoci! ai mei sunt deschisi la mine si intelegatori doar ca.... exista di un doar ca parea prea perfect am foist obligat sa fac o facultate care nu mi-a placut ioar acum am ajuns sa fac a doua facultate care pot sa zic ca-mi place cat de cat!
la faza cu facultatea au facut exces de zel si de putere! Dar ce era sa fac eram pe banii lor si ei mi-au finantat meditatiile!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde goni_q » Mie Iul 21, 2004 10:00 am

intr-un fel poate e mai bine ca ai 2 fac, vei stii sa nu faci ac greseala cu odraslele tale, ii vei lasa sa aleaga, dar daca parintii tai au avut dreptate si teva ajuta in viitor poate vei proceda si tu ca ei :))

oricum o iei tu nu ai pierdut nimik , nu?
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde proXtu » Mie Iul 21, 2004 3:17 pm

valbog scrie:am fost obligat sa fac o facultate care nu mi-a placut doar acum am ajuns sa fac a doua facultate care pot sa zic ca-mi place cat de cat! la faza cu facultatea au facut exces de zel si de putere! Dar ce era sa fac eram pe banii lor si ei mi-au finantat meditatiile!


da' poate ca la varsta aia nici tu nu shtiai exact ce itzi place shi ce vrei, asha ca o ales ei pentru tine :p
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde goni_q » Mie Aug 04, 2004 10:52 am

si uite asa se face o sapt, de cand fata noastra a fugit de acas'

a stat la mine o perioada, acum sta la fostu ' care e actualu' akum si si-a gasitdeja chirie.....e trista dar e mai linistita...
parintii o suna in prostie si o ameninta ca o omoara si sa-si pregateasca sicriele si faze din astea...
ma tot intreb cum pot astefl de oameni sa fie inca liberi pe strada si nu inchisi undeva intr-un sanatoriu......
ee
asta e .......
n-ai ce le cere ......
bine ca e ea ok.........si-a luat viata in maini si ramane acum de vazut ce se va intampla.........
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde Black Eyes » Dum Aug 08, 2004 12:54 am

Nu am fost niciodata batuta de parinti. Nici macar cu o palma, sau ceva de genu`. Pot spune ca am niste super parinti. Cu tata nu am absolut nici o treaba, vine si pleaca, e tot timpul ocupat, nu vb. cu el, decat ii cer bani si atat.:) In schimb, mama e cea mai buna prietena a mea. Ma inteleg extrem de bine cu ea, ii povestesc absolut orice. Sunt mandra ca am asemenea parinti, si ii compatimesc pe cei care au niste parinti ca fata despre care se vorbeste. Intotdeauna am fost de parere ca violenta nu duce la nimic bun. Totul trebuie sa se rezolve cu calm si incredere.
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde proXtu » Dum Aug 08, 2004 8:53 am

nu vad ce e asa de super in faptu' ca cu tatal tau "nu ai absolut nici o treaba" si nu vb cu el decat sa ii ceri bani :D e drept, e mai bine decat sa te bata, da' totushi...
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde hari » Lun Aug 09, 2004 12:27 pm

goni_g la cite amanunte stii am senzatia ca toate astea ti se intimpla tie.Nu e nici o rusine sa ne spui adevarul,asta e nu e vina ta!
Avatar utilizator
hari
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Aug 29, 2003 11:00 pm

Mesajde proXtu » Lun Aug 09, 2004 1:07 pm

goni_q are mashina shi se intalneshte cu mistretzi ce au beamer, deci nu are cum sa fie ea maltratata si sub papucu' parintzilor :p io ash crede ca mai degraba parintzii e sub papucu' ei ;-)
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde goni_q » Mar Aug 17, 2004 10:44 am

mda........bine ca suntetzi voi deshteptzi si e shtitzi pe toate :PPP

1. nu sunt EU
2. nu permit nimanui sa ma jigneasca d'apoi sa imi dea o palma.....l'as omori supt toku-mi ascutzit' :D
3. s-a maritat fata noastra!!!!!!!!!!!!!!!!!

da , am ramas masca... a sucit-o a invartit-o si ieri fusei la casatoria civila a celor doi tineri "fugita de acas' si fostul devenit actualul prieten, ma rog sotz"......
par frumosi impreuna sper sa shi tzina.....orikum shi akum am golul ala in stomak....

2 nebuni frumoshi .......le doresc numa bine.......si voi?
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Anterior

Înapoi la Psihologie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron