Ceva frumos...

Mesajde cezadany » Mie Feb 04, 2004 2:49 am

ceva frumos...
-my best friend sa fie aici...si toti cei deacasa
-romania sa fie un ue si sai mearga destul de bine..incat sa ma intorc si eu acasa...
-aici..acum sa ninga asa cum ninge acasa..

cred ca deja cer prea mult..
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde J'adore » Joi Feb 05, 2004 1:56 am

ceva frumos,sa fie seara, sa fim doar eu si cainele meu acasa, ambii pe canapea,el cu capul pe mine, eu uitandu`ma la televizor, mangaindul pe capsor
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde wwritza » Joi Feb 05, 2004 12:31 pm

Mi-e dor de zapada. De cand ma stiu mi-a placut zapada. Poate ca sunt nascuta iarna??!!? Dar imi placeau ninsorile din copilarie. Nici ninsorile nu mai sunt ca pe vremuri. Mi-aduc aminte de primul moment cand catzelul meu a vazut zapada. Era nascut in primavara, asa ca atunci cand a nins prima oara in anul acela, un decembrie frumos, a vazut si el zapada. Am deschis usa casei unde, pe prag, zapada cazuta de cu seara, se adunase intr-un strat de cativa centimetrii. Babitzu, de obicei cand ii deschideam usa....tzusht afara. De data asta insa, s-a oprit, s-a uitat mirat la chestia aia alba de pe prag, apoi la mine. Nu ii puteam vedea ochii, era un canishe negru si scarliontzat, cu ochiii ascunsi in spatele “pletelorâ€Â
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Joi Feb 05, 2004 2:54 pm

A trecut destul timp de cand nu am mai simtit nevoia de a scrie ceva frumos , ceva care sa nu vreau sa citesc dupa ce am scris .. de fapt , a trecut mult timp de cand nu am mai scris .
A venit primavara aici si e frumos , nu mai e asa frig ca in decembrie , copacilor incep sa le apara frunzulite , in parcuri sunt din ce in ce mai multi oameni , care se plimba mana in mana .. sunt si multi copilasi , care alearga veseli .
Primavara era tare frumoasa in orasul meu natal ... in fiecare an , parca "rasareau" carucioarele cu bebei ... pe strada mereu vedeai mamici cu carucioarele lor , si se opreau sa vorbeasca cu alte mamici , cine stie despre ce . Si bebeii gangureau , linistiti , poate vorbeau , in felul lor cu alti bebei ...
Sunt asa de frumosi bebelusii ! Mici , firavi si cu personalitate bine dezvoltata , ei stiu bine pe cine prefera , ce gesturi fac fata de maica lor , fatza de taticul lor .. fatza de straini . Am avut ocazia , saptamana trecuta , sa stau cu un bebel , care are 8 luni , o fetita tare dragalsa ; are niste parinti grozavi , iar ea face cat mai multa galagie . Doar pe maica ei o ia de gat si o pupa , in felul ei .. pe tatal ei , nu .. nush de ce ; cand e cu parintii ei , gangureste , rade zgomotos .. cand era cu mine , radea , dar nu asa ca atunci cand era cu parintii ei ... stiu ei bebeii la cine trebuie sa zambeasca si cine nu :)

Ceva frumos ...
Tata spunea ca dupa iubire , lucrul cel mai frumos este zambetul .. poate am mai spus lucrul acesta ... dar este adevarat si mereu mi-l amintesc .
Putem vorbi despre zambetul unui bebelush , cand isi priveste mama , sau cand cineva face fete caraghioase in fata lui . Zambetul mamei cand isi vede copilul .. cred ca este unic , numai ea stie ce simte fata de acel pui de om , pe care l-a purtat in pantec 9 luni ( sau 7 ) . Abia astept sa fiu mamica !
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Feb 08, 2004 1:00 am

Si eu recunosc ca am cam uitat sa zambesc de ceva vreme. Acum poate spun ca nu-mi plac copii, dar cand voi fi mama, sigur imi voi schimba parerea si poate copilul meu ma va reinvata sa zambesc. Daca reusesc mai repede, va fi perfect. :)

Cateodata visez sa fiu printesa. Noptile le petrec intr-un pat invelit in matase pura si catifea rosie. Langa pat se afla o lampa care arde permanent in timpul noptii, veghindu-mi somnul. La fereastra uriasa rasare luna plina, luminandu-mi si ea camera. O privesc din cand in cand si parca imi zambeste si incepe sa-mi spuna o poveste frumoasa, pe care eu o voi visa. Despre printi calarind pe cai albi, tari fermecate, vrajitori, palate si minuni. Dar visele se sting ca si luna.
A venit dimineata si soarele rasare de dupa munti. Lumina primelor raze patrunde si in camera mea. Ma trezesc si constat ca a mai inceput o zi care se prezinta a fi una frumoasa si calduroasa.
Inainte de micul dejun, ies in curtea palatului. Gradina plina de flori si cantecele de pasari, parca ascund sobrietatea zidurilor vechi, de piatra. Ma indrept spre fantana in jurul careia se afla un superb bazin plin cu pesti exotici de toate marimile si culorile, care inoata veseli si se aduna la suprafata apei, la vederea mea, asteptand sa le dau de mancare. Din buzunarul halatului scot o cutiuta mica cu hrana uscata pe care o presar. Ei ca de obicei, se aduna si imi multumesc, inveselindu-ma prin felul lor haios de a-si lua masa. Ii privesc cateva clipe, apoi ma plimb putin prin gradina. Sunt multi trandafiri care au inflorit astazi. Majoritatea dintre ei sunt rosii. Cei albi abia au dat cativa boboci. Nu sunt decat trandafiri rosii si albi in toata gradina, desi mie imi plac cel mai mult cei galbeni si crem. Dar copacii tunsi si infloriti, parca completeaza lipsurile. Este multa culoare si lumina in gradina si parca as fi in paradis sau chiar in Rai. "Oare asta o fi viata de Apoi?" ma gandesc eu.
Insa, visarea este rupta de strigatul reginei mame, care ma cheama la banala masa din fiecare dimineata.
Mai privesc odata gradina si ii fac cu mana ca la o persoana de care ma despart... doar pentru cateva minute sau o ora.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde userwrx » Dum Feb 08, 2004 1:47 am

vad ca multzi sunteti plecatzi.... ce sa zic , poate suferintza asta are o finalitate , Dumnezeu sau cine vretzi voi sa va dea putere , io vo doresc .... fratele meu e plecat... il sun ... vorbesc cu el in clipa asta ... asta e frumos !!!
Tara asta.... e frumoasa da cum zice cineva mai sus poate UE sa schimbe situatia ... sau noi so schimbam ... asta mai degaraba... acum chestile astea , oare maine am sa fac in asa fel incat sa ma indepartez de cele rele si sa aleg calea buna? probabil nu:((((


edit: No connection ... firar al naibi ... asta nui frumos is offtopic.

edit 2 : tre sa va zic !!!:)) lipsea un "1" ... lam prins in aprilie are 2 ani .. zice ca in mai, iunie sar putea sa vina .. ceva legat de legea aia noua ..
userwrx
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Feb 04, 2004 6:43 pm
Localitate: Cluj

Mesajde dracusor » Lun Feb 09, 2004 9:41 am

Si eu recunosc ca am cam uitat sa zambesc de ceva vreme(dEpEchEmIND)
Din pacate si eu sunt in aceeasi situatie,si slava domnului ca din punct de vedere profesional nu ma pot plange,dar unde dragoste nu e nimic nu e(am uitat cine zicea....)
Oricum nu prea vad soare pe strada mea d.p.asta d.v.,mai ales ca din vara plec in strainataturi....
Ceva frumos?
Ar fi sa castig la lotto sa pot adauga banii ca sa-mi deschid o gradinita particulara si un salon de cosmetica si asa n-as mai fi nevoita sa plec,ci sa stau in Bucurestiul asta care mie chiar imi place si sa fac ceea ce fac numai din placere si sa-mi vad de afaceri.Si ca sa fie chiar perfect mi-as dori sa-l vad pe ex-ul la usa implorandu-mi iertare iar eu sa ii dau un mare sut in fund...cam asta e...
dracusor
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Feb 04, 2004 4:42 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde wwritza » Lun Feb 09, 2004 12:06 pm

In ce cred??..greu de spus. Nu am incredere in nimeni altcineva decat in mine. Oamenii? Nu am incredere in ei, au fost mult prea multe momente cand m-au dezamagit...
De multe ori ma gandesc la copilaria mea, la zilele cand locuiam cu bunicii mei; cred ca acele momente au fost cele mai frumoase din viata mea pana acum....bunica mea gatind mancaruri gustoase cum numai ea stie sa faca si carora le duc dorul, facand paine in cuptorul de pamant, paine pufoasa si imbietoare cum numai cei de la tara mai stiu face....bunicul meu, mereu avand de facut cate ceva in curte, trebaluind din zori pana seara. Nu-I era bine cand nu avea ce face si intotdeauna gasea cate ceva de mesterit. Stateam seara si-mi povestea despre oamenii din sat, despre cei pe care ii stiam dar mai ales despre oamenii care locuisera in sat , despre povestile lor....
Mi-a dor de acele zile de vara cand, dupa ploaie, ieseam cu prietenii mei si faceam prajiturele din noroiul daruit noua de ploaie, decorandu-le cu flori si premiindu-ne pentru cel mai frumos tort...premiul cel mare era insa curcubeul, curcubeu cum nunai in verile de dupa ploaie, undeva pe campul unui sat poti vedea....
Gustarea noastra era o felie de pranza si paine proaspata si calda si un fruct cules direct din pom....nu pot sa cred cat de fericiti eram doar cu atat de putin....nu ne pasa...eram copii
Noptile de vara , cand priveam cerul cautand steaua mea, sau privind luminitele cate unui avion, intrebandu-ma oare unde se duc toti acesti oameni, care sunt povestile lor, daca au si ei un loc asa frumos ca al meu iar acum sunt nevoiti sa-l paraseasca si sa plece undeva...departe...
Locul meu preferat era gradina din spatele curtii. Era apoi o mica poarta de unde, odata trecut, te trezeai intr-un loc mirific, o indindere de verdeata....lanuri de trifoi, vita de vie...lanuri aurii de grau....mirosuri placute de pepeni si struguri....
Tot in spatele gradinilor de afla biserica cu clopotnita sa de sute de ani. Obisnuiam sa urcam si sa privim de acolo satul ....atat de mic acum...dar atunci mi se parea cel mai mare loc de pe pamant...
Obisnuiam sa stau intinsa in iarba gradinii si sa privesc copacii, sa urmaresc o furnica cum se lupta sa-si care hrana pentru iarna. Ascultam latratul unui caine sau o femeie chemandu-si copiii la masa....era micul meu paradis....
Niciodata nu am putut dormi dupa-amiezile, asa cum multi copii poate faceau...ci stateam cu bunicul meu, urmarindu-l cum mesterea cate ceva si implorandu-l sa-mi mai spuna cate o poveste despre oameniI din sat, despre copilaria lui, despre cum erau vremurile cu mult timp inainte...Il priveam cu ochii mari si inocenti; ai observat ca toti copiii au ochii mari si inocenti??
Dar isi pierd aceasta inocenta in timp.Ca si mine de altfel...
Obisnuia sa-mi spuna multe lucruri, sa ma sfatuiasca....ma intreb de ce nu l-am ascultat....sau de ce nu mi-a spus ca oamenii sunt rai si ca te pot ranii?? Eu cred ca nu putea privii acei ochi mari si inocenti de copil si sa-mi spuna ca intr-o zi voi fugi de oameni si ma voi ascunde undeva, unde voi fi doar eu si stelele, eu si amintirile....
....un copil
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Joi Feb 26, 2004 8:55 pm

Am intrat acolo mai mult din curiozitate, am vrut sa vad cum se fabrica aceste “chestiiâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

ceva frumos...oare gri e frumos? nu cred...

Mesajde Singur_eu » Sâm Feb 28, 2004 7:32 pm

Oare gri e frumos?...nu cred, dar nici urat nu e. Mie imi plac culorile, imi place lumina colorata mai ales...dar acum vad numai gri, simt gri...
Dragostea e frumoasa... Sa privesti de pe munte in jur e frumos...Chiar si acel gust amarui al nostalgiei amestecat cu tristete e frumos (placut) uneori.
Imi vine o imagine in minte...de acum cativa ani. Plecasem singur pe munte, pe un varf de vreo 1300m, era aproape, locuiesc intr-o zona montana...parca era inainte de Bacalaureat... Deseori ma refugiam acolo. Ma ajuta. Mai intai efortul depus pana sus ma golea de tristete, pe urma sus aveam prilejul sa ma bucur de tot ce vedeam. Revenind la ce spuneam...am ajuns sus. Dinspre alt pisc se vedeau nori de furtuna, acolo incepuse ploaia si fulgera. A fost frums, era doar un petec de nor nervos deasupra unui pisc stancos, in rest cerul era senin, iar eu eram cam la acelasi nivel cu norul. E interesant de privit o furtuna de la acel nivel. Poate numai cei care calatoresc cu avionul au mai vazut. Desi stiam ca va veni peste mine in mai putin de o jumatate de ora, nu ma ingrijoram. A fost frumos...
Nu oamenii conduc lumea, ci ideile lor !
Avatar utilizator
Singur_eu
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Feb 14, 2004 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Sâm Feb 28, 2004 11:51 pm

Mereu mi-a placut iarna ... Iarna cu zapada multa , cu flori de gheata , cu haine groase , cu manusi , caciuli , fulare ... iarna cu gheata ce face oamenii sa cada ... copaci plini de zapada , bulgari tari si reci , turtuzi de gheata ... iarna cu Mos Niculae , Moh Craciun , ziua mea , ziua alor mei , revelion , ziua tatalui meu ... vizite la mamaie , plase cu mere , joaca cu jarul din soba , sorcove si colinde .. iarna cu brazi frumos impodobiti , cadouri multe , dulciuri , portocale si mandarine ... iarna , cu tot ce are ea , am iubit-o mereu .
Primavara m-a facut mereu trista .. primavara iubeam , primavara era scurta , se confunda cu iarna care ocupa uneori si aprilie , si cu vara care venea uneori mai repede . Primavara , cu martisoare facute de mama , martisoare daruite profesoarelor , colegelor ... felicitari pentru ziua mamei , felicitari facute pana noaptea tarziu , ascunse sub covor , printre carti si caiete , felicitari frumos colorate , care si acum stau in dulapul din mijloc , sus , unde sunt si parfumurile , unde mai stau si banii uneori , acolo unde erau acuarelele ... primavara cu toti copacii inmuguriti , cu mult mult noroi si ploaie , cu Pastele sarbatorit in familie , cu vizite pe la neamuri , cu vacante prea scurte , cu haine mai subtiri , cu astenii ... primavara cu toate alea ei , ma facea trista .
Vara ... vara am detestat-o intotdeauna , nu stiu de ce . Vara cu sfarsitul scolii , premieri " la sala " sau in curtea liceului , ca plecari la bunica , zile interminabile , calduroase , pepeni multi si ieftini ... vara cu lectii de vacanta , cu prieteni plecati la mare ... ma ingrozea mereu ...
Iar toamna , toamna ma facea mereu sa zambesc ... toamna cu inceputul scolii , nopti nedormite , fructe , poezii , frunze moarte , vant puternic , ploaie si noroi ... toamna , cu prieteni noi , lucrari de control , zile de nastere , cadouri , miros de iarna ... da , mereu mirosea a iarna , si eram fericita ... venea iarna ! Toamna e mereu frumoasa , mai colorata decat vara , mai rece decat primavara si mai aproape de iarna decat toate celelalte anotimpuri .. toamna m-am indragostit .. si a durat si a fost frumos ... si s-a terminat primavara ... primavara ce ma face atat de trista ...
Au trecut doua toamne de cand m-am indragostit ultima data ... si sper sa mai treaca ... cel putin 100 pana cand nu voi mai fi indragostita ...

Ceva frumos ...
Anotimpurile ....
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde thecce » Vin Mar 19, 2004 1:50 am

Suparataa]
pisicutza mea neagra si pufoasa sta cu burtika la soare si ashteapta sa fie scarpinata ...o ajuta cineva ? :D[/QUOTE]
degetzelu buklucashu a incercat?????
De-abia dupa ce voi muri de batran voi incepe sa traiesc ca un tanar.
Avatar utilizator
thecce
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Mar 16, 2004 12:00 am

Mesajde zircon » Mie Mai 05, 2004 3:09 pm

Duceti-va odata dupa ploaie, pe la sfarsitul primaverii, cand aburi ca un voal invaluie totul, in mijlocul unei paduri cu copaci inalti. Opriti-va macar jumate de ora acolo si goliti-va mintea de orice tine de lume, de probleme. Simtiti copacii, pamantul, frunzele, mirosul. Eu am probat aceasta experienta si a fost.....frumos.....ca intr-un basm!
Avatar utilizator
zircon
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Feb 21, 2004 12:00 am

Dragoste

Mesajde DoamnaT » Mie Mai 05, 2004 3:41 pm

Sa ma intilnesc cu persoana iubita, sa o duc la un film, apoi sa ne plimbam prin cartierul Cotroceni si in finalul intilnirii, inainte sa ne despartim pentru cine stie cit timp, sa ne atingem usor buzele.
Avatar utilizator
DoamnaT
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Apr 26, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Mai 05, 2004 3:47 pm

Ceva frumos: sa stau in Bucureshti
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde prittyfly » Joi Mai 06, 2004 1:25 am

ceva frumos ..hmm cam greu sa te gandesti in ziua de azi la lucruri frumoase cand sti ca incepe o noua zi la fel de urata ca si cea care tocmai a trecut..
ceva frumos .....sa fi o raza de soare sa incalzesti sufletele celor dragi cu prezenta ta.......
ceva frumos........sa traim in sufletele celor ce ne inconjuara....
ceva frumos....sa nu te sape cel mai bun prieten pe la spate.....
ceva frumos.....sa simtim ca traim cu adevarat.....
Avatar utilizator
prittyfly
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Mai 08, 2004 4:26 am

Ceva frumos ? Atunci cand poti face pe cineva sa zambeasca ...
Atunci cand il/o privesti pe cel / cea iubit/iubita adormind ...
Atunci cand din 10000 de persoane reusesti sa vezi pe cel / cea care il / o cauti si reusesti sa il / o iei in brate ...
Iubirea e frumoasa .. prietenia e frumoasa ... atat timp cat amandoua sunt sincere si durabile ...
Viata e frumoasa ... depinde de imprejurari ...
Play nice , be nice ..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Lun Mai 10, 2004 6:11 pm

o intalnire cu persoana iubita.. care te duce intr-o zona in care visai de mult sa mergi dar parca nu avea nici un sens sa te duci singur sau cu cineva din familie... un rasarit de soare pe plaja... un buchet de trandafiri galbeni primiti de la persoana iubita si un mic dejun la pat sunt lucrurile care imi mai incanta mie sufletul din cand in cand....
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde prittyfly » Mie Mai 12, 2004 8:40 pm

ceva frumos: sa fi pe o stanca si sa auzi cum sub tine se sparg valurile marii la un rasarit din august langa jumatatea fiecaruia,furati de misterul si complexitatea peisajului ............live is beautifull
oh yeah
Avatar utilizator
prittyfly
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

somethin' beautiful

Mesajde kahlan » Mie Mai 12, 2004 9:15 pm

Ceva frumos...pei, sa stai pe plaja, cu persoana iubita, imbratisati, privind apusul de soare...sa uiti de restul lumii...sa adormi in bratele persoanei iubite...
Nu mai continui ca risc sa nu ma mai opresc.... *P
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde prittyfly » Mie Mai 12, 2004 9:53 pm

ceva frumos....sa nu existe urat......dar daca nu ar exista "uratul" nu ar fi "frumosul".....deci....
Avatar utilizator
prittyfly
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Sâm Mai 15, 2004 1:18 am

ceva frumos(pentru mine):
Sa scap mai repede de examenele astea, sa le trec cu bine, sa intru la un liceu bun, sa ma kk pe ea de scoala, si cum iau vacantza sa plec direct la Iasi sa-l vad pe mi amor!:)
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mie Iun 16, 2004 8:02 am

O dimineata de vara , la bunica , se aud mierlele , se aud vocile oamenilor .. rasare soarele , incepe o noua zi calduroasa .. foarte fierbinte .. Dar e frumos , e un inceput frumos pentru o zi de vara ...
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

liniste de tot

Mesajde thesoulline » Lun Iun 21, 2004 4:06 am

Un nor atarnat peste arcadele tale, petala desprinsa din corola perlata de roua si zambetul indragostitilor... Misterul fulgerelor dintr-o furtuna de vara, sau fulgii ultimei ninsori, ultimul spasm al amorului dintre cer si pamant, picatura care aluneca incet pe curba soldului tau. Si departe, departe, o liniste peste tot, despicata de munti...
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde goni_q » Lun Iun 21, 2004 10:49 am

ma simt ca tulbur linishtea dupa mesajul lui thesoulline.....
.......
pe mare, langa o superba plaja cu "nisip roz" /spiaggia rosa / de Sardinia, intr-un iaht cu podeaua din lemn de cires...eu si iubitul meu sa admiram apusul rosiatic ce se ascunde in arhipelagul MAdelenelor unde azuriul apei te umple de vraja si extaz..
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

pace, goni_q

Mesajde thesoulline » Mie Iun 30, 2004 5:10 am

Mai mult decat pacea si odihna trupului tau desprins dintre amintirile mele, te aud in faldul ochilor mei aplecati in bataia inimii...Ca un trup din apele lunii, fara chip si memorii, tu esti, si atata. Cum ar putea cuvintele sa redea nesfarsitul?
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde piskeshu » Mie Iun 30, 2004 8:00 am

Ar fi foarte frumos s-o debanati pa darken!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde goni_q » Mie Iun 30, 2004 10:32 am

umbrele trupurilor noastre goale...., mirosul pielii tale plutind, invaluind si amestecandu-se cu pofta si dorintza de infinit, frumusetea eterna a dorintei si jocul nimfelor ......acel loc luminos ce se ascunde in spatele unei paduri intunecoase.......dansul stelelor in jurul lunii.....
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

asa

Mesajde thesoulline » Dum Iul 11, 2004 11:20 pm

E o parte de munte si norii te acopera usor, ca si cum te-ai indeparta sau eu as pluti cu aburii odata, sa visez sau sa sa te tin de mana... E doar intrebarea arhetipala a sensului tau de a fi, sau curiozitatea mea de a fi, sau doar o strofa cu rime si sensuri pierdute in ceruri?
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde Addianna » Mie Iul 14, 2004 5:10 pm

Se face ca este ziua de 26 iulie si am scapat de toate examenele, testele, testarile si toate tampeniile de genul asta...implicit si de meditatii! Ce frumos!Shi plec la mare...
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Psihologie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator