Ceva frumos...

Mesajde goni_q » Mie Iul 14, 2004 6:34 pm

mi-ar place sa plutesc ca un nor , inima sa-mi fie o ceatza, densa, de iubire plina, cand tu apari, sa tresari gasindu-te lg mine....
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde supermouse » Joi Iul 15, 2004 9:31 am

sa se ofere cineva sa-mi refaca site-ul la steelandfire sa nu mai copiez eu 400 de pagini....
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

goni

Mesajde thesoulline » Sâm Iul 17, 2004 3:50 pm

Un nor sau o toamna inrourata pe fructele de pe tava astept la o masa a tacerii si degetele tale pe frunte si soapta si stropii de vin intr-o bolta de care vei trece cu geamatul tau...
Inca nu stiu daca te aud sau te gust, daca esti sau ai fost, ce timp si ce eternitate anima si bate in pieptul lipit de palmele mele...
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde DeathBride » Sâm Iul 17, 2004 4:27 pm

ceva frumos:sa fiu la METAL CAMP in slovenia anu asta si sa-i ascult pe katatonia si sentenced cantand
Eu sunt copilul rebel din tine
Sunt nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine, mai ales pentru tine .
Avatar utilizator
DeathBride
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

optimist

Mesajde thesoulline » Mie Iul 28, 2004 5:02 am

mai sper ca oamenii vor privi peste ochelarii asezati de la nastere in fata opiniilor lor atat de intime si personale incat se separa de ele, mai sper ca jocul se va incheia fericit si pentru aceia care pun orgoliul deasupra de viata, mai sper ca toamna va aduce fructe multe copiilor slabiti de dulciuri si supe la pachet, mai sper ca zambetul este valoarea suprema intre doi prieteni si intre oricine si lumea intreaga, mai sper ca dragostea sa anime nuntile cu dar si liceenii drogati, mai sper sa fie coltul din cer cu poezia toata in care lumea intreaga zambeste senin...
O zi, prietenii mei, si o noapte, clipele toate...
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

frumosul de pretutindeni

Mesajde Aylin » Vin Iul 30, 2004 2:30 am

apusul soarelui...florile ce arunca parfum peste umarul corolelor shi ametesc inserarea...marea- care este cea mai frumoasa femeie din lume shi cea mai mandra... shi o vad albastra azi... ca acest cerul cu care se contopeste...Marea ce tremura usor , lin, ca un camp care clipeste.

frumosul cantec al rasului ce armonios rasuna...luna ce lumineaza fiecare coltisor, fiecare vietate...

trandafirii ce motaie de caldura...somnul ce te dezmiarda pe frunte ca o floare in iernile geroase...

ce usor e sa fii fericit! cine o fi nascocit durerea???
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde M_Doll » Joi Aug 12, 2004 12:32 am

stelele cazatoare
You only see what your eyes want to see
Avatar utilizator
M_Doll
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde gabuba » Dum Aug 22, 2004 10:50 pm

astazi am vazut o persoana cu niste ochi de un albastru superb. i-am zis:
- Nu te supara, hei, scuza-ma, scaunu' e ocupat...
- Ah, scuza-ma, ma dau imediat...
Mi-a vorbit atat de cald si cu atata bunavointa ca am avut impresia ca vine de pe alta planeta. intr-adevar, ceva frumos.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde SatyR » Lun Aug 23, 2004 1:01 am

Ceva frumos era probabil daca ii cedai scaunul :)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Aylin » Lun Aug 23, 2004 2:34 am

sunt indragostita :D
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Aug 23, 2004 10:35 pm

nu, ar fi fost ceva frumos pentru el. asa, a fost ceva frumos pt mine ;)

p.s. amabilitatea a fost de partea lui si n-avea de ce sa fie de partea mea din moment ce el s-a asezat pe un scaun care era deja ocupat.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Mar Aug 24, 2004 9:08 pm

Ceva frumos?
Soarele la zenit astfel incat umbra sa fie deplina sub salcia solitara de pe malul lacului. El si ea pe o patura sub salcie. In ochii ei se oglindesc razele soarelui reflectate in apa. Pe lac se aude sirena si te gandesti la eternitate. Ai vrea sa ingheti clipa si sa te desfeti cu bucuria momentului, sa daruiesti fericirea ta pamantului prin lacrimile cristaline care-ti brazdeaza, acum, obrazul. Tot ce ti-ai dorit e acum, aici, pt eternitate si totusi....
...totusi ai vrea sa pleci pe mare la asfintit in cautare..., sa fii inconjurat de apa si singurul semn de viata sa fie pescarusii care se odihnesc pe barca-ti tamaduitoare. Sa admiri frumusetea infinitului, sa meditezi la soarele ce se stinge in apa, sa vrei si sa poti aprecia frumusetea a tot ceea ce ne este dat sa vedem, sa gasesti sensul lucrurilor si sa te regasesti pe tine, suflet ratacit in ocean...
******************
p.s: Cu aceasta ocazie propun sa reaprindem frumusetzea stinsa a acestui thread si sa-l continuam. Voi, weet-weet, wwritza si toti ceilalti, reamintiti-va "ceva frumos" si expuneti-l aici, nici nu va dati seama cata fericire puteti aduce...
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde IrC » Joi Aug 26, 2004 9:47 pm

Ceva frumos:
Eu cu prietena mea in pat....De cand astept.....
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Lun Sep 20, 2004 1:15 am

Un lucru frumos cu adevarat.....
O seara linistita in care sa asculti Son of a preacher man.....Dusty Springfield.....vai, superba melodie....sa fii si cu cineva drag tie in camera....frumos
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde J'adore » Lun Sep 20, 2004 1:18 am

Sa stai pe o banca in parc, cu laptop`ul in brate si sa asculti muzica :)
P.S. IrC dream on
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

frumusetea

Mesajde thesoulline » Mie Noi 17, 2004 10:29 pm

mai frumos decat cerul unei nopti de vara, mai frumos decat zambetul femeii indragostite, mai frumos decat roua petalei de lotus, frumusetea unei libertati nesfarsite....
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

da

Mesajde heartandmind » Mar Noi 30, 2004 5:20 am

implinirea tuturor dorintzelor........shi pacea ce apare atunci.... :-X
heartandmind
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Lun Noi 29, 2004 4:54 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde goni_q » Mar Noi 30, 2004 11:13 am

mind's freedom ......... nimeni nu o poate opri sa traiasca bucuria de a zbura departe sau de a se baga in mintea celui din fatza sa....
sa hoinareasca in voie .... "gasind" gandurile aruncate ici si colo, "cheitze" pe care sa le poti culege in voie ca drumurile din mintea ta sa fie si mai deschise si libere spre infinit .....
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde eyewitness » Mar Noi 30, 2004 11:28 am

de a se baga

ai mictionat-o cu bagatu lu "baga"
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Joi Noi 17, 2005 10:21 pm

Azi am avut o zi tare proasta asa ca, satula de atata tristete, am cautat pe google "ceva frumos". Asa am ajuns la acest subiect pe care l-am citit de la cap la coada, in timp ce-mi stergeam cate o lacrima sau zambeam din toata inima. Gandurile voastre au fost chiar leacul de care avea nevoie sufletul meu in acest moment, iar "CEVA FRUMOS" sunteti voi, wet-wet, Love2Fly, wwritza si toti ceilalti care m-au facut sa-mi amintesc ca nu-i nevoie de mare lucru ca sa te bucuri, vorba lui Necko. "Daca esti racita rau si iti curge nasu' si daca ai la tine batistute, atunci se cheama ca esti fericita! " Hapciu!
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Delphyna » Vin Noi 18, 2005 1:48 pm

Sa-ti vezi prieteni dragi dupa mai bine de un an....
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde Shaki » Vin Noi 18, 2005 2:26 pm

cel mai frumos lucru, fericirea de a te shtii iubita :) e k shi cum ai fi invaluita in magie
shi toamna. ador toamna, frunzele ingalbenite, bogatzia de culori, covorul de frunze ashternute pe care, cand eram mica, le faceam sa foshneasca sub picioare, sau le adunam k sa le folosesc la orele de desen, le coloram pe spate cu acuarele shi le imprimam pe foi de hartie. vantul care bate toamna, atunci cand nu este prea rece, apusurile de soare, cele mai frumoase, pasarile cand pleaca, totul e cuprins de o nesfarshita frumusetze amestecata cu tristeze shi melancolie :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde blaind » Vin Noi 18, 2005 3:28 pm

Mi-a luat ceva timp sa citesc toate posturile..dar nu regret.... m-ati facut sa ma gandesc la ce e frumos pentru mine.. mi-au curs cateva lacrimi si m-a cuprins o stare de calm...Va multumesc!

Daca as fi un tablou, as vrea sa fiu o floare. Florile sunt frumoase, pure, fragile..(cum as vrea sa fiu si eu..). As vrea sa fiu pictata de prietenul meu, el ar stii sa combine culorile shi ar pune cele mai frumoase sentimente in tablou.

Cele mai frumoase amintiri din copilaria mea sunt cele de la bunica mea..care a murit acum aproape 5 ani.. Dumnezeu sa o ierte! La ea ma dadeam in leagan, incercand sa ating cerul... Incercand acelasi lucru ma urcam in visini si uitam sa mai cobor. Pur si simplu era bine acolo..era racoare. Cand erau infloriti, primavara, ii scuturam si ma simteam ca in povesti, sub ploaia de petale albe, fine.
La ea gaseam intotdeauna ceva bun.. in anul in care a murit, desi nu mai facuse dulceata de vreo 4 an, am gasit un borcan in care mai era, pe un sfert, dulceata de petale de trandafiri, zaharisita. De atunci nu am mai mancat asha ceva. Acum simt ca as face un sacrilegiu numai daca as gusta, dulceata de trandafiri trebuie sa ramana o amintire legata de 'Buna'!

Ceva frumos.. cand sunt racita.. cel pe care il iubesc ma tine in brate si ma alinta..ma simt in al noualea cer! Stam amandoi in pat, bem ceai, aducem la viata diferite amintiri sau vorbim despre viitor. E frumos!
Still talkin' to myself
and nobody's home

(Alone)
Avatar utilizator
blaind
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Mesajde paris_girl » Joi Aug 24, 2006 4:51 pm

ceva frumos ar fi sa pot zbura.......
sau sa fiu sirena (pt o sapt)
paris_girl
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Aug 22, 2006 8:02 pm
Localitate: bucuresti


Mesajde ZOROX » Sâm Dec 13, 2008 12:48 pm

foarte tare posterul
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Invincible » Joi Ian 22, 2009 8:22 am

Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Invincible » Dum Feb 15, 2009 8:34 am

Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Culoarul amintirilor

Mesajde Invincible » Lun Feb 23, 2009 8:35 am

Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Invincible » Lun Iun 22, 2009 11:10 am

Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Psihologie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron